Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Απρ 22, 2024 10:09 pm από ariel

» Κουίζ καντυ
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_lcap72%Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

+8
μαριτα
Dalia
libra
ΜΙΜΙ
TZENHG13
ariel
nansecrets
nuitetoile21
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από nuitetoile21 Τετ Ιαν 19, 2011 11:47 pm

μπορει να μην ηταν ευτυχισμενος αν ζουσε τον πολεμο απο κοντα αλλα τουλαχιστον θα ηταν επιλογη του να βρεθει εκει.κανεις δεν ειπε οτι θα ηταν μεσα στην τρελη χαρα μολις θα πατουσε το ποδι του στο μετωπο.αλλα απο την στιγμη που θα ηταν δικια του επιλογη τουλαχιστον θα ενιωθε καλα με τον εαυτο του.
nuitetoile21
nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4781
Points : 11986
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : neverland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Πεμ Ιαν 20, 2011 2:03 am

βρε κορίτσια, εντάξει, εμείς είμαστε η τυχερή γενιά που δεν ζούμε σε πολεμικές περιόδους (ακόμα), αλλά όσο κι αν πονάει να δεις τον γιο σου, τον άντρα σου, τον αδερφό σου ή τον πατέρα σου να χάνει τη ζωή του στο μέτωπο, πιστεύετε ότι όταν ένας άντρας θυσιάζεται για τα ιδανικά του και την υπεράσπιση της πατρίδας του δεν είναι ανώτερος σκοπός; δεν είναι τιμή να πέσει για αυτό το λόγο; και το χειρότερο είναι δυνατόν να συγκρίνεις την υπέρτατη αξία, που είναι η τιμή και η ελευθερία για την οποία γενιές και γενιές έδωσαν το αίμα τους (και σήμερα δεν φοράμε φερετζέ, αλλά βλέπουμε την κάντυ-κάντυ και γράφουμε ότι μπούρδα μας κατέβει), μπορούν να συγκριθούν με μια νύχτα στο στάβλο??? ΕΛΕΟΣ εγώ αυτή τη φορά!!!!






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από Dalia Πεμ Ιαν 20, 2011 2:12 am

libra έγραψε:βρε κορίτσια, εντάξει, εμείς είμαστε η τυχερή γενιά που δεν ζούμε σε πολεμικές περιόδους (ακόμα), αλλά όσο κι αν πονάει να δεις τον γιο σου, τον άντρα σου, τον αδερφό σου ή τον πατέρα σου να χάνει τη ζωή του στο μέτωπο, πιστεύετε ότι όταν ένας άντρας θυσιάζεται για τα ιδανικά του και την υπεράσπιση της πατρίδας του δεν είναι ανώτερος σκοπός; δεν είναι τιμή να πέσει για αυτό το λόγο; και το χειρότερο είναι δυνατόν να συγκρίνεις την υπέρτατη αξία, που είναι η τιμή και η ελευθερία για την οποία γενιές και γενιές έδωσαν το αίμα τους (και σήμερα δεν φοράμε φερετζέ, αλλά βλέπουμε την κάντυ-κάντυ και γράφουμε ότι μπούρδα μας κατέβει), μπορούν να συγκριθούν με μια νύχτα στο στάβλο??? ΕΛΕΟΣ εγώ αυτή τη φορά!!!!

Σπόιλερ:
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14644
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από TZENHG13 Πεμ Ιαν 20, 2011 11:03 am

libra έγραψε:Τζένη πολύ καλός ο παραλληλισμός σου με Σουζάνα και Τέρρυ και σαφώς πιο "On topic" από οτιδήποτε έχει γραφτεί...

Καλέ τη Γαλατά-Σαράι δεν θα ξέρω???
Αυτή δεν ήταν που την είχε σκίσει ο ΠΑΟ 1-1 στην έδρα της και 4-1 εδώ??? thinking:
Σπόιλερ:
η Φενέρμπαχτσε...αλλά στα σκορ έπεσες μέσα
worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship:
πάντα βρίσκεις τρόπο να με εκπλήσεις
Σπόιλερ:
TZENHG13
TZENHG13
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2722
Points : 7676
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010
Ηλικία : 44
Τόπος : ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ
Χιούμορ : ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Πεμ Ιαν 20, 2011 4:49 pm

TZENHG13 έγραψε:
libra έγραψε:Τζένη πολύ καλός ο παραλληλισμός σου με Σουζάνα και Τέρρυ και σαφώς πιο "On topic" από οτιδήποτε έχει γραφτεί...

Καλέ τη Γαλατά-Σαράι δεν θα ξέρω???
Αυτή δεν ήταν που την είχε σκίσει ο ΠΑΟ 1-1 στην έδρα της και 4-1 εδώ??? thinking:
Σπόιλερ:
η Φενέρμπαχτσε...αλλά στα σκορ έπεσες μέσα
worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship:
πάντα βρίσκεις τρόπο να με εκπλήσεις
Σπόιλερ:

Τι??? Πως??? Πάω να πάρω τον μπαμπά και τον νονό τηλέφωνο να διαμαρτυρηθώ για τις λάθος πληροφορίες που μου δώσαν... Point Point Point Point
δεν φαντάζομαι να φαντάστηκες ότι τα ήξερα από μόνη μου!!! lol! lol! lol! lol!






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από TZENHG13 Πεμ Ιαν 20, 2011 4:51 pm

libra έγραψε:
TZENHG13 έγραψε:
η Φενέρμπαχτσε...αλλά στα σκορ έπεσες μέσα
worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship: worship:
πάντα βρίσκεις τρόπο να με εκπλήσεις
Σπόιλερ:

Τι??? Πως??? Πάω να πάρω τον μπαμπά και τον νονό τηλέφωνο να διαμαρτυρηθώ για τις λάθος πληροφορίες που μου δώσαν... Point Point Point Point
δεν φαντάζομαι να φαντάστηκες ότι τα ήξερα από μόνη μου!!! lol! lol! lol! lol!

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ worship: worship: worship: worship:
ΜΙΚΡΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΝ ΔΡΑΣΗ
TZENHG13
TZENHG13
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2722
Points : 7676
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010
Ηλικία : 44
Τόπος : ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ
Χιούμορ : ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από μαριτα Παρ Φεβ 01, 2013 11:28 pm

ϴελω να μοιραστω μαζι σαϛ και να μου πειτε και εσειϛ την γνωμη σαϛ για τον Στηαρ
μπορει να σαϛ φανει χαζο αλλα παντα πιστευα οτι κατι αλλο τον εκανε να παρει την αποφαση να φυγει για τον στρατο σιγουρα ηταν ανησυχοϛ χαρακτηραϛ και τον προβληματιζ ολη αυτη η κατασταση του πολεμου αλλα πιστευω οτι την οριστικη
αποφαση του την πηρε οταν καταλαβε οτι χανει την καντυ και παει στον τερυ!!
την πατυ δεν την αγαπουσε και μεσα του παντα ειχε την καντυ παντα ειχε ελπιδεϛ
οτι μπορει κατι να γινει αλλα βλεπονταϛ την καντυ να φευγει με ενα εισιτηριο χωριϛ επιστροφη καταλαβε οτι την χανει και πηρε αυτη την αποφαση να φυγει!!
δεν ξερω αλλα αυτη η σκηνη που παει στο τρενο να την αποχαιρετησει εμενα παντα αυτο μου εβγαζε !!!


μαριτα
μαριτα
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Points : 4402
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Παρ Φεβ 01, 2013 11:34 pm


μαρίτα δεν σου κρύβω ότι έχει περάσει και από το δικό μου μυαλό αυτή η σκέψη. Το μόνο που με μπλόκαρε πάντα (αναφερόμενη στο μάνγκα) είναι η σκηνή που πεθαίνει ο Στήαρ και σκέφτεται και την Κάντυ και την Πάτυ. Αν δεν την αγαπούσε την Πάτυ δεν θα την βλέπαμε εκεί. Αν δεν είχε αυτή τη σκηνή, εμένα θα με έβρισκες φανατικά υπέρ της ιδέας αυτής.






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από μαριτα Παρ Φεβ 01, 2013 11:54 pm

πιστευω οτι για την πατυ εχει μπερδεμενα συναισϴηματα δεν λεω οτι δεν την αγαπαει
απλα πιστευω οτι ειναι περισσοτερο φιλικα τα αισϴηματα του και προσπαϴει να την δει διαφορετικα απλα δεν τα καταφερνει!!!
δεν ξερω απλα παντα αυτο το σεναριο ειχα στο μυαλο μου
μαριτα
μαριτα
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Points : 4402
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από ariel Σαβ Φεβ 02, 2013 3:44 pm

Εγω πάλι δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση η απόφασή του να καταταγεί με την Κάντυ. Ήταν καθαρά θέμα ιδεολογίας. Η Κάντυ ήταν προφανώς το απωθημένο του, ενας έρωτας που γνώριζε οτι δεν θα είχε ποτέ ανταπόκριση, αλλά η αγάπη του ήταν η Πάττυ! Θυμάστε που είχε ζωγραφίσει γυαλιά στο αεροπλάνο του; Ηταν ο δικός του ιδιαίτερος τρόπος, για να την έχει μαζί του στους ουρανούς, στις πιο δύσκολες και επικίνδυνες στιγμές. Κατά τη γνώμη μου ο Στήαρ είχε ξεχωρίσει για καλά τον έρωτα απο την αγάπη. Ήταν αρκετά ώριμος για να κάνει τον διαχωρισμό και να προχωρήσει τη ζωή του, κατι που ο Αρτσυ πχ, δεν κάνει ειλικρινά. Ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση πάντως.






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16810
Points : 27029
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από Dalia Σαβ Φεβ 02, 2013 7:02 pm

Θα συμφωνήσω με το ξωτικό από πάνω και θα προσθέσω ευθύς αμέσως και κάτι άλλο που δεν πρέπει να ξεχνάμε...

Σπόιλερ:

Ααααχχχ... μανάρι μου ... Ααααχχχ... δεν μπορώ, πάω να διαβάσω το στόρυ μου άλλη μια φορά... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14644
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 7:16 pm

Θα συμφωνήσω με την αριελ απόλυτα, και για να πω και την αλήθεια, από ένα σημείο και μετά, νομίζω ότι η αγάπη του για την Κάντυ ήταν αυτή προς την "αδελφή του". το μουσικό κουτί δεν νομίζω ότι περιείχε συναισθήματα έρωτα, αλλά πιο πολύ προστασίας προς το κορίτσι που είχαν μεγαλώσει μεγαλώσει μαζί και την είχε σαν αδελφή του πια.
από την άλλη θεωρώ ότι η αγάπη του για την Πάτυ ήταν πραγματική. Της το είχε εκφράσει με πολλούς και διάφορους τρόπους, συν αυτά που ανέφεραν τα κορίτσια πιο πάνω, και είμαι πεπεισμένη ότι ο Στήαρ δεν ήταν από αυτούς που λένε κούφια λόγια. Ηταν ειλικρινής με τα συναισθήματά του.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 7:18 pm

Η Κάντυ ήταν αποθυμένο για τον Στήαρ. Μπορεί την Πάτυ να την αγαπούσε και δεν το αμφισβητώ αυτό, αλλά και τα αποθημένα είναι αποθημένα.






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 7:20 pm

θεωρείς δηλαδή ότι είχε το Οκ από την Κάντυ θα βλέπαμε άλλη αντιμετώπιση προς τα δύο κορίτσια? ότι θα επέλεγε την Κάντυ έναντι της Πάτυ?
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 7:25 pm


ναι. αυτό το πιστεύω... αν η Κάντυ είχε δείξει ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε ενδιαφέρον για την Πάτυ. όχι γιατί δεν θα το άξιζε η Πάτυ, αλλά επειδή ο Στήαρ δεν θα το ξεκίναγε καν.






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 7:39 pm

Τι να σου πω? scratch πάντα θεωρούσα ότι για τον Αρτσυ ήταν αποθημένο, αλλά ότι ο Στήαρ έβαλε τελεία κατά κάποιο τρόπο.
ακόμα και από τη συμπεριφορά τους, νομίζω ότι ο αρτσυ ποτέ δεν την ξεπέρασε, απλά συνέχισε τη ζωή του, συμβιβάστηκε και της έκανε και τη χάρη.
Ο στήαρ από την άλλη γύρισε κανονικά σελίδα.....και δεν νομίζω ότι ακόμα κι αν η Κάντυ τον έβλεπε διαφορετικά, θα είχαμε άλλη εξέλιξη.
Για τότε στην αρχή, δεν ξέρω, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ακόμα και αυτό αποτέλεσε μια καμπή για τα συναισθήματά του. Ισως πράγματι αν έβλεπε ανταπόκριση τότε από τη μεριά της, να μην υπήρχε η Πάτυ, αλλά δεν θεωρώ ότι τα αισθήματά του προς την Πάτυ ήταν halfhearted, μετά από αυτό. Οπότε καταλήγω στο ότι ακόμα κι αν γύρναγε προς αυτόν κάποια στιγμή η Κάντυ, τα αισθήματα του έχουν πια καταλαγιάσει.
Αν συνέχιζε να τη βλέπει σαν κάτι παραπάνω θα το βλέπαμε, όπως το βλέπαμε και στον Αρτσυ.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 7:44 pm


Νομίζω το ότι ήταν πιο ρεαλιστής από τον Άρτσυ και συνειδητοποίησε ότι δεν είχε ελπίδες και στράφηκε αλλού, δεν μειώνει αυτό που ένιωθε. Γενικά θεωρώ ότι τα αποθημένα δεν ξεπερνιούνται εύκολα ακόμα και όταν προσωράμε τη ζωή μας κανονικά. Ένα μικρό κομματάκι μένει πίσω. Δεν αμφισβητώ τα συναισθήματά του για την Πάτυ. Απλά λέω ότι αν η Κάντυ δεν ήταν τόσο απόλυτη και ήταν γενικά γατούλα που νιαούριζε θα τους είχε όλους στην αναμονή. Ακόμα και τον Στήαρ. Ευτυχώς όμως η Κάντυ μας δεν ήταν γατάκι Wink






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από μαριτα Σαβ Φεβ 02, 2013 7:46 pm

το ιδιο πιστευω και εγω ο Στηαρ οσο αναφορα τα συναισθηματικα του ηταν
ποιο εσωστρεφης ποτε δεν ειπε κατι στην καντυ αντιθετα ο Αρτσυ καποια στιγμη δεν αντεξε και το ειπε!!
πιστευω οτι η πατυ ηταν το υποκαταστατο της καντυ και δεν ξερω κατα ποσο της ειχε αγαπησει ερωτικα
μαριτα
μαριτα
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Points : 4402
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 7:51 pm


λοιπόν, σε αυτό που λέει η μαρίτα έχει δίκιο. δεν μας έδωσε η μιζούκι "έρωτα" μεταξύ Πάτυ και Στήαρ αλλά μόνο "αγάπη". λοιπόν δεν το είχα συνειδητοποιήσει ποτέ αυτό.






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 7:56 pm

αν η κάντυ ήταν γατάκι, θα είχε δείξει ενδιαφέρον ο Στηαρ και ο τέρρυ? σίγουρα όχι!
Και συνεχίζω να πιστεύω ότι ο Στηαρ παραμένει ειλικρινής με τα συναισθήματα του και ότι αν δεν την αγάπαγε την Πάτυ δεν θα έκανε τίποτα μαζί της!
Ήταν ρεαλιστής, και κατάλαβε ότι η Κάντυ δεν είχε χώρο στην καρδιά της για αυτόν, αλλά πιστεύω ότι ακριβώς εκεί γύρισε σελίδα, χωρίς να έχει αφήσει χώρο για πισωγυρίσματα.
το ότι ο Αρτσυ της μίλησε,το θεωρώ σαν το τελικό του χαρτί, που το έπαιξε κι έχασε. Ο Στήαρ ήξερε ότι δεν υπάρχει καν περιθώριο για αυτό το τελευταίο χαρτι. Από την άλλη πάντα νομίζω ότι κοίταγε από μακρυά και προστάτευε τα αισθήματα ακόμα και του Αρτσυ, χωρίς ίχνος ζήλειας, οπότε νομίζω ότι υπήρχε το περιθώριο να γίνει αδελφική η αγάπη του.
σημειώνω ότι δεν λέω ότι δεν την αγάπησε, λέω όμως ότι όταν είδε ότι δεν είχε μέλλον η αγάπη του, το ξεπέρασε!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 8:07 pm


ας γυρίσουμε αλλού τη συζήτηση. Αλήθεια πιστεύεις ότι αν αγαπήσεις κάποιον πραγματικά μπορεί η αγάπη να τελειώσει; Τελεία και Πάύλα;






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 8:09 pm

όχι,δεν μπορεί να τελειώσει! μπορεί όμως να αλλάξει. και ειδικά ότι δεν έχει αισθανθεί την αγάπη και από την άλλη πλευρά μπορεί το ερωτικό στοιχείο να πάψει να ισχύει.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από libra Σαβ Φεβ 02, 2013 8:14 pm


συμφωνούμε στο ότι η αγάπη δεν μπορεί να τελειώσει. επίσης συμφωνούμε στο ότι μπορεί να αλλάξει μορφή. Ωστόσο νομίζω ότι αυτό χρειάζεται χρόνο.... πάαααααααααρα πολύ χρόνο. όχι αρκετό σε όσα αφηγείται η μιζούκι. ειδικά αν το αντικείμενο του πόθου σου είναι όλη μέρα και κάθε μέρα μπροστά σου.
Γιάυτό και λέω ότι την αγάπησε την Πάτυ ο Στήαρ αλλά δεν έβγαλε από το μυαλό του την Κάντυ. Και σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να την είδε αδερφικά. Θέλει πολλά χρόνια για να αποβληθεί το ερωτικό στοιχείο και να μπορέσεις να δεις κάποιον πραγματικά αδερφικά.

Επίσης, όπως επισήμανε και η μαρίτα παραπάνω, δεν είδαμε πουθενά ο Στήαρ να ερωρτεύεται την Πάτυ, αλλά να την αγαπάει βαθειά. Θα ξαναρίξω μια ματιά σε κάποια σημεία του μάνγκα και θα επανέλθω Wink






Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 1zx1px0 Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27622
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 02, 2013 8:25 pm

δεν διαφωνώ με το σκεπτικό σου, αλλά νομίζω ότι για το Στηαρ η διαδικασία είχε αρχίσει πολύ νωρίτερα, απλά αυτή η περίοδος αποτέλεσε το σημείο καμπής, όπου το παραδέχεται, το αποδέχεται και αλλάζει σελίδα.
Επιπλέον, δεν νομίζω το ότι δεν είδαμε τον Στηαρ να ερωτεύεται την Πάτυ αλλά να την αγαπάει,μειώνει κάτι. τι θεωρείτε ότι μπορούσαμε να δούμε για να τον δούμε να την ερωτεύεται?
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12202
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί  - Σελίδα 2 Empty Απ: Η απόφαση του Στηαρ να καταταγεί

Δημοσίευση από μαριτα Σαβ Φεβ 02, 2013 8:35 pm

δεν ξερω κοριτσια εγω οσες φορες και να το διαβασω δεν μπορω να πιστεψω οτι ο Στηαρ εβλεπε αδερφικα την καντυ!!
αντιθετα λιγο πριν φυγει βλεπω τον Στηαρ να ξενυχταει για την καντυ για να της φτιαξει το κουτι της ευτυχιας δεν τον βλεπω να κανει κατι και για την πατυ
μαριτα
μαριτα
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Points : 4402
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης