Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Τερρο-Δωράκια
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Γιορτινό Theme
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 11:49 am από ΜΙΜΙ

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_lcap72%Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_rcap 72% [ 79 ]
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_lcap21%Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_rcap 21% [ 23 ]
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_lcap5%Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_rcap 5% [ 5 ]
Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_lcap2%Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

+2
ariel
E.T.
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από E.T. Τετ Σεπ 18, 2013 11:04 pm

Ο πρίγκιπας του λόφου είναι 17 ετών και ξανθός όταν πρωτοεμφανίζεται στην ιστορία μας. Παραδόξως 6 έτη αργότερα όταν εμφανίζεται στην λίμνη, είναι μελαχρινός και αργότερα επανεμφανίζεται πάλι ξανθός.
Ίσως τα μαλλιά κάποιου ανθρώπου να αλλάζουν χρώμα και μάλιστα να σκουραίνουν με τα χρόνια, αλλά αυτό το έχω συναντήσει, και μάλιστα όχι σπάνια, σε μικρά παιδιά. Σε περασμένη εφηβεία όμως;
Και ναι ακόμα πιο συχνά ομολογώ ότι έχω παρατηρήσει από στεναχώρια ή από έντονο άγχος, μεταβολή στο χρώμα των μαλλιών, αλλά δεν ξανοίγουν. Ασπρίζουν. Άλλοτε μόνο κάποιες τρίχες και άλλοτε ολόκληρες τούφες. Να ξανθύνουν όμως;
Ο χαρακτήρας του Αλμπερτ που όλοι αγαπάμε, υποθέτω πως ξεκίνησε διαφορετικά στο μυαλό της συγγραφέως και αλλιώς κατέληξε. Και είναι νομίζω απόλυτα δικαιολογημένο, διότι οι χαρακτήρες που έπλασε μεγάλωσαν και ωρίμασαν όπως έκανε και η δημιουργός τους. Αν προσθέσουμε και την επιρροή των συντελεστών του μάνγκα και του άνιμε είναι απόλυτα λογικό.
E.T.
E.T.
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 318
Points : 5195
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Ηλικία : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από ariel Πεμ Σεπ 19, 2013 3:15 pm

Δουλειές μου άνοιξες, το ξέρεις;;;

Στη νουβέλα γράφει οτι γεννηθηκε ξανθός, σκουρηναν τα μαλλιά του με τα χρόνια και άνοιξαν πάλι στο ατυχημα με το τρένο. Βεβαια όπως κι εσυ λες, δεν δικαιολογεί το ξανθό, ασπρα θα είχαν γίνει απο το στρες. Λέτε τελικα ο αμνησιακός Αλμπερτ να είναι ασπρομάλλης;;; Γοητευτικότατος θα ήταν και πάλι, αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο στην μετάφραση. Τώρα ψάχνω το μάνγκα. θέλω να δω εκει πως το δικαιολογει

.... δεν το δικαιολογεί λοιπόν. Απλά απο μελαχροινός ξαφνικά, μετά το ατύχημα ήταν ξανθός. Για να καταλάβετε, στο ελληνικό περιοδικό, η Κάντυ λέει".. και τα μαλλιά του έχασαν τις χρυσές ανταύγειες" (ασχολίαστο!!!) και στο αγγικό "δεν το ήξερα οτι ήσουν ξανθός...."






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16783
Points : 26968
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Σεπ 19, 2013 7:56 pm

εχω την εντυπωση οτι μεταμφιεζοταν για να μπορει να κυκλοφορει χωρις να τον γνωριζουν. μηπως να ηταν περουκα κι οχι λαθος;






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Σεπ 19, 2013 9:59 pm

Κι εγώ αυτό που λέει η ναν έχω την εντύπωση όπως και το μούσι και το μουστάκι! Γιατί για να γίνει τόσο ξανθό από μόνο του δεν υπάρχει περίπτωση εκτός αν το έβαφε το μαλλάκι συχνά και του άρεσαν και οι αλλαγές lol! lol! lol! lol! 






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Σεπ 19, 2013 11:10 pm

αυτο εγραψα στο καλημερα στην Ε.Τ.

nansecrets έγραψε:
E.T. έγραψε:καλησπέρα κορίτσιαFlowers 
Ναν μου λες τελικά  ο μεγάλος θείος Γουίλιαμ να φοράει περούκα;
ναι καλε! λες να καθοταν να βαψει μαλλι; και σκεψου οταν θα βγαινε η ριζα; φτου ξανα μανα! απελπισια! Razz






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Παρ Σεπ 20, 2013 9:39 am

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε!!!!






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από TeriCat Δευ Αυγ 04, 2014 5:21 pm

Α, η δικια μου ιδεα ειναι, οτι αφου ειχε μια ταση προς το ξανθο, οσο ηταν ελευθερος στην φυση, τα μαλλια του ανοιγαν πολυ απο τον ηλιο, και επειτα με τα προβληματα το πολεμου και της αμνησιας, και την κλεισουρα, σκουρηναν και παλι τα μαλλια του. Μετα, βγαινοντας παλι εξω περισσοτερο, ανοιξαν!

Το επαθα εγω (οχι βεβαια σε τοσο μεγαλη ενταση) οταν εφυγα απο την Ελλαδα, πηγαινοντας στην Αγγλια για 7 χρονια. Σκουριναν τα μαλλια μου και ασπρισε το δερμα μου, και μετα, οταν μετακομισα παλι στον Καναδα, που παρα τα κρυα του, εχει πολυ ηλιο, σκουρινε το δερμα μου, και τα μαλλια μου, οταν τα ειχα μακρυα, ανοιγαν στις ακρες γρηγορα.

Αλλιως, επιβεβαιωνετε οτι εκανε κρυφες δουλειες στον πολεμο, και τα εβαψε, για να κρυφτει...
TeriCat
TeriCat
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 335
Points : 4224
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : Τοροντο, Καναδάς
Χιούμορ : Πολύ και έντονο

http://Www.imagesbyterig.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Αυγ 04, 2014 5:55 pm

εχουμε σκεφτει και τις περουκες για καμουφλαζ..






Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από TeriCat Δευ Αυγ 04, 2014 6:31 pm

Α, ναι το είδα και αυτο! Δεν ξέρω, μου φαίνεται να πηγαίνει κόντρα στην φύση του, αλλά εδώ που τα λέμε, κρυβόταν ο άνθρωπος....
TeriCat
TeriCat
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 335
Points : 4224
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : Τοροντο, Καναδάς
Χιούμορ : Πολύ και έντονο

http://Www.imagesbyterig.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός; Empty Απ: Αλμπερτ... ξανθός ή μελαχροινός;

Δημοσίευση από candy barrymore Τρι Φεβ 02, 2021 2:22 pm

Για το χρώμα δεν μπορώ να εκφράσω άποψη.Καλός και ξανθός μου θυμίζει λίγο Robert Redford ή Brad Pitt.Το καστανό κάνει αντίθεση με το μάτι. Σε κάθε περίπτωση , τον προτιμώ με κοντό μαλλί , όπως είναι στο μάνγκα.
candy barrymore
candy barrymore
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 212
Points : 1650
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2020

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης