Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap72%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap21%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap5%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap2%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

+27
HAMLET
bettina
titika
stardustia
66Promises
peny
Lizzy Cullen
ELENI
fandy
Masta87
lina
eva
souka
AlbertForEver
MsXrysaugi
E.T.
nina
eleonor
Anonimous!!
Dalia
ΜΙΜΙ
tania
nuitetoile21
nansecrets
ariel
libra
juliet
31 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap72%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 72% 
[ 79 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap21%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 21% 
[ 23 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap5%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_lcap2%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 109
 
 

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Δευ Ιαν 11, 2021 2:50 pm

Γιατί να μ' ευχαριστήσεις; Καλώς ήρθες ξανά flower !
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1290
Points : 4642
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Αρέσει στον χρήστη candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Δευ Ιαν 11, 2021 3:03 pm

Ακόμα και αν επιθυμείτε την ανάλυση της νουβέλας ,μπορούν να ειναι και τα μπερδεμενα μου και δυσνόητα ποστ ,περασμενα ξεχασμενα.Ειχα πιασει όλα τα θεματα μαζί και απο την αρχή να το παρουμε με τα υπάρχοντα ποστ αλλού ειχα βαλει επιπλεον πληροφοριες και δεν βγαινει ακρη.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Δευ Ιαν 11, 2021 6:18 pm

Να προτείνω λοιπόν και πάλι να γυρίσουμε στην ανάλυση της νουβέλας; Θα κάνουμε και πάλι κουβέντα για τον Αλμπερτ και τον Τέρρυ, αλλά θα μιλήσουμε και για όλους τους ήρωες, θα ξαναδούμε την ιστορία και τον τρόπο που κλείνει κάποιες τρύπες του μάνγκα. Ίσως μπορέσω να σου αλλάξω γνώμη και για τη Μιζούκι και μόνο γι' αυτή. Η νουβέλα της είναι υπέροχη και νομίζω οτι με τις διαμάχες αδικήθηκε.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27030
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στον χρήστη ΜΙΜΙ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Δευ Ιαν 11, 2021 6:21 pm

Εντάξει, σαδίστρια είπαμε ότι είναι, όχι κακή συγγραφέας Hihihihihi .
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1290
Points : 4642
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Δευ Ιαν 11, 2021 6:44 pm

ariel έγραψε:Να προτείνω λοιπόν και πάλι να γυρίσουμε στην ανάλυση της νουβέλας; Θα κάνουμε και πάλι κουβέντα για τον Αλμπερτ και τον Τέρρυ, αλλά θα μιλήσουμε και για όλους τους ήρωες, θα ξαναδούμε την ιστορία και τον τρόπο που κλείνει κάποιες τρύπες του μάνγκα. Ίσως μπορέσω να σου αλλάξω γνώμη και για τη Μιζούκι και μόνο γι' αυτή. Η νουβέλα της είναι υπέροχη και νομίζω οτι με τις διαμάχες αδικήθηκε.

Έχω την καλύτερη γνώμη για την Μιζούκι , τη θεωρώ τεράστια, πολύ ρομαντική και ότι περνάει χριστιανικά μηνύματα πχ είδα χθες το επεισόδιο που ο Άντονι,Άρτσι και Στίαρ αναγκάζουν τον Νηλ να ομολογήσει και να γονατίσει τις άθλιες πράξεις του και τον σταματάει η Κάντυ χρησιμοποιώντας χωρία της Καινής Διαθήκης. Αυτό που προσπαθούσα να πω είναι πως θα ήταν καλύτερο να γράψει ποιος είναι ο Ανοχίτο για να σταματήσει αυτή η διαμάχη.Ίσως το κάνει σε άλλη Νουβέλα και αυτό είναι τρικ.Μεταξύ μας..σαδίστρια είναι πάντως.

Θέλετε να το πάμε αλλιώς ; πχ εγώ να μην παραθέτω επιχειρηματολογία ,αλλά μόνο ερωτήσεις , ώστε να καταλάβω το σκεπτικό σας. Ειλικρινά δεν αντέχω να κατηγορούμαι ότι προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη. Είναι πιο σημαντικός για εσάς ο Ανοχίτο.Και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αλλάξετε γνώμη.
Τι λέτε , σας αρέσει η ιδέα ? για παράδειγμα ποια τα χαρακτηριστικά της ζωής της Κάντυ στο τέλος και του Ανοχίτο ; Το πολύ πολύ ή θα καταλήξουμε στον Τερρυ ή ότι ταιριάζει κ στους δύο ή θα μείνω με τα συμπεράσματά μου κ εσείς με τα δικά σας και όλα καλά.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τρι Ιαν 12, 2021 9:59 am

Candy μου χαίρομαι πολύ που δεν έφυγες και καλώς ήρθες και πάλι!!!! Η αλήθεια είναι οτι χάρη σε σένα θέλω να διαβάσω πάλι την νουβέλα, κάτι που έχω πολύ καιρό να κάνω. Εγώ όπως σου είπα δεν μπορώ να επιχειρηματολογήσω γιατί κάποιες λεπτομέρειες δεν τις θυμάμαι. Θα ήθελα πολύ να την ξαναδιαβάσω και να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Την είχα διαβάσει πολύ βιαστικά και σκόρπια. Τότε η εντύπωση που μου είχε δοθεί ήταν οτι ο εκλεκτός είναι ο Τέρρυ. Όμως θέλω να το ξαπάρω απ την αρχή και να δω όλες αυτές τις λεπτομέρειες που είπατε πιο πάνω.
Απλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω από μεριάς μου, οτι θα ήθελα να έχεις την άποψη σου και να μην φοβάσαι να την εκφράσεις, μήπως και παρεξηγηθούμε. Τώρα που τα ξεκαθαρίσαμε κι όπως είπαμε περασμένα ξεχασμένα, θεωρώ πως θα κάνουμε πολύ καλή παρέα εδώ μέσα  :terryhug2:






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13679
Points : 20739
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Αρέσει στον χρήστη candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Ιαν 12, 2021 12:31 pm

Καλημέρα ΜΙΜΙ!!! Και γω χαίρομαι που σε ξαναβρήκα ,θέλω να ξέρεις ότι εσύ μου έδωσες την αφορμή να ξαναγράψω ,με το τελευταίο σου ποστ και γύρισα χάρης την Άριελ.
Με συγκινείς που σ'έκανα να θες να ξαναδιαβάσεις τη νουβέλα , σκοπεύω να την μεταφράσω όλη .Η Μιζούκι είπε πως θα χρειάζονταν 5 τόμοι για είναι η ιστορία πλήρης και οι εκδότες δεν την άφησαν , οπότε για να την κατανοήσουμε καλά , πρέπει να ξέρουμε το μάνγκα.
Όσο για τα τελευταία που γράφεις , ίσως παραθέσω τη γνώμη στο τέλος της ανάλυσης.Αν συμφωνήσουν και τα κορίτσια στη πρότασή μου,προτιμώ να κάνω ερωτήσεις (και αρκετά δύσκολες) , γιατί είμαι άνθρωπος της συζήτησης ,μου αρέσει να καταλαβαίνω πως σκέφτονται οι άλλοι και να αμφισβητώ την σκέψη μου.Το βρίσκω υγιές .Δεν θέλω να κατηγορηθώ ποτέ ξανά ότι προσπαθώ ν'αλλάξω τη γνώμη των άλλων και όταν υπάρχει διαφωνία, τα επιχειρήματα όπως προωθούνται μερικές φορές μας οδηγούν σε τέτοιες σκέψεις.Αν τα κορίτσια έχουν δίκιο και δεν έπαιξε ρόλο ,η προτίμησή τους για τον Τέρρυ, είμαι εδώ για συζήτηση κυρίως για να κατανοήσω το σκεπτικό τους και δεν έχω παρά να το παραδεχτώ.
Υπάρχει και η άποψη πως είναι έτσι γραμμένα ωστε να ταιριάζουν και στους δύο, ως τώρα νομίζω πως κάποια ταιριάζουν στον Τέρρυ και πιο πολλά στον Άλμπερτ.
Για μένα η Κάντυ είναι κάτι που πέρα από δυνατές αναμνήσεις,μου δίνει μεγάλη παρηγοριά αυτό το διάστημα σε ό,τι περνάω.Συνεπώς και εσείς ,με την αγάπη σας για την Κάντυ.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τρι Ιαν 12, 2021 3:19 pm

Candy μου χαίρομαι που έδωσα την αφορμή!!! cheers με όλα αυτά που περνάμε είναι μια όαση η νουβέλα! με κάνει να θυμάμαι και τον λόγο που είμαι εδώ αλλά και πως γνώρισα τις φίλες που έχω αποκτήσει σ αυτό το φόρουμ. Θέλω να σε διαβεβαιώσω οτι τα κορίτσια δεν έχουν κανένα θέμα με οποιαδήποτε άποψη εδώ μέσα και αν ανατρέξεις και πολύ πιο πίσω θα δεις οτι υπήρχαν και απόψεις υπερ του Άλμπερτ από κάποια άτομα. Πχ η Μαριάννα είναι Αλμπερτικιά ποτέ δεν υπήρξε θέμα. Για να μην πω για μένα που ήμουν πάντα η ανεξάρτητη Razz Razz  και έλεγαν το αγόρι μου, βουτυρομπεμπέ να το πω; lol! lol! lol! . Αλλά εγώ εκεί βράχος  Hihihi  Άντονυ και ξερό ψωμί κι ας είναι και μακαρίτης!! Οπότε μην ανησυχείς αφού λύθηκε η παρεξήγηση. Όσο για τις ερωτήσεις που λες, τα κορίτσια είμαι σίγουρη πως δεν θα έχουν θέμα να σου λύσουν οτι απορία έχεις σε σχέση με τα επιχειρήματα τους.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13679
Points : 20739
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Ιαν 12, 2021 3:41 pm

ΧΑΧΑΧ δεν ήταν βουτυρομπεμπές , πολύ γλυκούλης , με υπέροχη ψυχή , όλος καλοσύνη- εμένα μου θυμίζει τον Μικρό Πρίγκιπα .Μη στεναχωριέσαι , στη Γαλλία είναι ζωντανός .
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 1c895710

Ενα μικρό δωράκι για εσένα!
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Αρέσει στον χρήστη bettina

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Τρι Ιαν 12, 2021 9:15 pm

Για το βουτυρομπεμπες έφταιγε η ΤΟΕΙ με τους φιόγκους της!!!! Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Μα τον είχε ταράξει στον φιόγκο, αλήθεια είναι!

Κάντυ Β, όλα κι όλα! Εμείς είπαμε οτι είσαι σίφουνας, ποτέ δεν σε κατηγορήσαμε πως θες να μας αλλάξεις γνώμη. Hihihihihi Λοιπόν μικρέ μου σίφουνα, πρόσεξα οτι διάβασες τη νουβέλα απνευστί, σε 2-3 μέρες. Αδύνατον να μην θες να σχολιάσεις γι' αυτήν!!! Σε προσκαλώ και πάλι στην κουβέντα μας γι' αυτην. Από το εισαγωγικό σημείωμα, τον πρόλογο και τις μέρες στο σπίτι της Πόνυ!!! Θα έρθει και η ώρα να μιλήσουμε για τον Τέρρυ. Και για τον Αλμερτ. Και για τον ανοχίτο. Ελα να το πάμε σωστά τώρα που ζεσταθήκαμε όλες!






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27030
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Ιαν 12, 2021 10:18 pm

Συνεχίζω και τη διαβάζω καθημερινά και παράλληλα μεταφράζω και κομμάτια .
Ξεκινήστε την ανάλυση , να δω τον τρόπο που θέλετε να τα γράφουμε και θα συμμετέχω .Δεν καταλαβαίνω πως θέλετε να το πάμε ,γιατί δεν είχαμε ξεκινήσει έτσι και τι να γράψω ακριβώς ;   -γι 'αυτό σκέφτηκα να γράψουμε ή να γράψετε καλύτερα τα χαρακτηριστικα του Ανο Χίτο και μετά να βρούμε σε ποιον ταιριάζουν .Ή πιο σωστά να καταλάβω για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά , (πλην του Σαίξπηρ - που είναι προφανές ) , που βρήκατε ότι ταιριαζουν στον Τερρυ( καποια ήδη μου τα απαντησατε και τα θυμάμαι-πίνακα και πόλη ,στη πόλη έχω απορίες).

Ο Άντονι ντύνεται όπως ταιριάζει στην εποχή , σε αντίθεση με τον Στίαρ , που ντύνεται 70s .Πρόσεξα ότι το ντύσιμο του Αλμπερτ,στο ανιμε, είναι παρόμοιο με αυτό του Άντονι,όταν πάει βόλτα στο δάσος με την Κάντυ,στο επεισόδιο 115.Παρόμοιο στα χρώματα και στο φιόγκο.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τετ Ιαν 13, 2021 9:26 am

Αχ αυτοί οι φιόγκοι  Mpaaaa εξαιτίας τους χαρακτηρίστηκε το αγόρι μου βουτυρομπεμπές  Hahahahaha Candy μου σ ευχαριστώ για το δωράκι :thanks: :thanks: το ντύσιμο ναι μεν είναι της εποχής αλλά κάποια σημεία τα θεωρώ υπερβολικά, όπως πχ ο φιόγκος, που είναι τεράστιος!!! για να μην πω για το καπέλο του Άρτσι που τον είχα χαρακτηρίσει φτερού σε άλλο τόπικ  Woops!!! Και για να πω για τον Άλμπερτ, εγώ τον προτιμώ με την πιτζαμούλα στο νοσοκομείο που έπαθε αμνησία. Μιλάω για την σκηνή που στέκεται στο παράθυρο και δεν γνωρίζει την Κάντυ. Εκεί είναι κουκλος!!!! πχ με το κουστουμάκι στο τέλος είναι χάλια!!!






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13679
Points : 20739
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τετ Ιαν 13, 2021 11:07 am

Καλημέρα!!!
Το τελευταίο επεισόδιο , δεν θέλω να το θυμάμαι - μακάρι να έφταιγε η εμφάνιση του Άλμπερτ μόνο. Και για να πω την αλήθεια και το 114 ήταν τραγικό .Καμία σχέση με μάνγκα - λείπει ο θρήνος του Στίαρ κ τόσα άλλα.

Τώρα στο θέμα μας , γενικά ωραίος ο Άλμπερτ- και στο νοσοκομείο και γενικά στο άνιμε , με τα απλά ρούχα.Μου αρέσει στο πάρκο πιο πολύ , αλλά και με τα μούσια , έχει έναν τύπο .Αυτό που μ'ενοχλεί είναι που σε κάποιες σκηνές έχει καροτί μαλλιά. Χαχαχα πωπω χάλιιιιιι Grrrrrr :down:
Νομίζω πως αν είχε άλλη φωνή πάντως , θα είχε πιο πολύ απήχηση. Δεν του ταιριάζει καθόλου η φωνή του μακαρίτη Γιάννη Παπαιωαννού.
Στο μάνγκα είναι πιο ωραίος , γενικά .Αν και μ'αρέσει η προσωπικότητα πιο πολύ - κυρίως στη νουβέλα.
Ο Άρτσι μου φαίνεται σαν να μην ψήλωσε - στην επιστροφή του στην Αμερική . Ωραίος κ αυτός .
Να σου πω την αλήθεια , τα αγόρια πλην του Στίαρ μου θυμίζουν τους duran duran αχαχαχ Lalalalala Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha

Ο Άντονι μου άρεσε όταν ήμουν παιδάκι .
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Τετ Ιαν 13, 2021 12:05 pm

Ο Άλμπερτ είναι ένας γοητευτικότατος ήρωας! Τόσο μυστηριώδης που άλλες τον βγάλανε γκέι Hihihihihi και που στο νοσοκομείο τον είχαν για κατάσκοπο!
Αυτό όμως που μου αρέσει εκτός από το γεγονός ότι είναι κούκλος και περιπετειώδης είναι ότι είναι αυτόνομος. Ξέρει και κάνει πράγματα μόνος του, δεν περιμένει να τον υπηρετούν. Μαγειρεύει, νοικοκυρεύει το σπίτι... Μπράβο του!
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1290
Points : 4642
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Αρέσει στον χρήστη Έλλη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τετ Ιαν 13, 2021 12:16 pm

Το να κάνει κάποιος δουλειές στο σπίτι στις αρχές του 20ου αιώνα , θεωρούταν ταμπού ( και όχι μόνο στις αρχές εεε), υπήρχε μια μεγάλη υποτίμηση στο πρόσωπο της γυναίκας .Τον δείχνει αξιόλογο , ακομπλεξάριστο , με φιλότομο , με μεγάλη αγάπη και θέληση να προσφέρει. Εγώ προσωπικά πέρα απ 'ότι ήταν κρυψίνους (για τους λόγους του) δεν του βρίσκω άλλο ελάττωμα .
Καλά σοκάρομαι απ'τον χαρακτηρισμό γκέι χωρίς καμία ένδειξη μάλιστα.Μιλάμε για παιδική σειρά που μετράει δεκαετίες.Μέχρι εκεί έφτασαν τα σχόλια , Bettina μου ; από γυναίκα ήταν ; αν ήταν από γυναίκα , τι να πω.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Τετ Ιαν 13, 2021 9:23 pm

Καλά οι φιόγκοι της ΤΟΕΙ ήταν όλα τα λεφτά! Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Τους φόρεσαν σε Αντονυ (συχνά - πυκνά) αλλά και σε Αλμπερτ και Νηλ. Θυμάστε τον Νηλ, μαύρο μαύρο με το μπλε κουστουμάκι και κόκκινο φιόγκο; Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
Τους Ντουραν Ντουραν, σε τι σου τους θύμιζαν; Αυτοί είχαν έξαλλο μαλλί, κραγιόν και μολύβια στα μάτια! Ασε το ντύσιμο!
Η συζήτηση για τη νουβέλα γίνεται στα σχόλια για της μεταφράσεις, πέρνα μια βόλτα. Τώρα την ξαναπιάσαμε κι εμείς από την αρχή!
Λοιπόν, για τις αρχές του 20ου αιώνα οι δουλειές του σπιτιού δεν ήταν καθόλου ταμπού για τους άντρες! Οι φτωχοί, και στις πόλεις στην ύπαιθρο τα έκαναν όλα. Φυσικά δεν ήταν η κύρια ασχολία τους, αλλά ειδικά μαγείρεμα και καθάρισμα μια χαρά έκαναν. Και μην ξεχνάμε οτι μιλάμε για μια εποχή που οι έρμοι από πόλεμο σε πόλεμο ήτανε! Να δεις λάντζα και λούστρο στο στρατό.... Hahahahaha
Ο Άλμπερτ διαφέρει εντυπωσιακά απ΄τους άντρες της τάξης του! Κανονικά θα είχε υπηρέτη μόνο για να τον ντύνει, οχι να γυρίζει στα δάση και να είναι αυτοεξυπηρετούμενος! Αλλά ο Άλμπερτ είναι μοναδικός!!!!! Σε όποια εποχή και να ζούσε, θα ήταν ο εκκεντρικός, ο ευεργέτης, ο μυστηριώδης!






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27030
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Πεμ Ιαν 14, 2021 2:08 pm

@Αριελ χαχαχαχαχα Hahahahaha Tongue Στο χτένισμα μόνο , σε κάποιες συγκεκριμένες περιόδους , οι φράτζες κ αυτά- όχι στο ντύσιμο που ήταν η πιο κιτς δεκαετία, οχι στο μακιγιαζ (όλοι βαφονταν στα 80ς, τώρα απ'αυτη τη μπάντα ένας συνήθως) και στο όμορφο παρουσιαστικό (πχ John Taylor - Terry το 1986) . In Love δεν έχει τις ματάρες του αλλά λέμε τώρα
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Ιαν 14, 2021 3:50 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
 γέλασα με τους Duran Duran!!! εμένα μου άρεσε πολύ ο Άλμπερτ στο μάνγκα γιατί πραγματικά ήταν σαν τον Άντονυ σε μεγαλύτερη ηλικία Heartbeat <3 η αλήθεια είναι οτι για κάποιο λόγο παρουσιαζόταν λες και ήταν μεσήλικας στο ανιμε, τουλάχιστον εμένα αυτή την εντύπωση μου έδινε κάποιες φορές lol! γι αυτό και μου άρεσε πολυ στο νοσοκομείο γιατί ήταν σαν να μην ήταν ο γνωστός μας Άλμπερτ, ο προστάτης της Κάντυ!!






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13679
Points : 20739
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από stardustia Πεμ Ιαν 14, 2021 4:44 pm

candy barrymore έγραψε:@Αριελ χαχαχαχαχα Hahahahaha Tongue Στο χτένισμα μόνο , σε κάποιες συγκεκριμένες περιόδους , οι φράτζες κ αυτά- όχι στο ντύσιμο που ήταν η πιο κιτς δεκαετία, οχι στο μακιγιαζ (όλοι βαφονταν στα 80ς, τώρα απ'αυτη τη μπάντα ένας συνήθως) και στο όμορφο παρουσιαστικό (πχ John Taylor - Terry το 1986) . In Love δεν έχει τις ματάρες του αλλά λέμε τώρα

Που τον θυμήθηκες τον John; Waw!!!!
Κάποτε είχαμε πάθει το κατιτίς μας μ' αυτόν. Άτιμη εφηβεία...
Κακογέρασε ο φουκαράς. Και νωρίς κάτσιασε (οι καταχρήσεις, γαρ...).






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3825
Points : 7804
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Πεμ Ιαν 14, 2021 7:20 pm

stardustia έγραψε:
candy barrymore έγραψε:@Αριελ χαχαχαχαχα Hahahahaha Tongue Στο χτένισμα μόνο , σε κάποιες συγκεκριμένες περιόδους , οι φράτζες κ αυτά- όχι στο ντύσιμο που ήταν η πιο κιτς δεκαετία, οχι στο μακιγιαζ (όλοι βαφονταν στα 80ς, τώρα απ'αυτη τη μπάντα ένας συνήθως) και στο όμορφο παρουσιαστικό (πχ John Taylor - Terry το 1986) . In Love δεν έχει τις ματάρες του αλλά λέμε τώρα

Που τον θυμήθηκες τον John; Waw!!!!
Κάποτε είχαμε πάθει το κατιτίς μας μ' αυτόν. Άτιμη εφηβεία...
Κακογέρασε ο φουκαράς. Και νωρίς κάτσιασε (οι καταχρήσεις, γαρ...).

Πως να τον ξεχάσω! Είχα τρελό έρωτα μαζί του. Τους έχω δει 5 φορές (live), η πρώτη το 2004 στο Λονδίνο.Τότε ήταν 44 κ όμως είχε σπάσει πολύ, όπως έγραψες λόγω καταχρήσεων.Πάντως ήταν πολύ όμορφος & γοητευτικός .Μου θύμισε τον τύπο του Τέρρυ.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από Έλλη Παρ Ιαν 15, 2021 9:43 am

Θα μιλήσω σύμφωνα με το άνιμε προς το παρόν. Αν ο Άλμπερτ είναι ο ανοχίτο, τότε πώς άραγε να αισθανόταν ο Τέρρυ στο άκουσμα της είδησης ότι ο Άλμπερτ και η Κάντυ παντρεύτηκαν; Θα το έπαιρνε καλά; Θα ήταν σε φάση όλα ωραία, όλα καλά, ο φίλος μου που μου συμπαραστάθηκε στις δύσκολες στιγμές, ζει ευτυχισμένος με την κοπέλα που έφερε το φως στη ζωή μου; Την κοπέλα εκείνη που με κατάλαβε, που είδε πέρα από την επιφάνεια και νοιάστηκε για'μένα; Δεν ξέρω....δε νομίζω ο Τέρρυ του άνιμε να αντιδρούσε έτσι. Δεν είναι του χαρακτήρα του...

Αν μάθαινε ότι η Κάντυ είναι παντρεμένη με κάποιον άλλον και όχι με τον Άλμπερτ ίσως να έλεγε οκ αν είναι ευτυχισμένη τότε κι εγώ θα είμαι.

Ο ίδιος ο Άλμπερτ, αυτός που πήγε στην Κάντυ τις στολές του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας για να περάσουν καλά εκείνη και ο Τέρρυ, αυτός που πείραζε, με την καλή έννοια, τα δυο παιδιά όταν ήταν στο ζωολογικό, ο ίδιος Άλμπερτ θα παντρευτεί την Κάντυ μετά από χρόνια;....confused Ο ίδιος θα ήταν εντάξει με την όλη κατάσταση;

Ας μην ξεχνάμε ότι ο λόγος που χώρισε η Κάντυ και ο Τέρρυ ήταν η Σουζάννα!!!  Groumf
Δε θα είχαν άλλο λόγο να χωρίσουν, άμα δεν υπήρχε αυτό το εμπόδιο. Σε μια συνέντευξη από αυτές που παρέθεσες @candy barrymore, η Μιζούκι λέει ότι ενώ έγραφε τη νουβέλα λυπόταν τον Τέρρυ. Άρα σκέφτομαι, μήπως γι' αυτόν τον λόγο πέθανε τη Σουζάννα; Λογικά γι' αυτό την έβγαλε από τη μέση. Οπότε, λογικά πάντα, ο δρόμος για την Κάντυ και τον Τέρρυ είναι ανοιχτός!! Ο Τέρρυ, εξάλλου, ποτέ δεν παντρεύτηκε τη Σουζάννα. Δεν είμαι σίγουρη αν ήταν αρραβωνιασμένοι. Και ο Τέρρυ, εξαναγκάστηκε να μείνει με την ανάπηρη και προσθέτω εγώ, χειριστική κι εγωίστρια Σουζάννα, ποτέ δεν την αγάπησε.

Ε και μετά; Υποθέτω, ότι θα αναζητούσε ευκαιρίες να ανελιχθεί στη δουλειά του, ήταν και πολλά υποσχόμενος ηθοποιός, οπότε θέλω να πιστεύω ότι στο επαγγελματικό κομμάτι ήταν μια χαρά!
Ε, πιστεύω πως θα αναζητούσε την Κάντυ μετά από όλα αυτά...απλά το κάνω εικόνα: μετά από χρόνια να συναντιούνται και να πέφτει ο ένας στην αγκαλιά του άλλου! Heartbeat <3 πόσο συγκινητικό και ρομαντικό!

Συμπερασματικά, θα έλεγα ότι μένει με τον Τέρρυ.
Παρόλα αυτά, με προβληματίζει αυτό που λέει η Μιζούκι: η Κάντυ είναι αυτή που θα επιλέξει ή τον Τέρρυ ή τον Άλμπερτ. Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι βάζει μόνο αυτούς τους δύο ως υποψήφιους γαμπρούς για εκείνη. Δεν γίνεται κάνα plot twist και ζωντανεύει ο Άντονυ, ούτε μένει με τον Τομ ούτε με το Νηλ (unrealistic scenario) ούτε με κάποιον άλλο. Άρα, συνυπολογίζει και τον Άλμπερτ ως πιθανό της σύζυγο. Ναι.....οκ. Λογικά πάντα, υπάρχουν στοιχεία στη νουβέλα που υποδεικνύουν ότι ο ανοχίτο είναι ο μεν ή ο δε. Εγώ αναφερόμουν καθαρά στο άνιμε, που το έχω εντυπωμένο καλά στη μνήμη μου. Παρεμπιπτόντως, candy το barrymore τι σημαίνει; Έχεις κάνει μιξ δύο λέξεων μήπως;.. είμαι περίεργη να μάθω cheers

Θα περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάφραση της νουβέλας από την ariel για να μελετήσω σχολαστικά τα σημεία που οδηγούν προς την ταυτότητα του ανοχίτο. Ομολογώ άριελ, ότι έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά. Ασχολούμαι με μεταφράσεις και ξέρω πόσο κοπιαστική δουλειά είναι να αποδοθούν σωστά τα νοήματα στα ελληνικά από άλλη γλώσσα. Μπράβο σου!!!
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2381
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Αρέσει στον χρήστη nansecrets

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Παρ Ιαν 15, 2021 12:15 pm

Γεια σου Έλλη. Μιας και αναφέρεσαι στο άνιμε , θα ήθελα να θυμηθούμε δύο σκηνές .Η μία είναι η αντίδραση του Τέρρυ στην εξομολόγηση της Σουζάνα κ η άλλη η αντίδραση του όταν τον βρήκε ο Άλμπερτ τύφλα στο μεθύσι , σ'ένα μπαρ.Όμως παρένθεση - μιλώ για το άνιμε γιατι στη νουβελα δικαιώνεται ο Τέρρυ .
Τον Τέρρυ τον έχω πολύ ψηλά στα μάτια μου .Ζηλιάρης είναι επειδή δεν έλαβε αγάπη , στα παιδικά του χρόνια.
Αν υποθέσουμε ότι κάποτε ο Αλμπερτ παντρεύτηκε την Κάντυ -γιατί απ'τη νουβέλα φαίνεται πως έγινε πολύ αργότερα αυτό , γιατί να έχει πρόβλημα ο Τέρρυ. Ισα ισα θα έπρεπε να χαίρεται γιατί ήθελε την ευτυχία της - κ δεν ήξερε κ πως πίσω απ'τα πάντα κρυβόταν μόνιμα ο Αλμπερτ.Θέλω να πω πως ο Αλμπερτ είναι πιο σημαντικός για την Καντυ , όχι για τον Τέρρυ. Ο ίδιος ο Αλμπερτ δεν σεβεται πολύ τον πόνο της Κάντυ όσο διάστημα είναι κoμμάτια λόγω του χωρισμού ;
Γράφεις για την Σουζάνα .. για εμένα είναι πολλά χειρότερα η Σουζάνα .Από τη στιγμή όμως που κάποιος επιλέγει αυτόν τον δρόμο , γιατί είναι ηθικός και καλός ανθρωπος και χωρίζει , ο άλλος μπορεί να κάνει ότι θέλει κ να βρει την ευτυχία όπου πιστεύει - που ξαναλέω στη νουβέλλα συμβαίνει αργότερα .
Τώρα γι'αυτό που έγραψε η Μιζούκι για τον Αλμπερτ γραφει πως την φαινόταν γοητευτικός και χτυπούσε δυνατά η καρδιά της.Θα ανταλλαξουμε απόψεις και θα βοηθηθω κ γω , να δω αν έβγαλα λάθος συμπέρασμα.
Το Barrymore το πήρα απ'τον αγαπημένο μου ηθοποιο ήταν κ ο μεγαλύτερος Σαιξπηρικος ηθοποιος του 20ου αιώνα για πολλούς και για όλους - της εποχής του , τον John Barrymore .
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Παρ Ιαν 15, 2021 12:45 pm

Υ.Γ ναι ο Τέρρυ δεν παντρευτηκε τη Σουζάνα , την αρραβωνιάστηκε . Για μενα είναι κ λίγο περίεργο που όταν έμαθε για τον θάνατό της η Κάντυ , δεν έτρεξε να τον βρει .Γενικά δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα της αυτό .Είναι ένα από τα πολλά σημεία που μου δίνουν ώθηση να σκεφτώ πως ο Ανοχίτο είναι ο Αλμπερτ,μέχρι στιγμής.Εννοώ ίσως τότε ήταν ευτυχισμένη ήδη και γι 'αυτό κράτησε τέτοια στάση .
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από Έλλη Παρ Ιαν 15, 2021 1:14 pm

Μέχρι κάποια ηλικία (νομίζω μέχρι τα 5), ο Τέρρυ ήταν ευτυχισμένος με τους γονείς του, έκαναν πικνικ, περνούσαν ωραίες στιγμές. Μπορώ, λοιπόν, να υποθέσω ότι αυτές ήταν οι μοναδικές στιγμές οικογενειακής θαλπωρής που πέρασε ο Τερρούκος. Μετά που ξαφνικά ο μάγκας ο Δούκας θυμήθηκε την ευγενική του καταγωγή και ότι ήταν ανάρμοστο να έχει σχέση με μία Αμερικανίδα ηθοποιό, την παράτησε κι έφυγε με τον Τέρρυ. Μετά ήρθε η κατρακύλα και ο Τέρρυ έγινε ας πούμε έρμαιο των διαθέσεων του πατέρα του και της μητριάς του, ακόμα και της αληθινής του μητέρας. Η Έλινορ (στο άνιμε πάντα), τον έδιωξε γιατί θα έβγαινε κακή φήμη, ο πατέρας του τον σνόμπαρε και η μητριά του έκανε πάντα κακεντρεχή σχόλια για τον ίδιο. Είναι να τον λυπάσαι....δεν του άξιζε τέτοια μεταχείρηση.

Τώρα, είναι αλήθεια ότι μετά από χρόνια τα πάντα θα έχουν αλλάξει. Η Σουζάννα έχει πεθάνει, ο Τέρρυ αποδεσμεύτηκε από αυτήν, η Κάντυ θα συνεχίζει να εργάζεται ως νοσοκόμα και ο Άλμπερτ θα είναι απασχολημένος με τις δουλειές του ως κεφαλή των Άρντλεϋ. Τόσα χρόνια χωρισμένη με τον Τέρρυ, είναι πιθανόν να έχει κλείσει κάπως το κεφάλαιο αυτό για την ίδια, μιας και ο Τέρρυ το είχε δηλώσει κιόλας, (στο άνιμε) ότι: "Θα μείνω δίπλα στη Σουζάννα....αντίο αγοροκόριτσο...οι μέρες που περάσαμε μαζί χαθήκαν για πάντα. Θα μείνουν όμως οι αναμνήσεις...ήρθες και γέμισες τη ζωή μου φως και χαρά. Δεν έπρεπε να συναντηθούμε ποτέ εμείς οι δύο..." (~crying~ Crying or Very sad)

Candy B, δεν θυμάμαι τι είπαν με τον Άλμπερτ εκεί στο μπαρ, θα βάλω το επεισόδιο να το ξαναδώ. Μήπως θυμάσαι ποιο είναι;

Δεν πιστεύω όταν πέθανε η Σουζάννα, ο Τέρρυ να σκέφτηκε αμέσως α τι ωραία, θα μπορώ να είμαι με την Κάντυ ξανά! Γιατί, ας μην ξεχνάμε ότι έχει μεσολαβήσει ένα χρονικό διάστημα πόνου για τον Τέρρυ , αλλά ελπίζω κι επαγγελματικών επιτυχιών! Τώρα, νομίζω ότι ξεκαθάρισα κάτι στο μυαλό μου. Η Μιζούκι λυπόταν τον Τέρρυ, γι'αυτό λογικά πέθανε τη Σουζάννα, το είπα και στο προηγούμενο ποστ. Ήταν πολύ κάπως το τέλος το άνιμε. Από τη μία η Κάντυ βρήκε τον πρίγκιπά της, είναι μαζί με τις μαμάδες της και τους φίλους της και κάνει αυτό που τη γεμίζει: φροντίζει τους αρρώστους και γενικά παρόλα τα δεινά που πέρασε, φαίνεται ότι βρήκε την ευτυχία! Κι από την άλλη ο Τέρρυ ναι μεν έχει το θέατρο, αλλά έχει να φροντίσει και τον μπελά....εξαναγκασμένος το ξαναλέω, βέβαια το επέλεξε γιατί δεν του το επέτρεπε η συνείδησή του να την αφήσει στην κατάσταση που ήταν. Η Μιζούκι όμως λέει πως όλοι οι ήρωες είναι ευτυχισμένοι στο τέλος.
Αν υποθέσουμε ότι ο Τέρρυ δεν είναι ο ανοχίτο και ότι είναι ένας αναγνωρισμένος ηθοποιός τότε πώς μπορεί να είναι τελείως ευτυχισμένος; Θέλω να πω, οκ είσαι ευχαριστημένος και χαρούμενος όταν κάνεις μια δουλειά για την οποία έχεις πάθος και σε γεμίζει, αλλά σε προσωπικό επίπεδο; Τώρα σκέφτηκα μήπως επανενώθηκε τελικά ο Τέρρυ με τους γονείς του. Μήπως ο Δούκας χώρισε την αχώνευτη γυναίκα του και αναζήτησε την Έλινορ; Αν γινόταν αυτό, δε θα ήταν λόγος ο Τέρρυ να είναι ευτυχισμένος; Επιτέλους, να γίνει πάλι οικογένεια με τους γονείς του!

Ίσως, αν έτσι βρήκε ο Τέρρυ την ευτυχία, χαιρόταν αν μάθαινε ότι η Κάντυ ζει ευτυχισμένη με τον Άλμπερτ. Κάτι πολύ ωραίο θα ήταν να βρίσκει η Κάντυ και τους πραγματικούς της γονείς....

Candy B, δεν έτρεξε να τον βρει αμέσως πιστεύω, λόγω του ότι είχαν περάσει κάποια χρόνια και δεν είχαν επικοινωνία. Μπορεί και να τον ξέχασε...δε λέω τελείως αλλά αν ζούσε όντως ευτυχισμένα αυτό θα επισκίαζε τις οδυνηρές αναμνήσεις του παρελθόντος.
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2381
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Αρέσει στον χρήστη candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 10 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Παρ Ιαν 15, 2021 1:58 pm

112 επεισόδιο η συνάντηση με τον Αλμπερτ - είναι μια αντικατάσταση της σκηνής του Rockstown στο μάνγκα.
91 και 92 επεισόδιο η εξομολόγηση της τραγικής Σουζάνα και η ξενέρωτη κατ'εμέ αντίδραση του Τέρρυ.

Για μένα από τις χειρότερες σκηνές.. καλά για το τελευταίο επεισόδιο ουδέν σχόλιο που αποχαιρετάει τον Τέερυ μαζί με τους νεκρούς Αντονυ κ Στήαρ κ χαίρεται που είναι μαζί με την Σουζάνα.
Θέλω να πω , δεν έδωσαν το κατάλληλο χρόνο στο άνιμε να το χωνέψουμε .
Η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να κάνω υποθέσεις για την ευτυχία του Τέρρυ, πολλά μπορεί..μπορεί κ να ΄θριάμβευσε επαγγελματικά κ να τα έφτιαξε με καμιά σταρ , αλλά δεν λέει κ κάτι η νουβέλα οπότε..
Αν δεν είναι με την Κάντυ, μπούρδες.Γι 'αυτό κ σύμφωνα με τα συμπεράσματά μου ως τώρα αναρωτιέμαι πως είναι ευτυχισμένος αυτός ο άνθρωπος που πέρασε τόσα.Να σου πω την αλήθεια ομως τον έχω για αξιο τον Τερρυ κ δε νομίζω πως αν δεν ειναι ο Ανοχίτο . θα χαιρόταν για την Κάντυ μόνο αν ήταν ο ίδιος ευτυχισμένος.
Θα ηταν ασχημο.Στις σκάλες , όταν της ζήτησε να είναι ευτυχισμένη - καθώς την αποχαιρετούσε, ο ίδιος δεν ήταν και γνώριζε πως δεν θα είναι κ στη πορεία.Έχει βαθος ο χαρακτήρας του , τον δείχνει πολύ αξιόλογο άνθρωπο.
Ελπίζω να μάθουμε κάποια στιγμή τι έγινε , να μας λυθούν οι απορίες.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1681
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης