Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_lcap72%Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_lcap21%Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_lcap5%Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

+3
ariel
nansecrets
Dalia
7 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από marilou Τετ Αυγ 08, 2012 12:59 pm

Ένα ασθενοφόρο παιδιάαααα! Η Άριελ δεν άντεξε!!! lol! lol!

Πριν ξεκινήσω τα σχόλια να πω ότι ο Τέρρυ στην φωτό είναι απερίγραπτα Terry-licious Ήδη φαντάζομαι τις σκηνές με την Κάντυ!!! In Love In Love In Love Ποιος ηθοποιός είναι??

Λοιπόοον....

@ Ο δούκας είναι για πολλές μπάτσες!!!! Μην βρει ανθρώπινο θηλυκό ον!!!! Να κάνει το θαύμα του!!!

"Απλώς δεν θέλω να χάσω κι εσένα Νόρα."αναστέναξε στη συνέχεια. "Είσαι τα πάντα για μένα!"

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad fy: fy: Groumf Groumf


Να υποθέσω ότι από εκεί πήρε ο Τέρρυ την τσαχπινιά του ε??? lol! lol! lol!


@ Η καημένη η Ελεονόρα τι απέγινε???? Γιατί δεν πάνε να την δουν έστω και παρά την θέληση του πατέρα τους??? οεο?????

@ Να σου πω πως μέχρι να πεις για την αλυσίδα η καρδιά μου πήγε περίπατο!!! Λέω έχει γούστο να τους κάνει αδέλφια!!!! Και ότι δεν μ'αρέσει ο Παπακαλιάτης!!!! lol! lol! lol!


Εν ολίγοις παρακολουθούμε όντως μια διαφορετική ιστορία και αρχίζει να μ'αρέσει πολύ!!! cheers cheers cheers party party party
Περιμένω να πάνε τα παιδιά κολέγιο και να γίνει "χτυποκάρδια στο beverli hills"... lol! lol! lol! Να δούμε τι έγινε με την αμνησία της Άνν και τον Τομ.... Και φυσικά ποιά τυχερή θα πάρει τον Έντουαρτ!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


marilou
marilou
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1781
Points : 7178
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Κάπου μακριά, τερρικά κι ονειρεμένα!
Χιούμορ : Καυστικό τζιιιιζζζζ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από nansecrets Τετ Αυγ 08, 2012 2:49 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha τα σχολια σου ειναι ανεπαναληπτα μαριλου!






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35474
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Τετ Αυγ 08, 2012 11:29 pm

marilou έγραψε:Ένα ασθενοφόρο παιδιάαααα! Η Άριελ δεν άντεξε!!! lol! lol!

Πριν ξεκινήσω τα σχόλια να πω ότι ο Τέρρυ στην φωτό είναι απερίγραπτα Terry-licious Ήδη φαντάζομαι τις σκηνές με την Κάντυ!!! In Love In Love In Love Ποιος ηθοποιός είναι??

Λοιπόοον....

@ Ο δούκας είναι για πολλές μπάτσες!!!! Μην βρει ανθρώπινο θηλυκό ον!!!! Να κάνει το θαύμα του!!!

"Απλώς δεν θέλω να χάσω κι εσένα Νόρα."αναστέναξε στη συνέχεια. "Είσαι τα πάντα για μένα!"

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad fy: fy: Groumf Groumf


Να υποθέσω ότι από εκεί πήρε ο Τέρρυ την τσαχπινιά του ε??? lol! lol! lol!


@ Η καημένη η Ελεονόρα τι απέγινε???? Γιατί δεν πάνε να την δουν έστω και παρά την θέληση του πατέρα τους??? οεο?????

@ Να σου πω πως μέχρι να πεις για την αλυσίδα η καρδιά μου πήγε περίπατο!!! Λέω έχει γούστο να τους κάνει αδέλφια!!!! Και ότι δεν μ'αρέσει ο Παπακαλιάτης!!!! lol! lol! lol!


Εν ολίγοις παρακολουθούμε όντως μια διαφορετική ιστορία και αρχίζει να μ'αρέσει πολύ!!! cheers cheers cheers party party party
Περιμένω να πάνε τα παιδιά κολέγιο και να γίνει "χτυποκάρδια στο beverli hills"... lol! lol! lol! Να δούμε τι έγινε με την αμνησία της Άνν και τον Τομ.... Και φυσικά ποιά τυχερή θα πάρει τον Έντουαρτ!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



@Ήμουν εξαρχής σίγουρη ότι η Άριελ δεν θα άντεχε ... μουαχαχαχα... Twisted Evil

Αγαπητή μου πόσο χαίρομαι που βλέπω τα σχόλιά σου αλλά θα σε μαλώσω ...που είναι το περσικό χαλί μου lol!
Τέλως πάντων έπεισα την φιλενάδα μου να μείνω λίγο παράπάνω στο πισί για να κάτσω να αναλύσω και να λύσω απορίες ...μέχρι τις 12 που θα την κάνω για"αχαλίνωτο κλάμπινγκ" lol!
Λοιπόν έχουμε και λέμε...

@ο Τέρρυ η αλλίως "Σάκης" ανέκαθεν ήταν μπουκιά και συγχώριο αγαπητή μου!!! Terry-licious Ωωωω να είσαι σίγουρη πως θα δούμε κι άλλους ηθοποιούς να υποδίωνται τους αγαπημένους μας ήρωες... Θα δουμε κι άλλους άντρες και κάποιααααα στιγμή θα δούμε και τις γυναίκες σε δέυτερη μοίρα...
Για αρχή ο ηθοποιός για μένα που υποδύεται τον Τέρρυ (έτσι όπως τον έχω εγώ στο μυαλό μου) είναι ο Μπεν Μπαρνς! Terry-licious Ουυυυ κι εγώ ανυπομονώ γι αυτές τις σκηνές Heartbeat <3 In Love

@ο Δούκας όντως είναι για γροθιές δυστυχώς...ειλικρινά κι εγώ τετοια προδωσία δεν την περίμενα... Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι που είναι τόσο καρπερός μωρές παιδάκι μου έλεος δλδ ποποποπο...
Δεν αμφιβάλω ο Τέρρυ αν έχει πάρει κάτι είναι μόνο η τσαχπινιά Terry-licious , ΤΙΠΟΤΑ ΆΛΛΟ ΌΜΩΣ! Γνωρίζουμε πολύ καλά πόσο πολύ "σέβεται" τον πατέρα του lol!

@Δυστυχώς δεν μπορώ να σας απαντήσω σε αυτά τα ερωτήματα όσον αφορά την διάσημη ηθοποιό. Αυτά είναι τα μυστηκά του καταστήματος Terry rules Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι πως τα δυο αδέλφια δεν μπορούν να ταξιδέψουναν δεν ενηλικιωθούν πρώτα και κυρίως αν δεν πατήσουν πρώτα το πόδι τους στο κολέγιο ...ΑΥΤΆ! Terry rules

@Δεν καταλαβαίνω αγαπητή μου για ποια αδέλφια μιλάτε?! Και που κολλάει ο Παπακαλιάτης??? οέο ???? lol!

@Σε ευχαριστώ Μαριλού μου για τα καλά σου λόγια!!! flower flower flower Σε παρακαλώ πως εκφράζεσαι έτσι για το κολέγιο του Αγ. Παύλου...θίγεις και την αδελφή Γκρέυ έτσι ντροπή σου...!!! Point
Σπόιλερ:
@Ααααα πολύ βιάζεσαι χρυσή μου αλλά μιας που αναφέραμε τον Τομ κι επειδή ξεχάστηκα στην αρχή...
Σπόιλερ:

@Αααααχχχχ αυτό το παιδί ποια θα το πάρει ????? Heartbeat <3 In Love όλο και κάποια θα βρει εκεί μέσα...τι στο καλό γεμάτο γυναίκες είναι...
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από marilou Πεμ Αυγ 09, 2012 12:56 am

ειλικρινά κι εγώ τέτοια προδοσία δεν την περίμενα...

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Φαντάσου!!! Twisted Evil
Όπως και η Μιζούκη δεν περίμενε πως θα έρθει "μετά τον Τέρρυ το χάος μετά τον Τέρρυ το τίποτα" Lalalalala (Να και ο Σάκης για να μην ξεχνιόμαστε! lol! )



ο Τέρρυ αν έχει πάρει κάτι είναι μόνο η τσαχπινιά

Κι εγώ που νόμιζα πως θα είχε πάρει και την γονιμότητα............. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ίσως όμως όσο μεγαλώνει να φανεί και αυτό.... Firouli Firoulo

Δεν καταλαβαίνω αγαπητή μου για ποια αδέλφια μιλάτε?! Και που κολλάει ο Παπακαλιάτης??? οέο ????

Όταν διάβασα πως ο Τέρρυ έχει μια αδερφή στην ηλικία της Κάντυ που βρίσκεται σε ορφανοτροφείο (προφανώς της Πόνυ) σκέφτηκα πως θα μας τυραννούσες με το ενδεχόμενο να είναι αδέρφια, όπως έκανε και ο Παπακαλιάτης στο 4. Αλλά τελικά δεν είσαι τόσο κακιά... lol!

θα σε μαλώσω ...που είναι το περσικό χαλί μου

Η ιστορία είναι μεγάλη και επιφυλάσσομαι για να μην γίνω βαρετή! Κρατάω τις δυνάμεις μου για το beverly εεε... το κολέγιο του αγίου Παύλου! Teasing Εκεί να δεις χαλί που έχει να πέσει! party party party

Και δεν σε φοβάμαι, θα βρεις τρόπο εσύ κάτω από την μύτη της αδερφής Γκρέυ να τα κάνεις όλα!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil




marilou
marilou
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1781
Points : 7178
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Κάπου μακριά, τερρικά κι ονειρεμένα!
Χιούμορ : Καυστικό τζιιιιζζζζ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από ariel Δευ Αυγ 20, 2012 8:54 pm

Αδερφή Γκρευ είναι το καινούργιο όνομα της Λιμπ;;;;; Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16824
Points : 27065
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Δευ Αυγ 20, 2012 10:26 pm

καλέ τώρα το είδα αυτό ...

Όπως και η Μιζούκη δεν περίμενε πως θα έρθει "μετά τον Τέρρυ το χάος μετά τον Τέρρυ το τίποτα" (Να και ο Σάκης για να μην ξεχνιόμαστε!

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha

Κι εγώ που νόμιζα πως θα είχε πάρει και την γονιμότητα............. Ίσως όμως όσο μεγαλώνει να φανεί και αυτό...

Σπόιλερ:

Όταν διάβασα πως ο Τέρρυ έχει μια αδερφή στην ηλικία της Κάντυ που βρίσκεται σε ορφανοτροφείο (προφανώς της Πόνυ) σκέφτηκα πως θα μας τυραννούσες με το ενδεχόμενο να είναι αδέρφια, όπως έκανε και ο Παπακαλιάτης στο 4. Αλλά τελικά δεν είσαι τόσο κακιά...

δεν καταλαβαίνω αγαπητή ?! τι υπαινίσσεστε?? Firouli Firoulo

Η ιστορία είναι μεγάλη και επιφυλάσσομαι για να μην γίνω βαρετή! Κρατάω τις δυνάμεις μου για το beverly εεε... το κολέγιο του αγίου Παύλου! Εκεί να δεις χαλί που έχει να πέσει!

Και δεν σε φοβάμαι, θα βρεις τρόπο εσύ κάτω από την μύτη της αδερφής Γκρέυ να τα κάνεις όλα!!!

Σας παρακαλώ πολύ Πολυχρονοπούλου!!! Τι το κάναμε εδώ, Αμέρικαν Μπαρ ή η Βίλα των Οργιών?? Point
Σπόιλερ:

Αδερφή Γκρευ είναι το καινούργιο όνομα της Λιμπ;;;;; .

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από nansecrets Τρι Αυγ 21, 2012 12:35 am

παλι βαφτησια της κανατε της libra? Hahahahaha Hahahahaha






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35474
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από marilou Τρι Αυγ 21, 2012 12:55 am

Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing

Εγώ πάντως είμαι αθώα! Hihihihihi Hihihihihi Hihihihihi Hihihihihi Hihihihihi
marilou
marilou
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1781
Points : 7178
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Κάπου μακριά, τερρικά κι ονειρεμένα!
Χιούμορ : Καυστικό τζιιιιζζζζ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Τρι Αυγ 21, 2012 1:46 am

εμένα πάντως η καινούργια επωνυμία δεν με χαλάει... με όλο τον σεβασμό Firouli Firoulo
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από libra Τρι Αυγ 21, 2012 12:42 pm

Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing
το φικάκι δεν το διάβασα, αλλά τα σχόλια τα είδα... με ζήτησε κανείς;;;;;;; ΓΥΡΙΣΑ... Με μαύρο μακρύ ράσο και άγρυπνο βλέμμα... Teasing Για να σας δω τώρα;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 1zx1px0 Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27644
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από nansecrets Τρι Αυγ 21, 2012 1:16 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35474
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Τρι Αυγ 21, 2012 1:21 pm

libra έγραψε: Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing
το φικάκι δεν το διάβασα, αλλά τα σχόλια τα είδα... με ζήτησε κανείς;;;;;;; ΓΥΡΙΣΑ... Με μαύρο μακρύ ράσο και άγρυπνο βλέμμα... Teasing Για να σας δω τώρα;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Λιμπ θα σε μαλώσω δεν διαβασες το φικ ??? affraid Γρήγορα Αδελφή Γκρέυ , πρέπει να το ρίξετε στη μελέτη πάραυτα!!! Point
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από libra Τρι Αυγ 21, 2012 1:27 pm

Dalia έγραψε:
libra έγραψε: Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing Cry laughing
το φικάκι δεν το διάβασα, αλλά τα σχόλια τα είδα... με ζήτησε κανείς;;;;;;; ΓΥΡΙΣΑ... Με μαύρο μακρύ ράσο και άγρυπνο βλέμμα... Teasing Για να σας δω τώρα;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Λιμπ θα σε μαλώσω δεν διαβασες το φικ ??? affraid Γρήγορα Αδελφή Γκρέυ , πρέπει να το ρίξετε στη μελέτη πάραυτα!!! Point

καλέ θα το διαβάσω... απλά σήμερα έχω μπει από τις 9 παρά το πρωί, είναι ήδη 1:30 και έχω κι άλλα θέματα αδιάβαστα στο φόρουμ... υπομονή... Wink






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 1zx1px0 Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27644
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Τετ Αυγ 22, 2012 3:59 pm

τι υποθεση εχει το φικακι; αν ειναι δηλαδη να αφησω για λιγο στην ακρη το 50 shades και να το διαβασω!
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από nansecrets Τετ Αυγ 22, 2012 4:11 pm

την ιστορια της καντυ με τη φαντασια της Νταλιας. ακομα ειναι σε εξελιξη..






Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35474
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Τετ Αυγ 22, 2012 5:27 pm

γιατι δεν την εχω διαβασει;;; Can\'t remember Νταλια μου σημερα το βραδυ θα την διαβασω!! Παγωτάκι
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Τετ Αυγ 22, 2012 7:01 pm

Λυζάκι μου θα περιμένω τα σχόλια σου με μεγάλη μου χαρά...
επίσης θα ήθελα να σε ενημερώσω...

Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Πεμ Αυγ 23, 2012 2:41 pm

τελειωσα το 1ο κεφαλαιο....!!!


Σπόιλερ:

edit: επιτελους βλεπω την Καντυ με αλλο χτενισμα!!! Μπραβο Νταλια bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!!


Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Παρ Αυγ 24, 2012 12:22 am

Σε ευχαριστώ πολύ Λιζάκι μου!!! flower

Σπόιλερ:

ε αμαν πια!!! συνάφι πια με τους δυο φιόγκους ... ένας κότσος στην κορυφή του κεφαλιού φτάνει...εξάλλου εγώ πάντα προτιμούσα την Κάντυ μας με λυτά μαλλιά στους ώμους οπότε κι έτσι θα παρουσιάζεται σε καποιες σκηνές... :)
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Παρ Αυγ 24, 2012 12:34 am

μπραβο, μπραβο!!! συμφωνω απολυτα!!! σε συμπαθουσα πολυ που σε συμπαθουσα, τωρα σε συμπαθω περισσοτερο!!!! ε πια απο τοτε που ειχε αρκετα μαλλια για να πιαστουν κοτσιδακι μεχρι τα 17 της περιπου δυο κοτσιδακια!!! ελεος δηλαδη! λες και αυτη που τα ζωγραφιζε δεν ηξερε να κανει αλλο χτενισμα, jesus christ and his mother!

τωρα btw ειμαι στο κεφαλαιο 5....
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Σαβ Αυγ 25, 2012 1:32 am

Καλε γιατι ε με απαντατε και αναγκαζομαι να διπλοποσταρω;;! Το τελειώσα και γενικα το λατρεψα. Το μεσημερι που θα μπω απο το λαπτοπ (τωρα ειμαι απο το κινητο) θα σου γραψω ενα πολυ ωραιο ποστ! Σεντονι για υπερδιπλο θα ειναι!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lizzy Cullen στις Κυρ Αυγ 26, 2012 4:39 pm, 1 φορά
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Κυρ Αυγ 26, 2012 4:34 pm

Λυζάκι πότε πρόλαβες βρε θηρίο ?! Hihihihihi

Χαίρομαι που σου άρεσε και περιμένω το σεντόνι σου με ανυπομονησία!! Hihihihihi
Όντως αυτό το χτένισμα εδώ μου καθόταν όλα τα χρόνια... ήλπιζα τλχστν στε 15-16 της να τα είχε λυτά ή ένα κότσο αλλά εκεί αυτοί δυο φιόγκους ...έλεος!!! Groumf
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Κυρ Αυγ 26, 2012 7:42 pm

ε δεν ειναι και τοσο δυσκολο. ετοιμαστου ψυχολογικα για να διαβασεις το παρακατω σεντονακι. εαν τα καταφερεις δηλαδη και το διαβασεις.

Αρχικα θα ξεκινησω απο τα αρνητικα. Ειναι η ειλικρινη μου αποψη και η αληθεια ειναι οτι δεν το λεω με κακια... αλλα οταν διαβασα οτι το ειχες ανεβασει, το διεγραψες και τωρα το ξανα-ανεβασες διορθωμενο... well, το περιμενα πολυ καλυτερο. Δεν ξερω η αρχη μου ψιλοξινισε. Θα σου προτεινα εαν καποια κοπελα θελει, να της δωσεις τον ρολο της beta σου. Αυτο σημαινει οτι πριν ανεβασεις την ιστορια θα της την δινεις να την διαβασει να κανει μερικες μικροδιορθωσεις και να σου πει τι να αλλαξεις ωστε το καθε κεφαλαιο να ειναι.... τελειο. Παντως οσο συνεχιζει η ιστορια βελτιωνεσαι, δεν μπορω να πω...!

Λατρεψα την πλοκη. Ειναι αρκετα διαφορετικη απο της Μιζουκι και αυτο μου αρεσει τρελα! Η υποθεση της Αννι με απασχολουσε αλλα οχι και τοσο. Λεω ενταξει, καποια στιγμη θα βρει την οικογενεια της. Οταν διαβασα το κεφαλαιο Τερρυ ημουν σε φαση omg omg!! Θελω να πω... ποιος αλλος θα μπορουσε να σκεφτει κατι τετοιο εκτος απο την Νταλια; Πραγματικα δεν το περιμενα! Στα επομενα κεφαλαια θελω περιγραφη του βραχιολιου της Αννι. Να σιγουρευτουμε βρε αδερφε. Μην μας πετας την σποντα και μετα μας τα γυρισεις Naughty γιατι το περιμενω κατι τετοιο απο σενα Boxing και θα ειμαι ετοιμη. Να το ξερεις. Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 2656109533 Razz

Για τους χαρακτηρες....

Η Καντυ μου φαινεται αρκετα ιδια αν και βλεπω οτι υπάρχει προοπτικη για να γινει αρκετα διαφορετικη και αυτο με κανει να θελω να διαβασω την συνεχεια ακομα πιο πολυ.

Λατρεψα την Αννι. Μου αρκετα τον εαυτο μου η συγκεκριμενη εκδοχη της Αννι.

Η Αδελφη Μαρια και η Κυρια Πονυ μου φαινονται ιδιες και δεν θελω να αλλαξουν. Τις αγαπαω ετσι οπως ειναι!

Ο Τομ οταν εβλεπα την σειρα στο youtube δεν μου ειχε τραβηξει ιδιαιτερα την προσοχη. Μου φαινοταν συνεχως απλως ενα παιδακι. Μου αρεσε παρα πολυ που εσυ το εκανες σαν τον μεγαλο αδερφο των κοριτσιων ο οποιος με τα χρονια οταν αυτος ηταν εφηβος και τα κοριτσια μπηκαν στην προ-εφηβεια αρχισε να αλλαζει... την οπτικη του για την Αννι. θα αναφερθω μετα στο συγκεκριμενο ship. Εκει που περιγραφεις οτι ιδρωσε και εβγαλε την μπλουζα, απλα Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 496787. Να φανταστεις ειχα σταματησει για λιγο να διαβαζω και αφησα το μυαλο μου να κανει αυτο που κανει καλα Razz

Εντουαρντ Loveeeee Loveeeee η ψυχουλα μου!! Σε παρακαλω, μεχρι το τελος της ιστοριας σου βρες του την Μπελλα του Pray τον λατρεψα σαν χαρακτηρα και σε αυτην την ιστορια

Τι να πω για τον Τερρυ;; Τι; Αξιολατρευτος, γλυκας συνεχιζει να εχει το υφακι που λατρεψα στην εκδοχη της Μιζουκι και ειναι απλα... ο Τερρυ. Μολις ειδα την φωτο του Ben Barnes για Terry εκει πια ηταν που ελιωσα. Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 3293836152

Ο πατερας του, ο Δουκας πολυ.... ακυρος. Θελω να πω... απο την μια υποσχεται στην μανα του παιδιου του διαφορα και μετα την διωχνει. Τι ειδους αντρας ειναι, εαν ειναι; (θυμηθηκα το decode των paramore: "what kind of man are you? if you're a man at all..."). Εξηγησε της αντρικια "η οικογενεια μου ειναι παλαιων αρχων και μπλα μπλα

Shipακια
Τερρυ/Κανυ εννοειται και ανυπομονω να τους δω μαζι. Σε εμπιστευομαι γιατι εισαι team terry αλλιως θα γκρινιαζα που ακομα δεν εχουμε δει τιποτα. Ακομα και σε αυτην την εκδοχη με ολες τους τις αλλαγες πιστευω οτι ειναι ιδανικοι ο ενας για τον αλλον

Τομ/Αννι στην αρχη ηταν καπως weird γιατι τους ειχα στο μυαλο μου παιδακια και αδελφικους φιλους αλλα οσο προχωρουσε η ιστορια τοσο πιο πολυ δενομουν με το συγκεκριμενο ship. Συνηθως προτιμω ιστοριες με canon couples αλλα η συγκεκριμενη σχεση του συγκεκριμενου ζευγαριου ειναι τοσο καλογραμμενη και οι δυο χαρακτηρες ταιριαζουν τοσο πολυ που.... στην τελευταια σκηνη αυτων των δυο εφτασα στο σημειο να σκεφτω "i will go down with this ship". Δεν προκειται να τους εγκαταλειψω ποτε.
(οπως ποτε δεν εγκατελειψα Καντυ/Τερρυ, Μπελλα/Εντουαρντ, Ρόουζ/Ντιμιτι, Ντειμον/Ελενα, Κλαους/Καρολαιν, Ερμιονη/Ρον, Χαρι/Τζινι)


Επισης να πω οτι αρκετες απο τις σκηνες που γραφεις ειναι πολυ ζωντανες. Ξεχειλιζουν απο συναισθηματα λεξεις, κινησεις, ηχους ακομα και μυρωδιες. Δεν ξερω αν συμβαινει και στα αλλα κοριτσια παντως εγω οταν διαβαζω μια ιστορια δημιουργω πολυ ζωντανες εικονες στο μυαλο μου. Καποιες φορες οι περιγραφες ειναι... λειψες. Στην δικια σου ιστορια δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα. Μπορουσα να δω την σκηνη ακριβως οπως ηταν.

Αυτα μου ερχονται τωρα. Με το επομενο κεφαλαιο θα διαβασεις κι αλλα lol!
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Dalia Δευ Αυγ 27, 2012 1:57 am

Λυζάκι μου σε ευχαριστώ τόοοοοοοοοοοοοοσο πολύ για τα καλά σου λόγια Flowers Flowers Flowers γι'αυτό και σπεύδω να σου απαντήσω αναλυτικά σε κάθε παράγραφο...

Αρχικα θα ξεκινησω απο τα αρνητικα. Ειναι η ειλικρινη μου αποψη και η αληθεια ειναι οτι δεν το λεω με κακια... αλλα οταν διαβασα οτι το ειχες ανεβασει, το διεγραψες και τωρα το ξανα-ανεβασες διορθωμενο... well, το περιμενα πολυ καλυτερο. Δεν ξερω η αρχη μου ψιλοξινισε. Θα σου προτεινα εαν καποια κοπελα θελει, να της δωσεις τον ρολο της beta σου. Αυτο σημαινει οτι πριν ανεβασεις την ιστορια θα της την δινεις να την διαβασει να κανει μερικες μικροδιορθωσεις και να σου πει τι να αλλαξεις ωστε το καθε κεφαλαιο να ειναι.... τελειο. Παντως οσο συνεχιζει η ιστορια βελτιωνεσαι, δεν μπορω να πω...!

ξέρεις πόσες φορές το έχω σκεφτεί... ?! Άσε... δεν ξέρω αν προτίθεται ή προσφέρεται καμιά κι αν έχει το χρόνο γι'αυτό και δεν το χω πει σε καμιά...
Σπόιλερ:

Λατρεψα την πλοκη. Ειναι αρκετα διαφορετικη απο της Μιζουκι και αυτο μου αρεσει τρελα! Η υποθεση της Αννι με απασχολουσε αλλα οχι και τοσο. Λεω ενταξει, καποια στιγμη θα βρει την οικογενεια της. Οταν διαβασα το κεφαλαιο Τερρυ ημουν σε φαση omg omg!! Θελω να πω... ποιος αλλος θα μπορουσε να σκεφτει κατι τετοιο εκτος απο την Νταλια; Πραγματικα δεν το περιμενα! Στα επομενα κεφαλαια θελω περιγραφη του βραχιολιου της Αννι. Να σιγουρευτουμε βρε αδερφε. Μην μας πετας την σποντα και μετα μας τα γυρισεις γιατι το περιμενω κατι τετοιο απο σενα και θα ειμαι ετοιμη. Να το ξερεις.

Η αλήθεια είναι ότι κάτι τέτοιο μόνο εγώ θα σκαρφιζόμουν. Κι αυτό γιατί όποτε έβλεπα τους χαρακτήρες Τερρυ-Αννι στο άνιμε κι έβλεπα τα μάτια τους ...πάντα έλεγα ...ναι, γιατί όχι! Αλλά όχι με τον χαρακτήρα της Αννι που μας παρουσιάζε το άνιμε. Εννοείται πως αν ξεκινούσα κάτι εγώ το σίγουρο θα ήταν πως αυτόν τον χαρακτήρα θα τον άλλαζα ριζικά! Το επόμενο κεφ. μας ξαναγυρνά στην τοποθεσία του ορφανοτροφείου, δεν ξέρω αν θα δώσω ακριβή περιγραφή του βραχιολιού-αλυσίδας να είσαι σίγουρη όμως για ένα πράμμα... Πως δεν πρόκειται να σε απογοητεύσω και να μην περιμένεις διαφορετική πλοκή από εκείνη που υποψιάζεσαι lol!


Για τους χαρακτηρες....

Η Καντυ μου φαινεται αρκετα ιδια αν και βλεπω οτι υπάρχει προοπτικη για να γινει αρκετα διαφορετικη και αυτο με κανει να θελω να διαβασω την συνεχεια ακομα πιο πολυ.

Την Κάντυ θα ήθελα να την αφήσω ίδια, δεν θα ήθελα να αλλάξει κάτι σημαντικό πάνω της. Ίσως να την κάνω κάπως ευάλωτη κι ευαίσθητη (πάντα όσον αφορά την παρουσία του Τέρρυ) αλλά μέχρι εκεί. Βεβαίως εδώ δεν έχουμε χαστούκια, ξεχάστε τα αυτά! Αλλά δεν θέλω να την αλλάξω απ'αυτό που πάντα ήταν. Κι αν μου ξεφύγει κάτι ειδοποιήστε με γιατί καμιά φορά δεν έχω το Θεό μου lol!

Λατρεψα την Αννι. Μου αρκετα τον εαυτο μου η συγκεκριμενη εκδοχη της Αννι.

Και μένα το ίδιο μη σου πω. Διακρίνω πολλά κοινά χαρακτηριστικά του εαυτού μου πάνω σε αυτήν την Ανν(ι). Κι όπως σου είπα και παραπάνω ο χαρακτήρας αυτός εδώ δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με εκείνον που βλέπαμε στο άνιμε.

Η Αδελφη Μαρια και η Κυρια Πονυ μου φαινονται ιδιες και δεν θελω να αλλαξουν. Τις αγαπαω ετσι οπως ειναι!

Εδώ με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη γι'αυτό και δεν έχω να προσθέσω κάτι :)


Ο Τομ οταν εβλεπα την σειρα στο youtube δεν μου ειχε τραβηξει ιδιαιτερα την προσοχη. Μου φαινοταν συνεχως απλως ενα παιδακι. Μου αρεσε παρα πολυ που εσυ το εκανες σαν τον μεγαλο αδερφο των κοριτσιων ο οποιος με τα χρονια οταν αυτος ηταν εφηβος και τα κοριτσια μπηκαν στην προ-εφηβεια αρχισε να αλλαζει... την οπτικη του για την Αννι. θα αναφερθω μετα στο συγκεκριμενο ship. Εκει που περιγραφεις οτι ιδρωσε και εβγαλε την μπλουζα, απλα . Να φανταστεις ειχα σταματησει για λιγο να διαβαζω και αφησα το μυαλο μου να κανει αυτο που κανει καλα

Ο Τομ... τι να πω γι'αυτόν τον χαρακτήρα τώρα?! ίσως ο αγαπημένος μου, μετά τον Τέρρυ και τον Στήαρ φυσικά έρχεται σε 3η θέση. Κάθε φορά που έβλεπα το άνιμε περίμενα αν θα εμφανιστεί σε περισσότερα επισόδεια. Μάταια περίμενα όμως... και πάντα τον θεωρούσα παρεξηγημένο χαρακτήρα ...δλδ γιατί να μην εμφανίζεται εκείνος και να μας σπάνε τα νεύρα ο Νηλ κι η Ελίζα. Εδώ όμως στην δική μου ιστορία ο Τομ παίζει σημαντικό ρόλο όπως παίζει ο Τέρρυ όπως παίζει κι ο Έντουαρντ που είναι εντελώς ανύπαρκτος στο άνιμε lol! Επίσης το shipaki Αρτσυ-Αννι ξέχασέ το !!! Την δική μου την Αννα σε αυτόν τον κοκέτη δεν την δίνω lol! οπότε περίμενε εξελίξεις όσον αφορά το shipaki που υποστηρίζεις γιατί πολλά θα γίνουν μεταξύ τους. Twisted Evil Ναι όσον αφορά εκείνη την σκηνή κάθε φορά σκεφτόμουν την Λιμπ-Αδελφή ~ Γκρέυ για να μην ξεφύγω... Ασε... βάσανο και μαρτύριο ταυτόχρονα... lol! Παρεπιπτόντως την μορφή του Τομ μέσα σε σπόιλερ την είδες? Heartbeat <3

Εντουαρντ η ψυχουλα μου!! Σε παρακαλω, μεχρι το τελος της ιστοριας σου βρες του την Μπελλα του τον λατρεψα σαν χαρακτηρα και σε αυτην την ιστορια

Παντού υπάρχει ένας Έντουαρντ! Γίνεται να μην τον βάλω και μέσα στην ιστορία μου, κι όταν τον σκέφτηκα για μεγαλύτερο αδελφό του Τερρυ λέω ωραία μια χαρά εδώ είμαστε. Μου άρεσε η η φιγούρα του ήρεμου, πιο σοφού-σωστού, ψύχραιμου, λογικού αδελφού, ενός Εντ που γνωρίζουμε μέσα απ'το Λυκόφως πάνω-κάτω. Και επειδή ο Τέρρυ(βλέπε άνιμε) είναι πιο οξίθυμος και ξεσπάει πιο εύκολα(βλέπε πάλι άνιμε) ένας τέτοιος αδελφός σκέφτηκαότι θα ήταν ότι έπρεπε για να τον συμβουλεύει και κυριως να τον κρατάει σε μια ισορροπία. Και βέβαια θα έχει την δική του "Μπέλλα" μέχρι το τέλος της ιστορίας μόνο που δεν θα λέγεται έτσι αλλά κάπως αλλιώς. Αλλά δεν λέω περισσότερα μην χαλάσω και το σασπένς Hihihi


Τι να πω για τον Τερρυ;; Τι; Αξιολατρευτος, γλυκας συνεχιζει να εχει το υφακι που λατρεψα στην εκδοχη της Μιζουκι και ειναι απλα... ο Τερρυ. Μολις ειδα την φωτο του Ben Barnes για Terry εκει πια ηταν που ελιωσα.

Δεν έχω τπτ να πω κι εγώ εδώ. Λατρεύω τον Τέρρυ και σαν καρτούν και βεβαίως δεν μπορώ να τον φανταστώ με οποιαδήποτε άλλη σαρκική μορφή πέραν του Μπεν. Αυτός είναι ο καταλληλότερος Τέρρυ για μένα! Ελπίζω να μην αλλάξω τα χαρακτηριστικά κι αυτού του ήρωα (τρέμω ολίγον τι στο ενδεχόμενο αυτό μήπως γίνει άθελα μου) και να παραμείνει ο ίδιος που όλες ξέρουμε και αγαπάμε Heartbeat <3

Ο πατερας του, ο Δουκας πολυ.... ακυρος. Θελω να πω... απο την μια υποσχεται στην μανα του παιδιου του διαφορα και μετα την διωχνει. Τι ειδους αντρας ειναι, εαν ειναι; (θυμηθηκα το decode των paramore: "what kind of man are you? if you're a man at all..."). Εξηγησε της αντρικια "η οικογενεια μου ειναι παλαιων αρχων και μπλα μπλα

Θα έρθει κι αυτουνού η ώρα του που θα πληρώσει για όλα τα λάθη του παρελθόντος! Επίσης εδώ το μίσος του Τέρρυ θα είναι πιο σκληρό και αθεράπευτα αβυσσαλέο περισσότερο κι απ'το άνιμε, δλδ καμιά σχέση με το άνιμε. Και δεν θα προέρχεται μόνον από εκείνον. Μην ξεχνάμε πως ο δούκας (ζωή να χει lol! )έχει και πολλούς απογόνους. lol!

Shipακια
Τερρυ/Κανυ εννοειται και ανυπομονω να τους δω μαζι. Σε εμπιστευομαι γιατι εισαι team terry αλλιως θα γκρινιαζα που ακομα δεν εχουμε δει τιποτα. Ακομα και σε αυτην την εκδοχη με ολες τους τις αλλαγες πιστευω οτι ειναι ιδανικοι ο ενας για τον αλλον

Πάντα αυτοί οι δυο θα είναι ιδανικοί ο ένας για τον άλλον.Ένα σου λέω μόνο... έχει να πέσει Σαίξπηρ οοουυυυυ Heartbeat <3 και βέβαια κάποια μικρά εμπόδια θα υπάρξουν στο δρόμο του ζευγαριού αλλά στο τέλος η αγάπη τους θα βγει νικήτρια Heartbeat <3

Τομ/Αννι στην αρχη ηταν καπως weird γιατι τους ειχα στο μυαλο μου παιδακια και αδελφικους φιλους αλλα οσο προχωρουσε η ιστορια τοσο πιο πολυ δενομουν με το συγκεκριμενο ship. Συνηθως προτιμω ιστοριες με canon couples αλλα η συγκεκριμενη σχεση του συγκεκριμενου ζευγαριου ειναι τοσο καλογραμμενη και οι δυο χαρακτηρες ταιριαζουν τοσο πολυ που.... στην τελευταια σκηνη αυτων των δυο εφτασα στο σημειο να σκεφτω "i will go down with this ship". Δεν προκειται να τους εγκαταλειψω ποτε.
(οπως ποτε δεν εγκατελειψα Καντυ/Τερρυ, Μπελλα/Εντουαρντ, Ρόουζ/Ντιμιτι, Ντειμον/Ελενα, Κλαους/Καρολαιν, Ερμιονη/Ρον, Χαρι/Τζινι)

Σε ευχαριστώ που έχεις αυτήν την άποψη! Ίσως το αγαπημένο μου ζευγαρι αυτής της ιστορίας, σε 1η θέση και 2η ο Τέρρυ με την Κάντυ. Έβλεπα το άνιμε, και πάντα αναρωτιόμουν τι θα γινόταν αν ήταν μαζί αυτοί οι δυο. Βέβαια με διαφορετικό χαρακτήρα, όχι την γνωστή Άννι , αλλά μια γενναία, δυνατή, ανεξάρτητη, ίσως πιο λογική και λιγότερο αυθόρμητη απ΄'την Κάντυ, Άννι κι όχι ένα άβουλο πλάσμα που μου παρουσιάζε το άνιμε. Κι έπειτα σιχάθηκα κι ακόμα συνεχίζω να το κάνω, τον Άρτσυ. Πότε δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του σε αντίθεση με τον αδελφό του που τον λατρεύω. Επομένως εφόσον δεν μου άρεσε αυτός ο χαρακτήρας και δεν ενέκρινα την Αννι του άνιμε δεν μου άρεσε και το συγκεκριμένο ζευγάρι που στο δικό μου το φικ είναι εντελώς ανύπαρκτο για να μην πω αδύνατο. Θα έλεγα όμως με σιγουριά πως εδώ γίνεται το ακριβώς αντίθετο δλδ στο ανιμε είχαμε Αννι --> Άρτσυ ενώ εδώ Αρτσυ --> Αννι με καμιά ιδιαίτερη επιτυχία όμως και δεν ξέρεις Λυζάκι πόσο θα το απολαύσω αυτό καθότι το μυαλό του κοριτσιού (ακόμα και με την απώλεια μνήμης ) θα ναι αλλού Twisted Evil Οπότε keep shipping Annie - Tom !!!! Heartbeat <3

Επισης να πω οτι αρκετες απο τις σκηνες που γραφεις ειναι πολυ ζωντανες. Ξεχειλιζουν απο συναισθηματα λεξεις, κινησεις, ηχους ακομα και μυρωδιες. Δεν ξερω αν συμβαινει και στα αλλα κοριτσια παντως εγω οταν διαβαζω μια ιστορια δημιουργω πολυ ζωντανες εικονες στο μυαλο μου. Καποιες φορες οι περιγραφες ειναι... λειψες. Στην δικια σου ιστορια δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα. Μπορουσα να δω την σκηνη ακριβως οπως ηταν.

Πάντα το παθαίνω αυτό με ότι ιστορία και αν καταπιαστώ. Η σκηνή που θα γράφω εκείνη την στιγμή θα είναι τόσο ζωντανή μέσα στο κεφάλι μου ... που το μόνο που εύχομαι είναι να το δει κι ο αναγνώστης αυτό, δλδ να αισθανθεί το ίδιο ακριβώς που αισθάνομαι κι εγώ όταν γράφω. Δεν ξέρω αν το πετυχαίνω σε όλες τις σκηνές, παρ'ολα αυτά το προσπαθώ!

Αυτα μου ερχονται τωρα. Με το επομενο κεφαλαιο θα διαβασεις κι αλλα

Και παλί σε ευχαριστώ Λυζάκι μου για τα καλά σου σχόλια! Επίσης... μην το ξεχάσω...
Σπόιλερ:
να περιμένεις κι αυτές τις μορφές μέσα στην ιστορία Twisted Evil
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14666
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story ! - Σελίδα 6 Empty Απ: Σχόλια για το "Candy Candy...A different kind of story !

Δημοσίευση από Lizzy Cullen Δευ Αυγ 27, 2012 6:40 pm

Dalia έγραψε:
Σπόιλερ:

Αυτο ειναι το θεμα οτι τωρα μπορω και θελω αλλα σε κανα μηνα παρολο που θα θελω δεν θα εχω χρονο για να το κανω. Klaps-klaps
Οντως μονο εσυ θα μπορουσες να σκαρφιστεις κατι τετοιο. Και καλα κανεις. Την Καντυ μην την αλλαξεις πολυ. Ξαναλέω οτι εξεπλαγην (πωω τι λεω μεσημεριατικα!!!) με Τομ. Αναφερεσε στην φωτο του Jake Gyllenhal Lalalalala In Love In Love Η αληθεια ειναι οτι την ειχα δει αλλα την ειχα ξεχασει. Την θυμηθηκα οταν ρωτησες και ειναι πολυ μουρλια. Γι αυτο αναμενω παραπομπες στο φφ.νετ!! Ετσι δεν θα μπορει να γκρινιαξει η αδελφη Γκρευ Λιμπ. Και θα ηθελα και η καινουρια κοπελιτσα που θα ειναι για τον εντουαρντ Heartbeat <3 να του αξιζει και να μην ειναι καμια οτι κι οτι. Μονο τα καλυτερα για τον Εντ. Οσο για τον Τερρυ, μην ανυσυχεις. Αν τον γραψεις διαφορετικα θα σε διορθωσουμε Tongue Αλλα ακουω για Σαιξπηρ οποτε δεν ανησυχω και πολυ Mpaaaa

Πιστεψε με το καταφερνεις. Γραφεις τρομερα ζωντανες σκηνες. Ειναι αυτο που με παροτρυνε να συνεχισω να διαβαζω. Μπραβο σου bravoooo!!!! bravoooo!!!!

Ανυπομονω να διαβασω περισσοτερα για το βραχιολι τοτε και να δω την ιστορια που υποψιαζομαι να ξετυλιζεται στο μυαλο μου μεσα απο τις περιγραφες σου! Επισης ανυπομονω να δω περισσοτερο Εντουαρντ Hehe και την εκδικηση που θα παρουν τα παιδια απο τον Δουκα
Σπόιλερ:

Και θελω να δω που θα βαλεις τον Ιαν και τον Τζοζεφ.
Σπόιλερ:
Lizzy Cullen
Lizzy Cullen
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 3279
Points : 8531
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2012
Ηλικία : 28
Τόπος : στον κόσμο μου
Χιούμορ : Ειρωνικό και σαρκαστικό

http://www.thetwilightsagagreek.net/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης