Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_lcap72%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_lcap21%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_lcap5%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_lcap2%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

+27
nansecrets
HAMLET
Helen1299
Nadia Blackrose
peny
papirous
TeriCat
Lizzy Cullen
stavroylaki
Masta87
souka
nikol
eva
MsXrysaugi
E.T.
TZENHG13
eleanna
T4E
nina
adi*
c-t
Dalia
ΜΙΜΙ
nuitetoile21
anna
ariel
libra
31 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Nadia Blackrose Πεμ Αυγ 27, 2015 12:31 am

Οποτε ειμαστε ολες φιλοζωες, χαιρομαι πολυ γι αυτο! Κι εμενα το λυκοσκυλακι μου ημιαιμο ειναι, μοιαζει με Γερμανο αλλα εχει τα αντιθετα χρωματα ( δλδ ειναι καταμαυρη με λιγο ξανθο ).

Ξερετε, η αληθεια ειναι πως σχεδιαστικα ειναι λιγο... ξεπερασμενο, αλλα τα μηνυματα και οι ιστοριες που δειχνει ειναι... απλα φοβερες.
Βασικα εχει πολλα μηνυματα και πολλους συμβολισμους, που ειτε μπορεις να χρησιμοποιησεις για την αγαπη, ειτε για τη ζωη, και συχνα το καθετι εχει πολλες ερμηνειες.
Συμφωνω για την επιτυχια, παρολο που δεν προλαβα τη χρυση εποχη της ερτ... Οσο για το μελο, οντως, για ενα παιδι ειναι λιγο... στενοχωρο, ισως και γι αυτο δεν το εψαχνα να το προχωρησω μεχρι προτινος- που καπου με πιασαν και οι μαζοχιστικες τασεις χαχαχαχαχα. Τι 50 αποχρωσεις του γκρι, οσο βασανισε η Μιζουκι τη γλυκεια ηρωιδα της κανεις! :p
Nadia Blackrose
Nadia Blackrose
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 146
Points : 3461
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2015
Ηλικία : 37
Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Αυγ 27, 2015 12:38 am

αυτο με το βασανισμο ξαναπεστο! ολοκληρη μιζουκικη σχολη εχει βγει.. lol!

(εννοω τα κοριτσια που εχουν γραψει φικακια)






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Nadia Blackrose Πεμ Αυγ 27, 2015 12:43 am

Αφου ημουν σιγουρη οτι μεχρι το τελος και ο Τερρυ για τον αλλο κοσμο θα ταν... λολ

Ωραια, θα χαρω πολυ να διαβασω τις δουλειες τους! cheers
Nadia Blackrose
Nadia Blackrose
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 146
Points : 3461
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2015
Ηλικία : 37
Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Πεμ Αυγ 27, 2015 12:47 am

Μιζουκικη σχολη = σεισμοί, λοιμοί, καταποντισμοί, μερικά ορφανά παιδάκια και 2-3 θανατικά για επιδόρπιο. και οι κακοι original, χωρίς δικαιολογίες. Αχ, αχ...






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Nadia Blackrose Πεμ Αυγ 27, 2015 12:57 am

Χα χα χα χα χα τοσο καλα...!!

εμενα παλι τελευταια, μετα απο τοσο δραμα ( εκατσα και ειδα ολο το μαραθωνιο Τερρυ-Καντυ στο youtube) θελω παρωδια...
καινουριο ειδος λοιπον- μιζουκικη παρωδια... :p
ΥΓ . Η ξαγρυπνια φταιει, τπτ το σπουδαιο!
Nadia Blackrose
Nadia Blackrose
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 146
Points : 3461
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2015
Ηλικία : 37
Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Πεμ Αυγ 27, 2015 1:19 am

Δικια μας κι εσυ λοιπόν!!!!!

παρωδία και πάλι παρωδία






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Nadia Blackrose Πεμ Αυγ 27, 2015 1:21 am

Αχ πολυ χαιρομαι, μου φυγε ενα βαρος, χαχαχαχα!!! Razz
Nadia Blackrose
Nadia Blackrose
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 146
Points : 3461
Ημερομηνία εγγραφής : 26/08/2015
Ηλικία : 37
Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Helen1299 Τετ Ιουλ 27, 2016 3:39 pm

Η αλήθεια είναι πως όταν παιζόταν η Καντυ στην ελληνική τηλεόραση δεν ήμουν καν στο πρόγραμμα για να γεννηθώ:Ρ όμως την έβλεπε η μαμά μου και οι μεγαλύτερες αδερφές μου. Εγώ την είχα ακουστά μόνο σαν όνομα και την ήξερα εμφανισιακά χάρη στη μεγαλύτερη αδερφή μου που είχε παντού κολλημένες φωτογραφίες της.

Η πρώτη φορά που κάθισα να ασχοληθώ πραγματικά όμως μαζί της, ήταν το καλοκαίρι που τελείωσα την πρώτη γυμνασίου, πριν από πέντε χρόνια ακριβώς. Ήταν η περίοδος που στο σταρ παιζόταν ένα άνιμε σε φάση "αντιγράφω την SailorMoon" και είχα φάει κόλλημα με την ιαπωνική τεχνική που χρησιμοποιούσαν για τα κινούμενα σχεδία. Η μαμά μου τότε μου πρότεινε να δω την Καντυ, που την είχαμε γραμμένη σε DVD και αυτό έκανα.

Εεε, για να μην τα πολυλογώ, από τα πρώτα επεισόδια με κέρδισε (αν και μου έκαναν συνεχώς σπόιλ για το τι επρόκειτο να γίνει παρακάτω-_-) και ο αγαπημένος μου χαρακτήρας ήταν και είναι ο Άρτσι^^!! Οι στιγμές που με έκανε να κλάψω όσο ποτέ ήταν τρεις:
1. Ο θάνατος του Άντονι...
2. Ο χωρισμός της με τον Τέρρυ.
4. Ο θάνατος του Στίαρ.

Τελικά το τελείωσα τον Αύγουστο, πριν αρχίσουν τα σχολεία και θυμάμαι χαρακτηριστικά πως επί 8 ώρες συνεχόμενα ήμουν μπροστά από μια οθόνη για να φτάσω στο τελευταίο επεισόδιο:'D
Helen1299
Helen1299
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Points : 2867
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2016
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουλ 27, 2016 5:07 pm

Οι στιγμές που σε έκαναν να κλάψεις, νομίζω οτι είναι εξίσου τραγικές για όλες μας!!!!!! Προσωπικά ακόμα κλαίω όταν τις βλέπω, 30 και βάλε χρόνια μετά.

Το αβαταρ σου, θα το λατρέψει η Μιμι μας. Είναι η ρομαντική αντονικιά του φόρουμ.

Οσο για τη συμπάθειά σου στον Αρτσι, θα βρει πλήρη υποστήριξη απο τη Ναν. Αγαπάει πολύ το δάνδη με τα τρελά καπέλα






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Helen1299 Τετ Ιουλ 27, 2016 5:20 pm

Καταλαβαίνω το λόγο, ήταν απολύτως τραγικές!!!

Χαχαχαχα θα χαρώ πολύ να τις γνωρίσω και τις δύο^^
Helen1299
Helen1299
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Points : 2867
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2016
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουλ 27, 2016 5:32 pm

Η Ναν, είναι η nansecret, την γνώρισες λιγάκι. Ο Μιμάκος διακοπευει (κι εγω ζηλευω!!!!!)

Εγω είμαι η αριελ, το ξωτικό. Υπάρχω για να πειράζω τους πάντες και να λύνω απορίες. Εχω τρέλα και με το μάνγκα και με το ανιμέ, αλλά ο μεγάλος μου έρωτας είναι η νέα νουβέλα.






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Helen1299 Τετ Ιουλ 27, 2016 5:41 pm

Χαχαχαχαχα μια χαρά!!! Ναι, την γνώρισα λίγοWink και χαίρομαι που γνωρίζω και εσένα^^

Θέλω πολύ να διαβάσω τη νουβέλα αν και πιστεύω πως και πάλι θα μου αρέσει το άνιμε περισσότερο:'D όμως σίγουρα πριν τελειώσει το καλοκαίρι θα επιχειρήσω να την ξεκινήσω:)
Helen1299
Helen1299
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Points : 2867
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2016
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουλ 27, 2016 5:54 pm

Σου αρέσει το ανιμε περισσότερο απο το μάνγκα; Το αγαπώ μεν, γιατί απο το ανιμε πρωτογνώρισα την Κάντυ, αλλά με τα χρόνια βρίσκω τόσο ανούσια φίλερ και αλλαγές που προτιμώ την αυθεντική μορφή του μάνγκα. Η νουβέλα δε, είναι σε άλλο επίπεδο. Οι χαρακτήρες είναι πιο ολοκληρωμένοι, οι αντιδράσεις πιο αιτιολογημένες, γενικά είναι πιο ώριμο έργο κατά τη γνώμη μου. Και είναι και πολύ ποιητικά γραμμένο, οπότε κερδίζει πόντους κι απο κει.
οταν εγινε η μετάφραση της νουβέλας στα ιταλικά, αναθάρρεψα οτι θα διαβασουμε σύντομα το βιβλίο και στα ελληνικά (από επίσημη μετάφραση πάντα) τωρα με την κρίση, οι ελπίδες μου σβησανε και ελπίζω μόνο να βρω την ιταλική νουβέλα.






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Helen1299 Τετ Ιουλ 27, 2016 6:10 pm

Ναι ξέρω πως τα γραφικά είναι κάπως παλιά και υπάρχουν αρκετά σημεία που κάνει κοιλιά (για να μη μιλήσω για τις μεταγλωττίσεις~ακόμα δεν έχω σχεδιασμένο ήχο στο μυαλό μου για τη φωνή του Άντονι) όμως παρόλα αυτά μου άρεζε γιατί τους έβλεπα να κινούνται, τα κάνουν γκριμάτσες, να μιλάνε κλπ κλπ. Γενικά μου αρέσουν πολύ τα κινούμενα σχέδια!

To μανγκα ήταν εξίσου καλό με το άνιμε και πιστεύω πως και η νουβέλα θα είναι! Ο λόγος που θέλω να τη διαβάσω είναι ακριβώς για αυτό που είπεςWink :)
Helen1299
Helen1299
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Points : 2867
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2016
Ηλικία : 24

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nansecrets Τετ Ιουλ 27, 2016 8:36 pm

εγω λατρευω και τα τρια εξισου. και ανιμε και μανγκα και νουβελα (με τη σειρα που τα εμαθα και επξεργαστηκα)
το καθε ενα εχει κατι διαφορετικο.
η ζωντανια των χαρακτηρων ειναι οντως αυτο που σε κερδιζει στο ανιμε που βλεπεις να κινουνται και να ξεφευγουν απο το σκιτσο του μανγκα που κι εκει ειναι πανεμορφοι οι ηρωες κι ετοιμοι να μιλησουν,
το μανγκα κερδιζει ακριβως στην ποιοτητα των σκιτσων και στην ολοκληρωμενη ιστορια σε σχεση με το ανιμε και τελος η νουβελα ερχεται και συμπληρωνει κενα και προσθετει λεπτομερειες που εξ αρχης ειχε συλλαβει η συγγραφεας για τον καθε ηρωα αλλα δεν αποδοθηκαν ουτε στο ανιμε ουτε στο μανγκα.

οι σκηνες ειναι ολες τραγικες οσε ανεφερες. ανεξιτηλες στο περασμα των χρονων.

ο Αρτσι για μενα ειναι αγαπημενος γιατι ειχε αυτο το στυλ του κομψου και ειδημων με την εμφανιση που εμενα δεν με χαλαει καθολου ακομα κι αν ειναι για το περιβοητο καπελο με το φτερο (που τοσο κανει τη μιμι να γελαει) ή την μεταξωτη πουκαμισα που φοραει στη βαρκα και δεν θελει να τη βρεξει και να τη χαλασει, οπως επισης το οτι τα μαγικα του χερια διορθωσαν το φορεμα στα μετρα της Καντυ στη δεξιωση.
ολα αυτα μαζι, συν τη συμπεριφορα του στην Καντυ, που δεν την κοροιδεψε για την εμφανιση της, αλλα αντιθετως γοητευτηκε απο τον χαρακτηρα της και δεν εμεινε σε επιφανειακα στοιχεια της τον κανουν να ξεχωριζει σημαντικα σαν ατομο. δυσκολα ταιριαζουν ολα αυτα μεταξυ τους σε εναν χαρακτηρα με τοση ισορροπια, (ζυγος γαρ, οπως κι εγω οπως κι ο Αντονυ)






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουλ 27, 2016 9:30 pm

Είδε ο ζυγός τη γενιά του..... Razz lol!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Σαβ Ιουλ 30, 2016 11:55 pm

Καλε τι αβαταρ ειναι αυτο? drooling μπηκα κλεφτα γιατι μου λειψατε κ ειδα σχολια απο καινουριο μελος!!! Ηelen χαρηκα πολυ που μπηκες δυναμικα. Ο Αρτσι αγαπημενος ηρωας ε? Δεν λεω πολλα η ναν ξερει Razz δεν θελω να ξεφυγω παλι με τον Αρτσι... Γελαω ελαφρως με το ντυσιμο του lol!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13689
Points : 20765
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από HAMLET Παρ Αυγ 12, 2016 4:17 pm

Η πρωτη μου επαφημε την Καντυ ηταν με το περιοδικο. Ημουν περιπου 8 οταν το ειδα σε ενα ψιλικατζιδικο στο Πηλειο που καναμε διακοπες, και ζητησα αμεσως απο τον μπαμπα μου να μου το παρει. Απο τοτε δεν εχασα τευχος και μαλιστα ο μπαμπας με καποιο τροπο που δε θυμαμαι, μου βρηκε τα προηγουμενα τευχη γιατι ειχα χασει 5-6 μεχρι να το δω. Δε θυμαμαι σε ποια φαση ειδα το ανιμε, αλλα παντα με γοητευε περισσοτερο το μανγκα.... Τη νουβελα δεν την εχω διαβασει και θα ηθελα πολυ. Εχω διαβασει ομως τοσες αναλυσεις που εχω μια πολυ καλη ιδεα για το περιεχομενο. Αυτο που με εχει συνεπαρει και θεωρω την καλυτερη συνεχεια του μανγκα, οπως εχω πει και σε αλλο θεμα , ειναι η εποχη των ασφοδελων. Φανφικ μεν αλλα ειναι αυτο που λεμε closure σε μια επιπονη ιστορια που το ζηταγε η ψυχη μου σαν αναγνωστης...

Απο το μανγκα παντα ξεχωριζα τον Τερυ γιατι μοιαζουμε πολυ σαν χαρακτηρες και στα καλα και στα κακα.... 

Γενικα δε θα ηταν υπερβολη να πω οτι η ιστορια της Καντυ εχει επηρρεασει πολυ τα εφηβικα μου χρονια ειδικα στα προτυπα αντρων που εθεσε.....
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 5042
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Αυγ 12, 2016 8:44 pm

join the club! αυτο με το προτυπο αντρων ολες μας εχει επηρεασει σε αρκετο βαθμο μπορω να πω... ειδικα σε οτι εχει να κανει με τον Τερρυ και τον χαρακτηρα του.






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Δευ Αυγ 22, 2016 4:25 pm

... τις επαγγελματικες επιλογές, την αγάπη στον Σαίξπηρ κλπ κλπ κλπHahahahaha






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από stardustia Πεμ Σεπ 15, 2016 11:13 am

Πρώτη επαφή η πρώτη προβολή του άνιμε κάπου στις αρχές του '80. Γυμνάσιο, εφηβεία, απόλυτη ταύτιση με πρόσωπα! Και κλάμα!!!
Το χειρότερο ήρθε με τη δεύτερη φορά που ξαναπαρακολούθησα τη σειρά κι έδινα Πανελλήνιες... Πώρωση! Να παρακολουθώ (στη ζούλα!) το επεισόδιο και να διακτινίζομαι να προλάβω το μάθημα στο φροντιστήριο! Και πάλι κλάμα και πως να το κρύψεις που ντρεπόσουν να πεις ότι βλέπεις κινούμενα σχέδια και πέφτεις στα πατώματα σ' αυτή την ηλικία (σε τι πεζό κόσμο, μαμά, μ΄έχεις φέρει να ζήσω...)! Για την Ιστορία, τελικά πέρασα εκεί που ήθελα! Χα!
Τα υπόλοιπα χρόνια κύλησαν με την ανάμνηση μιας από τις πιο ρομαντικές ιστορίες που σημάδεψαν την πρώτη νιότη και της απορίας: μα τι έγινε, βρε παιδιά; Τι τέλος ήταν αυτό; Από ιδέες ξέμειναν και μας άφησαν στα κρύα του λουτρού; Αμ τότε δεν είχαμε και Διαδίκτυο και δεν είχα γνωρίσει και κανέναν να μοιράζεται το ίδιο πάθος για την Candy (τον Terry, βασικά, αλλά μιλάμε γενικώς για το άνιμε)!
Αλλά αυτό το καλοκαίρι πήρα το αίμα μου πίσω: είπα να μυήσω την δεκάχρονη κόρη μου σε πιο ποιοτικά θεάματα (το τι ανεκδιήγητα Barbie και Monster High παίζουν τα κανάλια και φλομώνουν τα κοριτσίστικα κεφαλάκια δεν περιγράφεται, ευτυχώς δεν μας αρέσουν!). Έτσι πέτυχα την πρωτότυπη γιαπωνέζικη προβολή του 1976 με υπότιτλους αγγλικούς και αυτή παρακολουθήσαμε. Καλά, η μικρή έμαθε γιαπωνέζικα, τραγουδά το τραγουδάκι της εισαγωγής και καμαρώνει!
Κι επειδή από μικρό μαθαίνεις την αλήθεια, η πιτσιρίκα μου είπε ότι αρκετά από τα ενδιάμεσα επεισόδια της φαίνονταν ανιαρά (δίκιο είχε το παιδί), η ιστορία φανταστική αλλά πολύ στενόχωρη (αρνήθηκε να δει όλο το επεισόδιο με τον θάνατο του Stear, πόσους πια θα φάει αυτή η Μιζούκι), το τέλος εκτός τόπου και χρόνου (δεν έχει άλλο; Πού είναι τα υπόλοιπα επεισόδια κλπ.)!
Εγώ πάλι έκανα εκτεταμένη έρευνα, διάβασα το manga στα αγγλικά και βρήκα μια πλειάδα βαρεμένων σαν και του λόγου μου ανά την υφήλιο, μάλιστα, με αναρτήσεις κι αναλύσεις και μαλλιοτραβήγματα (Terry ή Albert; Ιδού η απορία! Καλά, εγώ την απάντηση την έχω δεδομένη αλλά αυτό είναι για άλλη ανάρτηση!) και απίστευτο χρόνο αφιερωμένο στη λατρεμένη Candy. Κάπως έτσι μπήκα στην παρέα σας! Καλώς σας βρήκα! Happy






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Σεπ 15, 2016 10:25 pm

Καλώς όρισες stardustia στο τερροπαρεακι μας. Η μικρή σου έχει απόλυτο δίκιο. Στα μισά άφησε το στορυ γι αυτό βαλθηκε να δώσει κάποιες απαντήσεις στον καντοκοσμο μέσω της νουβέλας.
Ελπίζω να μας επισκεπτεσαι συχνά και να αναλύσουμε τα διάφορα θέματα που έχουμε προς συζήτηση.






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Σεπ 15, 2016 11:15 pm

Happy Happy Happy Καλώς όρισες κι από μένα!!! Κάπως έτσι ήταν και η δική μου η κόρη όταν της το έβαλα για πρώτη φορά κι ακόμη κολλημένη! Τώρα έχω σκοπώ να μυήσω την μικρή μου κόρη.






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13689
Points : 20765
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από HAMLET Παρ Σεπ 16, 2016 12:43 am

Καλωσορισες, κι απο μενα... Εγω εχω αρχισει και διαβαζω φανφικς. Αρχιζω και βλεπω με αλλο ματι πλεον και το manga και τη σειρα...πιο ενηλικο θα ελεγα
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 5042
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από stardustia Παρ Σεπ 16, 2016 9:57 am

Κορίτσια, ευχαριστώ για τη θερμή υποδοχή! Hamlet, συμφωνώ μαζί σου ότι βλέπω σίγουρα αλλιώς πια τη σειρά (το manga τώρα το διάβασα), είμαι και μιας χ ηλικίας, τέλος πάντων!
Αυτό που σίγουρα ένα παιδί δεν θα μπορούσε με κανένα τρόπο να κατανοήσει είναι η τεράστια σημασία στη λεπτομέρεια που ούτως ή άλλως δίνουν οι γιαπωνέζοι και γι' αυτό με ξενίζουν αισθητές ατσαλιές στα σχέδια σε κάποια επεισόδια (λες και βιάζονταν και ξεπετούσαν το σχεδιασμό των μορφών, εκεί που αλλού σε τρελαίνουν με τη λεπτομέρεια) αλλά και στην πλοκή. Καλά, το τέλος δεν καταπίνεται με τίποτα, αλλά και μπερδεμένες πληροφορίες που αν κάποιος έβλεπε μόνο τη σειρά δεν έβγαζε άκρη, π.χ. η Κάντυ γνωρίζει τον πρίγκηπα στα 10, όταν κλαίει με το γράμμα της Άννυ στο χέρι, αλλά στον Άλμπερτ λέει όταν μένουν μαζί στο διαμέρισμα ότι το πρώτο σκίρτημα της καρδιάς της το ένιωσε όταν γνώρισε τον πρίγκηπα στα 6 της (πληροφορία του manga)! Και διάφορα άλλα. Σίγουρα η εμπορευματοποίηση της σειράς (ποσότητα εις βάρος της ποιότητας) και η γνωστή διαμάχη στο τέλος να έκανε λίγο μαντάρα το τελικό αποτέλεσμα, παρόλα αυτά πόσο μας κέρδισε δεν λέγεται!
Περιμένω εναγωνίως τη νουβέλα για ενδελεχή μελέτη και εξαγωγή συμπερασμάτων, από τις περιγραφές όσων διάβασαν μέρος ή όλο το ccfs μάλλον θέλει την αποκρυπτογράφησή της η ιστορία (ψοφάω για παζλ)!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy - Σελίδα 10 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης