Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap72%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap21%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap5%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap2%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

+27
HAMLET
bettina
titika
stardustia
66Promises
peny
Lizzy Cullen
ELENI
fandy
Masta87
lina
eva
souka
AlbertForEver
MsXrysaugi
E.T.
nina
eleonor
Anonimous!!
Dalia
ΜΙΜΙ
tania
nuitetoile21
nansecrets
ariel
libra
juliet
31 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap72%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 72% 
[ 79 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap21%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 21% 
[ 23 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap5%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_lcap2%Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 109
 
 

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Ιαν 05, 2021 5:51 pm

Γιατί βγήκε το κείμενο που έγραψα έτσι , δεν ξέρω scratch Rolling Eyes Hahahahaha Groumf
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από stardustia Τρι Ιαν 05, 2021 6:27 pm

ΔΗΛΩΣΗ:

Χαίρομαι που η Ariel έφερε το θέμα στη Rosemary. Ήταν πρόθεσή μου από την παραμονή της Πρωτοχρονιάς να αναφερθώ ακριβώς στο πρόσωπό της και το ρόλο που παίζει στην ιστορία, έτσι όπως ήρθε στο μυαλό μου διαβάζοντας το όμορφο απόσπασμα που είχε ανεβάσει η Candy B. (κάπως πρέπει να σε ξεχωρίσω από την ηρωίδα της ιστορίας!).

candy barrymore έγραψε:Ήταν τότε όταν ένα μικρό κορίτσι έτρεξε στο λόφο.
Τόσο γρήγορα όσο μία σφαίρα .
Και μ' έναν μορφασμό στο πρόσωπό της .
Ναι,Κάντυ : ήσουν εσύ .
Θυμάμαι καλά τον αγώνα σου να μην κλάψεις .
Κατάλαβα πως περίμενες να μείνεις μόνη σου για να το κάνεις αυτό .
Η εικόνα σου στιγμάτισε τη καρδιά μου .
Ξέρεις , Κάντυ , αυτή ήταν η πρώτη φορά που είδα & άκουσα
κάποιον να κλαιει τόσο ελεύθερα και αληθινά .
Και ήταν η 1η φορά που μπόρεσα να θαυμάσω ένα τόσο
θαυμάσιο χαμόγελο.
Αν ξαφνικά εξαφανίστηκα τη μέρα εκείνη ήταν εξαιτίας
του George .
Toν είδα να ανεβαινει στο Λόφο και δραπέτευσα από την άλλη
πλευρά του λόφου , τόσο γρήγορα όσο ο άνεμος .
Προσπαθούσες να μου δείξεις κάτι στους πρόποδες του λόφου
και μιλούσες δυνατά , μόνη σου .
Πιθανόν να μην είχες συνειδητοποιήσει ότι είχα ήδη φύγει.
Ωστόσο ο Τζώρτζ είναι πολύ πιο γρήγορος και με πιασε αμέσως.
Έμεινα έκπληκτος όταν είδα το πρόσωπο του γεμάτο από δάκρυα .
Είναι δύσκολο να κοιτάς τα μάτια κάποιου που κλαίει χωρίς να
σου έχει πει λέξη .Η μοναδική περίσταση που τον είχα δει να κλαίει έτσι ,
ήταν όταν πέθανε η αδερφή μου .
Σε εκείνο τον λόφο ανακάλυψα τον τρόπο που έπρεπε να ζω .
Και ποτέ μου δεν ξέχασα το μικρό κοριτσάκι , γι αυτό και
αμέσως σε αναγνώρισα όταν σε έσωσα από την πτώση σου
στον καταρράκτη .
Γύρω απ'το λαιμό σου είχες κρεμασμένο
ένα σταυρό και το οικόσημό μου .
Απ'την άλλη δεν είχες αλλάξει και πολύ απ'τη
πρώτη γνωριμία μας (μη θυμώσεις).
Όταν μου μίλησες για τον εαυτό σου , ένιωσα την επιθυμία να σε κάνω
χαρούμενη .Ήθελα αυτό το κορίτσι
μπροστά στα μάτια  μου να βρει την ευτυχία της & ήμουν σίγουρος
πως μπορούσα να τη βοηθήσω .
Το γραμμα μου είναι ήδη πολύ μεγάλο , θα μπορούσε  & αυτό  να είναι έργο της
της μαγείας σου ;
Σε περιμένω στο Σικάγο .
Υ.Γ :Κάντυ μπορώ να αντέξω το οτιδήποτε αλλά μπορείς
να σταματήσεις με αυτό το ''Πρίγκιπας του Λόφου '';
Με ανατριχιάζει .


Παραθέτω αυτό το γλυκήτατο απόσπασμα όχι γιατί εδώ γράφει κάτι ερωτικό , αλλά για να δουμε τι επίδραση είχε στον Άλμπερτ η στιγμή που γνώρισε την Κάντυ.Γι αυτό και λεω πως το δώρο του πίνακα με λόφο και ορφανοτροφείο είναι απ'αυτόν κ όπως γράφω παραπάνω αναλυτικά , δεν βγαίνει νόημα ΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ να της αποκαλύψει ότι αυτός ήταν ενώ του είχε πει ότι ήταν ερωτευμένη μαζι του .Και μάλιστα με τετοιο ρομαντικό τρόπο.Στο σωστό σημείο κ τη σωστή εποχή.Περιμενω αναλύσεις σε αυτα , όποτε μπορείτε και εχω να γράφω ουυου ..
μην πάθετε και overdose απο εμένα!

BONUS :Για να την πείσει να δεχτεί το ταξίδι στο Σικάγο για τα γενέθλιά της , ο Άλμπερτ της λέει να πάρει μαζί της όλα τα παιδιά του ορφανοτροφείου (!) και τις δασκάλες (!) με δικά του εξοδα .Well...

Πιάνω το απόσπασμα από την αρχή και μένω στη θαυμάσια μετάφρασή σου.
Ο Albert γράφει στη μεγάλη πλέον Candy και της μιλά για την πρώτη τους συνάντηση. Και της λέει ότι την καρδιά του στιγμάτισε η εικόνα της να προσπαθεί να συγκρατήσει τα δάκρυά της μπροστά του. Κι αμέσως μετά ότι ήταν η πρώτη φορά που είδε κάποιον να κλαίει τόσο ελεύθερα κι ειλικρινά.

Ο Albert μεγάλωσε χωρίς γονείς στο ασφυκτικό ευρύτερο οικογενειακό περιβάλλον υπό την καθοδήγηση της Ελρόυ (όπως καταλαβαίνουμε από την υπόλοιπη ιστορία), μέσα σε ένα κόσμο γεμάτο δήθεν "καθώς πρέπει", γεμάτο υποκρισία, που πάσχιζε να κρύψει τη δυστυχία του και συχνά τη λάσπη του κάτω από τόνους χρυσόσκονης (έστω κι αν ήταν 24 καρατίων). Το μοναδικό καταφύγιο και ο δυνατότερος οικογενειακός δεσμός ήταν η μεγάλη αδελφή του. Και δεύτερος δικός του άνθρωπος ο πιστός George.
Η Rosemary (την οποία γνωρίζουμε έμμεσα από όσα λένε όσοι τη γνώρισαν με πρώτο τον Anthony), ήταν ένας άνθρωπος ευαίσθητος, τρυφερός και ειλικρινής, που δεν άντεχε την υποκρισία της τάξης της, έσπασε πρώτη τις νόρμες και παντρεύτηκε τον εκλεκτό της καρδιάς της, τον καπετάνιο Brown, όμως δυστυχώς πέθανε νωρίς αφήνοντας τεράστιο κενό πίσω της για τον μικρό γιό της, τον αδελφό της, αλλά και τον κρυφά ερωτευμένο μαζί της George.

"Έμεινα έκπληκτος όταν είδα το πρόσωπο του γεμάτο από δάκρυα.
Είναι δύσκολο να κοιτάς τα μάτια κάποιου που κλαίει χωρίς να  σου έχει πει λέξη.
Η μοναδική περίσταση που τον είχα δει να κλαίει έτσι,
ήταν όταν πέθανε η αδερφή μου."

Η Candy μοιάζει πάρα, πάρα πολύ στη Rosemary κι αυτό το αντιλαμβάνονται όλοι όσοι την είχαν γνωρίσει (ακόμα και ο μικρός γιός της, ο Anthony!). Κι όχι μόνο εξωτερικά.
Ο Albert, όπως "διαβάζω" την ιστορία, αντικρίζοντας την αυθόρμητη και ειλικρινή Candy που του θυμίζει τόσο την "επαναστάτρια" αδελφή του, έρχεται να συνειδητοποιήσει ότι δεν αντέχει ούτε αυτός να φορά το ασφυκτικο "κουστούμι" της τάξης του. Αποφασίζει ότι θέλει να αλλάξει τον τρόπο ζωής του και το κάνει πράξη, όπως γράφει στο γράμμα του.
Στον καταρράκτη την αναγνωρίζει, φυσικά.
Η αναφορά στον σταυρό και στο οικόσημο που φορά η μικρή, έρχεται να δώσει ιερότητα στο πρόσωπό της αλλά και να την κάνει να φαίνεται ήδη μέλος της οικογένειας Άρντλεϋ, μια νέα Rosemary. Κι ο Albert, που δεν ξεχνά ούτε την αγαπημένη αδελφή, ούτε το κοριτσάκι που τον έκανε να βρει το δρόμο του, αναλαμβάνει δράση.

"Όταν μου μίλησες για τον εαυτό σου, ένιωσα την επιθυμία να σε κάνω
χαρούμενη. Ήθελα αυτό το κορίτσι  μπροστά στα μάτια  μου να βρει την ευτυχία της & ήμουν σίγουρος  πως μπορούσα να τη βοηθήσω."

Πάντα ο υποκειμενικός παράγοντας υπάρχει στον τρόπο που βλέπουμε τα πράγματα. Όχι μόνο όταν διαβάζουμε ένα κείμενο, αλλά κι όταν παρατηρούμε έναν ζωγραφικό πίνακα ή ένα γλυπτό ή ακόμα κι ένα κτίσμα, μεγαλοπρεπές ή ταπεινό. Όταν καλούμαστε να επιλέξουμε επάγγελμα, κατοικία, σύζυγο. Όταν μας ρωτάνε ποιο είναι το αγαπημένο μας χρώμα, φαγητό, ζώο.
Η Μιζούκι θέλησε να μας αφήσει ανοιχτή την πόρτα της επιλογής μην αναφέροντας ξεκάθαρα το όνομα του Ανοχίτο. Πολύ γενναιόδωρο εκ μέρους της... Η ίδια όμως έχει επιλέξει.

Υ.Γ.:

Κι άλλο σποιλερ:






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Αρέσει στους χρήστες bettina και candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από stardustia Τρι Ιαν 05, 2021 6:42 pm

bettina έγραψε:Όχι, ο δε θα μπορούσε να την έχει ψυχοκόρη γιατί ήταν μεγαλόψυχος! Ή κάνεις το καλό ή δεν το κάνεις Razz .
Τώρα όσον αφορά με ποιόν μένει στο τέλος, όλοι  κάνουμε υποθέσεις αλλά ως καλά κοριτσάκια  δε μας είναι εύκολο να μπούμε στο μυαλό αυτής της σαδίστριας Γιαπωνέζας!
Και οι δύο πλευρές έχουν λογικά επιχειρήματα.
Δε θα απέκλεια τον Άλμπερτ με το εξής σκεπτικό: μερικές φορές με συμπτώσεις σου υποδείκνύεται το πεπρωμένο. Ο Άλμπερτ ήταν παρών στη ζωή της Κάντυ χωρίς να τον βλέπει. Είναι ο πρίγκηπας που αναζητά παιδί. Με το καλλιτεχνικό μου μυαλό θα μπορούσε να κλείνει ο κύκλος όταν εκείνος γίνεται ο πρίγκηπάς της στην πραγματικότητα.
Φυσικά και με τον Τέρρυ οι συμπτώσεις δεν είναι λίγες. Κάθε φορά η μοίρα τους φέρνει κοντά αλλά δεν αντιλαμβάνονται ο ένας τον άλλον.
Δεν είμαι απολύτως σίγουρη για τίποτα, συμφωνώ με την Αριάδνη και τη Κάντυ ότι έπρεπε να το ξεκαθαρίσει η Μιζούκι. Μάγκες, αυτός είναι κι αν σας αρέσει! Εκτός αν... δεν το έχει ξεκαθαρίσει και η ίδια μέσα της.
Τώρα κουβέντα να γίνεται, δεν είναι κακό, γι αυτό υπάρχουν τα φόρουμ. Αλλά είναι τόσο σημαντικό; Αν καταλήγει με τον Τέρρυ ή τον Άλμπερτ θα πάψουν οι τερρυκιές να είναι τερρυκιές και οι αλμπερτικές αλμπερτικές; Θα σταματήσω να υποστηρίζω την ομάδα μου επειδή έχασε το πρωτάθλημα; Θα συνταχθώ με το κόμμα που σιχαίνομαι επειδή κέρδισε τις εκλογές; Αν είχα ομάδα και κόμμα, καταλαβαίνετε τι λέω.

Αγαπημένο Bettinaki, ένσταση!!!
Στην ιστορία της Candy νομίζω δεν υπογραμμίζεται ο παράγοντας ΣΥΜΠΤΩΣΗ. Κάθε άλλο. Υπογραμμίζεται το "παίρνω τη ζωή στα χέρια μου και της αλλάζω τα φώτα, γιατί τίποτα δεν χαρίζεται και ο δρόμος είναι γεμάτος στροφές και διακλαδώσεις". Κανείς από τους κεντρικούς ήρωες δεν παραδίδεται αμαχητί, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.
Και πιστεύω ότι αυτό μου την έσπασε περισσότερο με το κουλό τέλος στο άνιμε και το μάνγκα. Αυτό το "αφέθηκα να με πάει η μοίρα όπου το έβγαλε".
ΑΣΧΕΤΟ! Evil or Very Mad






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Ιαν 05, 2021 7:48 pm

Stardustia συμφωνώ και τα γράφεις υπέροχα .
bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!!
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από nansecrets Τετ Ιαν 06, 2021 1:00 am

εχοντας καιρό να μπω και διαβάζοντας όλα όσα λέτε θα υπενθυμίσω μονο τα εξης πραγματα
η ιδια η Μιζουκι ειχε πει σε συνεντευξη της τον καιρο που εβγαζε τη νουβελα οτι οι λάτρεις του μανγκα οταν διαβασουν τη νουβελα θα απογοητευτουν. οι λατρεις του μανγκα έβλεπαν τον αλμπερτ ως ανοχιτο. αρα;

@αριελακι εκεινη την αφισα  απο το μανγκα  που γραφει επανω κατι που δεν θυμαμαι και λεει οτι αυτος ειναι ο ανοχιτο και δειχνει τον τερρυ που την εχουμε;

δεν μπορω να δεχτω την υποθεση να λυεται η υιοθεσια της Καντυ -γιατι ειναι υιοθεσια απο τη στιγμη που πηρε το ονομα της οικογενειας- για να δωσουμε αλλη πλοκη στην ιστορια, ουτε οτι ο Αλμπερτ ηξερε απο σαιξπηρ ενω ο Τερρυ ειναι ο ξεκαθαρα αναφερομενος 100% με τον Σαιξπηρ και με το βιβλιο και με τους ρολους.

το θεμα με τον πινακα κι εγω τον Τερρυ βλεπω εκει γιατι μια στιγμη και μια εικονα μπορουν να σημαινουν πολλα για εναν ερωτευμενο οπως ο Τερρυ που πηγε εκει για να γνωρισει ολα οσα αγαπουσε η Καντυ και την αφορουσαν.

αν οντως ηταν ο Αλμπερτ ο ανοχιτο η προσθηκη θανατου της σουζανας και το γραμμα του τερρυ ειναι ατοπα και αχρηστα σαν πληροφοριες. οτι τι; ας πουμε για τον επικηδειο της σουζανας και ενα γραμμα απο τον τερρυ στην καντυ που εφτασε με ανοιχτη παραδοχη οτι δεν αλλαξε συναισθηματα για να μην εχει σημασια στην εξελιξη της ιστοριας;  αστοχια απιστευτη συγγραφικα.

ο μονος που δεν θα ηθελε να την αφησει απο κοντα του ειναι ο Τερρυ ξεκαθαρα και πιο ηλιου φαεινοτερο δεν υπαρχει. και να πω το γιατι; το οτι την αφησε να φυγει την πρωτη φορα μετα τον χωρισμο τους στις σκαλες δειχνει το γιατι δεν θα ηθελε να την αφησει ποτε ξανα απο διπλα του.

οι φωτογραφιες ολου του σογιου Αρντλευ και Ραγκαν που εχει η καντυ ειναι γιατι παρεμεινε Αρντλευ σε ολα αυτα τα χρονια. και πλεον ζει με τον αγαπημενο της (τον Τερρυ) στο Stratford upon Avon River

Κώδικας:
To see or not to see? Nonliterary types might find touristy Stratford-Upon-Avon to be much ado about nothing, but Shakespeare's hometown is blanketed with opportunities for Bardolatry. It's an easy side-trip from London, but an overnight stay is best to take in a performance of the world's best Shakespeare ensemble.

ετσι τα βλεπω εγω το Τερροκοριτσο  lol!  ειλικρινα οσο και να προσπαθησω να δεχτω επιχειρηματα περι Αλμπερτ δεν μπορω να πω οτι  μπορουν να με κανουν να τα δω ως ευσταθη.

μπηκα μετα απο καιρο φουριοζα και γραφω περιληπτικα οσα θυμαμαι απο τα σεντονακια που γραφατε. μου πεσανε πολλα κι ειναι κι αργα.

αχ τι καλα ξεσκουριασαμε λιγο με την CandyB και τις αναλυσεις της! cheers






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Τετ Ιαν 06, 2021 9:25 am

stardustia έγραψε:

Αγαπημένο Bettinaki, ένσταση!!!
Στην ιστορία της Candy νομίζω δεν υπογραμμίζεται ο παράγοντας ΣΥΜΠΤΩΣΗ. Κάθε άλλο. Υπογραμμίζεται το "παίρνω τη ζωή στα χέρια μου και της αλλάζω τα φώτα, γιατί τίποτα δεν χαρίζεται και ο δρόμος είναι γεμάτος στροφές και διακλαδώσεις". Κανείς από τους κεντρικούς ήρωες δεν παραδίδεται αμαχητί, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.
Και πιστεύω ότι αυτό μου την έσπασε περισσότερο με το κουλό τέλος στο άνιμε και το μάνγκα. Αυτό το "αφέθηκα να με πάει η μοίρα όπου το έβγαλε".
ΑΣΧΕΤΟ! Evil or Very Mad

Σωστό αλλά αναφέρθηκα στη μοίρα όχι ως καθοριστικό παράγοντα αλλά ως λογοτεχνικό στολίδι!
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1292
Points : 4660
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Τετ Ιαν 06, 2021 11:41 am

@nansecrets Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Σ'ευχαριστω πολύυυυυυ που συμμετέχεις στη συζήτηση που πιάσαμε και σ'ευχαριστώ που δίνεις ένα νέο στοιχείο τοποθεσίας γιατί ήμουν ανάμεσα στο μπριστολ, μπαθ και μέρη της σκωτίας- βέβαια δεν λέει σε ποιο απ'όλα , αναφέρει τον ποταμό.
Θα σου απαντησω αργότερα γιατί δεν θέλω να μπερδευτούμε , εχω γραψει τόσα απο πριν τη Πρωτοχρονιά και δεν θα ήθελα να περασουν απαρατήρητα γιατί πιαστηκε το χερακι μου χαχα.
Έχω κρατήσει σημειώσεις και έχω γραψει και review.Εχω δει την αφίσα καλεεεεε !!Είδα όμως κ αλλα στοιχεία.
Φυσικά Τέρρυ -Σαιξπηρ ειναι ο συνδυασμός αλλά έχεις λάθος που έγραψες ότι ο Αλμπερτ δεν ξερει απο Σαιξπηρ .Πρεπει να ανατρεξεις σε ό,τι έχω ήδη γράψει, αν δεν βαριέσαι , αλλιώς σε μια αλλη κουβεντα στα ξανα γραφω,μονο αν σου ειναι ευχαριστο ομως.Ειναι αλλα όμως που υπερτερουν για τον κύριο Αλμπερτ.

Κορίτσια μου στο ending theme song αναφερει ποιος είναι ο Ανο χίτο- παραθετω

https://www.youtube.com/watch?v=zLp46cCH3t0
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Ιαν 07, 2021 12:41 am

Καλή χρονιά και σε σενα Candy Barrymore με υγεια!

περιμένω τις απαντήσεις σου λοιπον.

δεν εκανα λαθος γιατι δεν ειπα ποτε οτι ο Αλμπερτ δεν ξερει απο Σαιξπηρ, αυτο που ειπα ή εννόησα ηταν οτι δεν μπορω να δεχτω αυτην την εικασια για να αλλαξω την πλοκη της ιστοριας και να κλινει η ζυγαρια στο προσωπο του Αλμπερτ εφοσον το ξεκαθαρο μηνυμα της συγγραφεως ειναι ο Τερρυ να συνδεεται αμεσα με τον Σαιξπηρ.

τα διαβασα οσα εγραψες 2 φορες το καθε ποστ σου και τα καταλαβα οποτε μην τα ξαναγραψεις παλι γιατι ειναι και πολλα και θα χαθουμε σε σεντονια ποστ με επαναληψεις.

ολα οσα λεμε εδω και σε καθε φορουμ τερρυκο ή αλμπερτικο (γιατι καντυκα φορουμ μην πουμε ψεματα δεν ειναι κανενα, η διαμαχη ειναι ξεκαθαρη lol! )
ειναι εικασιες των φανς αρα εν ολιγοις ουτε τα μεν γεγονοτα που βλεπουν οι φαν του Αλμπερτ ειναι πηγες που θεωρουνται 100% βασιμα σαν επιχειρηματα ουτε και των φαν του Τερρυ επισης. λεμε οσα βλεπουμε οι μεν και οι δε γυρω απο τα στοιχεια. ονειροπολουμε ή ονειροβατουμε κατα την αδυναμία μας στον καθε ηρωα που αγαπαει η καθε πλευρα, οποτε δεν δεχομαι σαν de facto οσα παρεθεσες οτι ισχυουν και ξεδιαλυνουν το μυστηριο οτι ανοχιτο ειναι ο Αλμπερτ γιατι την ιδια στιγμη και οσα εδω παρεθεσαν η ariel & stardustia κανουν ακριβως το ιδιο για τον Τερρυ.

το μονο που εχει βαση και ειναι αξιοπιστο και μαλιστα απο την ιδια την συγγραφεα ειναι αυτο που παρεθεσα την δηλωση της ιδιας οτι οι φαν του μανγκα με τη νουβελα θα απογοητευτουν. οποτε εφοσον ολοι ξερουμε οτι το μανγκα οπως λεγεται οτι εδειχνε Αλμπερτ (προσωπικα καταθετω καμμια τερρυκια δεν το ειδε ποτε κι εκφερω γνωμη του συνολου τερρυ φαν) ποσο ποιο ξεκαθαρο να γινει το αποτελεσμα οτι η νουβελα δειχνει Τερρυ;
κι αυτα που εχουν γραφτει οτι εγραψε μια νουβελα για τα λεφτα κι οτι δεν ξεκαθαρισε ποιος ειναι ο ανοχιτο ειναι αποψεις των φαν του Αλμπερτ αποκλειστικα και μονο.
Η Μιζουκι ηταν ξεκαθαρη και σαφης. ή μήπως όχι ακομα;






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35469
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Ιαν 07, 2021 12:02 pm

Βλέπω οτι έχετε γράψει πάααααρα πολλα Waw!!!!  και ήταν ευκαιρία να ξεσκονίσουμε λίγο κάποια θέματα. Η αλήθεια είναι οτι οι γνώσεις μου είναι πολύ λίγες σε σχέση με τα υπόλοιπα κορίτσια του φόρουμ που είναι πολύ ψαγμένα στο συγκεκριμένο θέμα γι αυτό και δεν απαντάω. Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχω διαβάσει την νουβέλα μία φορά και πασχίζω εδώ και ένα χρόνο νομίζω... να την διαβάσω και δεύτερη, σταρ ακούς;;;;;; Point ξέρεις δεν υπονοώ κάτι  Razz εγώ σ αγαπώ  Hehe
Οπότε οι γνώσεις μου δεν θεωρούνται και οι καλύτερες. Όμως με την μικρή επαφή που είχα και δεν είμαι Τερρυκιά αλλά Αντουνικιά Angel Face , ίσως κάποια κορίτσια πιο καινούρια στο φόρουμ να μην το ξέρουν, το συμπέρασμα μου είναι οτι μένει με τον Τέρρυ!! Και το λέω εγώ που ο Άλμπερτ είναι οτι πιο κοντινό υπάρχει στον Άντονυ, όμως τα στοιχεία δείχνουν Τέρρυ! 
Πάντως candy από τότε που ήρθες μ έβαλες στη διαδικασία να ξανασχοληθώ με την κάντυ. Η αλήθεια είναι οτι είχα καιρό να ασχολήθω  cheers cheers






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13689
Points : 20765
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Αρέσει στους χρήστες bettina και candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Πεμ Ιαν 07, 2021 8:07 pm

Σας ευχαριστώ όλες για την ευκαιρία που μου δίνετε να παραθέσω τα επιχειρήματά μου.
Δεν βρίσκομαι εδώ ούτε για να σας αλλάξω γνώμη και σε καμία περίπτωση για να επιβάλλω
τη δική μου άποψη.Η κάθε άποψη είναι απόλυτα σεβαστή για εμένα .Ούτε παριστάνω την
εξυπνότερη , ούτε την πιο αντικειμενική. Εφόσον η Μιζούκι δεν αποκάλυψε ποιος κρύβεται πίσω
απ'τον μυστηριώδης Ανό Χίτο , πάντα το συμπέρασμα είναι υποκειμενικό.
Θέλω μόνο να τονίσω πως εγώ δεν ανήκω σε καμιά απ'τις δυο πλευρές Τερρυκών-Αλμερτικών.
Θα ήμουν ευχαριστημένη με όποιον και αν κατέληγε η Κάντυ.Ναι, παραδέχομαι πως στην αρχή
μου φάνηκε πολύ οδυνηρός ο χωρισμός της απ'τον Τέρρυ και μέχρι σήμερα αναρωτιέμαι πως είναι
ευτυχισμένος ο Τέρρυ.Για ό,τι γράψω μπορεί να κάνω λάθος .Επιθυμώ μόνο να σημειώσω πότε δεν είμαστε αντικειμενικοί,με φιλική προαίρεση.Αντικειμενικό στα δικά μου μάτια δεν είναι όταν το wikipedia λέει πως ίσως το σημείωμα του Τέρρυ προς την Κάντυ ίσως δεν είναι απ'αυτόν, γιατί υπογράφει με T.G .Ε οχι..! Αυτό ίσως γράφτηκε
από οπαδό του Άλμπερτ .Δεν μπορεί να μην είναι από τον Τέρρυ και ποτέ δεν θα έβγαζα τέτοιο συμπέρασμα .Πόσο μάλλον όταν απ'το βιβλίο γνωρίζουμε ότι ο Τέρρυ όλα αυτα τα χρόνια έγραφε στην Κάντυ, και η Κάντυ σε αυτόν , όμως η ζηλιάρα και κτητική Σουζάνα έκρυβε τα γράμματα που του έστελνε .
Αντικειμενικό στα μάτια μου δεν είναι να υποτιμούμε τον πρίγκιπα του Λόφου σαν έναν φανταστικό φίλο
της Κάντυ , για να πάρει περισσότερη αξία ο Τέρρυ .Πόση παραπάνω να πάρει! Όταν εξαφανίστηκε ο Αλμπερτ
δεν ξαναεπιασε το οικόσημό του και σκέφτηκε τον Πρίγκιπα και όσους πέρασαν από τη ζωή της ;
Και πως να προσπεράσουμε όταν ο 30άρηςς πλέον Αλμπερτ σχεδιάζει όπως ο ίδιος αναφέρει πως πρέπει να της αποκαλύψει ότι ναι είναι ο υπαρκτός πρίγκιπας και αυτό το πραγματοποιεί Στον Λόφο την ίδια εποχή
που γνώριζε την Κάντυ;Και γιατί να παραβλέψουμε ότι ο Αλμπερτ θυμάται κάθε στιγμή κατά γράμμα παραπάνω
από μια δεκαετία αργότερα και αναφέρει πως του στιγμάτισε την καρδιά αλλά και πως εκεί στον Λόφο
κατάλαβε πως πρέπει να ζει ; Αυτό είναι πιο σημαντικό ή η επίσκεψη του Τέρρυ στον Λόφο ;Και ο Αντονι δεν ήθελε να πάει και στο ορφανοτροφείο και στο Λόφο να μάθει πως μεγάλωσε η Κάντυ ;

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω πως άλλαξαν τα συναισθήματα του Τέρρυ, αλλά της Κάντυ.
Η Κάντυ αποχαιρετά τον Τέρρυ πέντε φορές :
1.Στη Νέα  Υόρκη με σπασμένη καρδιά .
2.Στο Rockstown .
3.Όταν γράφει γράμμα στον Τέρρυ -πριν πεθανει η Σουζάνα όμως -και μέσα σε όσα του λέει
τελειώνει με το ''Σ'αγάπησα'' .
4.Όταν λέει στον Άλμπερτ ότι θα του δώσει πίσω το ημερολόγιο που αφορά κυρίως τον Τέρρυ
5.Στο γράμμα της στον Αντονι που κάνει αναφορες στον Τέρρυ εν συντομία πως τον ερωτεύτηκε αλλά λέει :
Υπάρχουν πράγματα που αν μια φορά χαθούν , δεν υπάρχει επαναφορά .

Πάω στο γράμμα του Τέρρυ.Αυτό που δεν έστειλε .Η μητέρα του Τέρρυ έχει στείλει πρόσκληση στην Κάντυ
μιας και ο Τέρρυ θα παίξει Άμλετ.Στο γράμμα για τον Τέρρυ θα αναφέρει πως θα δώσει παράσταση και στο
Λονδίνο.Αυτό σημαίνει πως ο πρώτος παγκόσμιος τελείωσε άρα βρισκόμαστε στο 1919.
Θα του πει (που ουσιαστικά στον εαυτό της τα λέει) τι είναι ο Αλμπερτ και όσα απόκαλύφθηκαν.
Θα γράψει όμως πως ακόμα υπάρχουν άλυτα μυστήρια .Γιατί ;Είναι την περίοδο που έχει γράψει το
πρώτο γράμμα στον Άλμπερτ και περιμένει απάντηση γιατί έπαθε σοκ.Έπαθε σοκ και γιατί είναι ο πρίγκιπας
του Λόφου αλλά και γιατί ο Τζωρτζ τον πήρε ξαφνικά μετά τη γιορτούλα στο ορφανοτροφείο και της άφησε
αναπάντητα ερωτήματα.Πιο πριν λέει στον Τέρρυ ότι μόνο ο Άλμπερτ ξέρει τα συναισθημάτα της για τον Τέρρυ,
αναρωτιέται ποια η έκφρασή του όταν διάβαζε το ημερολόγιο (!) -γιατί την απασχολεί ; - και μετά
εν ολίγοις λέει ότι ναι αρχικά δεν της μιλούσε για τον Τέρρυ , τώρα όμως δεν υπάρχει θέμα .Γιατί ;
Ξεπέρασε τον πόνο ;
Τονίζεται πως ναι εκείνη είναι ευτυχισμένη και πως θα ήθελε να είναι και ο Τέρρυ.
Το γράμμα τελειώνει με το ότι παραμένει ένθερμη θαυμάστριά του στην Αμερικάνικη ύπαιθρο και πως τον ΑΓΑΠΗΣΕ.

Υπάρχει και γράμμα που είχε γράψει στη Σουζάνα και δεν ταχυδρόμησε.Της είπε πως δεν μετάνιωσε για την επιλογή
της , πως έκλεισε το κεφάλαιο Τέρρυ γι'αυτήν και πως φαντάζεται μετά απο χρόνια στα γεράματα τους να συναντηθούν
οι τρεις τους και να γελάνε με ό,τι συνέβη.
Στην πορεία η Σουζάνα πεθαίνει . Ο Τέρρυ στέλνει σημείωμα στην Κάντυ πως δεν άλλαξε τίποτα γι'αυτόν.

Δεν γράφει κάτι παραπάνω η Μιζούκι στο θέμα.
Επίλογος η αλληλογραφία με Αλμπερτ και ένα γράμμα στον Άντονι.

Ο ΑΝΟΧΙΤΟ
Ξέρουμε ότι η Κάντυ στα 35-36 ζει με αυτόν που τώρα αγαπάει.
Αυτός της έκανε δώρο τον πίνακα με Λόφο και ορφανοτροφείο και επέλεξε και που θα τον τοποθετήσει στο σπίτι τους.
Το σπίτι τους είναι κάπου στην Βρετανία , που δεν αναφέρεται.Είναι όμως δίπλα στον ποταμό Avon.
Ξέρουμε ότι ο Άλμπερτ πούλησε το σήμα κατετεθέν της οικογένειας ,τη παραδοσιακή Lakewood Villa.Οπότε εκεί δεν ζει.
Ξέρουμε πως ο Ανο Χίτο κοροιδεύει την Κάντυ πως κρίνει λάθος τους ανθρώπους απ την εμφάνιση.
Ο μόνος χαρακτήρας που είχε alter ego είναι ο Άλμπερτ. Ήταν ο πανίσχυρος Ουίλλιαμ Άρντλευ και κρυβόταν πίσω από
μούσια , ντυμένος με τζιν , έμενε σε ερημεμένες κατοικίες των Άρντλευ και δουλέυε σε δουλειές ενώ δεν είχε ανάγκη.
Ούτε μια φορά δεν υποψιάστηκε η Κάντυ ποιος είναι.
Ξέρουμε ότι ο Ανο χίτο έχει ευγενική φωνή (δείτε τέλος) και ξέρουμε ότι πολλές φορές περιγράφεται ο Άλμπερτ με
ευγενική φωνή .Ξέρουμε πως πέφτει στην αγκαλιά του , η Κάντυ πέφτει μόνιμα στην αγκαλιά του Άλμπερτ.Ότι της δώρισε
το οικογενειακό κειμήλιο, το έχω ξαναγράψει , ο Τέρρυ αποκήρυξε τον πατέρα του απ'τη μεριά της μητέρας του Αμερικανίδας
σταρ πως να έχει οικογενειακό κειμηλιο και γιατί να επιστρέψει στη Βρετανία όταν το Χόλυγουντ βρίσκεται στη χρυσ΄΄η του εποχή
πόσο μάλλον σε μέρη εκτός Λονδίνου-που μόνο εκεί υπάρχουν τα σημαντικότερα θέατρα, όταν οι αποστασεις φανταζουν εξωπραγματικες
όχι για τότε που δεν είχαν τα σημερινα μέσα, αλλά και στη σημερινή εποχή.Έχω ζήσει Λονδίνο και ξέρω πόσο τεράστιο είναι και πόση ώρα παίρνει να πας σε περιοχή μακρινή απ'αυτην που μένεις.
Αν προσέξουμε ο Άλμπερτ συμβολίζεται με το απαλό γαλάζιο.Όταν ο Ανοχίτο στέκεται στη πόρτα ,είναι γεμάτο απ'το απαλό γαλάζιο το
δωμάτιο.

Λίγες αναφορές στον Αλμπερτ..
Όταν επιστρέφει απ'το Σάο Πάολο συναντιούνται πάνε στο σπίτι των Ράγκαν μόνοι τους, μετά πάνε στο δάσος που πέθανε ο Αντονι και θρηνούν και καταλήγουν στη Lakewood Villa .Eκεί δειλά δειλά της δίνει πίσω το ημερολογίο μουρμουρίζοντας ''αυτό αυτό είναι κάτι πολύτιμο για εσένα''.Η Κάντυ στο γράμμα της θα γράψει τα εξής μετά απ'το συμβάν.
Εκεί καταλαβα ποιος είσαι (ΠΡΟΣΕΞΤΕ αναφερει σε άλλο σημείο όταν κάποτε της είχε πει''Θα προτιμούσα να δείχνεις λίγο
μεγαλύτερη , παρά να περνιέσαι για τη μικρή μου αδερφή'' ότι ΤΟΤΕ μπερδευε τις σκέψεις της - ΓΙΑΤΙ?μετά από τέτοια δήλωση!!!!!!!!!-αλλά μέσα της γνώριζε ότι είναι κάποιος ξεχωριστός ) ''το ημερολογιο δεν το άνοιξα , δεν ήξερα τι θα κάνω με αυτό
σκοπεύω να στο επιστρέψω,όπως μου επέστρεψες το οικόσημό σου.Είναι σαν να του λέει δέξου με με το παρελθόν μου.''
Και συνεχίζει.''Είμαι ευγνώμων στους γονείς μου που με εγκατέλειψαν γιατί γνώρισα εσένα!Ναι αυτή είναι η ευτυχία μου.''
Θυμηθείτε πως στον Τέρρυ αναφέρει πως είναι ευτυχισμένη και στον Αλμπερτ απανταει αυτό ,οταν αυτος της εσπιστρεφει το ημερολογιο
και της λέει ''στο μέλλον θα κοιταξω να βρεις την ευτυχία σου.''
Φαίνεται πως το πρόβλημα είναι ότι ο Αλμπερτ έγινε Ουιλλιαμ λοιπον.ΚΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΤΟΥ ΤΑΞΗ.
''Αν μπορούσα, θα ήθελα ακόμα να ζήσω μυστικά μαζί σου'' Άλμπερτ (σελ.288-290 τομ.Β) .
Κάποιες αναφορες τις εχω κανει σε αλλα ποστ.
Το βιντεο προσπεραστηκε σαν να μην το πόσταρα..
@mimi Καλή χρονιά!!!!!!!!
@nansecrets Οι αλμπερτυκιες πιο πολλές απ'τις τερρυκιες?όταν στην Ιταλία αλλαξαν το τελος και πλεον στο
you tube υπάρχουν ένα σωρό από βίντεο με την συνέχεια ;Οι υπόλοιπες δηλώσεις της Μιζούκι, μετράνε?
Αυτές για τις τρεις αγαπες .Εγώ ως τώρα βρήκα δυο αλμπερτικα μπλογκ και αμέτρητα τερρυκά .

Αυτή είναι ή άποψη μου  ΩΣ ΤΩΡΑ, περιληπτικά (και ας μην φαίνεται χαχαχ).
Μπορώ να γράψω και άλλα, αν το θέλετε.Ξέρω πως δεν θα συμφωνήσετε σαφώς , αλλά χαρά μου να την μοιραστώ και ευχαριστώ που με αφήσατε .
Δέχομαι οποιαδήποτε διόρθωση και παρατήρηση.
https://www.youtube.com/watch?v=zLp46cCH3t0

Υ.Γ:Η Κάντυ ζητάει απ'τον Άλμπερτ να την παίρνει παντού μαζί του στα ταξίδια , θέλει δεν θέλει.Το ξέχασα..

Έκανα ένα μικρό edit αλλά μάλλον χρειάζεται και άλλη διόρθωση.Μου χάλασε το λάπτοπ κορίτσια Crying or Very sad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την candy barrymore στις Παρ Ιαν 08, 2021 12:34 am, 1 φορά
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από stardustia Παρ Ιαν 08, 2021 12:01 am

Γειά σου Candy B! Χαίρομαι που το έχεις πάρει τόσο ζεστά, να είσαι καλά, έχομε ξεσκουριάσει και συζητάμε και πάλι! Θαυμάσια ευκαιρία για ανταλλαγή απόψεων!
Είσαι χειμαρρώδης, πραγματικά δεν προλαβαίνεσαι!!! Waw!!!!

Μια χάρη θα ήθελα να μου κάνεις. Επειδή πραγματικά χάνομαι και δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω, γράφε λίγο πιο ξεκάθαρα, γιατί καθώς γράφεις τη μια φράση πίσω από την άλλη, με ερωτήματα και διαπιστώσεις και υποθέσεις ανάκατες, δεν μπορώ να βγάλω νόημα ακριβώς τι θες να πεις. Και αφού δεν ακολουθώ τη σκέψη σου δεν ξέρω και τι να γράψω. Με τι συμφωνώ, σε ποια σημεία έχω αμφιβολίες, τι έχω καταλάβει διαφορετικά...

Στις πρώτες αναρτήσεις σου έβλεπα κάποιες θέσεις και με χαρά είπα να τις συζητήσουμε, αλλά βλέπω ότι βιάζεσαι να πείσεις για το συμπέρασμά σου επαναλαμβάνοντας ίδιες εκφράσεις, "προκαλώντας" να σου δοθούν ανταπαντήσεις με επιχειρήματα, τα οποία ακόμα κι αν σου δοθούν απλώς τα προσπερνάς χωρίς ανάλυση.

Κι επαναλαμβάνεις πολλά αυθαίρετα πράγματα, θεωρώντας τα αξιώματα, όπως για παράδειγμα, στην τελευταία ανάρτησή σου, την ταύτιση του Albert με το γαλάζιο φως ( confused ), ότι η Candy πέφτει ΜΟΝΙΜΑ στην αγκαλιά του ( Suspect ) κοκ.

Έτσι, για την ιστορία, επειδή δεν έχω τόση ώρα και δεν θέλω να κουράσω πλατειάζοντας, να αναφέρω για το τελευταίο ότι στη Νουβέλα αλλά και στο μάνγκα και το άνιμε έχουμε υπέροχα περιστατικά που σπάνε τη μονοτονία της αγκαλιάς του Albert για την ηρωίδα μας, όπως εκείνη τη φορά που καθώς έτρεχε στο λιβάδι με τους ασφόδελους στον Άγιο Παύλο δεν είδε τον Terry ξαπλωμένο στα λουλούδια και προσγειώθηκε στην αγκαλιά του (από τα πιο αγαπημένα μου σημεία στο τελευταίο έργο που αφορά την ιστορία μας) και εκείνη τη φορά που την είχε πάρει στην αγκαλιά του και την πήγε στο θεραπευτήριο (σαν λιποθύμησε στις σκάλες καθώς τον είδε να τρέχει με το άλογο και θυμήθηκε τον Άντονυ να σκοτώνεται και ακόμα και μέσα στο βύθος της παραζάλης της ένιωσε πολλά σ' εκείνη την αγκαλιά...), να μην πω για την αγκαλιά και το φιλί του Μάη και την αγκαλιά πάνω στο άλογο που την συντάραξε και την έκανε να απελευθερωθεί από το φόβο και τις ενοχές της, τελευταία -για το κλείσιμο- την αγκαλιά στα σκαλιά του νοσοκομείου. Μπορείς να τις χαρακτηρίσεις κι επουσιώδεις αγκαλιές, αν θες.
Είπαμε, η θεώρηση των πραγμάτων πάντα είναι υποκειμενική.

Πάντως νιώθω ότι έχεις μια κάπως "αμυντική-επιθετική" στάση και με ξενίζει, δεν το καταλαβαίνω. Σα να κατεβαίνεις σε ρινγκ, έτοιμη για μάχη. Δεν κληθήκαμε να κάνουμε κάτι τέτοιο. Χάνει την ομορφιά του ο διάλογος, Άλλο πράγμα είναι η ανταλλαγή απόψεων. Κατ' εμέ. Κι αυτό υποκειμενικό, ασφαλώς.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Παρ Ιαν 08, 2021 12:43 am



Πάντως νιώθω ότι έχεις μια κάπως "αμυντική-επιθετική" στάση και με ξενίζει, δεν το καταλαβαίνω. Σα να κατεβαίνεις σε ρινγκ, έτοιμη για μάχη. Δεν κληθήκαμε να κάνουμε κάτι τέτοιο. Χάνει την ομορφιά του ο διάλογος, Άλλο πράγμα είναι η ανταλλαγή απόψεων. Κατ' εμέ. Κι αυτό υποκειμενικό, ασφαλώς.[/quote]

Αλήθεια ; Crying or Very sad affraid Ειλικρινά πολύ λυπάμαι που νιώθεις έτσι , μόνο τέτοια εντύπωση δεν ήθελα να δώσω. Και βασικά λυπάμαι και πολύ παραπάνω επειδή εσύ μου φάνηκες πολύ φιλική. Crying or Very sad

Σου ζητώ συγνώμη λοιπόν .Αν περνάω μηνύματα που δεν έχω μέσα μου καθόλου , ποιο το νόημα να συζητάμε και να υπάρχει εξαρχης παρεξηγηση για αμυντική και επιθετική στάση!
Σ'ευχαριστώ για την ευθύτητα σου να μου το πεις .Το μόνο μου παράπονο ήταν πως έγραψα πολλά που δεν απαντηθηκαν , μπορεί να φταίει ο τρόπος που τα έγραψα.
Καλο σου βράδυ .
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Παρ Ιαν 08, 2021 4:49 pm

Καλησπέρα και πάλι.

Κάντυ Β, αυτό που θέλει να πει η Σταρ, είναι οτι πάνω στον ενθουσιασμό σου ξεχνάς πάντα να απαντήσεις στα δικά μας επειχηρηματα. Αν μόνο παραθέτεις τα δικά σου και ζητάς να ανταπαντήσουμε, δεν γίνεται συζήτηση. Επι πλέον είναι αδύνατον να ακολουθήσουμε το ρυθμό σου γιατί ο προσωπικός μας χρόνος είναι ελάχιστος.
Θέλουμε όμως πραγματικά να κάνουμε μια συζήτηση και γι' αυτό θα το πιάσω όλο από την αρχή. Για να τα ξαναδούμε και να απαντήσουμε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στον χρήστη bettina

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Παρ Ιαν 08, 2021 7:01 pm

candy barrymore έγραψε: Λοιπόν θα κάτσω να το διαβάσω όλο , να έχω ολοκληρωμένη άποψη , να μην στεναχωριέμαι κιόλας.
Υπήρξαν σημεία πολύ περίεργα και ύποπτα απ' ότι διάβασα για να φτάσω στο σημείο να σκέφτομαι ότι κατέληξε με τον Άλμπερτ.
  Ο Τέρρυ δεν άλλαξε συναισθήματα , αλλά και η Κάντυ δεν απάντησε .Δεν έστειλε το γράμμα που του είχε γράψει και τελείωσε με το ''σ'αγάπησα οχι σ'αγαπάω ή θα σ'αγαπάω για πάντα ''.
Το γράμμα προς τον Τέρρυ έχει πάρα πολλά στοιχεία πράγματι. Προφανώς είναι ένα γράμμα που ποτέ δεν θα μπορούσε να ταχυδρομήσει, αν σκεφτούμε τον χρόνο και τις συνθήκες που ίσχυαν όταν το έγραψε. Η Σουζάννα ήταν ζωντανή, ο Τέρρυ είχε μόλις καταφέρει να αποκαταστήσει το όνομά του στο θέατρο και να ξαναγίνει αστερι. Και η Κάντυ, είχε πάρει την απόφαση να τον αφήσει στη Σουζάννα. Δεν θα ήταν άτοπο να στείλει αυτό το γράμμα; οταν προφανώς ήξερε τα αισθήματά του, δεν θα ήταν σαν να τον καλούσε να γυρίσει σε αυτήν; Γιατί να τον βασανίσει με αυτόν τον τρόπο; Δεν είναι γενικά του χαρακτήρα της να βασανίζει τους άλλους! Το "σε αγάπησα" δεν δείχνει οτι τα αισθήματά της ανήκουνε στο παρελθόν. Δείχνει μόνο την έμφυτη συστολή της. Η Κάντυ είναι πάντα πολύ ντροπαλή και δεν μπορεί εύκολα να μιλήσει για όσα αισθάνεται. Για παράδειγμα, στο μιουζικαλ "Γεντλ", η Στραιζαντ κάνει ερωτική εξομολόγηση λέγοντας "σε αγάπησα". Είναι απλά λογοτεχνικό εύρημα για να δείξει το χαρακτήρα της ηρωίδας. Και θα ήταν από μέρους μου ανόητο να σταθώ εδώ, όταν το γράμμα προς τον Τέρρυ ξεκινά με την ομολογία αυτού του έρωτα. "Οταν σε σκέφτομαι, η καρδιά μου μελώνει σαν γλυκόξινο ροδάκινο και μου κόβεται η ανάσα". Της κόβεται η ανάσα για κάποιον που αγάπησε;
 
candy barrymore έγραψε: Χειρότερα αυτά που έγραψε στη Σουζάνα και δεν τα ταχυδρόμησε , ότι πήρε σωστή αποφαση , δεν άλλαξε γνώμη και έκλεισε αυτο το κεφάλαιο γι'αυτην .
  ΑΧ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ !!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΘΕΛΩ !
Ξέρεις γιατί θύμωσα ; γιατί μας δειχνουν με τόση ένταση μια αγάπη με άδοξο τέλος ..
Ας μην το έδειχναν καν .Ο Τέρρυ δυστυχισμένος στον αιώνα των αιώνων δηλαδή ;
Γράμμα προς την Σουζάννα, δεν υπάρχει και έτσι δεν μπορώ να καταλάβω που αναφέρεσαι. Ενα και μοναδικό γράμμα αναφέρεται στη νουβέλα κι αυτο το είχε στείλει η Σουζάννα στην Κάντυ. Είναι δε και το μοναδικό γράμμα που η Κάντυ κατέστρεψε, γιατί ήθελε να το ξεχάσει. Ωστόσο το θυμάται λέξη προς λέξη, ίσως γιατί δεν μπορεί να ξεχάσει τίποτα που να αφορά τον Τέρρυ

 
candy barrymore έγραψε: O Αλμπερτ σοκάρεται απ'την Κάντυ όταν του γράφει (φαντάζομαι με νάζι) και τώρα θα σ'αποκαλώ πατερα ? (ενώ σ'αυτό ξέρουμε και πως ούτε την μεγαλωσε , ούτε έτσι , ούτε θα μπορούσε , 11 έτη πιο μεγάλος) ενώ πιο πριν της έχει ζητήσει να μην τον αποκαλεί πρίγκιπα του Λόφου ..
Της λέει ότι είχε ξεχάσει και πως είναι !Και πως του φαίνεται αβάσταχτο το πατέρας- κόρη ..
Βασικά θεωρώ πως εδώ δείχνουν τις φοβίες τους και φλερτάρουν διακριτικά .
Γιατί αφαιρεί και το κόρη και την αποκαλεί όμορφη..ίσως
Της προσφέρει το Bert πάλι με δισταγμό και έπειτα η Κάντυ του λέει αυτή ειναι η ευτυχία μου ..(Εσυ δλδ Αλμπερτ) ευχαριστώ τους γονείς μου που μ'εγκατέλειψαν γιατί γνώρισα εσένα ...
Η Κάντυ με νάζι, τον πειράζει πράγματι. Τον αποκαλεί πατέρα (και μάλλον γελάει γιατί ποτέ δεν την μεγάλωσε σαν πατέρας και είναι μόλις 11 χρόνια μεγαλύτερος), γιατί πρακτικά και νομικά, είναι ο πατέρας της! Είναι ο άνθρωπος που νομικά την αποκατέστησε, της έδωσε το επίθετό του και έπαψε να είναι τυπικά το έκθετο. Είναι ο πατέρας της. Και αυτό φυσικά και είναι αστείο. Γιατί στα δικά της μάτια, είναι ο Αλμπερτ, ο φίλος και αδελφός. Γιατί να χάσει όμως την ευκαιρία να τον κάνει να νιώσει γέρος; Και ο Αμλπερτ όμως από τη μεριά του, φροντίζει να τακτοποιήσει το θέμα. Δεν είναι ούτε ο πατέρας, ούτε ο πρίγκηπας του λόφου (και τα δύο του μοιάζουν αφόρητα!!!) Δεν είναι καν ο κυριος Αλμπερτ. Θέλει να τον φωνάζει Μπέρτ! Θυμάσαι ποιος ήταν ο μόνος άνθρωπος που τον αποκαλούσε έτσι; Η αδελφή του, η Ροζμαρυ. Δεν θέλει να είναι γι' αυτήν ούτε ο πατέρας, ούτε μια ρομαντική παιδική φαντασίωση. Θέλει να είναι οικογένειά της και φευ, η μόνη οικογένεια που και αυτός γνώρισε, ήταν η αδελφή του. Και για την Κάντυ είναι ευτυχία να έχει οικογένεια και έναν αδελφό. (για ένα ορφανό, που μάλιστα βρίσκεται σε ηλικία για να καταλαβαίνει τι γίνεται, είναι τεράστια ευτυχία να αποκτά οικογένεια!) Του λέει το ίδιο που είχε πει και στις μαμάδες της την Πόνυ και την Λέιν " ευχαριστω τους γονείς μου που με εγκατέλειψαν στο Λόφο της Πόνυ", γιατί να χρησιμοποιεί τα ίδια λόγια για τις μαμάδες και τον Αλμπερτ; Λες οτι φλερτάρουν διακριτικά και ξεπερνούν τις φοβίες τους με αυτά τα γράμματα. Εγω δεν το βλέπω και θα το εξηγήσω. Η Μιζούκι είναι ποιήτρια. Την θεωρείς μεν φιλοχρήματη, αλλά ελπίζω να μην παραβλέπεις τον λεπτό της λόγο στο γραπτό. Θα έβαζε ποτέ μια ποιήτρια το κεντρικό της ζευγάρι να φλερτάρει με τα "πατέρα" και "ομορφη κόρη"; Αυτό ήταν το καλύτερο που μπορούσε να βρει; Και είναι ρομαντικό σε μια νουβέλα που βγήκε το 2010, να φλερτάρουν με το "πατέρα " και "όμορφη κόρη"; Και είναι λογικό σε μια νουβέλα που αφορά την Κάντυ και όχι κάποιο οιδιπόδειο δράμα, να φλερτάρουν με τα "πατέρα" και "όμορφη κόρη"; Δεν είναι τόσο κακή συγγραφέας η Μιζούκι, ας μην την αδικούμε. Αν ήθελε να γράψει τον έρωτα της Κάντυ και του Αλμπερτ, θα μας είχε κόψει την ανάσα με δύο γραμμές. Στο Τέρρυ το κατάφερε, δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να το κάνει και με τον Αλμπερτ.

candy barrymore έγραψε:
Θα διαβάσω ολόκληρη τη νουβέλα .Ποιος δωρισε έναν τέτοιο συμβολικό πίνακα με τον Λοφο ..;
Και γιατί του ζητάει να την παίρνει μαζί του παντού

Crying or Very sad study Crying or Very sad
Ετσι που το γράφεις δεν μοιάζει να ρώτας, αλλά να δηλώνεις οτι αυτοί οι δυο είναι το ίδιο πρόσωπο. Ο λόφος της πόνυ είναι και για τους τρεις ήρωες οικείος και αγαπητός, δεν μπορείς να καταλήξεις σε συμπέρασμα από τον πινάκα. Αν απεικόνιζε την νέα μορφή του ορφανοτροφείου, θα ήταν νύξη για τον Αλμπερτ, αλλά δεν είναι αυτή η περίπτωσή μας.
candy barrymore έγραψε:
Όσο για το ημερολόγιο θα σου πω πως το εξέλαβα ..
Του το δίνει όχι γιατί είναι κάποιος ζηλιάρης και αδιάκριτος που θα το διαβάσει ακόμα και αν είναι μαζί της , αλλά για να του δείξει πως αυτόν αγαπάει .Όσο μικραίνουν τα ονόματα τόσο πιο κοντά έρχονται ..
μεγάλο θείο δεν θα σε αποκαλέσω ποτέ ξανά το υπόσχομαι ..
πρίγκιπα του λόφου σε αποκαλώ τελευταία φορά ..
Little Bert και τέλος He .Αυτός.. ο ένας .

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΕΞΩ..
Μελετάω τις επομενες μέρες και επανέρχομαι ..
Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα με ευτυχία και ΥΓΕΙΑ!

Και η Κάντυ με τον Τερρυ για πάντα!

Ευχαριστώ για την λεπτομερή απάντηση!
terry-candy-daffodil

Κάντυ Β, θυμάσαι μήπως πως έφτασε το ημερολόγιο της Κάντυ στα χέρια του Αλμπερτ; Το γράφει η Κάντυ στον Τέρρυ στο γράμμα που ποτέ δεν του έστειλε. Θα το αναφέρω περισσότερο για τις υπόλοιπες. Το ημερολόγιο το έστειλε η Κάντυ μαζί με ένα γράμμα στον μεγάλο θείο Γουίλλιαμ, όταν εγκατέλειψε το κολέγιο. Ηθελε με αυτόν τον τρόπο ο πατέρας της, να καταλάβει οτι δεν έφυγε ελαφρά τη καρδία, αλλά είχε λόγους σοβαρούς. Όταν ο Αλμπερτ αποκάλυψε οτι ήταν και ο θείος Γούιλλιαμ, είναι πιθανό να ένιωσε άβολα που κρατούσε κάτι τόσο προσωπικό. Η Κάντυ το είχε δώσει σε έναν άγνωστο, όχι στον καλό της κύριο Αλμπερτ! Και η Κάντυ το έδωσε πίσω αποδεχόμενη και τα δύο του πρόσωπα, την ιστορία που είχε πίσω του. Η κίνηση δεν μπορεί να είναι ερωτική, γιατί δεν έχει καμία σχέση η ζήλια του Αλμπερτ. Το θέμα εδω είναι η ίδια η Κάντυ. Αν είναι ερωτευμένη με τον Αλμπερτ, γιατί να κάνει τέτοιο δώρο; γιατί να μην το κάψει μπροστά του ξαναρωτάω; τι σόι φλερτ είναι δηλαδή αυτό; Χάλια μαυρα... και αν το συγκρίνω και με το φλερτ που είχαν με τον Τέρρυ δύο φορές χάλια μαυρα. Βέβαια, αν αυτό θεωρείτε ερωτική σκηνη, δεν απορώ που βρίσκετε την Μιζούκι κακή και απογοητευτική συγγραφέα.

Και αυτή ήταν η πρώτη μου σοβαρή ανάλυση. Ελπίζω να σε ικανοποίησε και να την διαβάσεις. Ελπίζω επίσης να γράψεις και τις ενστασεις σου!!!! Μόνο που αυτά τα σεντόνια είναι για μένα πολύ χρονοβόρα και δεν θα μπορέσω άμεσα να αναρτήσω την επόμενη. Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά από το φιλοθεάμον κοινό.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Παρ Ιαν 08, 2021 8:37 pm

Ariel θα σου απαντήσω γιατί μπήκες στον κόπο να το πιάσεις από την αρχή αν και σε αρκετά που αναφέρεσαι τα έχω απαντήσει στο τελευταίο μου ποστ, το χθεσινό .Γιατί σέβομαι ό,τι έκανες και δεν θέλω να είμαι αγενής απέναντί σου.

Από εκεί και πέρα , δεν μπόρεσα να μεταδώσω τη χαρά μου όσες μέρες ήμουν στο φορουμ, ίσως γιατί έχουμε διαφορετικές απόψεις.Δεν θυμάμαι πότε δεν απάντησα κάπου .Θυμαμαι να μην σου/σας κάνουν τα δικά μου επιχειρήματα , γιατί ακριβώς έχουμε διαφορετικές απόψεις.Σεβαστό .Οπότε δεν καταλαβαίνω που η επίθεση που φάνηκε πως εκανα..σαν να κατεβαινω σε ρινγκ..και Αριελ,η Σταρ δεν εγραψε αυτό που είπες αλλά αυτό που λέω.Και χρησιμοποιησε το ρήμα ''ξενίζω''- βαρύ θεωρώ.Φάνηκε κάπου να χάνω την υπομονή μου ;να μιλάω με ύφος ;να μιλάω με αγένεια ;δεν ήταν ξεκάθαρο ότι μου δώσατε το πράσινο φως να το κάνω και σας ευχαρίστησα γι'αυτό όλες ;
Δεν μπήκα σε σκέψη αν είναι λάθος αυτό , γιατί ήθελα να αποφύγω παρεξηγήσεις ;
Δεν ξέχασα ποτέ που βρίσκομαι .Έχω στεναχωρηθεί.Το λάθος όμως δικό μου-εφοσον βρεθηκα σε φαση να αλλαζω γνωμη και αρκετα γρηγορα,καλύτερα θα ηταν να μην το ειχα ξεκινησει όλο αυτό.Εδω ζητω συγνώμη.Το έχω σαν αρχή στη ζωή μου να μην γίνομαι δυσαρεστη, αυτό με πληγώνει πιο πολύ απ'όλα.
Βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα , πχ σας είπα πως βλέπω εγω το θέμα του Λόφου αναλυτικά.Ή το θέμα της υιοθεσίας- με πολλές διαφορετικες επιλογές και εκει ζητησα αποδειξη σε κατι που ανεφερες-επειδη εψαχνα η ίδια,το ίδιο πραγμα και δεν βρηκα πως μπορεί ένας 24χρονος αγαμος να υιοθετεί παιδι εκεινη την εποχη-αλλα σκεφτηκα και πως στο μυαλό της Μιζουκι μπορεί να λύεται με ευκολια γιατί έχει αλλους νόμους ή γιατί μπορεί να εδωσε ψευδη στοιχεία ουτως η αλλως-σας το εγραψα.Ή για το  αν ο Άλμπερτ βλέπει αδερφικά ή ερωτικά την Κάντυ και έγραψα  δυο ή τρεις φορές αυτό που ο ίδιος της λέει :''θα προτιμούσα να φαίνεσαι λίγο μεγαλύτερη απ'το να περνιέσαι για τη μικρή αδερφή μου'',''αν θα μπορούσα θα ήθελα να ζω μαζί σου κρυφά'' και πόσα άλλα και αναλύσεις απ'το μανγκα κ ανιμε γιατί δεν τη βλέπει αδερφικά.Κυρίως γιατί της είπε ότι είναι ο πρίγκιπας όπως κιόλας της το είπε και γιατί έμενε μαζί της επειδή όπως έλεγε ένιωθε τόσο όμορφα, ενώ είχε βρει τη μνήμη του,Άριελ.Και αυτό της το έκρυβε.Κανείς αδερφός δεν το κάνει.Αυτές είναι αρκετες αποδείξεις και πριν βγει το βιβλίο-μερικες βρίσκονται στο επεισόδιο που δεν σου αρεσει Αριελ.Αυτό με τον Νηλ.
Δεν τα ανέλυσα αυτά πολλές φορές  και όπως βλέπω έγινα κουραστική  ;;;;Δεν επελεξες αυτά τα σημεία..στα τελευταία ποστ εχω διαβασει το βιβλιο αρκετες φορες-ώσπου χθες  μου χάλασε το λαπτοπ.Ο Άλμπερτ δεν την αποκαλεί ποτέ κόρη.Αλλά όμορφη σκέτο .Συγκεκριμένα όμορφη...ίσως(θύμωσες;;Wink αυτό της λέει.Ναι λέει δεν μπορεί να αμφισβητηθεί ότι είσαι θετή κόρη μου,αλλά το είχα ξεχάσει.Λέει του αβάσταχτος ο όρος.Αυτό είναι φλερτ ενηλικών της εποχής εκείνης, όχι της δικής μας εποχής,με όλα τα μπερδέματα που έχουν-κοινωνική τάξη,θες ακόμα τον Τέρρυ?-φιλία-υιοθεσία.Είναι αγνοί και οι δυο και θέλουν να σιγουρέψουν πως νιώθει ο άλλος.Γι'αυτό γίνεται διστακτικά-αν και η Κάντυ είναι φουλ ενθουσιασμένη.
Η Κάντυ του λέει πως χάνει τον ύπνο της μήπως μπορεί να τον δει να στέκεται στη πόρτα.Και πολλά απ'αυτα που με ρωτάς τα έχω ήδη απαντήσει στο τελευταίο μου πόστ.Για το γράμμα του Τέρρυ ΚΑΙ τι αναφερει στον Αντονυ γι'αυτον-δεν ειναι μονο το συμπερασμα μου απ'το γραμμα, πως συνδυάζονται καποια πραγματα μεταξύ τους που ειπωθηκαν μεταξύ Αλμπερτ-Καντυ,το ότι πουλησε τη βίλλα,τα χαρακτηριστικά του Ανο Χίτο..ακόμα και το τραγούδι στο τέλος που φωτογραφίζει τον Άλμπερτ=πρίγκιπα του λόφου ως ανοχίτο.Σχετικά με το Bert,τον αποκαλεί little Bert=Αλμπερτάκο .

Η διαφορά σχετικά με την ευγνωμοσύνη στους γονείς που την εγκατέλειψαν στο ορφανοτροφείο με την ευγνωμοσύνη στον Άλμπερτ είναι η εξής : στις πρώτες λέει,εκεί είναι το σπίτι μου και μπορώ όποτε θέλω να πηγαίνω και αυτό το λέει όταν ζει με τον Ανοχίτο, στον Αλμπερτ λέει εξαιτίας τους ,μπόρεσα να σε γνωρίσω,Ναι αυτή είναι η ευτυχία μου.
Στο γραμμα του Τέρρυ αναφέρει ότι είναι ήδη ευτυχισμένη και θέλει να ναι και αυτός.Θεωρώ το εγραψε για τον εαυτή της,όπως πχ κανει με τον Αντονι- δεν λέει ψέματα όπως δεν θα έλεγε και αν το έγραφε για να το στείλει.Γιατί δεν είναι ψευτρα.Αυτό πρεπει να συνέβη το 1919.Το σημείωμα του Τέρρι έρχεται χρόνια μετά αφού υπάρχει και μια αλληλογραφία παραλληλα με τον Αλμπερτ-πριν αυτός πουλήσει τη Lakewood villa.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ζει με τον Τέρρυ, που υπάρχει η περιπτωση εννοείται,γιατί πήγε Βρετανία, το που δεν το ξέρουμε.Ξέρουμε ότι ο Αλμπερτ εκεί εκανε δουλειες,ο Τέρρυ εκεί τι κανει;

Πριν τελειωσω-αυτό ειναι το τελευταίο μου ποστ, θα ήθελα να αναφερω πως διαβασα ότι η Μιζούκι παραδεχτηκε ερωτικά σχεση μεταξύ Αλμπερτ-Καντυ.Και αυτο το διαβασα σε αλλο φορουμ,ελληνικο,που δεν ειμαι μέλος.

Δεν ξέρω αν σε καλυψα με αυτο το τελευταίο μου ποστ και με το πιο περιγραφικό προηγούμενο σε όλα όσα κουβεντιάσαμε.
Α!για το τελος η Stardustia είχε δίκιο πως δείχνει μαύρους-σε Φλόριντα και Αφρική και οι δυο σας στο λάθος που είχα κανει με την ζωγραφιά.Δεν έχω λόγο να μην το παραδεχτώ!Για το γραμμα στη Σουζανα,Αριελ τωρα μου χαλασε το λαπτοπ κ δεν μπορώ να δω τι κατεβασα.
Στη Σταρ να πω πως δεν συγκρινα τις πιο δυνατες αγκαλιές-γιατί η πιο δυνατη ΣΚΗΝΗ του εργου ειναι αυτη στης σκαλες και η μονοπλευρη αγκαλια του Τέρρυ.Αυτη που λιποθυμάει στο κολεγιο δεν την ανεφερα γιατί έχει μια παρόμοια που λιποθυμάει όταν γύρισε από Νεα Υορκη και ο Αλμπερτ εκανε το ίδιο,την σήκωσε.Οποτε αυτό το ονομάζω ''σηκώνω τον αλλον να τον βοηθησω''.Και το ''παραπονο'' πως απ'όσα έγραψα έμεινες σε αυτό και στο light blue.Το είχες ξανακανει-αλλά κατηγόρησες εμένα πως προσπέρασα επιχειρήματα,χωρίς ανάλυση.
Και στη nansecrets αν δεν εμεινε με τον ΤΕΡΡΥ,η Κάντυ γτ να βαλει το σημειωμα και το θανατο της Σουζανας η Μιζούκι- η προσωπικη μου γνώμη είνα για αγωνία, όπως πολλοί συγγραφείς κάνουν και πολλές φορές και σεναριογραφοι.Θα μπορούσα να γραψω και απο σαδισμό-γιατι να γνωρίσει τον Αντονι και να τον πεθανει;γιατι να χωρίσει με τον Τερρυ;
Υπαρχει και η άποψη πως τα μαγείρεψε ετσι ώστε να ταιριαζει και στους δυο ο Ανοχίτο.
Να είστε όλες καλά!
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από stardustia Παρ Ιαν 08, 2021 11:47 pm

Κορίτσια, ζητώ ταπεινά συγγνώμη αν άθελά μου, με τον μάλλον κοφτό τρόπο μου έκανα την Candy B να αφήσει την παρέα.
Πραγματικά δεν μπορούσα να καταλάβω τις θέσεις της. Ούτε τι ζητούσε να της πούμε. Ξαναδιάβασα τις αναρτήσεις της κοπέλας, αλλά και πάλι δεν μπορώ να το πιάσω από πουθενά, πολύ μπερδεμένος λόγος.
Για να μπορέσω να συζητήσω για κάτι πρέπει να μπει σε μια σειρά, να το πιάσουμε κομμάτι κομμάτι. Δοκίμασα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς να σχολιάσω μια ανάρτησή της από την αρχή μέχρι το τέλος, το ολοκλήρωσα και μετά από σχολιασμό της Ariel, αλλά προφανώς δεν της άρεσε ο τρόπος.
Με ξενίζει δεν σημαίνει μου ξινίζει. Οπότε πάλι δεν κατάλαβα γιατί το πήρε κατάκαρδα.
Τέλος πάντων. Χίλια συγγνώμη.
Τουλάχιστον είχε ενδιαφέρον που ζεσταθήκαμε πάλι λιγάκι.
Πσσσσσσστ! Είστε να ξαναρχίσουμε Νουβέλα; Hihihi






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3829
Points : 7824
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Σαβ Ιαν 09, 2021 11:20 am

Κάντυ  θα κάνεις ό,τι νιώθεις αλλά εγώ λέω να μείνεις. Ξεκίνησες με τόσο ενθουσιασμό και είχες να πεις τόσα πολλά... Κρίμα δεν είναι να τα παρατήσεις;
Μπορεί να είπες πως δε θα ξαναγράψεις αλλά να αλλάξεις γνώμη δεν είναι ντροπή ούτε ήττα.
Γίνονται και έντονες διαμάχες, συμβαίνουν και παρεξηγήσεις στα φόρουμ και ο γραπτός λόγος βοηθάει σ' αυτό.  
Μπήκες σ' ένα θέμα ακανθώδες, πολιτικοί διαχωρισμοί έχουν ξεπεραστεί από την ιστορία και την καθημερινότητα αλλά το με ποιόν έμεινε η Κάντυ θα μας απασχολεί πολύ ακόμα, βλέπω και τις επόμενες γενιές, τα παιδιά των τερρυκών, αλμπερτικών και αντονικών που τα βάζουν οι μανάδες τους να βλέπουν την Κάντυ να πλακώνονται σε μερικά χρόνια Hihihihihi .
Θα συμφωνήσω με την Άριελ, ας το πάρουμε από την αρχή. Και με λίγο μικρότερα ποστ θα πρόσθετα, να σας παρακολουθούμε κι εμείς λίγο πιο εύκολα :popcorn: .
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1292
Points : 4660
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Αρέσει στους χρήστες Έλλη και candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Σαβ Ιαν 09, 2021 8:55 pm

Δυστυχώς έγινε αυτό που προσπαθούσα ν' αποφύγω και να που έφυγε η Κάντυ Β και μάλιστα πικραμένη.

Ζήτησα να το πιάσουμε απο την αρχή, γιατί κι εγώ όπως η Σταρ δυσκολευόμουν πολύ να παρακολουθήσω τις χειμαρρώδεις αναρτήσεις της Κάντυ Β για να κάνω διάλογο. Νόμιζα οτι ήμασταν κατανοητές και γι' αυτό ξεκίνησα και όλη την κουβέντα από την αρχή. Δεν ξέρω τι έκανε την Κάντυ Β να αλλάξει γνώμη και να φύγει τόσο στενοχωρημένη.

Η Μιζούκι σε σημείωμά της στη νουβέλα γράφει οτι επίτηδες αφήνει το τέλος ανοιχτό, για να μπορούν όλες οι φαν να βάλουν όποιο τέλος θέλουν. Είναι λογικό και οι δύο πλευρές να έχουν λοιπόν τα δικά τους επιχειρήματα. Αν θέλουμε να κάνουμε διάλογο, θα πρέπει εξ αρχής να έχουμε αποδεχτεί οτι δεν θα πείσουμε κανέναν να αλλάξει γνώμη, να δούμε απλά τα στοιχεία και να τα σχολιάσουμε χωρίς πικρίες. Δεν είναι ακατόρθωτο το εγχείρημα, και πίστευα οτι με την Κάντυ Β θα κάναμε μια όμορφη κουβέντα, οχι γιατί είναι τερρικιά, αλλά γιατί έβλεπα οτι είχε μεγάλη όρεξη για να πει και να μάθει.
Κρίμα, που για ακόμα μία φορά αυτό το debate έληξε με παρεξηγήσεις. Γιατί στο ποστ της Σταρ, δεν είδα τίποτα αξιόμεμπτο. Ούτε στα ποστ της Καντυ Β είδα να γίνεται κουραστική και δυσάρεστη, δεν ξέρω πως της ήρθε αυτή η ιδέα. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, θα της ζητούσαμε να σταματήσει, όχι να βρούμε ρυθμούς και να το πάμε παρέα.
Κρίμα, αλλά θα συμφωνήσω με τη Σταρ. Μήπως θέλετε να πιάσουμε πάλι τη νουβέλα παρέα;






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στον χρήστη stardustia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από bettina Κυρ Ιαν 10, 2021 3:21 pm

ariel έγραψε:Η Μιζούκι σε σημείωμά της στη νουβέλα γράφει οτι επίτηδες αφήνει το τέλος ανοιχτό, για να μπορούν όλες οι φαν να βάλουν όποιο τέλος θέλουν.

Τότε προφανώς έβαλε στοιχεία για να έχουν και οι δύο πλευρές να πιαστούν. Άρα για τι μιλάμε; Αν απλώς δεν αποκάλυπτε το όνομα να το συζητούσαμε.
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1292
Points : 4660
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Κυρ Ιαν 10, 2021 6:55 pm

Την ίδια γνώμη έχω κι εγώ Μπεττίνα. Κουβέντα για την κουβέντα να γίνεται. Δυστυχώς μέχρι στιγμής, δεν έχω βρει καμία αλφαν να δέχεται το ανοιχτό τέλος. Όλες, μα όλες είναι απογοητευμένες με τη νουβέλα, θεωρούν οτι η Μιζούκι τα κάνει όλα για τα λεφτά και αρνούνται οποιοδήποτε στοιχείο, υποδηλώνει Τέρρυ. Αρνούνται ακόμα και τη σχέση του με τον Σαίξπηρ, ή την πιθανότητα να ζει στην Αγγλία. Παρόλο που apon avon είναι το Στρατφορντ, η γενετηρα του Σαίξπηρ και η έδρα της σημαντικότερης σαιξπηρικής ομάδας στον κόσμο.
Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η συζήτηση τελικά. Αλλά δεν μπορείς και να την αρνηθείς όταν στη ζητάνε, γιατί φαίνεσαι αδιάλλακτος. Προτιμώ να συζητώ το βιβλίο σαν βιβλίο, έτσι που το κάναμε με τα κορίτσια παλιότερα. Αυτό έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον νομίζω.






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στους χρήστες stardustia και bettina

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Ιαν 11, 2021 9:51 am

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας κορίτσια!! Η candy B ήρθε σαν σίφουνας και έφυγε έτσι... δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας για μια ιστορία. Ο καθένας έχει την άποψη του και την παραθέτει, δεν πιέζει καταστάσεις. Εγώ είδα μια πίεση απ την μεριά της candy B και δεν κατάλαβα και τον λόγο. Τεράστια ποστ με επιχειρήματα οτι η Κάντυ είναι με τον Άλμπερτ και πίεση στο να τα αποδεχτούμε. Τέλος πάντων....καλή καρδιά....






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13689
Points : 20765
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Δευ Ιαν 11, 2021 12:45 pm

Αχ κορίτσια μόλις διάβασα ότι γράψατε και έχω στεναχωρηθεί ακόμα πιο πολύ για τις εντυπώσεις που άφησα.
Ήρθα εδώ γιατί μας ενώνει η αγάπη για την Κάντυ και εμένα με βοηθάει πολύ στους δύσκολους αυτούς καιρούς.Όχι για να πιέσω όχι για να πείσω..τα μεγάλα πόστ που ήταν λάθος μου ήταν μαζεμένη επιχειρηματολογία από δίψα και μόνο.
Έφυγα γιατί η σταρ είδε σε μενα αμυνα-επίθεση ενώ ποτέ δεν είμαι της έντασης και αποφεύγω φανατισμούς.
Κορίτσια λυπάμαι πολύ , έχετε και εσεις πίκρα.Εγώ μαζί σας διασκέδασα και σας εκτίμησα όλες.Το ποστ της σταρ το ειχα χειροκροτήσει..
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από ariel Δευ Ιαν 11, 2021 2:19 pm

Κάντυ Β, τα πόστ σου ξεχείλιζαν από ενθουσιασμό, αυτό ήταν πασιφανές. Και μαζί ζου μπήκαμε κι εμείς πάλι στη διαδικασία να ξαναδούμε την Κάντυ και πολύ μας άρεσε. Μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά ο ενθουσιασμός σου μας παρακίνησε κι εμάς, δεν πήγε στα χαμένα. Απλά είμαστε κι εμείς πολύ πιεσμένες αυτήν την εποχή, με τις δουλειές μας, τα σπίτια, την πανδημία και την αβεβαιότητα. Επι πλέον, κατά καιρούς είχαμε δυσάρεστες εμπειρίες από άλλες Αλφανς που μπήκαν στο φόρουμ, μία από αυτές πρόσφατα. Κακές προθέσεις δεν υπάρχουν ούτε και λόγος να αποχωρίσεις. Τι λες λοιπόν; Περασμένα ξεχασμένα;






Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16818
Points : 27054
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στους χρήστες stardustia, bettina και candy barrymore

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Δευ Ιαν 11, 2021 2:43 pm

Άριελ είμαι βέβαιη πως όλες είστε πιεσμένες κ η καθεμία βιώνει μια δυσάρεστη πραγματικότητα. Εγώ σας βάζω πάνω από Αλμπερτ και Τερρυ γιατί είστε [b]αληθινοί άνθρωποι.[b]Οπότε μας ενώνει η αγάπη για την Καντυ.Αυτό μετράει.Καταλαβαινω καλά τι λες για αλμπερτοφανς.Ειχα διαβασει μια πολυ καλη προσσεγγιση στη νουβελα απο αλμπερτφαν ,προσφατα και μετα ειδα από κάτω στα σχόλια ότι πυροβολούσε όποιον είχε αντίθετη άποψη.Αυτά δεν τα μπορώ.Τον φανατισμό..
Εγώ δεν είμαι αλμπερτοφαν.Κ δεν είμαι κ σιγουρη αν είμαι κ σωστή.Σε γενικες γραμμες να σας γραψω ότι εχω συνδεθεί με ατομα που εχουν αλλη νοοτροπια στη ζωη ,σε πιο σημαντικα ζητηματα απο το ποιος ειναι ο ανοχιτο..χαχα
Για μενα περασμενα ξεχασμενα...δεν ξαναγραφω κατεβατά.Αν καποια παρεξηγήσει κάτι ,να γινει αμέσως παρατήρηση.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος; - Σελίδα 9 Empty Απ: Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Δημοσίευση από candy barrymore Δευ Ιαν 11, 2021 2:45 pm

@Bettina θέλω να σ'ευχαριστήσω πολύ.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1697
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης