Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Κυρ Μαρ 17, 2024 11:34 am από Marianna Blue Lagoon

» Τερρο-Δωράκια
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μαρ 15, 2024 8:41 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_lcap72%Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Η διάρκεια του έρωτα

+5
ariel
papirous
nansecrets
libra
ΜΙΜΙ
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 6:47 pm

ξωτικια με καλυψες!! ειδικα η τελευταια σου προταση με βρισκει απολυτα συμφωνη!






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 6:57 pm

libra έγραψε:
καλά... μη του το πεις ότι σου θυμίζει άλλον το μπέρμπον, γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι μόνη σου και αυτός να πνίγει τον πόνο του στο μπέρμπον  lol! lol! lol! 

 Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha 

Tώρα ήρθατε στα λόγια μου κορίτσια!!! Κι εγώ το πιστεύω αυτό με τα καρμικά ζευγάρια πάπι όπως κι αυτό που λες άριελ με τον άντρα σου! Και μένα μου το κάνει αυτό ο άντρας μου και μου αρέσει πολύ αυτό, νιώθω υπέροχα εκείνη τη στιγμή. Όπως πιάνω μερικές φορές τον εαυτό μου να νιώθω ερωτευμένη μαζί του όχι ακριβώς όπως τις πρώτες φορές αλλά παρόμοια απλά σε λιγότερη ένταση.
Αυτό που λες πάπι το πιστεύω γιατί έχω γνωρίσει ζευγάρια που πραγματικά λέω ο ένας είναι το άλλο μισό του άλλου. Το βλέπεις στον τρόπο που κοιτάζει ο ένας τον άλλον. Τα θαυμάζω αυτά τα ζευγάρια και μπορώ να πω οτι τα ζηλεύω λιγουλάκι  Razz βέβαια όσα τελικά έχουν καταλήξει να είναι μαζί γιατί υπάρχουν ζευγάρια τέτοια όπως είπατε μαζί με τη ναν που τελικά δεν τα κατάφεραν...






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 7:10 pm


εγώ πάλι βρε κορίτσια έχω τις ενστάσεις μου... στο δικό μου λεξικό ότι δεν έχει πεταλούδες δεν μπορεί να είναι έρωτας. Αυτό που περιγράφετε για τη βραδινή αγκαλιά εμένα με γεμίζει αγάπη και ευγνωμοσύνη, αλλά όχι έρωτα.
Έρωτα ένιωσα όταν γνώρισα τον άντρα μου που τα πρώτα χρόνια με άγγιζε και μου κοβόταν η ανάσα. Μου έστελνε μήνυμα στο κινητό και πριν το διαβάσω είχα ολοκληρωθεί σαν γυναίκα. Περίμενα την ώρα που θα συναντιόμασταν και αν με πλησίαζε καρδιολόγος θα με έβαζε μέσα για bypass. Ένιωσα κάποια στιγμή ότι τον χάνω και για μια βδομάδα, μέχρι να τον ξανασυναντήσω, έπινα μόνο νερό και έκλαιγα ποτάμια ολόκληρα, χωρίς να μπορώ να αναπνεύσω φυσιολογικά. Βρισκόμουν μαζί του και όταν με άγγιζε με έπιανε ρίγος και σπαρτάριζα σαν το ψάρι στη στεριά... δεν λέω άλλα... την πιάσατε την εικόνα!!!
Αυτό με τον καιρό εξασθένισε... Δεν λέω τώρα ότι όταν λείπει εκτός Αθηνών δεν πεταρίζει η καρδιά μου όταν με παίρνει τηλέφωνο, αλλά αυτή η λαχτάρα να τον ακούσω, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί έρωτας. Για μένα είναι αγάπη, είναι δέσιμο, είναι η κοινή μας πορεία, αλλά όχι έρωτας.






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 7:22 pm

Εγώ αυτό το λέω έρωτα κι όχι αγάπη, η αγάπη είναι άλλο. Βέβαια εκεί είναι που διαφωνώ με πολλούς και λένε οτι αυτό είναι αγάπη. Στο λέω γιατί όπως ξαναείπα έχω πιάσει τον εαυτό μου να νιώθει έτσι μετά από τόσα χρόνια με τον Θοδωρή αλλά όχι σε τόσο μεγάλα άκρα όπως τότε... είναι μικρότερης διάρκειας οι στιγμές. Να σου δώσω να καταλάβεις εαν ο Τεό ήταν λίγο πιο ρομαντικούλης και δούλευε λίγο πιο πολύ το κομμάτι του έρωτα (και δεν εννοώ το σεξουαλικό κομμάτι) εγώ θα ήμουν στα πατώματα ακόμα και τώρα. Αλλά αυτός είναι πιο ρουτινιάρης και ρεαλιστής που με προσγειώνει  Groumf 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 7:23 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:αυτός είναι πιο ρουτινιάρης και ρεαλιστής που με προσγειώνει

σε πάω κόντρα!!!!!

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Σας έχω ατάκα... Ρωτάω μόλις τον καλό μου: "Μωρό μου, τι είναι ο έρωτας;" και μου απαντάει: "Βάλτο στο Google!!!!"  rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf:






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 7:28 pm

rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: εντάξει πέθανα μιλάμε!!!!!!
Καλά φαντάσου να είχα τον δικό σου για άντρα τι θα πάθαινα  lol! lol! lol! lol! lol! 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από papirous Δευ Φεβ 10, 2014 7:33 pm

ariel έγραψε:Δεν ξέρω, ίσως τελικά να πρέπει να είσαι και ερωτευμένη με την ιδέα του έρωτα για να συντηρείς το μύθο του
συμφωνω και με αυτο!
θελει και προσπαθεια ο ερωτας ειδικα στα εγγαμα ζευγαρια με ή χωρις παιδια!
αλλα αν δεν ειναι ερωτας να σε παιρνει ο αντρας σου αγκαλια την ωρα που κοιμασαι μετα απο 15 και ισως παραπανω χρονια τοτε τι ειναι βρε λιμπρακο?! ναι συμφωνω για τα καρδιοχτυπια και ολα τα υπολοιπα που ειπες αλλα  η αγκαλια δειχνει οτι ακομη σε εχει αναγκη και η αναγκη ειναι ενα κτητικο χαρακτηριστικο που εμφανιζεται με τα πρωτα σημαδια του ερωτα!!

@ και κανω εντιτ γιατι τωρα ειδα της μιμικας ..............  lol! lol! lol! lol! lol! 
( καλη ιδεα θα ρωτησω τον καλο μου σε λιγο!!!!!! χαχαχαχαχα )
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9827
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 7:36 pm


εγώ σας το πα... για μένα αυτό πάπι μου είναι αγάπη, είναι ο άνθρωπός μου, είναι το δέσιμο, είναι η κοινή μου ιστορία, είναι ζεστασιά, είναι στοργή, αλλά όχι έρωτας!






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 7:45 pm

Λύσσα κακιά με την αγάπη λιμπρούλα ίδια ο Τεό είσαι  Tongue Tongue Tongue 

 Teasing Teasing Teasing Teasing Teasing Teasing Teasing 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 7:48 pm


τι να κάνω ρε μιμάκο;;;; αφού είπαμε... στο κεφάλι μου ο έρωτας είναι ή όλα ή τίποτα!... πάω ΦΒ να δω τον άλλον τον έρωτα που σήκωσες.. αυτόν τον ανεκπλήρωτο που δεν τον βαριέσαι ποτέ και που δεν σε ξενερώνει ποτέεεεεεεεεεεεεε!!!  Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 7:50 pm

μμ... εμενα μου μυρισε πιο πολυ η λεξη παθος σε αυτο που περιεγραψες lib κι οχι απλα ο ερωτας, γιατι μονο το παθος εχει τοσο εντονα ολα αυτα που ειπες.
ο ερωτας απο μονος του ειναι η πιο τρυφερη πλευρα, που το ελαχιστο δινει χαρα στον ερωτευμενο ακομα κι αν αυτο ειναι ενα κομμενο λουλουδι απο τον κηπο της αυλης, μια αγκαλια στον υπνο που περιεγραψε η αριελ, 10 σημειωματα με post it για να σου θυμισει κατι με αστειο τροπο που εχει κανει απειρες φορες ο δικος μου..

εσυ μιλας πιο αποκλειστικα, μιλας για παθιασμενο ερωτα που δημιουργει καταστασεις εκει που δεν υπαρχουν.. σεναρια και αγχη που μας κρατουν σε εγρηγορση. ενα σταδιο ειναι κι αυτο αλλα δεν ειναι το μοναδικο.






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 7:51 pm

Πήγαινε πήγαινε!!!! για σένα τη σήκωσα μπας και σε ταρακουνήσω λιγουλάκι  Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Φεβ 10, 2014 7:53 pm

nansecrets έγραψε:μμ... εμενα μου μυρισε πιο πολυ η λεξη παθος σε αυτο που περιεγραψες lib κι οχι απλα ο ερωτας, γιατι μονο το παθος εχει τοσο εντονα ολα αυτα που ειπες.
ο ερωτας απο μονος του ειναι η πιο τρυφερη πλευρα, που το ελαχιστο δινει χαρα στον ερωτευμενο ακομα κι αν αυτο ειναι  ενα κομμενο λουλουδι απο τον κηπο της αυλης, μια αγκαλια στον υπνο που περιεγραψε η αριελ, 10 σημειωματα με post it για να σου θυμισει κατι με αστειο τροπο που εχει κανει απειρες φορες ο δικος μου..

εσυ μιλας πιο αποκλειστικα, μιλας για παθιασμενο ερωτα που δημιουργει καταστασεις εκει που δεν υπαρχουν.. σεναρια και αγχη που μας κρατουν σε εγρηγορση. ενα σταδιο ειναι κι αυτο αλλα δεν ειναι το μοναδικο.

Σωστό ναν αυτο  iagree:  iagree:  iagree:  που είπα και πιο πάνω οτι στην αρχή υπάρχει ο έρωτας μαζί με το πάθος κάτι που με τα χρόνια φεύγει εννοείται!!!!






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 7:59 pm

προσωπικα πιστευω οτι λιγο πολυ ολα αυτα μαζι συνθετουν τον ερωτα που βιωνει καθε ζευγαρι (σε γαμο ή μη). το να προσπαθουμε να τον προσδιορισουμε επακριβως δεν γινεται γιατι δεν ειναι ενα μονο πραγμα που τον αποτελει.
ειναι δυνατον να φτιαξεις κατι, οτιδηποτε, με ενα μονο συστατικο;






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:00 pm

φαίνεται ότι για μένα είναι συνώνυμες οι δύο έννοιες... μπορεί κάτι να είναι έρωτας αν δεν έχει πάθος; μπορεί ένα χαρτάκι ποστ ιτ να είναι η κινητήριος δύναμη του σύμπαντος (που ο έρωτας είναι);






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:04 pm


Λοιπόν... είχε δίκιο ο καλός μου... μπήκα και στο Google για να πάρω μια δεύτερη γνώμη...

wikipedia έγραψε:Ο έρωτας είναι η ζωηρή έλξη μεταξύ δύο προσώπων, η οποία συνήθως σχετίζεται με την επιθυμία για συνουσία. Θεωρείται το ισχυρότερο συναίσθημα έλξης μεταξύ δύο προσώπων ή ζώων. Συμβάλλει στη διαιώνιση των ειδών και την αναπαραγωγή.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%88%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CF%82

νομίζω ότι ο wikis είναι πιο αυστηρός απ'ολες μας στον όρο "έρωτας"






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 8:15 pm

ναι μπορει ο ερωτας να μην εχει παθος. δεν το αγαπουν ολοι το παθος. υπατχουν ανθρωποι που τους αρεσει η ηρεμια στη λιμνη τους. δεν τους θεωρω λαθος απλα διαφορετικους απο αυτο που θελω εγω.

και ναι αν ενα post it εσωκλειει στις λεξεις αυτο που τρεφει η καρδια σου τοτε μπορει να ειναι η κινητηριος δυναμη.
γιατι ενα τηλεφωνο εχει περισσοτερη δυναμη απο ενα σημειωμα;
τα παντα ειναι εκφραση και μπορουν να περιεχουν τον ερωτα που νιωθεις.

στο wiki παρακατω λεει:
Η αντίληψη του τι είναι έρωτας διαφέρει ανάμεσα στους λαούς. Οι Ρωμαίοι πίστευαν ότι ο έρωτας ήταν ένα συναίσθημα άγριο ή απλό, χωρίς τίποτα το πνευματικό, και στρεφόταν γύρω από την εξωτερική ομορφιά της γυναίκας με τελικό σκοπό την ηδονή και την τεκνοποίηση. Συνήθως, στον έρωτα συμπεριλαμβανόταν και η εγκατάλειψη της ερωμένης. Με την έλευση του χριστιανισμού, η θέση της γυναίκας βελτιώθηκε και σε πολλούς θρύλους της Βόρειας Ευρώπης παρατηρείται ο λεγόμενος ιπποτικός έρωτας. Από αυτή την έννοια, μετά το τέλος του Μεσαίωνα προήλθε ο ρομαντικός έρωτας. Μια παρερμήνευση αυτού του έρωτα ήταν ο πλατωνικός έρωτας, η αγνή αγάπη που δεν αποσκοπεί στη σαρκική ηδονή

βρηκα κι εγω αυτο το αρθρο με διαφορες αποψεις..

http://www.eros-erotas.gr/%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CF%82/






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από papirous Δευ Φεβ 10, 2014 8:28 pm

ρωτησα και γω τον καλο μου και μου απαντησε.....
ο ερωτας κραταει για παντα ( οιμεε δεν το περιμενα αυτο να πω την αληθεια  Loveeeee ) αλλα το παθος ειναι αυτο που σβηνει 3 χρονια!! ( οκ σε αυτο το σημειο λεω να παω να ψησω κουλουρακια..... affraid )
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9827
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:30 pm

το "παρακάτω" μιλάει για τη διαφοροποίηση του έρωτα μέσα από τις θρησκείες... Άλλη μεγάλη κουβέντα που δεν λέει να πιάσουμε...

διάβασα αυτό το λινκ που έβαλες...

Σπόιλερ:

διαβάζοντας όλο αυτό το κείμενο (έχω κάνει έντονες τις λέξεις) δεν βλέπω πουθενά ήρεμες λίμνες συναισθημάτων, παρά μόνο έντονα συναισθήματα και μια πλήρη παράκρουση...

κι όσο για το σημείωμα, θα μπορούσε να είναι έρωτας αν δεν θα σε κάνει απλά να χαμογελάσεις, αλλά θα κάνει την καρδιά σου να χτυπάει δυνατά και κύματα συναισθημάτων και σκέψεων να κατακλίζουν το μυαλό σου ταυτόχρονα!!!

Να μην αναφέρω περισσότερα για τις ορμονικές διαταραχές του έρωτα που είναι επίσης το πιο δυνατό χαρακτηριστικό του Woops!!! Woops!!! Woops!!!






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:31 pm

papirous έγραψε:ρωτησα και γω τον καλο μου και μου απαντησε.....
ο ερωτας κραταει για παντα ( οιμεε δεν το περιμενα αυτο να πω την αληθεια  Loveeeee ) αλλα το παθος ειναι αυτο που σβηνει 3 χρονια!! ( οκ σε αυτο το σημειο λεω να παω να ψησω κουλουρακια..... affraid )

 rolf: rolf: rolf: rolf: rolf: από τον δικό μου πάντως, τα πήγε πολύ καλύτερα ο δικός σου Wink






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 8:38 pm

βρηκα κι αλλη εξηγηση.. μαλλο σε αυτην συμφωνω περισσοτερο


Ας δουμε λοιπον τι μας λεει η αρχαία ελληνική μας παράδοση ...:

http://www.tuned.gr/koinonika/13-koinonika/1946-erws






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 8:38 pm

papirous έγραψε:ρωτησα και γω τον καλο μου και μου απαντησε.....
ο ερωτας κραταει για παντα ( οιμεε δεν το περιμενα αυτο να πω την αληθεια  Loveeeee ) αλλα το παθος ειναι αυτο που σβηνει 3 χρονια!! ( οκ σε αυτο το σημειο λεω να παω να ψησω κουλουρακια..... affraid )

τα συγχαρητηρια μου στον J! bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:42 pm

nansecrets έγραψε:βρηκα κι αλλη εξηγηση.. μαλλο σε αυτην συμφωνω περισσοτερο

http://www.tuned.gr/koinonika/13-koinonika/1946-erws

 Woops!!! Woops!!! Woops!!! Woops!!! εγώ νιώθω πολύ μικρή για να την καταλάβω  Woops!!! Woops!!! Woops!!! Woops!!! 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από libra Δευ Φεβ 10, 2014 8:42 pm

nansecrets έγραψε:
papirous έγραψε:ρωτησα και γω τον καλο μου και μου απαντησε.....
ο ερωτας κραταει για παντα ( οιμεε δεν το περιμενα αυτο να πω την αληθεια  Loveeeee ) αλλα το παθος ειναι αυτο που σβηνει 3 χρονια!! ( οκ σε αυτο το σημειο λεω να παω να ψησω κουλουρακια..... affraid )

τα συγχαρητηρια μου στον J! bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!! 

ένας ήταν... τον πρόλαβε η πάπι... οι υπόλοιπες "την πατήσαμε"  lol! lol! lol! lol! 

πλάκα-πλάκα, μια νίνα, μας χρειαζόταν στη συζήτηση!!!  scratch scratch scratch 






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 1zx1px0 Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Η διάρκεια του έρωτα

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Φεβ 10, 2014 8:44 pm

libra έγραψε:το "παρακάτω" μιλάει για τη διαφοροποίηση του έρωτα μέσα από τις θρησκείες... Άλλη μεγάλη κουβέντα που δεν λέει να πιάσουμε...

διάβασα αυτό το λινκ που έβαλες...

Σπόιλερ:

διαβάζοντας όλο αυτό το κείμενο (έχω κάνει έντονες τις λέξεις) δεν βλέπω πουθενά ήρεμες λίμνες συναισθημάτων, παρά μόνο έντονα συναισθήματα και μια πλήρη παράκρουση...

κι όσο για το σημείωμα, θα μπορούσε να είναι έρωτας αν δεν θα σε κάνει απλά να χαμογελάσεις, αλλά θα κάνει την καρδιά σου να χτυπάει δυνατά και κύματα συναισθημάτων και σκέψεων να κατακλίζουν το μυαλό σου ταυτόχρονα!!!

Να μην αναφέρω περισσότερα για τις ορμονικές διαταραχές του έρωτα που είναι επίσης το πιο δυνατό χαρακτηριστικό του Woops!!! Woops!!! Woops!!!

διαβασες το αρθρο και εκανες τις λεξεις που σε εκφραζουν πιο εντονες, η τελευταια φραση περι "Ιθακης" σου ειπε κατι;






Η διάρκεια του έρωτα - Σελίδα 2 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης