Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Η διάρκεια του έρωτα Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Κυρ Μαρ 17, 2024 11:34 am από Marianna Blue Lagoon

» Τερρο-Δωράκια
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Παρ Μαρ 15, 2024 8:41 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Η διάρκεια του έρωτα Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Η διάρκεια του έρωτα Vote_lcap72%Η διάρκεια του έρωτα Vote_rcap 72% [ 79 ]
Η διάρκεια του έρωτα Vote_lcap21%Η διάρκεια του έρωτα Vote_rcap 21% [ 23 ]
Η διάρκεια του έρωτα Vote_lcap5%Η διάρκεια του έρωτα Vote_rcap 5% [ 5 ]
Η διάρκεια του έρωτα Vote_lcap2%Η διάρκεια του έρωτα Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Η διάρκεια του έρωτα

+5
ariel
papirous
nansecrets
libra
ΜΙΜΙ
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 12:18 pm

Με αφορμή το κλίμα των ημερών και εξαιτίας μιας συζήτησης που είχα με κάποιους θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τον έρωτα και κατά πόσο διαρκεί.
Η Κάντυ και ο Τέρρυ πέρασαν πολλά, πάρα πολλά και τελικά όπως δείχνουν α πράγματα επιτέλους είναι μαζί. Ο έρωτας τους δοκιμάστηκε, χώρισαν, ξανάσμιξαν. Το θέμα είναι και μετά τι?
Πιστεύετε οτι ένας τέτοιος έρωτας με τα χρόνια θα φύγει και θα ρθει μαι βαθιά αγάπη? θα συνδιαστούν και τα δύο απλά θα λείπει το πάθος των πρώτων χρόνων? Θα έρθει η ρουτίνα?
Θα ήθελα τη γνώμη σας όχι μόνο για τον Τέρρυ και την Κάντυ αλλά και για μας, από προσωπικές εμπειρίες όσες θέλετε, όπως γάμος, σχέσεις ή ακόμα κι από γνωστά μας ζευγάρια.
Πείτε μου και θα σας πω την αποψη μου και άλλες απόψεις που άκουσα...






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 12:41 pm

μιμάκο μου για μένα, και απαντώντας από προσωπικές εμπειρίες, αλλά και από εμπειρίες φίλων και γνωστών, ο έρωτας έιναι το πρώτο βήμα για να γνωρίσεις κάποιον και να δεθείς μαζί του. Αυτό το στάδιο δεν νομίζω να μπορεί να κρατήσει πάνω από 3 χρόνια. Αυτή την περίοδο  είτε θα δεθείς με τον σύντροφό σου, θα τον αγαπήσεις, θα τον αποδεχτείς και θα πορευτείς μαζί του, είτε θα χωρίσεις.

Για μένα, έρωτας μετά τα 3 χρόνια δεν υπάρχει, παρά μόνο στις περιπτώσεις που δεν είσαι με τον αγαπημένο σου... Εκεί αλλάζει και εκεί μπορεί να τραβήξει χρόνια αυτή η κολώνια. Αλλά όταν είσαι με τον άλλον, μετά τα 3 χρόνια, το πάθος και η φλόγα σβύνει και ακολουθεί η αγάπη και το δέσιμο. Πάντα μένεις ερωτευμένος με τον άνθρωπό σου, αλλά όχι με τη σπίθα της πρώτης περιόδου! Μετά τα 3 χρόνια φτιάχνεις την ιστορία σου!

Τώρα αν το ζευγάρι δεν είναι μαζί, εκεί ακούγονται πολλές αποψεις και έχουν όλες να κάνουν με το χαρακτήρα του ερωτευμένου... Εκεί μπορεί να κρατήσει πολύ περισσότερο, επειδή στην ουσία δεν επέρχεται το κομμάτι της βαθύτερης αγάπης ή της απόρριψης.  

Χοντρικά αυτά!

Τώρα αν το αναλύσουμε σε Καντικό επίπεδο, ο έρωτάς τους δεν μπορεί να σβύσει, γιατί δεν έχει έρθει το κομμάτι της συνύπαρξης, οπότε έχει να κάνει με το χαρακτήρα τους. Και επειδή και οι δύο είναι άτομα που έχουν στερηθεί την αγάπη και άτομα που προσκολούνται γενικότερα όταν δώσουν ένα κομμάτι τους, είναι πρακτικά αδύνατον να πάψουν να είναι ερωτευμένοι έτσι απλά... Από το πουθενά και χωρίς λόγο!!!

Να σου πω και μια ιστορία. Διαβάσατε ότι πριν λίγες μέρες εγχειρίστηκε μια θεία μου. Είναι περίπου 87 ετών. Στην κατοχή, εκτέλεσαν τον αρραβωνιαστικό της. Ακόμα λάμπουν τα μάτια της όταν λέει το όνομά του. Παντρεύτηκε αρκετά αργότερα επί 30 χρόνια. Στον άντρα της έλεγε ότι "δεν θα σε αγαπήσω ποτέ όπως αγάπησα τον Τάκη" και έτσι έγινε. Ο άντρας της πέθανε μετά από 30 χρόνια γάμου. Η θεία από τότε έκανε άλλες δύο σχέσεις συμβίωσης (τους έθαψε όλους για να μην τα πολυλογώ). Πριν μια βδομάδα, ακόμα θυμόταν τον πρώτο της έρωτα τον Τάκη και βούρκωνε... Τι να λέμε μετά από αυτό;






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 1:00 pm

συμφωνω κι εγω οτι το πρωτο σταδιο ειναι ο ερωτας με τη μορφη της σπιθας και των πυροτεχνηματων, των πεταλουδων στο στομαχι κλπ που νιωθουμε οταν ξεκιναει  ενα ειδυλλιο αλλα διαφωνω με την lib ως προς το χρονικο οριο που εβαλε.
δεν ειμαι σε θεση να πω αν κραταει 1 μερα, 1 χρονο, ή 3 χρονια.
Σιγουρα ομως με το περασμα του καιρου αλλαζει μορφη και μετουσιωνεται σε κατι πιο βαθυ καθως οι παραγοντες καθημερινοτητα και προβληματα παντος ειδους εχουν το ρολο τους σε αυτο φθειροντας την φανταχτερη "οψη" του και δινοντας του την αισθηση του πιο σιγουρου, του πιο βαθια ριζωμενου αισθηματος που δεν το λυγα ευκολα καποιο τυχον αστροπελεκι που θα ρθει.

στην περιπτωση του ανεκπληρωτου ερωτα το ζορι το τραβαει καποιος για χρονια ακριβως γιατι δεν εζησε με το αλλο προσωπο και μενει φυλακισμενο σε τυχον αναμνησεις ή φαντασιωσεις για το πως θα ηταν αν ζουσε μαζι με το χαμενο προσωπο.

περι Καντυ και Τερρυ συμφωνω μα την Lib. με καλυψε.






Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 1:18 pm


νανούκα, που είναι τώρα η geoka να σου το πει και χημικά μέχρι πόσο καιρό διαρκεί ο έρωτας... γιατί όλα είναι χημικά του εγκεφάλου...  lol!  lol!  lol! 

μιμι, να συμπληρώσω, ότι όταν φεύγει ο έρωτας και το ζευγάρι μένει μαζί, είναι επειδή ο έρωτας πήρε τη μορφή της αγάπης, της συντροφικότητας, πράγμα που συνειπάγεται ότι και η ρουτίνα είναι μέρος της κοινής ζωής και δεν είναι απαραίτητο ότι είναι κακό... Κακό γίνεται όταν ένας από τους δύο ή και οι δύο δεν είναι ευχαριστημένοι από το σύντροφό τους (ήτοι έκριναν λάθος) και κατηγορούν τη ρουτίνα για να μην ρίξουν το φταίξιμο στον εαυτό τους...






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 1:27 pm

Κι εγώ θα συμφωνήσω στο Καντυκό κομμάτι. Όταν περνάς από τόσες δυσκολίες δύσκολα μπορείς να αφήσεις τη σχέση σου να ρουτινιάσει και να φύγει ο έρωτας. Χάσανε πολύ καιρό οι δυο τους για να αφήσουν τον έρωτα τους να σβήσει έτσι απλά. Άσε που δεν θα χορταίνει ο ένας τον άλλον  Hihihi όσα χρόνια κι αν περάσουν.
Όσον αφορά το γενικό σύνολο είμαι της άποψης ότι δεν μπορεί να συγκριθεί ο έρωτας του πρώτου καιρού με τον έρωτα μετά από χρόνια γιατί τον πρώτο καιρό υπάρχει και το πάθος, αυτό το κάτι που παθαίνουμε όταν βλέπουμε τον άλλον lol! . Νομίζω όμως οτι μπορεί να διατηρηθεί ως έναν βαθμό και σε βάθος χρόνου. Η αγάπη είναι άλλο, χτίζεται σιγά σιγά και αν η σχέση ή ο γάμος είναι σωστά τότε γίνεται μια μεγάλη αγάπη. Αλλά πρέπει να υπάρχει και λίγο έρωτας αλλά σε άλλη μορφή από την πρώτο καιρό αλλιώς γινόμαστε φιλαράκια. Έχω δει ζευγάρια που είναι παντρεμένα χρόνια κι όμως δείχνουν και ερωτευμένα. Δεν ξέρω βέβαια τι κάνουν στο σπίτι τους αλλά και μόνο ο τρόπος που κοιτάει ο ένας τον άλλον ή οι διάφορες ρομαντικές χαζομαρούλες που ακόμα και μετά από τόσα χρόνια υπάρχουν στη μεταξύ τους σχέση εμένα με κάνουν να τους θαυμάζω.
Είχα μια κουβέντα το Σάββατο με κάτι φίλους και ο ένας μου σπασε τα νεύρα έλεγε δεν υπάρχει έρωτας και ειδικά στα ζευγάρια τα παντρεμένα. Είναι μια συμβίωση που απλά εκτιμάς τον άλλον και τον νοιάζεσαι και έχεις προτεραιότητα τα παιδιά σου και μόνο αν έχεις. Αγάπες και λουλούδια δεν υπάρχουν και τέτοια. Γι αυτό και σας ρώτησα μήπως εγώ είμαι από άλλο πλανήτη και τα βλέπω λίγο ρομαντικά τα πράγματα  Razz Razz 
Καλά λιμπ τι ιστορία κι αυτή με τη θεία σου  Heartbeat <3 Heartbeat <3 






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 1:28 pm

scratch scratch scratch λες ε? να ρωτήσουμε τη geoka? θα με ενδιέφερε και η χημική πλευρά του έρωτα  Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha 






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 1:31 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha το περιμενα να το πεις για την geo.

η επιστημη απο τη μια μπορει αν λεει 3 χρονια αλλα κι ο Αινσταιν λεει πολυ σωστα απο την αλλη οτι ολα ειναι σχετικα...

libra έγραψε:μιμι, να συμπληρώσω, ότι όταν φεύγει ο έρωτας και το ζευγάρι μένει μαζί, είναι επειδή ο έρωτας πήρε τη μορφή της αγάπης, της συντροφικότητας, πράγμα που συνειπάγεται ότι και η ρουτίνα είναι μέρος της κοινής ζωής και δεν είναι απαραίτητο ότι είναι κακό... Κακό γίνεται όταν ένας από τους δύο ή και οι δύο δεν είναι ευχαριστημένοι από το σύντροφό τους (ήτοι έκριναν λάθος) και κατηγορούν τη ρουτίνα για να μην ρίξουν το φταίξιμο στον εαυτό τους...

συμφωνω και σε αυτη την περιπτωση συμπληρωνω οτι ειναι παντα το ευκολο να κατηγορησουμε τον αλλον απο το να δουμε πρωτα αν εμεις οι ιδιοι εχουμε εξισου ιδιο μεριδιο ευθυνης για την κατασταση αυτη.
ειναι πιο ευκολο δηλαδη να πουμε οτι:
εχω απογοητευτει απο τον συντροφο μου γιατι αλλαξε συμπεριφορα καθως περασαν τα χρονια και δεν ειναι πια τοσο ευαισθητος ή οτι εγινε αδιαφορος αλλα την ιδια στιγμη δεν εντοπιζουμε το που φταιξαμε κι εμεις για να γινουν τα πραγματα ετσι.

μεγαλη κουβεντα ανοιξαμε....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nansecrets στις Δευ Φεβ 10, 2014 1:33 pm, 1 φορά






Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 1:33 pm

Ότι είναι μεγάλη κουβέντα είναι το μόνο σίγουρο  Rolling Eyes αλλά να μάθω κιόλας τις δικές σας απόψεις για να ξέρω που να γκρινιάξω στον Τεό  lol! lol! lol! lol! 






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 1:39 pm

μιμι πριν γκρινιαξεις σκεψου που σφαλλεις κι εσυ ομως. ποτε δεν φταιει μονο ενας! ισχυει για ολους μας αυτο.

αυτο με το γινομαστε φιλαρακια οσο κι αν δεν αρεσει σε καποιους γινεσαι και φιλος με το ατομο που αγαπας.
αν δεν γινοταν αυτο δεν θα διασκεδαζαμε ποτε μαζι αν το αντικειμενο της διασκεδασης δεν αφορουσε καθαρα το ερωτικο στοιχειο.
το γιναμε φιλαρακια ή μαλλον αδελφακια φερει το βαρος της πλατωνικης μονο πλεον συνυπαρξης οπου η ερωτικη διαθεση ή εχει υποτονιστει ή και εξαλειφθει και δεν εχουν πλεον καθολου ερωτικη συνδεση μεταξυ τους.







Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 1:43 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:Είχα μια κουβέντα το Σάββατο με κάτι φίλους και ο ένας μου σπασε τα νεύρα έλεγε δεν υπάρχει έρωτας και ειδικά στα ζευγάρια τα παντρεμένα. Είναι μια συμβίωση που απλά εκτιμάς τον άλλον και τον νοιάζεσαι και έχεις προτεραιότητα τα παιδιά σου και μόνο αν έχεις. Αγάπες και λουλούδια δεν υπάρχουν και τέτοια. Γι αυτό και σας ρώτησα μήπως εγώ είμαι από άλλο πλανήτη και τα βλέπω λίγο ρομαντικά τα πράγματα  

σορρυ που θα το πω ανοιχτα αλλα αυτος ο φιλος ή εχει καει παλιοτερα και δεν ξαναερωτευτηκε ποτε (αν ειναι και παντρεμενος, την γυναικα του την πηρε μονο για να κανει παιδια και χωρις αλλου ειδους αισθηματα)
ή θεωρει οτι αγαπες και λουλουδια μπορεις να εχεις μονο με  ατομο  με το οποιο δεν εισαι παντρεμενος.. (if you know what I mean...)






Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 1:54 pm

Κοίτα να δεις... ο έρωτας είναι αυτή η σπίθα... όταν σβύνει ο έρωτας, σβύνει και η σπίθα, οπότε για μένα (και είναι καθαρά προσωπική άποψη) όντως ο έρωτας δεν υπάρχει μετά από μερικά χρόνια.
Το ότι κάποια ζευγάρια φαίρονται σαν ερωτευμένα, δεν τα κάνει ερωτευμένα, αλλά αγαπημένα. Αγαπιούνται και συνυπάρχουν αρμονικά μέσα από τη σχέση τους. Όταν αγαπάς κάποιον, δεν του φέρεσαι άσχημα.. ίσα-ίσα...

Όταν ο γάμος γίνει συνύπαρξη, τότε φταίνε άλλοι παράγοντες... Ακόμα και το σεξουαλικό θέμα, επειδή θίχτηκε, το ότι δεν υπάρχει η σπίθα, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει και η σεξουαλική έλξη... Μπορείς να συνευρίσκεσαι με το σύντροφό σου, χωρίς να έχεις πεταλούδες στο στομάχι και χωρίς αυτό να μειώνει τη σχέση ή την ποιότητα της σεξουαλικής συνύπαρξης... Αλλοίμονο αν κάναμε σεξ μόνο όσο είχαμε πεταλούδες στο στομάχι!!!

Μιμάκο ο φίλος σου, απλά δνε θέλει να είναι εκεί που είναι και βρίσκει δικαιολογίες και μάλιστα φτηνές...

Επίσης να παραθέσω κάτι... όσο παράδοξο κι αν ακούγεται, το ποσοστό διαζυγίων στα ζευγάρια με παιδιά είναι ΥΠΕΡΔΙΠΛΑΣΙΟ του ποσοστού στα ζευγάρια χωρίς παιδιά. Κι αυτό γιατί; Γιατί όταν έχεις παιδιά, αναλώνεσαι περισσότερο σε αυτά και η πλειοψηφία παραμελεί τον σύντροφο. Άλλωστε οι περισσότεροι καυγάδες στα ζευγάρια είναι για τα παιδιά.
Όταν δεν υπάρχουν παιδιά, το ζευγάρι πλάθεται και συνυπάρχει μόνο του με αποτέλεσμα να μην ανθίζουν τα προβλήματά τους, αλλά να λύνονται και να εξαφανίζονται... Είναι μεγάλη κουβέντα και αυτό!






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 2:01 pm

Καλά αυτό για τον Τεό κάνω πλάκα δεν του γκρινιάζω γιατί ο κακομοίρης προσπαθεί με την ρομαντικιά που χει μπλέξει και δεν το χει καθόλου  Razz Razz Razz Razz 

Όσον αφορά τον φίλο μου και κουμπάρο μου έχετε δίκιο κι εγώ κάτι τέτοιες σκέψεις κάνω και το κουλό είναι τα λέει μπροστά στην κουμπάρα μου κι αυτή όταν τον κράζω λέει έτσι είναι αυτός, πάντα έτσι ήταν, μ αγαπάει όμως  affraid affraid affraid ουδέν σχόλιον...
Αυτό με τα παιδιά λιμπ είναι πολύ σωστό και στο λέω από προσωπική πείρα. Όσο σε ενώνουν, τόσο σε χωρίζουν... θέλει πολύ προσοχή.






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 2:04 pm

ρε μιμί, πες του χαιρετίσματα. κι ο δικός μου άντρας ΔΕΝ είναι ρομαντικός και δεν ήταν ποτέ, αλλά δεν συμπεριφέρετε άσχημα.. γυρναω σπίτι από δουλειά και είναι πάντα χαμογελαστός όταν μπαίνω σπίτι, είναι ευγενικός. Το ξέρετε ότι δεν έχουμε βριστεί ποτέ και είμαστε 13 χρόνια μαζί. Μπορεί να έχουμε τις διαφωνίες μας, αλλά τις συζητάμε πάντα χωρίς καυγάδες... Και αυτή που τσαντίζομαι συνήθως είμαι εγώ. Αυτός είναι πάντα σε Mood καλής συνύπαρξης... Κι όταν πετάει καμιά χοντράδα, δεν είναι για τη σχέση μας, αλλά κυρίως για όσα τον ενοχλούν επάνω μου...






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 2:08 pm

Του πήρε λουλούδια μια φορά του Αγ. Βαλεντίνου και την έβρισε γιατί αυτά δεν του αρέσουν  affraid affraid affraid affraid 
Κατά τ άλλα της φέρεται καλά αν εξαιρέσεις αυτά δεν μπορώ να πω, αλλά εντάξει εγώ θα του τα χα φέρει στο κεφάλι Evil or Very Mad 
Αυτό για τις φωνές δεν ισχύει σε μας  Woops!!! Woops!!! Woops!!! εμείς παιδί μου έχουν έντονη σχέση όχι αστεία  Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Μπράβο σας πάντως!!!!!!






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 2:17 pm

καλά... κι εμένα αν μου έφερνε λουλούδια θα γκρίνιαζα που δίνει τσάμπα λεφτά, αλλά αυτό υποτείθεται ότι πρέπει να το ξέρεις για το σύντροφό σου πριν του τα πάρεις... Δηλαδή, αν είσαι παντρεμένη με κάποιον και δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει στα λουλούδια, φταις κι εσύ που δεν τον έχεις μάθει...
*Με το εσύ αναφέρομαι στην κουμπάρα σου μιμί, όχι σε σένα Wink






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 2:25 pm

οντως ο ρομαντισμος δεν ειναι η κινητηριος δυναμη για να αγαπησει κανεις.

ο κουμπαρος απλα τα λεει οπως τον βολευει για να ειναι καλυμμενος για τη σταση του στο γαμο του.
μιμι αληθεια.. περαν του γαμου, σου ειπε αν δυο ατομα μπορουν να εχουν αγαπες και λουλουδια και ολες αυτες τις χαζομαρες που κατα τη γνωμη του παντα "σκοτωνει" ο γαμος ή αλλιως η συμβιωση;
να δουμε τι γνωμη εχει γενικοτερα για τον ερωτα περαν του γαμου δηλαδη.. γιατι αν ειναι στην αλλη ακρη τοτε.. ειναι εμφανες. αν παλι δεν αποδεχεται ποτε τον ερωτα τοτε στα πολυ νιατα του καπου καηκε και φυσαει ακομα...το γιαουρτι..

εμεις στα σχεδον 21 χρονια που βαδιζουμε μαζι στα οποια σχεδον 13 παντρεμενοι
καυγαδες εχουμε (εννοω σοβαρους) αλλα οχι ιδιαιτερα συχνα.
πολυ συχνα εχουμε εντονες διαφωνιες.. οι οποιες ληγουν αναιμακτα και συντομα.
αν δεν ειχαμε θα βαριομουν οικτρα...


περι λουλουδιων.. να μην γκρινιαζετε.. εχουν κι αυτα το λογο τους σαν δωρο.
αν δεν εκτιμαται για μενα ειναι λαθος. τα λουλουδια ειναι ομορφια, χρωμα, αρωμα αλλος ενας τροπος να δειξεις συναισθημα χωρις λεξεις και να ξελλογιασεις το προσωπο που θες.
(με την εννοια οτι η οσφρηση και το αρωμα-δραση/αντιδραση- ειναι παραγοντες ξελογιασματος οχι αποκλειστικα στα λουλουδια αλλα και αλλες μυρωδιες πχ. του σωματος κλπ. ελκυει με σκοπο να σαγηνευσει. καπου ειχα διαβασει ενα σχετικο αρθρο που το εξηγουσε ακομα και στα ζωα αλλα δεν το βρισκω..)






Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 2:33 pm


και χάθηκε ρε νανούκα να φέρει κανα κουτί σοκολατάκια, να δεις για πότε ξελογιάζομαι; είναι ανάγκη να φέρει λουλούδια; προσωπικά έχω και θέμα με τα λουλούδια. η μοιρωδιά των περισσότερων μου φέρνει πονοκέφαλο... μην τον βάλω να μου φέρει μπουκέτο δυόσμο... ξενέρα... αλλά τα σοκολατάκια, είναι πάντα ευπρόσδεκτα  lol! lol! lol! 

πλάκα-πλάκα, το θέμα είναι να ξέρεις το σύντροφό σου και τι θα τον ευχαριστήσει και να μην μένεις στα κλισέ... Για παράδειγμα, αν την παρασκευή πάω στον καλό μου με ένα μπουκέτο λουλούδια, θα κάνει τον σταυρό του και θα φωνάξει παπά να μας διαβάσει  Papas Papas  Αν πάλι όμως πάω με ένα σετ εργαλεία, θα με αγαπάει για όλο το χρόνο, υπερδιπλάσια... Κι αυτό, γιατί αγάπη είναι να ξέρεις τις ανάγκες του άλλου και τις προτιμήσεις του... είναι κι αυτό μέρος του παιχνιδιού. τι να το κάνει να πάρω αρκουδάκι με καρδούλες, όταν με τα ίδια λεφτά μπορώ να πάρω ένα εργαλείο που το θέλει πολύ! Ή τι να τα κάνω τα ερωτικά τραγούδια, όταν ξέρω ότι το μόνο τραγούδι που θέλει να ακούσει είναι "Η όμορφη μελαχροινή"... εντάξει... μπορεί να μην είναι ρομαντικό, αλλά αγάπη είναι να αποδέχεσαι τον άλλον όπως είναι ακόμα κι αν δεν έχει ίχνος ρομαντισμού επάνω του!






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 2:38 pm

σαφως και οι προτιμησεις ειναι οι πλεον σωστες για να κανεις δωρο στον αλλο
αλλα κι αυτη η πρακτικοτητα απλα
ποσο γλυκα με σκοτωνει...  Lalalalala 






Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 3:13 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Καλά με πέθανες λιμπ!!!!!
Τώρα που το σκέφτομαι στις 13 του Φλεβάρη γιατί εμείς τότε έχουμε επέτειο σχέσης κλείνουμε 15 χρόνια να του πάρω κανένα Jack Daniels που του αρέσει θα το εκτιμήσει  scratch αν και δεν είναι του γούστου μου και καθόλου ρομαντικό γιατί από εργαλεία έχει ένα σωρό και δεν ξερω τι του λείπει..  lol!  lol!  lol! 
Πάντως νανούκα θα τον ρωτήσω τον κουμπάρο αν ξαναπάει η κουβέντα εκεί..... ομολογώ οτι δεν τον ρώτησα ποτέ.






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 3:17 pm


μιμί, αν σκάσεις μύτη με λάγνο βλέμα και το Τζακ στο χέρι και του πεις "ήρθα να το γιορτάσουμε" και δεν το εκτιμήσει, άλλαξε άντρα  lol! lol! lol! funnypost: funnypost: 






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 3:21 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha το χω κάνει και εικόνα λέμε!!! το θέμα είναι οτι είναι κομματάκι ακριβούτσικο κι εγώ πληρώνομαι την Παρασκευή  Waw!!!! όπως και να το κάνουμε πρέπει καπως να βρω λεφτά γιατί δεν είναι σωστό να σκάσω με ουίσκι πχ Γαλαξία  Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha το άλλο είναι και μπέρμπον και μου θυμίζει και άλλον (Ναν που είσαι????) lol! lol! lol! lol! 






Η διάρκεια του έρωτα Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 3:24 pm


καλά... μη του το πεις ότι σου θυμίζει άλλον το μπέρμπον, γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι μόνη σου και αυτός να πνίγει τον πόνο του στο μπέρμπον  lol! lol! lol! 






Η διάρκεια του έρωτα 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από papirous Δευ Φεβ 10, 2014 3:41 pm

καλα εχετε ανοιξει θεματαρα παλι!! ανεξαντλητη και με πολλα παρακλαδια!! χτυπησατε 2 σελ και ακομη δεν μας εκανε σχολια-αναλυσεις καν η ξωτικια μας!!!!

λοιπον.... πιστευω οτι ολες θα συμφωνησετε και πανω κατω υποθηκε οτι αλλο ερωτας αλλο αγαπη! αλλο η αγαπη μεσα σε γαμο, αλλο εκτος κτλ κτλ
Κατα την πολυ δικη μου προσωπικη αποψη, υπαρχουν πολλα ειδη ερωτα ( τα οποια θα αναφερω ισως παρακατω..) αλλα ερωτα οπως ολοι τον γνωριζουμε νομιζω οτι υπαρχουν δυο!
Ο απλος ερωτας οπου μπορει να συμβει πολλες φορες στην ζωη μας και ο καρμικος ερωτας που συμβαινει μια φορα στην ζωη μας! Κατα την γνωμη μου αν μας τυχει ο καρμικος ερωτας δεν ειναι και απαραιτητο οτι θα μεινει στην ζωη μας, αλλα ειναι  αυτος ακριβος ο ερωτας που στην ουσια εχουμε βρει τον καθρεφτη μας ή αλλιως την αδερφη ψυχη μας, το αλλο μας μισο κτλ.Ο απολυτος ερωτας, οπου πραγματικα δεν φευγει ποτε, αλλα που μπορει οι συγκυριες της ζωης να μην μας οδηγησουν στα σκαλια της εκκλησιας ή της συμβιωσης.
Επισης δεν σημαινει οτι θα συμβει σε ολους μας και θα να τον συναντησουμε.Αλλα οταν και αμα συμβει δεν εχει ηλικια, που παει να πει οτι μπορει να γινει απο τα παιδικα μας χρονια, ισως και ως τα γεραματα.Για αυτο και ανεφερα παραπανω οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχει ενα αισιο τελος.
Αυτος για μενα ο ερωτας δεν σβηνει ποτε, με ή χωρις παιδια, μαζι ή χωρια κτλ κτλ γιατι ειναι αυτο ακριβως το ειδος του ερωτα που απλα κοιτας τα ματια του αλλου και τα καταλαβαινεις ολα,γνωριζεις τον αλλο ακομη και αν τον συναντησες πριν απο 2 λεπτα, δεν χρειαζεται να καθησεις να τον μαθεις οπως στις υπολοιπες περιπτωσεις.( εδω να σημειωσω οτι ειχα διαβασει πριν αρκετα χρονια περιπτωση καρμικου ζευγαριου που μοιραζοταν τα ιδια ονειρα για χρονια, απο την παιδικη τους ηλικια και η ζωη το εκανε να τους φερει μαζι στα γεραματα! )
Τελος θα κλεισω με τα αλλα ειδη ερωτα που πιστευω οτι υπαρχουν και επισης μπορει να τα νιωσουμε ειτε για καποιες χρονικες περιοδους, ειτε να ειναι μια μονιμη κατασταση στην ζωη μας,
παλι προσωπικα θα μιλησω και θα πω οτι οταν γεννησα την κορη μου και την ειδα πρωτη φορα στην αγκαλια μου, το συναισθημα που ενιωσα εμοιαζε με αυτο του ερωτα!!! και το λεω αυτο γιατι σαν μωρο στην κοιλια ηδη την αγαπουσα, αλλα οταν την ειδα επαθα πατατρακ!!! αυτο που θελω να πω στην ουσια ειναι οτι τα αλλα ειδη ερωτα δεν εχουν σωνει και καλα την σεξουαλικη ελξη και το παθος! και μπορουμε να νιωθουμε συνεχεια αν ειμαστε ανοιχτοι!! Wink 
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9827
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 5:36 pm

πολυ σωστη η επισημανση σου παπι για τον καρμικο ερωτα οτι δεν εχει παντα αισιο τελος. και να τον συναντησουμε δεν σημαινει οτι θα μεινουμε και μαζι του ή οτι η σχεση θα ειναι ευκολη ή οτι θα οδηγησει μαθηματικα σε γαμο.
γιατι η λεξη καρμα εσωκλειει και αρνητικη εννοια. οτι ναι μεν ειμαστε αδελφες ψυχες αλλα οχι απαραιτητα οτι φερομαστε και αψογα στον αλλον που μπορει να νιωσαμε οτι τον ξερουμε απο το πρωτο λεπτο που συναντηθηκαμε.
η εννοια καρμα γενικοτερα ειναι η πορεια της ψυχης (μοιρα, ριζικο) και οι "ζωες" (μετενσαρκωσεις) που ζει.

αδελφες ψυχες και καρμικη σχεση = ψυχες με κοινη πορεια ζωης (για οσες ζωες/μετενσαρκωσεις) αλλα απο ζωη σε ζωη εχουν διαφορες σχεσεις μεταξυ τους κι οχι απαραιτητα ερωτικη.
μπορει να εχουμε με αυτο το ατομο την απολυτη συννενοηση και κατανοηση, να θελουμε να μοιραζομαστε μαζι του τα παντα και να περναμε ολες τις ωρες μας μαζι του, αλλα παραλληλα να εχουμε και εντονες ή και ομηρικες διαφωνιες.
αυτο που μας ενωνει ταυτοχρονα και να μας χωριζει.
τι ειναι αυτο που την κανει σημαντικη; οτι αυτη η κοινη πορεια αυτων των αμεσα συνδεδεμενων ψυχων δεν ειναι τυχαια, κι οτι καθε φορα που συναντιουνται η σχεση εξελισσεται (μεχρι ισως καποια στιγμη να ολοκληρωθει και σταματησει καπου ο κυκλος συναντησεων αφου ετσι αποδεσμευομαστε απο φαυλους κυκλους..)
ειτε ειναι ερωτικη, ειτε μητερας και παιδιου ειτε φιλων κλπ.
γι αυτο μπορω καλλιστα να καταλαβω το παραδειγμα που εφερες με την πιτσιρικα σου την στιγμη που την αντικρυσες και πως ενιωσες.







Η διάρκεια του έρωτα Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ariel Δευ Φεβ 10, 2014 6:27 pm

Εξαιρετικές όλες οι αναλύσεις σας και στην ουσία δεν έχω και μεγάλες διαφωνίες. Δεν συμφωνώ με το αυστηρό 3 χρόνια ερωτα, όπως σχολίασε και η Ναν. Κάθε περίπτωση και κάθε ζευγάρι είναι μοναδικό και έχει τους δικούς του ρυθμούς.
Παλιότερα πίστευα οτι όλοι οι μεγάλοι έρωτες είναι αδιέξοδοι, και παρέμεναν στην ουσία μεγάλοι, γιατί δεν είχαν γνωρίσει τη φθορα του χρόνου και της συνύπαρξης. Δεν είναι κακό να έχεις κάπου στην άκρη του μυαλού σου το ιδανικό, να σκέφτεσαι "ο Στεφανος δεν θα το έκανε ποτέ αυτό" για να ανακουφίζεις κάπως την καθημερινότητα, αλλά και να αναθαρευεις τη δική σου σχέση. Εξαρτάται βέβαια, πως εκμεταλευεσαι αυτές τις σκέψεις. θεωρώ καλό να διαβάζεις ρομαντικά διηγήματα και να προσπαθείς να μεταφέρεις το ρομαντισμό στη σχέση σου, αλλά τραγικό λάθος να ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν και να απορρίπτεις αυτό που έχεις δίπλα σου. Ο έρωτας, είναι σημαντικός στη ζωή μας. Νομίζω οτι μας δίνει την αντοχή να υπομένουμε, να συμβιβαζόμαστε και να συμβιώνουμε κατι που απο μόνο του, είναι παρά πολύ δυσκολο, κι ας έχεις παντρευτείτε τον καλύτερο άνθρωπο του κόσμου. Σίγουρα με τα χρόνια θα γίνει κάτι ακόμα βαθύτερο, ίσως και πιο δυνατό αλλά η σπίθα καλό είναι να μένει για πάντα. Δεν ξερω βέβαια πως γίνετε αυτό, μακάρι να είχα τη συνταγη για να τη μοιραστώ με όλο τον κόσμο. Δε νομίζω οτι έχει να κάνει μόνο με δυσκολίες και περιπέτειες, ίσως να είναι απλά τυχαίο και να συμβαίνει σε κάποιους ανθρώπους μόνο, ίσως πάλι, να φταίμε κι εμεις που κλείνουμε τις κεραίες μας και περιοριζόμαστε σε αυτά που θέλουμε ή μας λείπουν και όχι σε αυτά που μας προσφέρουνε. Θα φέρω ενα προσωπικό παράδειγμα για να γίνω λίγο πιο κατανοητή. Κάποιες φορές, ο αντρας μου στον ύπνο του με σφίγγει στην αγκαλια του. Είναι κάτι που κάνει ασυναίσθητα και με ξυπνάει, αλλά με κάνει τόσο ευτυχισμένη που δυσκολευομαι να ξανακοιμηθώ απο το καρδιοχτύπι. Το ίδιο έχει και η κουμπάρα με τον αντρα της, αλλά μου έλεγε πόσο την εκνευρίζει αυτή του η κίνηση. Εγω χάνω τον ύπνο μου, αλλά εστιάζω στην κίνηση αγάπης του και τον ξαναερωτευομαι. Αυτή χάνει τον ύπνο της και επιλέγει να σταθεί σε αυτό και να το ανεχτεί, γιατί τον αγαπάει. Δεν ξέρω, ίσως τελικά να πρέπει να είσαι και ερωτευμένη με την ιδέα του έρωτα για να συντηρείς το μύθο του






Η διάρκεια του έρωτα Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης