Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Κυρ Μαρ 17, 2024 11:34 am από Marianna Blue Lagoon

» Τερρο-Δωράκια
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Παρ Μαρ 15, 2024 8:41 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_lcap72%Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_rcap 72% [ 79 ]
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_lcap21%Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_rcap 21% [ 23 ]
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_lcap5%Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_rcap 5% [ 5 ]
Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_lcap2%Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

+5
nansecrets
bettina
ΜΙΜΙ
libra
ariel
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ariel Τρι Μάης 03, 2011 12:24 am

Οταν πρωτοείδα την Κάντυ, δεν υπήρχαν ανιμε για μας όλα ήταν κινούμενα σχέδια. Στα 80's δεν υπήρχε σίγουρα η αφθονία παιδικών εκπομπών που υπάρχει σήμερα, αλλα επιλογές υπήρχαν.
Η κάντυ, ξεχώρησε αμέσως, από όλα τα άλλα παιδικά. Ηταν η πρωτη φορά, που μια παιδική εκπομπή, ξυπνούσε τόσο έντονα συναισθήματα. Είχε θλιψη, αλλα και χαρά, απογοήτευση και επιτυχίες, ιντριγκες και κακίες, αλλα μια πρωταγωνίστρια μαχητηκή και σπιρτόζα, που ποτέ δεν το έβαζε κατω και ήθελε πάντα να φέρνει γύρω της τη χαρα. Ο θάνατος του Αντονυ, μας συγκλόνησε, μας έκανε να κλάψουμε και να αρρωστήσουμε, αλλα μετά, ήρθε πάλι η ελπίδα και ο έρωτας στο προσωπο του Τέρρυ. Τελικά και αυτό κυρίως την κάνει σημαντικότερη για μένα, ολες πήραμε κάτι απο αυτό το κοριτσάκι. Την αγάπη για τη ζωη, την πίστη στην καλοσύνη, το όνειρο του μεγάλου έρωτα, τη δύναμη να μην υποκείπτουμε και να παλεύουμε στη ζωή.
Για όλα αυτά, η Κάντυ θα είναι πάντα το αγαπημένο μου ανιμε, μάνγκα ή κινουμένο σχέδιο. Το ρόδο οπως κι αν το πεις, το ιδιο αρωμα έχει.






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από libra Τρι Μάης 03, 2011 3:07 pm

Ανιμέ δεν θα έλεγα ότι ήταν το αγαπημένο μου...
Αλλά manga ναι. Δεν ξέρω όμως γιατί... Ήταν το πρώτο μου μάνγκα; Δεν ξέρω. Ήμουν πολύ μικρή για να θυμάμαι... Αλλά σίγουρα ήταν το μοναδικό που αγάπησα τόσο, που διάβασα και ξαναδιάβασα, που έκλαψα, που ταυτίστηκα και που 20 χρόνια μετά είμαι ακόμα εδώ!!!
Ίσως επειδή ήταν η πρώτη ηρωίδα που με τράβηξε τόσο...
Δεν ξέρω ποια μαγική συνταγή είχε και πως δούλεψε υποσυνείδητα, αλλά σίγουρα αποτέλεσε και αποτελεί ακόμα σταθμό για μένα!!!
Και βέβαια ο μεγάλο έρωτας Κάντυ-Τέρρυ που με σημάδεψε.
Όταν ήμουν μικρή είχα διαβάσει την Ιταλική συνέχεια που τότε την έβρισκα βαρετή αλλά είχε happy End. Τώρα που μεγάλωσα και ασχολήθηκα και είδα τις διαφορές έχω να πω ότι προτιμώ την σπαραξικάρδια Μιζούκι, παρά την Ιταλική μπούρδα!






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. 1zx1px0 Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ariel Τρι Μάης 03, 2011 4:22 pm

Τουλάχιστον η ιταλική μπουρδα, εδινε σαφές τέλος.... Πλάκα κάνω, φυσικά προτιμώ το αυθεντικό μανγκα απο την ιταλική σαπουνόπερα! Επ' ευκαιρία, θα κάνω μια παρατήρηση. Εχω διαβάσει πολλές φορές, οτι βασικός παράγοντας που κράτησε την Κάντυ ζωντανή, ειναι το μετεωρο τέλος της. Προσωπικά, διαβασα το ιταλικο μάνγκα σε μικρη ηλικια και δεν γνώριζα τίποτα περι αυθεντικότητας. Για μένα το στορυ είχε χαπι εντ και πάπαλα!!! Το τέλος που ήξερα, καθόλου δεν μειωσε το ενδιαφέρον μου για την Κάντυ.






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τρι Μάης 03, 2011 5:29 pm

H κάντυ για μένα πάντα ήταν το αγαπημένο μου Μίκι μάους έτσι το λεγα τότε Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. 409673 μου άρεσε πάρα πολύ, πιο πολύ απο οποιοδήποτε άλλο. Με τον Άντονυ στεναχωρήθηκα απίστευτα κι ακόμα το επεισόδιο του θανάτου δεν αντέχω να το βλέπω, μετά ερωτευτηκα τον Τέρρυ και μετά τέλος (που είναι ο θείος ΟΕΟ????Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Lol) Την νοσταλγούσα και την έψαχνα απεγνωσμένα, έλεγα μήπως και την ξαναβάλουν στην τηλεόραση αλλά τίποτα, παρηγοριούμουν απο τα λιγοστά περιοδικά που είχα αλλά εγώ ήθελα όλη την ιστορία και τελικά την βρήκα στο youtube Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. 640187αυτό ήταν τη συνέχεια την ξέρετε.....
ποτέ μα ποτέ δεν έκανα έτσι για κανένα παιδικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από bettina Παρ Δεκ 23, 2016 8:19 pm

Για κάποιες δυνατές σκηνές όπως το πρώτο φιλί, ή τη σκηνή που ο Τέρρυ κρατά την Κάντυ στην σκάλα για να μη φύγει Crying or Very sad . Για τα σκίτσα και τα χρώματα, τα νερά που λαμπύριζαν στο φως... Για την μουσική που συνόδευε όλα αυτά.
Ε μικρά είμαστε, δε θέλαμε περισσότερα. Για να μην πω πως θεωρώ την Κάντυ ανώτερη από πολλές σύγχρονες καθημερινές σειρές.
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1287
Points : 4599
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Παρ Δεκ 23, 2016 9:42 pm

Πόσο δίκιο έχεις....






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Δεκ 23, 2016 10:53 pm

iagree: iagree: iagree: that:






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Δεκ 23, 2016 10:59 pm

και μολις ειδα οτι εγω δεν εχω γραψει σε αυτο το θεμα!


τα ειπατε ολα κοριτσια! εγω θα πω οτι ειναι το μοναδικο  παιδικο που εμεινε ανεξιτηλο στην μνημη και την καρδια μου οσα χρονια κι αν περασαν. κανενα αλλο δεν με αγγιξε τοσο και δεν πηρε την πρωτια.
γι αυτο και πολλα χρονια αργοτερα την εψαξα κι εγω και 7 και περιπου χρονια τωρα ασχολουμαι τοσο πολυ μαζι της.

ο Αντονυ σαφως εκανε εντυπωση και σαν χαρακτηρας αλλα και ο θανατος του που μας πονεσε οσο τιποτα με σειρα να παιρνει ο χωρισμος της Καντυ με τον Τερρυ. αλλα ο Τερρυ μαζι με την Καντυ ηταν το αιωνιο αγαπημενο μου ζευγαρι αλα Ρωμαιος και Ιουλιετα στη σκεψη μου. αγαπη για παντα!






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από stardustia Σαβ Δεκ 24, 2016 11:18 am

Πως μου είχε ξεφύγει το θέμα; Hamlet, κάτι μας πήγε λάθος στην επιχείρηση "ξεθάβω θέματα"... Αλλά αφού και η admin την είχε πατήσει, νιώθεις μια ανακούφιση!

Bettina, απόλυτα με καλύπτει η περιγραφή σου. Θα συμπληρώσω  εκ μέρους του τρίχρονου γιου μου και το φως του ήλιου που τρεμοπαίζει καθώς περνά μέσα από τα φυλλώματα των δέντρων...
Και σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με τις σημερινές ανόητες "παιδικές" σειρές. Ούτε και τότε είχε.

ariel έγραψε:Ηταν η πρωτη φορά, που μια παιδική εκπομπή, ξυπνούσε τόσο έντονα συναισθήματα.

Αυτό ακριβώς!
Από δω το 'φερα, από κει το 'φερα, πάλι στο ίδιο κατέληξα: συμφωνώ με την Ariel!






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3789
Points : 7724
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από bettina Σαβ Δεκ 24, 2016 2:36 pm

stardustia έγραψε:Bettina, απόλυτα με καλύπτει η περιγραφή σου. Θα συμπληρώσω  εκ μέρους του τρίχρονου γιου μου και το φως του ήλιου που τρεμοπαίζει καθώς περνά μέσα από τα φυλλώματα των δέντρων...

Μπορεί να μην είχαν τις δυνατότητες που θα είχαν σήμερα (π.χ. τρισδιάστατα κινούμενα σχέδια) αλλά ήταν πολύ μπροστά από την εποχή τους οι σκιτσογράφοι. Και βλέπεις κάτι σύγχρονα μάνγκα με κάτι σκίτσα που μοιάζουν περισσότερο με εξωγήινους παρά με ανθρώπινες φιγούρες :down: .
bettina
bettina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1287
Points : 4599
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2016

http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από HAMLET Σαβ Δεκ 24, 2016 5:25 pm

Πραγματικα σταρ πως μα ξεφυγε τετοιο θεμα, αυτο ειναι το ωραιο στο φορουμ, οι νεοτεροι φερνουν παλια θεματα στη επιφανεια οπως εγινε και με μας.

Εμενα η Καντυ ειναι το αγαπημενο μου ανιμε για τους λογους που αναφερθηκαν. Αυτο που αγαπησα πολυ ηταν η μουσικη, θυμομουν τα λογια του τραγουδιου δε, μετα απο 30 χρονια, τοσο καλα ριζωμενα ηταν στο μυαλο μου. Το κομματι του σαουντρακ του Τερρυ , ενα καπως λυπητερο κομματι κιθαρας.... ειναι το αγαπημενο μου και μετα ερχεται το κομματι του ζευγαριου που ειναι στο πιανο...

Υπεροχο soundtrack..
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 4986
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ariel Τρι Δεκ 27, 2016 8:50 pm

Η μουσική ήταν πραγματικά υπέροχη και το εντυπωσιακό είναι οτι παραμένει διαχρονική.

Χαίρομαι που υπαρχουν κι άλλοι που δεν εντυπωσιάζονται τόσο από τα νέα 3D κινούμενα σχέδια. Πολλά απο αυτά είναι αποκρουστικά και δεν αντέχω καν να τα βλέπω. Βέβαια για να μην είμαι άδικη υπάρχουν μάνγκα, ταινίες κυρίως, που το σχέδιο είναι εξωπραγματικά τέλειο.






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από sasa Δευ Ιουν 04, 2018 10:35 pm

Εμένα αυτό που με τράβηξε στη Κάντυ τότε τη δεκαετία του 80 και τώρα ειναι τα έντονα συναισθήματα που μου δημιουργήσε και το κυριότερο ότι πέρασε μέσα μου αυτή η ιστορία
sasa
sasa
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 62
Points : 2264
Ημερομηνία εγγραφής : 12/05/2018
Ηλικία : 45
Χιούμορ : Ναι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Κυρ Νοε 04, 2018 12:49 pm

Είναι που σου περνά ξεκάθαρα το μήνυμα πως όλα παλεύονται και πώς στο τέλος θα τα καταφέρεις ότι και αν συμβεί στην πορεία. Αισιόδοξο μήνυμα:Ή ζωή είναι δύσκολη μα μην τα παρατας. Πάλεψε και θα βρεις τον δικό σου Τερρυ ή Αλμπερτ στο τέλος.
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2538
Points : 6013
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από ariel Πεμ Νοε 08, 2018 5:35 pm

Νομίζω οτι η Μιζούκι το πήγε και ένα βήμα παραπέρα....

Στο ανιμε, το μάνγκα, τη νουβέλα, το ζήτούμενο ποτέ δεν ήταν να βρεις την ευτυχία με κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο, αλλά την ευτυχία μέσα σου και στον κόσμο γύρω σου. Αν κρατάς ψηλά το κεφάλι, τελικά θα βρεις την ευτυχία με τον έναν ή τον άλλο τρόπο






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από stardustia Παρ Νοε 09, 2018 9:35 am

Ό,τι είπε η αποπάνω!!!
(Αριελάκι, σαν τον παλιό, καλό καιρό!!! Big hug )






Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3789
Points : 7724
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε. Empty Απ: Γιατί η Κάντυ Κάντυ είναι το αγαπημένο μου ανιμε.

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Τρι Νοε 13, 2018 2:28 pm

ariel έγραψε:Νομίζω οτι η Μιζούκι το πήγε και ένα βήμα παραπέρα....

Στο ανιμε, το μάνγκα, τη νουβέλα, το ζήτούμενο ποτέ δεν ήταν να βρεις την ευτυχία με κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο, αλλά την ευτυχία μέσα σου και στον κόσμο γύρω σου. Αν κρατάς ψηλά το κεφάλι, τελικά θα βρεις την ευτυχία με τον έναν ή τον άλλο τρόπο
Αριελ με απόσταση αναπνοής από τα πρώτα -αντα , αυτό καταλαβα και γω τελικά, ο μόνος που μπορεί τελικά να σε κάνει ευτυχισμένο είναι ο εαυτός σου. Κάτι μας έμαθε η καντυ λοιπόν.
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2538
Points : 6013
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης