Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_lcap72%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_rcap 72% [ 79 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_lcap21%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% [ 23 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_lcap5%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% [ 5 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_lcap2%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

+11
marilou
lina
AlbertForEver
Dalia
libra
ariel
papirous
μαριτα
eva
nansecrets
stavroylaki
15 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Παρ Αυγ 30, 2013 2:19 pm

"χωρίς ορθογραφικά λάθη όμως ε;;"
Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Δείξε βρε Νταλίτσα λίγη επιείκειαWoops!!! Στις 5 το πρωί το έγραφα και 20 ώρες στο πόδι....






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Πεμ Σεπ 19, 2013 12:19 pm

Μιλάμε...για ν' απαντήσω σε όλα αυτά...πρέπει να γράψω διδακτορική, έτσι;
Γιατί καλά μου κοριτσάκια μου το κάνετε αυτό;;;;; Ε;;;;;Razz 
Πού θα βρω αυτό το ρημάδι το ΣΘΕΝΟΣ(λολ) να ξεκινήσω;
Όχι τίποτ' άλλο, αλλά έχω υποσχεθεί να κάνω εγγραφή στο άλλο το σάιτ και να αναλωθώ στην κορεατίαση. Και έχω βρει ένα καινούργιο σήριαλ και έχω πωρωθεί άσχημα μιλάμε (στο οποίο αναφέρεται και η Κάντυ, παρεμπιπτόντως), και βαριέμαι οικτρά να κάτσω να γράψω για την Κάντυ, αυτόν τον καιρό. Πειράζει; Sleep 
(Που 'σαι Εύα, είδες τίποτα, ή τσάμπα καίει η λάμπα; Για εκείνη τη βοήθεια που λέγαμε...; Γιατί έχω πήξει λέμε.)
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4744
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 1:16 pm

να σου πω την αλήθεια, κοιτάω κάτι άλλες μεταφράσεις τώρα, άρχισα και τα μαθήματα, οπότε, να μπω σε σειρά και θα το δω. 

ποιο είναι το drama που λες?
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Πεμ Σεπ 19, 2013 2:13 pm

AlbertForEver έγραψε:Μιλάμε...για ν' απαντήσω σε όλα αυτά...πρέπει να γράψω διδακτορική, έτσι;
Γιατί καλά μου κοριτσάκια μου το κάνετε αυτό;;;;; Ε;;;;;Razz 
Πού θα βρω αυτό το ρημάδι το ΣΘΕΝΟΣ(λολ) να ξεκινήσω;
Όχι τίποτ' άλλο, αλλά έχω υποσχεθεί να κάνω εγγραφή στο άλλο το σάιτ και να αναλωθώ στην κορεατίαση. Και έχω βρει ένα καινούργιο σήριαλ και έχω πωρωθεί άσχημα μιλάμε (στο οποίο αναφέρεται και η Κάντυ, παρεμπιπτόντως), και βαριέμαι οικτρά να κάτσω να γράψω για την Κάντυ, αυτόν τον καιρό. Πειράζει; Sleep 
(Που 'σαι Εύα, είδες τίποτα, ή τσάμπα καίει η λάμπα; Για εκείνη τη βοήθεια που λέγαμε...; Γιατί έχω πήξει λέμε.)
Από μένα έχεις ελευθέρας Αλμπι!!!!!! Ασε που όταν γραφτείς στο οτάκου, θα κάνουμε καιρό να σε δούμε... έχει πολλά και ενδιαφέροντα θέματα, πραγματικά θα πωρωθείς!!!!!! Για την Κάντυ μιλάμε 30 χρόνια, μπορεί να περιμένει γιατί έχει αποδείξει οτι αντέχει στο χρόνο!Wink 






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 2:14 pm

υπονοείς κάτι? έχετε κάποια άλλη καιρό να δείτε?? Woops!!! Woops!!! Woops!!! Woops!!! 
Razz Razz Razz Razz Razz
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Πεμ Σεπ 19, 2013 2:40 pm

Tongue καμία σχέση! Αλλά το φόρουμ σας είναι κόλλημα για όποιον αγαπά τα CD και τα μάνγκα γενικά. Εχετε και πολλά και καλά θέματα για τους λάτρεις του είδους. Terry fic και με τη βούλα!!!!Hahahahaha 






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 2:41 pm

αχμ!!! αυτό εννοούσες!!! lol! lol! lol! lol! 

γιατί το ξέρω ότι οι απουσίες μου εδώ πλησιάζουν να φτάσουν το άπειρο!!! lol! lol! lol!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Πεμ Σεπ 19, 2013 3:03 pm

ariel έγραψε: Ασε που όταν γραφτείς στο οτάκου, θα κάνουμε καιρό να σε δούμε...  
Γιατί καλέ; ΜΟΝΗ ΜΟΥ θα γράφω;;;;; Εσείς που θα είστε;;;;;
Άμα είναι έτσι κορίτσια δεν μπαίνω, έ...να ξέρετε!lol! 
Όσο για την Κάντυ, έχει αποδείξει ότι αντέχει στον χρόνο κανονικά και με τη βούλα!
Είδες, συμφωνήσαμε και σε κάτι σ' αυτό το φόρουμ! Και μη νομίζετε ότι δε θ' απαντήσω. Να βρω την όρεξη μόνο, και δε θα τ' αφήσω να περάσει έτσι! Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.:http://www.emo 
Αλλά ρε παιδιά, άμα το οτακου ειναι για CD και Μανγκα, εγώ ποιον θα βρω να πω τον πόνο μου για τα κορεάτικα ;;;;;;;
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


*Ευα, θα σου πω όταν μπω στο άλλο.
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4744
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 3:09 pm

σε εμάς στο οτακου!! lol! lol! lol!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Πεμ Σεπ 19, 2013 3:10 pm

eva έγραψε:αχμ!!! αυτό εννοούσες!!! lol! lol! lol! lol! 

γιατί το ξέρω ότι οι απουσίες μου εδώ πλησιάζουν να φτάσουν το άπειρο!!! lol! lol! lol!
Σου έχουμε βάλει την παπι κηδεμόνα! Απο απουσίες δε μένεις!!Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha 

AlbertForEver έγραψε:
ariel έγραψε: Ασε που όταν γραφτείς στο οτάκου, θα κάνουμε καιρό να σε δούμε...  
Γιατί καλέ; ΜΟΝΗ ΜΟΥ θα γράφω;;;;; Εσείς που θα είστε;;;;;
Άμα είναι έτσι κορίτσια δεν μπαίνω, έ...να ξέρετε!lol! 
Όσο για την Κάντυ, έχει αποδείξει ότι αντέχει στον χρόνο κανονικά και με τη βούλα!
Είδες, συμφωνήσαμε και σε κάτι σ' αυτό το φόρουμ! Και μη νομίζετε ότι δε θ' απαντήσω. Να βρω την όρεξη μόνο, και δε θα τ' αφήσω να περάσει έτσι! Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.:http://www.emo 
Αλλά ρε παιδιά, άμα το οτακου ειναι για CD και Μανγκα, εγώ ποιον θα βρω να πω τον πόνο μου για τα κορεάτικα ;;;;;;;
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


*Ευα, θα σου πω όταν μπω στο άλλο.
εκει είμαστε, αλλά δεν θα ασχολούμαστε με τον τέρρυ!!! Εκει μιλάμε για εντελώς διαφορετικά θέματα. κι επειδη μάλλον έκανα πατάτα και σε μπέρδεψα CD= corean drama!!!! Το βασικό θέμα συζήτησηςlol! lol! lol! 






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 3:12 pm

ασία δώστε κι ότι να'ναι!!!

καλή κηδεμόνα έχω!!! lol! lol! lol! lol!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Πεμ Σεπ 19, 2013 3:20 pm

ariel έγραψε: εκει είμαστε, αλλά δεν θα ασχολούμαστε με τον τέρρυ!!! Εκει μιλάμε για εντελώς διαφορετικά θέματα. κι επειδη μάλλον έκανα πατάτα και σε μπέρδεψα CD= corean drama!!!! Το βασικό θέμα συζήτησηςlol! lol! lol! 
Έ, πες έτσι. Όπως το γραψες με μπέρδεψες! Την επομένη, γράψε ΚD να συνεννοηθούμε.
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4744
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Πεμ Σεπ 19, 2013 3:28 pm

Woops!!! Woops!!! Woops!!! Woops!!! κυκλοφορεί μια φήμη που με θέλει ανορθόγραφη..... Hihihihihi δεν ξέρω αν την έχει πάρει το μάτι σου.....






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Σεπ 19, 2013 5:15 pm

lol! lol! lol! lol! lol!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από stardustia Τετ Ιουν 26, 2019 10:46 am

Καλέ, πως μου είχε ξεφύγει κι αυτό το θέμα; affraid
Ένα θα πω: admin Nan και admin Ariel δώσατε ρέστα!!!
Απλά, για να μην ψαχνόμαστε και χανόμαστε, παραθέτω το τελικό σεντόνι της Αριέλλας.
Κυρίες μου, τα σέβη μου!
Και, ναι, πρέπει να συνεχίσουμε τον σχολιασμό της Νουβέλας... Woops!!!

ariel έγραψε:
"Συγκεκριμένα ως προς το ερωτικό κομμάτι, αν ξεχάσουμε για λίγο τις προσωπικές προτιμήσεις, για μένα οι έρωτές τις, οι αγάπες τις, πείτε το όπως θέλετε, δεν είναι τίποτα άλλο παρά τα στάδια "σεξουαλικής/ερωτικής ενηλικίωσης" μιας κοπέλας. Ο πρίγκιπας του Λόφου, είναι ο πρίγκιπας που όλες οι κοπέλες ονειρεύονται μικρές. Ένα ιδεατό/ουτοπικό πρότυπο "αγοριού" αλλά ασαφές ακόμα, εμπνευσμένο από τα παραμύθια με τα οποία μεγαλώνουν. Ο Άντονυ, είναι είτε τα πρώτα σκιρτήματα γενικότερα είτε ο πρώτος έρωτας. Ο άδολος, ο γλυκός και ρομαντικός έρωτας της εφηβείας συνήθως, που αναγκαστικά πεθαίνει για να σηματοδοτήσει το τέλος/χάσιμο της αθωότητας, και την έναρξη της μετεφηβικής περιόδου/ενήλικης ζωής. Ο Τέρυ, είναι η πρώτη μεγάλη αγάπη σε ενήλικες βάσεις πια, ρεαλιστικές. Είναι η σχέση που σε κάνει να γνωρίσεις τον έρωτα/αγάπη από την καλή και την ανάποδη. Που τα δίνεις όλα και τα χάνεις όλα για πρώτη φορά. Που σε κάνει να γνωρίσεις την αγάπη/έρωτα σε όλο της το φάσμα και θα σε σημαδέψει για μια ζωή. Όμως συνήθως οι τόσο μεγάλες αγάπες δεν μπορούν να κρατήσουν, ίσως και γι αυτό παραμένουν μεγάλες και ανεκπλήρωτες. Αν συνέχιζαν, ίσως τελικά να μετατρέπονταν σε μία σχέση σαν όλες τις άλλες και να φθείρονταν με την πάροδο του χρόνου, όπως όλες οι σχέσεις άλλωστε. Ο λόγος που θα χαλάσει μια τέτοια αγάπη, δεν έχει και τόση σημασία. Τις περισσότερες φορές χαλάει επειδή αυτή η ένταση ήρθε πολύ νωρίς στη ζωή σου, πριν να είσαι συναισθηματικά ώριμη/ος. Ουσιαστικά αυτό το είδος της σχέσης που θα σε κάνει να γνωρίσεις τον εαυτό σου, αλλά και που θα θέσει τις βάσεις για να βρεις την πραγματική σου αγάπη, με ρεαλιστικά δεδομένα και γνῶθι σαὐτόν. Ο Άλμπερτ, είναι η πραγματική αγάπη. Η ώριμη, η δοκιμασμένη στο χρόνο, η ενήλικη και στις σωστές βάσεις. Είναι ο πρίγκιπας που περιμένεις, αυτός που είναι δίπλα σου πάντα, αυτός που για να εκτιμήσεις την αξία του πολλές φορές, πρέπει να περάσεις από όλα τα προηγούμενα στάδια και να έχεις ενηλικιωθεί/ωριμάσει συναισθηματικά και πνευματικά."
Είναι γεγονός οτι το μοτίβο που περιγράφεις είναι κλασσικό στην ερωτική εποποιία, είτε μιλάμε για μάνγκα, είτε για σοβαρά λογοτεχνίματα. Μόνο μια ένσταση έχω στο όλο ζητημα. Που είδαμε τον έρωτα του Αλμπερτ και της Κάντυ; Λες οτι η συγκατοίκηση δεν ήταν θέμα. Αρα υπονοείς οτι ο έρωτας αναπτύχθηκε αργότερα. Πότε ακριβώς; Στο μάνγκα (υποθέτω οτι αυτό ξαναδιάβασες σε πιο ώρημη ηλικία) αν πράγματι βγάλεις τη συγκατοίκηση, μένει μόνο η τελευταια σκηνη, οπου η Κάντυ τρέχει για να πέσει στην αγκαλιά του πρίγκηπα. Πρόσεξε, όχι στου "Αλμπερτ", στου "πρίγκηπα"! Για να στηρίξεις αυτή τη θεωρία, θα έπρεπε η Κάντυ να δεχτεί τον πραγματικό Αλμπερτ, που επέλεξε να είναι ο Γουίλιαμ Αρντλευ και οχι ο πρίγκηπας του παραμυθιού.

"Θα χαρακτήριζα την αγάπη της Κάντυ με τον Άντονυ "faint and fleeting first love", στα πλαίσια που ανέλυσα παραπάνω. Οι πρώτοι έρωτες όσο όμορφοι και αθώοι κι αν είναι, φεύγουν και τους ξεχνάς γρήγορα. Άσχετα αν κρατάνε ένα μικρό και γλυκό κομμάτι στις αναμνήσεις σου. "
Ο Αντονυ δεν κρατά μικρό κομμάτι στις αναμνήσεις της Κάντυ. Μην ξεχνάμε οτι το τελευταίο γράμμα της νουβέλας, είναι προς τον νεκρό Αντονυ, κάτι που του δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα.
"Αλλά μη ξεχνάς ότι η μετάφραση μπορεί να μην είναι ακριβής και η συγκεκριμένη επιλογή των λέξεων ατυχής."
Πραγματι, θεωρώ οτι η μετάφραση ήταν ατυχής, αλλά για μένα υπάρχει λάθος και στην περίπτωση του Αλμπερτ.
Όσο για το καρεδάκι, δεν ξέρω ακριβώς για ποιο μιλάς. Εννοείς ο Άλμπερτ ήθελε να χαϊδέψει τα μαλλιά της Κάντυ; Σε ποιο κομμάτι της ιστορίας ήταν αυτό; Τελικά το καρεδάκι ποιο ήταν;"
lol! θα σου πω.... κατά τη συγκατοίκηση, πιάσαν την ξανθούλα μας προκοπές και καθάριζε το σπίτι. Ξεκίνησε δλδ, γιατί κάτω απο το κρεβάτι του Αλμπερτ βρήκε μια στοίβα περιοδικά και εφημερίδες που μιλούσαν για τον Τέρρυ. Η Κάντυ αναλύθηκε σε δάκρυα και εκει την βρήκε αποκοιμισμένη ο Αλμπερτ, όταν επέστρεψε σπίτι.Την έβαλε στο κρεβάτι της και της χάιδεψε τρυφερά τα μαλλιά. Η Κάντυ σκέφτεται οτι έχει να νιώσει τόσο τρυφερό χάδι απο το σπίτι της Πόνυ, αλλά οι απανταχού αλμπερτικές είδαν οτι υπήρχε η διάθεση για ένα φιλί από τον Αλμπερτ.
Και θέλω να πω και κάτι άλλο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάτε όλοι στο θέμα της υιοθεσίας. Καταρχάς η Κάντυ υιοθετήθηκε από τον ίδιο τον Άλμπερτ; Δεν ήταν μικρός για να κάνει νόμιμη πράξη υιοθεσίας; Δεν θα μπορούσε να έχει δώσει εντολή να υιοθετηθεί από την οικογένεια/θεία Έλροϋ; Δεν γνωρίζω αν έχει διευκρινιστεί μέσω της ιστορίας, αλλά ακόμα και ο ίδιος ο Άλμπερτ να την έχει υιοθετήσει, σιγά τα ωά ρε παιδιά!  Ούτε συγγένεια δεν έχουν. Δεν μπορείς να ακυρώσεις μία υιοθεσία; "
Ο Αλμπερτ είναι 11 χρόνια μεγαλύτερος απο την Κάντυ, κατα τη νουβέλα. Αν αυτή ήταν 13, αυτός ήταν 27 ενήλικας και υπευθυνος για τις πράξεις του. Μια απρόσωπη οικογένεια, δεν μπορεί να κάνει πράξη υιοθεσίας, πρέπει να είναι ένα συγκεκριμένο άτομο. Και γιατί να υποθέσουμε οτι είναι η Ελρου, όταν ο ίδιος χαλάει τον αρραβώνα με τον Νηλ, λέγοντας σε όλη την καλή κοινωνία οτι είναι πατέρας της. Αλλά και στα γράμματα της νουβέλας, δεν παίζουν με τις λέξεις πατερας και κόρη; Οι υιοθεσίες φυσικά και ακυρώνονται, η Κάντυ το ζητούσε συνεχώς, αλλά ο Αλμπερτ έκανε πως δεν ακουει (δεν σε προβλημάτισε αυτό; ) Το κυριότερο θέμα ωστοσο, είναι άλλο για μένα.  Ο Αλμπερτ, τον οποίο λατρευω σαν χαρακτήρα και θα το λέω συνέχεια, ξεκίνησε σαν πρίγκηπας, έγινε η καλή της νεραιδα και τελικά η οικογενειά της, ο αδελφός που ποτέ δεν είχε. Αυτή η κινηση, θα αμαυρωνε το προφίλ του, όπως και να το δεις. Ο Αλμπερτ, όπως και όλοι οι κεντρικοί ήρωες, είναι ηθικός και έντιμος. Θυσιάζει ουσιαστικά τον εαυτό του και τα θέλω του, σε έναν ρόλο που ποτέ δεν ηθελε, έγινε Γουίλιαμ, γιατί αυτό ήταν το ηθικό καθηκον του στην οικογένεια.  Θα προχωρούσε τόσο απλά, σε έναν κατακριτέο γάμο με την πρωην κορη του; Ο δικός μου Αμπερτ, οχι.

"Κάπου είχα διαβάσει ότι στην Ιαπωνική κουλτούρα, δεν είναι τόσο ταμπού να έχει σχέση κάποιος με συγγενικό πρόσωπο, και ότι πολλές φορές μπορεί να το δεις σε σειρές/ανιμ. Αν ισχύει δεν ξέρω, αλλά και να μην ισχύει, εντάξει. Δεν αποκλείει ότι δύο άτομα μπορούν να ερωτευτούν/αγαπηθούν, ειδικά σε μία τέτοια περίπτωση."
Υπάρχει πράγματι αυτή η κουλτούρα στην Ιαπωνία και ακόμα περισσότερο στην Κορέα. Αλλά δεν είναι καθόλου εντάξυ, ούτε τόσο απλό το θέμα! Ξεχνάς οτι η κάντυ ήταν απο τα πρώτα σε απήχηση μάνγκα σε παγκόσμια κλίμακα. Εδω οι Γάλλοι 'έκοψαν" τον θάνατο του Αντονυ και οι δικοί μας τις λέξεις "σ' αγαπω", θα περνούσε τόσο χαλαρά απο τη λογοκρισία η υπόνοια μιας τέτοιας αγάπης; Ευτυχώς, οχι. Η δυτική κουλτούρα μόνο τον Οιδίποδα δέχεται, λόγω της άγνοιας, αλλά και της θείας δίκης. Μερικά θέματα είναι ταμπού και καλώς έχουν. Ο γάμος γονιου και παιδιου απαγορευεται δια νόμου, ακόμα και μετά απο την άρση υιοθεσίας.

Και τι ήταν αυτό που έπρεπε να καταλάβω; Ότι ενώ η Κάντυ στην τωρινή της κατάσταση έχει μια συνεχή αλληλογραφία με τον Άλμπερτ, καθόλου πατρική, και ο Τέρυ αναφέρεται ελάχιστες φορές στον συρφετό των γραμμάτων και ενώ της έχει ήδη στείλει γράμμα χωρίς να του απαντήσει ποτέ, παρά μόνο του γράφει ένα γράμμα, που επίσης δεν στέλνει ποτέ, λέγοντας ότι τον αγάπησε (παρελθοντικός χρόνος), καταλήγει με τον Τέρυ μόνο και μόνο επειδή η Σουζάνα πέθανε; Και πρέπει να σκεφτώ ότι στο τέλος τρέχει με ανοιχτές αγκάλες σε έναν, με τον οποίο είχαν μία δυνατή αλλά εφήμερη, ολιγόμηνη; σχέση πριν 10 έτη στα φοιτητικά τους χρόνια; Αν αυτό δεν λέγεται ευσεβής πόθος, τότε τι λέγεται; Ανεξάρτητα από το αν η Κάντυ καταλήγει με τον Άλμπερτ ή όχι, δεν προκύπτει από πουθενά ότι καταλήγει με τον Τέρυ. For all we know, μπορεί να τη μάγεψε ο περιπτεράς της γειτονιάς της.  
Εδω μου πιάνεις πολλά θέματα...
Καθόλου πατρική λες η αλληλογραφία με τον Αλμπερτ. Τα έχω διαβασει αυτά τα γράμματα και δεν είδα ποτέ κάτι ερωτικό. Πατέρα και όμορφη κόρη αποκαλούνται. Στα γράμματά της, οχι μόνο του μιλάει για τον Τέρρυ, αλλά είναι ο μόνος που ακουει τον πόνο της, όταν και στην Αννυ, μασάει τις κουβέντες της. Το βάθος των αισθημάτων της για τον Τέρρυ, σε δύο πηγές βρίσκονται: στο γράμμα του Αντονυ και στα γράμματα του Αλμπερτ. Κάτι ακόμα πολύ σημαντικό. Οι χρόνοι στη νεα νουβέλα, είναι μπερδεμένοι. Το γράμμα του Τέρρυ προηγείται της Αλμπερτικής αλληλογραφίας μόνο στη ροή της νουβέλας, οχι στη ροή του χρόνου. Οσο για το περίφημο παρελθοντικό "σ' αγάπησα" να θυμίσω οτι συμπληρώνει κενά στο γράμμα. Στα κενά αυτά, έπρεπε αν μπουν αυτές οι λέξεις, αλλά της ήταν αδύνατο να το γράψει. Ήταν λοιπόν ένας έρωτας που τη βασάνιζε πολλά χρόνια μετά. πόσα; 10 όπως λένε όλοι. Και οχι, δεν έπρεπε να τρέξει στην αγκαλιά του επειδή πέθανε η Σουζάνα, αλλά γιατι και τα δικά του αισθήματα, δεν είχαν αλλάξει. Μετά απο τόσα χρόνια! Και είναι μαζί, σε ένα σπίτι δίπλα στον Ειβον, ανάμεσα σε ασφόδελους και δερματοδετα του Σαίξπηρ. Περιπτερας ή οχι, πολύ του μοιάζει του Τέρρυ. Γιατί να συμβιβάστηκε με κάποιον που του μοιάζει, όταν σαφέστατα μπορούσε να έχει τον αυθεντικο;

Μια φορά την είδε όταν ήταν και οι δύο παιδιά, μερικές ακόμα φορές στη χάση και στη φέξη, και (σύμφωνα με το μάνγκα/άνιμ) όταν ήταν πια γυναίκα και αυτός είχε αμνησία και έμειναν μαζί.
Ο Αλμπερτ φαίνεται απών, αλλά στην ουσία δεν είναι. Την συμπόνεσε σαν πριγκηπας και την αγάπησε όταν την έσωσε στη λίμνη, την αγάπησε όπως ένας καλόψυχος αντρας, ενα ανυπεράσπιστο παιδί. Πάντα ήταν ενήμερος για τη ζωή της, ήταν ο Τζόρτζ που φρόντιζε γι' αυτό. Φρόντιζε το παιδί του απο απόσταση, όπως έκαναν και οι γονείς της Πάτυ, του Στηαρ, του Αρτσυ και του Αντονυ, αλλά αυτό δε μειώνει τα αισθηματα που έτρεφε για την Κάντυ.

Και ξανακάνω την ερώτηση που έκανα πριν η οποία έγινε όντως γαργάρα: αποκλείεται σε μια τέτοια περίπτωση/σχέση να αναπτυχθούν άλλα αισθήματα; Ακόμα και χωρίς τη συγκατοίκηση.
Χωρίς την αμνησία, αποκλείονται, κατά την ανάλυσή μου. Αν είχε ξεχάσει όλη την προηγούμενη σχέση τους, θα το θεωρούσα πιθανό, αλλά όταν ξαναβρήκε τη μνήμη του, δεν θα μπορούσε να τα εκδηλώσει ποτέ. Τους λόγους τους ανέφερα ήδη

Μήπως αυτό υπονοεί στη νουβέλα όταν αναλώνεται στην αλληλογραφία μεταξύ Κάντυς και Άλμπερτ; Ότι είναι μια σχέση που ωριμάζει σταδιακά γι' αυτό και τοποθετείται τόσα χρόνια μετά; Μήπως αυτό ήθελε να δείξει η σιωπή της Κάντυ στο γράμμα του Τέρυ;"
Κατ' εμε, το μεγάλο χρονικό διάστημα δείχνει το βάθος του έρωτά τους, που έμεινε αναλλοίωτο στο χρόνο. Επι πλέον, οι (υπερβολικά ίσως) ηθική τους, έπρεπε να δώσει κάποιο χρόνο απο το θάνατο της Σουζάνα. Το γράμμα του Τέρρυ έπεται της αλληλογραφίας του Αλμπερτ. Μια ακόμα απόδειξη, οτι δεν του το αναφέρει η Κάντυ, ένω του έχει δώσει το ημερολόγιό της και του έχει πει τα πάντα για τα αισθήματά της προς τον τέρρυ.

Γιατί σου είναι αδύνατο να δεχτείς ως πιθανότητα ότι ο σκοπός της Μιζούκι μπορεί να ήταν να ξεκινήσει η ιστορία με τον πρίγκιπα του λόφου (όποιος κι αν ήταν αυτός) και να καταλήξει σ' αυτόν; Ειδικά όταν όλη η ιστορία της Κάντυ έχει ως σημείο αναφοράς τον "Πρίγκιψ". Δεν είναι παράλογο, μιλάμε για παιδικό κόμικ.
Καθόλου παράλογο δεν είναι, αλλά μιλάμε για άλλο μάνγκα και οχι για την Κάντυ.

αν η Μιζούκι αναφερόταν σε 3 διαφορετικά είδη αγάπης, ίσως το εξέφραζε διαφορετικά. Ίσως έλεγε την φιλική, την ερωτική και την πατρική/μητρική.  Η Κάντυ, και την αγάπη από τις γυναίκες στο ορφανοτροφείο είχε ως υποκατάστατο της μητρικής, (αν και όχι στον ολοκληρωμένο βαθμό της οικογενειακής θαλπωρής με την παραδοσιακή έννοια), και την αγάπη των φίλων της και την ερωτική. Γενικότερα, πολλοί άνθρωποι την αγάπησαν με διαφορετικό τρόπο. Αλλά εδώ η Μιζούκι αναφέρεται αποκλειστικά στο ερωτικό κομμάτι και βάζει τον Άλμπερτ στην ίδια κατηγορία με τους δύο μεγάλους έρωτες της Κάντυ. Οπότε μια τέτοια ερμηνεία μου φαίνεται ξεκάρφωτη.
Κι όμως, 3 είναι οι μεγάλες αγάπες στη ζωή μιας γυναίκας. 3 άντρες θα θυμάται όλη της τη ζωη. Τον πατερα, το πρώτο σκίρτημα και το μεγάλο έρωτα. Η Μιζούκι τα έβαλε με άλλη σειρά, γιατί με αυτή τη σειρά τα γνώρισε και η κάντυ. Ασε που και ο Τέρρυ ήθελε να μοιάσει στον Αλμπερτ μεγαλώνοντας (γιατί και ο γαμπρός σα γεννηθει, στον πεθερό θα μοιάσει!lol! )

Σεντόνι τέλος, χαρά στα κουράγια σας, όσες το διαβάσετε!study






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3825
Points : 7803
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Έλλη Τετ Ιουν 26, 2019 11:03 am

Το διάβασα το σεντόνι! lol!
Τώρα που μου ξεκλειδώθηκαν τα τόπικ για το μάνγκα και τα γράμματα της νουβέλας θα τα διαβάσω για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2380
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από stardustia Τετ Ιουν 26, 2019 12:24 pm

elli έγραψε:Το διάβασα το σεντόνι! lol!
Τώρα που μου ξεκλειδώθηκαν τα τόπικ για το μάνγκα και τα γράμματα της νουβέλας θα τα διαβάσω για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα

Καλά ξενύχτια, Elli! Hey there






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3825
Points : 7803
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Έλλη Τετ Ιουν 26, 2019 3:35 pm

Thanks star!  Wink lol!
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2380
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουν 26, 2019 6:36 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Σεντόνια στις 5 το χάραμα και με 20 ώρες τρέξιμο!!! Σας το έχω πει οτι μετά τα 41 άρχισαν να πέφτουν οι αντοχές μου.






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Έλλη Τετ Ιουν 26, 2019 6:49 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
κάτι σεντονάρες είδα στα προηγούμενα σχόλια και λέω ωχ αμάν πότε θα τα διαβάσω όλα αυτά;;;  affraid Hahahahaha
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2380
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιουν 26, 2019 7:02 pm

Είναι να μην μας πιάσει η φλυαρία... αν αρχίσουμε ξεχνάμε να σταματήσουμε! gathering:






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Ιουν 27, 2019 3:30 pm

Άντε τώρα που πληθαίνουμε μήπως συνεχίσουμε κι εκείνη την νουβέλα lol! από Σεπτέμβρη..






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13679
Points : 20738
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Έλλη Παρ Ιουν 28, 2019 10:00 pm

Για πείτε μου κι εμένα γι'αυτή τη νουβέλα που ανέφερε η Μimi... Woops!!!

Λοιπόν...
Επειδή κάποιες φαν που ονειρεύονται την Κάντυ με τον Άλμπερτ με έχουν εκνευρίσει ελάχιστα  Groumf
θα πω το εξής: ο Άλμπερτ ΝΑΙ θα μπορούσε να είναι ο μεγαλύτερος αδελφός της Κάντυ. Πάντα την παρηγορούσε, τη συμβούλευε να προχωρήσει στη ζωή της (όπως τότε με το θάνατο του Άντονυ και το χωρισμό της με τον Τέρρυ), να μην τα παρατάει, να χαράξει το δικό της δρόμο για να βρει την ευτυχία. Εγώ ποτέ δεν είδα κάτι ερωτικό μεταξύ του Άλμπερτ και της Κάντυ με βάση το άνιμε και το μάνγκα που άρχισα πρόσφατα να διαβάζω...
Ο Άλμπερτ είναι για' μένα η πατρική/αδελφική παρουσία που δεν γνώρισε ποτέ της η Κάντυ. Ναι, η Πόνυ και η Λέιν την αγαπούσαν, τη μεγάλωσαν, αλλά δεν ήταν οι πραγματικές της μητέρες. Αντικατέστησαν τη μητέρα που δεν γνώρισε ποτέ της η Κάντυ. Η Κάντυ πάντα είχε ως σημείο αναφοράς το σπίτι του λόφου και τις δύο "μητέρες" της αλλά νιώθω πως πάντα είχε ένα κενό μέσα της, αυτό της εγκατάλειψης από τους γονείς της. Όση αγάπη και στοργή και αν της έδιναν η Πόνυ και η Λέιν δεν συγκρίνεται με τη μητρική αγάπη και φροντίδαα...

Η Κάντυ βρήκε στο πρόσωπο του Άλμπερτ, τον αδελφό (δεν θα έλεγα πατέρα γιατί είχαν 11 και λιγότερο χρόνια διαφορά) που ποτέ δεν είχε. Κοντά του ένιωθε ασφαλής, ήταν προστατευμένη και ήταν η οικογένειά της. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στον κόσμο από την οικογενειακή θαλπωρή και τη ζεστασιά ενός σπιτικού...η Κάντυ αναζητούσε (και ήταν απόλυτα φυσικό) μια οικογένεια που θα της παρείχε ασφάλεια, αγάπη, στοργή, σιγουριά. Όλα αυτά που δεν τα έζησε ολοκληρωτικά εξαιτίας της εγκατάλειψης από τους πραγματικούς της γονείς.
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2380
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Κυρ Ιουν 30, 2019 12:47 pm

bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! Πολύ σωστά τα λες Ελλι μου!!!! iagree: iagree:






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! - Σελίδα 3 Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Έλλη Κυρ Ιουν 30, 2019 1:07 pm

Ε μα αυτές οι Αλμπερτυκιές!!! 

Τα πράγματα είναι πολύ ξεκάθαρα ding ding ding , δεν καταλαβαίνω πού βλέπουν το ερωτικό στοιχείο μεταξύ Άλμπερτ-Κάντυ  Mpaaaa lol!  lol!
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2380
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης