Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_lcap72%Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

+5
Dalia
ΜΙΜΙ
nansecrets
ariel
libra
9 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Πεμ Φεβ 16, 2012 5:48 pm


Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha ε, αυτό δεν το είχα συνδυάσει...
βασικά είναι δύο εντελώς διαφορετικές σκηνές... μάλλον γι'αυτό δεν έκανα τη σύνδεση






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Φεβ 16, 2012 11:09 pm

ααααααααα ακομα να διαβασω εγωωωωω εχω μεινει πισω!! Crying or Very sad






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35464
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Φεβ 17, 2012 1:07 am

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha τωρα καταλαβα γιατι ο παραλληλισμος με τον Καναμε!

μολις τα διαβασα ολα οσα δεν ειχα προλαβει.

μου αρεσει πολυ το δεσιμο των στοιχειων της νουβελας μεσα στο φικ σου. μου μοιαζει αληθινο!
περιττο να πω ποσο μπαινω στην ψυχολογια του Τερρυ καθε φορα. ποσο νιωθω τον πονο που του προκαλει να σκεφτει εστω να ξαναμεινει χωρις την Καντυ!
μου αρεσε πολυ το θολωμενο τζαμι με τα γραμματα.. (ποσοι δεν το εχουμε κανει αυτο..! Loveeeee )
και τολμω να πω οτι η αποφασιστικοτητα του Τερρυ ειναι απιστευτη!
δεν προκειται για κανεναν λογο να περασει την ιδια κατασταση. αδεια ζωη χωρις νοημα. χωρις εκεινη.
ο Τερρυ που ξερουμε και λατρευουμε!!
αα και η συναντηση ολα τα λεφτα.. η ατμοσφαιρα οπως την φανταζομουν κι εγω.. (ηθελα να ειμαι η Καντυ να μου πιασει το χερι σε εκεινο το τραπεζι.. και μετα στο δωματιο.. να με εμποδιζει να φυγω.. Loveeeee )
so far...υπεροχο!!!! Heartbeat <3 Heartbeat <3






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35464
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 2:58 pm

τίποτα....νιώθω ένα τεράστιο τίποτα μέσα μου...το στομάχι μου γουργουρίζει απ'την στεναχώρια , το κεφάλι μου με πονάει και όλο σκουπίζω τα μάτια μου με τα μανίκια μου...
Σπόιλερ:
κάθε φορά που διαβάζω το μαρτύριο αυτού του νεαρού παιδιού στα φικ...μου ρχεται να δέσω μια θυλιά στο λαιμό μου και να πάω να πνιγώ για χάρη του άμα λάχει...
Σπόιλερ:
ήμουν τόσο ήρεμη το πρωί...απ'την στιγμή που άρχισα να διαβάζω, η αφήγηση είναι τόσο καλά δοσμένη, που έρχονται όλες οι εικόνες ζωντανές μπροστά μου, στο θέατρο, στο μπαρ, στο σπίτι, στο δρόμο...αυτό το παιδί υποφέρει , πονάει, βασανίζεται και την ίδια ώρα σπαράζω κι εγώ... στην αρχή είμαι έτσι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad μετά είμαι έτσι... Klaps-klaps Klaps-klaps Klaps-klaps και μετά πάλι έτσι Sad Sad Sad Sad και τούμπαλιν και γενικότερα η καταστασή μου είναι τραγική γιατι δεν αντέχω να διαβάζω τον Τέρρυ να το περνάει όλο αυτό...Λιμπ ότι και σου λίγο θα ναι...και μόνο που κατάφερες να με κάνεις να κλάψω για το καμάρι μας πάει να πει ότι έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά...μόνο δεν αντέχω άλλο δεν μπορώ...έχει πολύ σπαραγμό ακόμα μέσα με βλέπω να την βγάζω όλη μέρα με την Σοφτεξ ... Sad Sad Sad
Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 3:44 pm


affraid affraid affraid affraid καλέ έχω καταστρέψει πολύ κόσμο μου φαίνεται lol!

νταλίτσα ΤΕΛΕΙΑ η υπογραφή σου... κρίμα που δεν είχες κουράγιο να το συνεχίσεις γιατί στο δεύτερο μέρος ο Τέρρυ είναι εντελώς διαφορετικός... Γενιέται μια ελπίδα βρε αδερφέ... δεν έχει τόσο κλάμα.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια. Και εσένα και όλες σας Big hug

Νανούκα τσακίζομαι να πάω να σηκώσω και το τελευταίο ΄κομμάτι του δεύτερου μέρους...






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 3:55 pm

τωρα ξεκινησα το δευτερο και απ'οτι βλεπω εχει ανεβει κι αλλο...
αααααααχχχχχχχχ τελεια διπλη απολαυση, τσαικιζομαι να παω να φερω την αμυγδαλου και ξεκιναω διαβασμα...μονο λιμπρα να χαρεις...
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Klaps-klaps Klaps-klaps Klaps-klaps
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 3:58 pm


όχι ντάλια χαλάρωσε... αφού έφυγε η ακατανόμαστη από τη μέση αλλάζει εντελώς το τοπίο... αν και δεν σου κρύβω ότι έτσι ακριβώς μαύρη και απελπισμένη φαντάζομαι τη ζωή του Τέρρυ το πλευρό της Σουζάνα και μακριά από την Κάντυ...

Τώρα όμως που έφυγε η κακιά μάγισσα από τη μέση νομίζω ότι όλα θα στρώσουν Wink






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 3:59 pm

Αμήν Παναγίτσα μου...γιατί πέρασα ένα σπαραχτικό πρωινό... Sad Sad
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Φεβ 17, 2012 4:21 pm

το βραδακι θα διαβασω τη συνεχεια..






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35464
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από ariel Παρ Φεβ 17, 2012 5:04 pm

Ντάλια τέλεια η υπογραφη!!!! In Love In Love In Love

@Λιμπ, να σου ξαναπώ πόσο μου αρέσει ο Αλμπερτ στο φικ σου;;;; Ετσι ακριβώς είναι ο Αλμπερτ που γνώρισα και αγάπησα στα παιδικά μου χρόνια!!!!

Και δίνεις και απάντηση, στην αιώνια απορία μερικών: Θα τον δεχόταν πίσω μετά από όλα αυτά; ποιόν; αυτόν που δεν είχε "φύγει" ΠΟΤΕ;;;;;






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16812
Points : 27043
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 5:15 pm

ariel έγραψε:@Λιμπ, να σου ξαναπώ πόσο μου αρέσει ο Αλμπερτ στο φικ σου;;;; Ετσι ακριβώς είναι ο Αλμπερτ που γνώρισα και αγάπησα στα παιδικά μου χρόνια!!!!

Για τον Άλμπερτ ότι έχω να πω, θα το πω μετά το τέλος του φικ. Υπάρχει λόγος...

ariel έγραψε:Και δίνεις και απάντηση, στην αιώνια απορία μερικών: Θα τον δεχόταν πίσω μετά από όλα αυτά; ποιόν; αυτόν που δεν είχε "φύγει" ΠΟΤΕ;;;;;

Loveeeee Loveeeee Loveeeee Loveeeee Loveeeee Loveeeee
δεν θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα!!! 🙇 🙇 🙇


Λοιπόν σειρά έχει το τρίτο μέρος...

Το πρώτο μέρος το έγραψα πριν γίνω αγανακτισμένη και έχει μια ιδιαίτερη προσοχή στην αφήγηση.
Δεύτερο μέρος πριν και μετά, οπότε είναι μισό-μισό.
Το τρίτο μέρος είναι η "ντροπή" του φικ γιατί σε σχέση με το προηγούμενο είναι πολύ "βιαστικό" και "πρόχειρο". Θα το αναιβάσω σε μεγάλα κομμάτια για να ολοκληρωθεί το φικ και να μην σας κουράσει και να κλείσω με τον επίλογο που είναι προ-μνημονιακός και ελπίζω να σας αποζημιώσει. Pray Pray Pray








Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 5:21 pm

........................................................... :faint: :faint: :faint: :faint: :faint: :faint: :faint:
Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 5:23 pm


rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf:
ντάλια με έκανες και ξεράθηκα στα γέλια με το σπόιλερ...
πάρε και ένα λουλουδάκι μόλις συνέλθεις Hehe






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 5:30 pm

Σπόιλερ:
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από lina Παρ Φεβ 17, 2012 6:30 pm

libra έγραψε:
rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf:
ντάλια με έκανες και ξεράθηκα στα γέλια με το σπόιλερ...
πάρε και ένα λουλουδάκι μόλις συνέλθεις Hehe

lol! lol! lol!

κλασικά, εγώ τα διάβασα όλα βιαστικά και δεν μπορώ να το απολαύσω σε μεγάλο βαθμό
Σπόιλερ:


Διαβάζοντας το κείμενο, σκέφτομαι πως ΌΝΤΩΣ έτσι θα ήταν η συνάντηση, οι στιγμές τους, οι φόβοι και οι καβγάδες τους...
απλά δυο φάσεις με "μπέρδεψαν" - αντιγράφω
"Η Κάντυ τράβηξε το χέρι της με δύναμη προσπαθώντας να απεγκλωβιστεί φωνάζοντάς του να την αφήσει. Με μάτια κόκκινα από θυμό, ο Τέρρυ προσγείωσε το χέρι του δυνατά στο πρόσωπό της.

Μού φαίνεται υπερβολικό εδώ το χαστούκι - όχι ότι ο Τέρρυ δεν είναι υπερβολικός ή οι δικαιολογίες που λέει η Κάντυ (που προκύπτουν από τους βαθύτερους φόβους της φαντάζομαι) δεν είναι εξοργιστικές, αλλά δε μού πολυκάθεται η κίνηση αυτή (θα μού καθόταν αν είχε προηγηθεί κι από κείνη κάτι αντίστοιχο, αλλά το' χουμε ξαναδεί)...


«Κάντυ, δεν μπορεί να μην ξέρεις τι συμβαίνει. Πηγαίνεις κάθε μήνα και περνάς σχεδόν μια βδομάδα μαζί του. Όποτε φεύγεις λάμπεις σαν πυροτέχνημα και όταν γυρνάς κάνουμε μέρες να σου πάρουμε κουβέντα. Τόσα χρόνια ξέρουμε και οι δυο μας καλά ότι περίμενες κάτι τέτοιο να συμβεί. Κι αν δεν το περίμενες, το έλπιζες και η καρδιά σου αυτόν λαχταρούσε πάντα. Και τώρα τι κάνεις; Παίζεις την αναποφάσιστη έφηβη; Δεν είσαι πια κοριτσάκι Κάντυ. Πρέπει να δεις σοβαρά τι συμβαίνει»

επειδή είπαμε είμαι και λίγο γκάου εγώ με τις μεταφορές στο χρόνο, φαντάζομαι ότι αυτό συμβαίνει πριν πει το ναι η Κάντυ...αλλά σκέφτομαι το ποιοι κάνουν μέρες να της πάρουν κουβέντα...
ο Άλμπερτ, οκ , είναι ανοιχτό μυαλό, η Άννυ κι ο Άρτσι επίσης, αλλά η κ. Πόνυ και η αδερφή Μαρία, με τις οποίες πέρασε τόσα χρόνια, νομίζω ότι δε θα ήταν και πολύ άνετες με το να μένει κάθε μήνα για μια εβδομάδα με τον εραστή της...(είναι συντηρητική άποψη και φυσικά συντηρητισμός και έρωτας δεν ταιριάζουν μεν, αλλά ο τρόπος που μεγάλωσε η Κάντυ ήταν συντηρητικός)

Αυτές οι απορίες μού γεννήθηκαν, σόρρυ αν είμαι υπερβολική, εννοείται ότι η καθεμιά/καθένας μας τα φαντάζεται, τα επεκτείνει όπως ακριβώς του αρέσει...τα γράφω απλά για να τα συζητήσουμε..(μια και είναι το πρώτο φικ που διαβάζω συνολικά, γιατί όσα άλλα έχω διαβάσει, δεν έχω προλάβει να τα σχολιάσω, χάνω τις ειδοποιήσεις, και μετά χάνομαι κι εγώ...)
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6427
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 6:50 pm

λοιπόν λινάκι έχεις εντοπίσει αρκετά σημεία...

Α. Το σημείο με το χαστούκι, είναι από τα σημεία που θα ήθελα να μπορούσα να ξαναδουλέψω για να αναπτύξω περισσότερο για να φαίνεται πιο έντονα η απελπισία του Τέρρυ στην ιδέα ότι η Κάντυ τον αφήνει. Είναι από τα "μισό-μισό" βιαστικά κομμάτια και γι'αυτό και σου δημιουργεί κενό. Ένα χαστούκι για μένα δεν είναι υπερβολικό όταν τη βλέπει να φεύγει, αλλά αναμενόμενο πάνω στη θολωμένη εικόνα εκείνης να τον εγκαταλείπει...Απλά δεν έχει αποδοθεί επαρκώς!!!

Β. Η συζήτηση με τον Άλμπερτ, ναι, γίνεται πριν δεχτεί η Κάντυ. Είναι τοποθετημένη στο τέλος για να εξηγήσει ουσιαστικά για ποιο λόγο η Κάντυ έλεγε όχι σε όλες τις προηγούμενες προτάσεις. Γιατί στα προηγούμενα κομμάτια βλέπουμε την κάντυ να είναι δυστακτική, να θέλει χρόνο, κλπ, αλλά δεν βλέπουμε πουθενά το γιατί. την επεξήγηση λοιπόν την άφησα για κλείσιμο του δεύτερου μέρους.

Γ. Δεν έχω αφήσει στο κείμενο να φανεί ο Τέρρυ σαν εραστής πριν από το γάμο τους (δεν τον έχουμε δει ακόμα). Αναφέρω σε δύο (νομίζω) σημεία ότι η Κάντυ έχει δική της κρεβατοκάμαρα και όλες οι προσωπικές σκηνές μεταξύ τους περιορίζονται σε απόλυτα ντυμένες με όλα τους τα ρούχα σκηνές. Οπότε η Κάντυ φιλοξενείται ουσιαστικά από τον Τέρρυ, αλλά δεν έχει γίνει τίποτα ανεπανόρθωτο ή τίποτα που θα την έκανε να ντρέπεται για τις επισκέψεις της. Δεδομένης της ανεξάρτητης σκέψης της (βλ. συγκατοίκισης με τον Άλμπερτ) και δεδομένου ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κάτι να κρύψει, γι'αυτό και "τολμώ" να τους τοποθετήσω μαζί και χώρια ένα διάστημα προσαρμογής.
Στη σκηνή που λείπουν τα ρούχα, είναι πια στην Αγγλία, οπότε (πιθανών) να έχει γίνει ο γάμος. Αυτό θα το δούμε στο τρίτο μέρος.

Λινάκι ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου έδωσες να αποσαφινίσω αυτά τα βιαστικά κομμάτια Hehe

Το τρίτο μέρος θα είναι πιο συμπυκωμένο και πιο βιαστικά γραμμένο Woops!!! Woops!!! Woops!!!






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από lina Παρ Φεβ 17, 2012 9:34 pm

libra έγραψε:Γ. Δεν έχω αφήσει στο κείμενο να φανεί ο Τέρρυ σαν εραστής πριν από το γάμο τους (δεν τον έχουμε δει ακόμα). Αναφέρω σε δύο (νομίζω) σημεία ότι η Κάντυ έχει δική της κρεβατοκάμαρα και όλες οι προσωπικές σκηνές μεταξύ τους περιορίζονται σε απόλυτα ντυμένες με όλα τους τα ρούχα σκηνές. Οπότε η Κάντυ φιλοξενείται ουσιαστικά από τον Τέρρυ, αλλά δεν έχει γίνει τίποτα ανεπανόρθωτο ή τίποτα που θα την έκανε να ντρέπεται για τις επισκέψεις της. Δεδομένης της ανεξάρτητης σκέψης της (βλ. συγκατοίκισης με τον Άλμπερτ) και δεδομένου ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κάτι να κρύψει, γι'αυτό και "τολμώ" να τους τοποθετήσω μαζί και χώρια ένα διάστημα προσαρμογής.
Στη σκηνή που λείπουν τα ρούχα, είναι πια στην Αγγλία, οπότε (πιθανών) να έχει γίνει ο γάμος. Αυτό θα το δούμε στο τρίτο μέρος.

Λινάκι ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου έδωσες να αποσαφινίσω αυτά τα βιαστικά κομμάτια Hehe

Το τρίτο μέρος θα είναι πιο συμπυκωμένο και πιο βιαστικά γραμμένο Woops!!! Woops!!! Woops!!!

τι να κάνω κι εγώ, εσύ καλά τα έγραψες, αλλά η δική μου φαντασία οργίασε!!!
αν ήμουν πιο προσεκτική θα εντόπιζα τα ρούχα!
Και είχα μια αγωνία για το ανεπανόρθωτο!!!! Teasing

Περιμένω με αγωνία το τρίτο μέρος!!!!
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6427
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 9:37 pm


είπα να το κάνω κατάλληλο για όλους, οπότε δεν θα μπορούσε να μπει ανεπανόρθωτο. ανεπανόρθωτο είχαμε βάλει στο πρώτο μας φικ με την τζένη, οπότε αρκεί μέχρι εκεί Wink lol!






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 9:39 pm

libra έγραψε:
είπα να το κάνω κατάλληλο για όλους, οπότε δεν θα μπορούσε να μπει ανεπανόρθωτο. ανεπανόρθωτο είχαμε βάλει στο πρώτο μας φικ με την τζένη, οπότε αρκεί μέχρι εκεί Wink lol!

ειχαμε εκει ανεπαρθωτο ?????!!!!!!! σε ποια σελ. δεν θυμαμαι, να παω να το βρω !!! affraid affraid
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 9:44 pm

ntalia έγραψε:

ειχαμε εκει ανεπαρθωτο ?????!!!!!!! σε ποια σελ. δεν θυμαμαι, να παω να το βρω !!! affraid affraid

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
είχαμε πολλά ανεπανόρθωτα εκεί... Άλμπερτ και Κριστίν κλπ κλπ

Εδώ είναι ο αγαπημένος σου Wink https://terry.forumgreek.com/t279p90-topic#21008






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 9:55 pm

libra έγραψε:
ntalia έγραψε:

ειχαμε εκει ανεπαρθωτο ?????!!!!!!! σε ποια σελ. δεν θυμαμαι, να παω να το βρω !!! affraid affraid

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
είχαμε πολλά ανεπανόρθωτα εκεί... Άλμπερτ και Κριστίν κλπ κλπ

Εδώ είναι ο αγαπημένος σου Wink https://terry.forumgreek.com/t279p90-topic#21008

αυτο με την Κριστιν το θυμαμαι !!! lol!
Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 9:58 pm

rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf:

Σπόιλερ:






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από Dalia Παρ Φεβ 17, 2012 10:20 pm

libra έγραψε: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf:

Σπόιλερ:

εχεις δικιο λιμπ πανω σε αυτο αλλα πρεπει να παρω μθμ για να τελειοποιησω το δικο μου ανεπανορθωτο οπως σου ειπα... !!! lol! lol!
Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14656
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 17, 2012 10:23 pm

Σπόιλερ:






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 1zx1px0 Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27634
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Empty Απ: Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος"

Δημοσίευση από ariel Παρ Φεβ 17, 2012 10:56 pm

rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: Ντάλια και Λιμπ, σέρνομαι με τα σχόλιά σας






Σχόλια για το "Η ζωή ένας κύκλος" - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16812
Points : 27043
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης