Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Τερρο-Δωράκια
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Γιορτινό Theme
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 11:49 am από ΜΙΜΙ

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_lcap72%Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_rcap 72% [ 79 ]
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_lcap21%Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_rcap 21% [ 23 ]
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_lcap5%Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_rcap 5% [ 5 ]
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_lcap2%Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

+4
Έλλη
ΜΙΜΙ
papirous
HAMLET
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Σαβ Νοε 05, 2016 4:46 pm

Κοριτσια το 'χετε προσεξει, όταν παρακολουθούμε καντυ η διαβαζουμε το μαγκα, νιώθουμε πιο καλα,ψυχολικα, εννοω Happy
Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Ruwh7a_th

πειτε μου πως το 'χετε νιωσει; πειτε μου πως κατι μαγικο συμβαινει και  οσες φορες δεις το ανιμε είναι παντα σαν πρωτη φορα, θα μου πειτε πως εχει σκοτωμούς, στεναχωριες, πολλα στεναχωρα πραγματα γενικα κ.τ.λ. αλλα τοτε γιατι ηρεμεις, από την πρωτη στιγμη; νιώθεις πως γεννιεσαι ξανα flaunt καπου εχω διαβασει μια μελετη για την ωστεν πως είναι ετσι ότι σου κανει καλο ψυχολογικα να την διαβαζεις αλλα μηπως δεν είναι το ιδιο και με την καντυ μας, ακριβως το ιδιο!Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; 2i75kt0_th
Αν θελω να νιώσω καλα , βλεπω καντυ
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Αρέσει στον χρήστη Έλλη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από HAMLET Σαβ Νοε 05, 2016 9:28 pm

Κι εμενα με κανει να νιωθω οτι μπαινω σε ενα αλλο κοσμο και ξεχναω τα προβληματα μου...
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 4995
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Κυρ Νοε 06, 2016 9:57 am

Μα αμλετ μου είναι ενας άλλος κόσμος που έστω βρίσκεις πως κάποια στιγμή η καλοσύνη ανταμείβεται και η ζωντάνια και ο αυθορμητισμός δεν είναι θεμα παρεξηγησεων Happy
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Κυρ Νοε 06, 2016 5:09 pm

Μα εννοειται οτι ειναι αγχολυτικη. Οταν ημουν μικρη κι εβλεπα Καντυ φανταζομουν οτι ημουν εγω αυτη και ζουσα οτι ζουσε. Τωρα οταν την βλεπω η' τη διαβαζω με παει πισω σ εκεινα τα αθωα χωρις προβληματα χρονια που γινομουν Καντυ κι εγω!






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Κυρ Νοε 06, 2016 5:12 pm

Και όταν ήμουν κοριτσακι και ειχα προβλήματα στην καντυ στρεφόμουν, να κλάψω , να τα πω , περιεργο ίσως ναι, μα πάντα ήταν σαν την αδερφή που δεν είχα ! είναι η ατιμη αγχολυτικό μέγα και τι κριμα να μην το δινουν και στα σημερινα μικρα παιδιά Crying or Very sad
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ariel Κυρ Νοε 06, 2016 8:15 pm

Μαριάννα μου για μας η Κάντυ ειναι σαφως αγχολυτικη, αλλά δεν ξέρω αν θα είχε την ίδια επίδραση στα νεα παιδιά. Τα σκίτσα είναι ξεπερασμένα και η εικόνα είναι σημείο αναφοράς για όλα τα παιδάκια. Οσο καλή κι αν είναι η ιστορία, τα περισσότερα θα το προσπεράσουν λόγω εικόνας και δεν θα δουν ούτε επεισόδιο ολόληρο






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16783
Points : 26968
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από papirous Κυρ Νοε 06, 2016 8:37 pm

θα συμφωνησω οτι η καντυ για εμας τους 30 πλας λειτουργει ως αγχολυτικο, οπως ειπατε γιατι ακριβως μας μεταφερει σε παιδικα χρονια που ζησαμε και μαζι με την ιστορια της ασυνειδητα νιωθουμε οπως νιωθαμε και τοτε, θα συμφωνησω επισης οτι τα σημερινα παιδια, δεν μπορουν τα δουν την καντυ οπως εμεις γιατι ειναι μια γενια παιδιων που μεγαλωνει τελειως διαφορετικα, αλλα ερεθισματα, διαφορετικα κοινωνικα μηνυματα κτλ... πχ μπορω να σας μιλησω για την κορη μου, ανηκει σε μια κατηγορια παιδιων που βλεπει γενικοτερα ανιμε, ξεκινησε να βλεπει μαζι μου απο μικρη και τα αγαπησε, σε σημειο πλεον να εχει μεγαλυτερο ιστορικο και απο μενα σε αυτα! την καντυ την ειδε 1η φορα στα 9 της, αλλα δεν ειδα να την αγγιξε ουτε ο θανατος του αντονυ ή του στιαρ, ουτε ο χωρισμος, απλως τα θεωρησε δεδομενα στην ιστορια, οτι μπορουν να συμβουν, που σημαινει οτι τα σημερινα παιδια, ειναι πιο εξοικιομενα με την πραγματικοτητα, ακομη και αν ειναι ασχημη ή απαισια, γιατι μεσα απο την καθημερινοτητα ακουν και βλεπουν πολυ περισσοτερες καφριλες απο οτι η δικη μας γενια.
τωρα που ειναι 13 οταν καμια φορα συζηταμε για την καντυ, αυτο που πραγματικα την ενοχλει, ειναι το μπούλινγκ που βλεπει να γινεται στην ηρωιδα και την αφυσικη υιοθεσια απο καποιον που ηταν τοσο μικρος οσο ο αλμπερτ.
οποτε αν και την βλεπει ευχαριστα, την βλεπει ως ενα ρετρο ανιμε, το εκτιμαει, αλλα σιγουρα δεν εχει το ιδιο συναισθημα με εμας και το βρισκω απολυτα λογικο!
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9836
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Κυρ Νοε 06, 2016 9:48 pm

Eμένα πάντως στην μεγάλη μου την κόρη η Κάντυ την ενθουσιάζει!!! Έχει δει το ανιμε πολύ περισσότερες φορές απ ότι το έχω δει εγώ. Της αρέσει να βάζει άσχετα επεισόδια και απλά να τα ακούει κι ας κάνει κάτι άλλο εκείνη την στιγμή όπως να ζωγραφίζει ή και να γράφει. Με λίγα λόγια την χαλαρώνει!!! Πάει έκτη δημοτικού και η πρώτη της επαφή αν δεν κάνω λάθος είναι από την πρώτη και δεν την βαριέται με τίποτα. Η μικρή μου κόρη όμως δεν κάθεται να δει ούτε ένα επεισόδιο affraid δεν της αρέσουν καν τα σκίτσα. Οπότε ούτε ασχολείται με την υπόλοιπη ιστορία. Ευελπιστώ κάποια στιγμή να κάνει την υποχώρηση να δει έστω ένα επεισόδιο και μετά βγάλει συμπέρασμα.






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από stardustia Δευ Νοε 07, 2016 11:17 am

Η Candy σίγουρα είναι αυτό το κάτι που μας δένει με τα χρόνια μιας αθωότητας που έχει φύγει φευ! ανεπιστρεπτί.
Κι εγώ είχα ταυτιστεί με πρόσωπα και καταστάσεις και ζούσα την ιστορία της όπως θα ζούσα αυτή μιας πολύ κοντινής φίλης, ενός δικού μου ανθρώπου. Κι είναι αυτή η νοσταλγία που νιώθω για το πιο ανέμελο χτες αλλά και το αίσθημα ότι δραπετεύω από την καθημερινότητα που με γεμίζει ενοχές και άγχος ο λόγος που συνεχίζω να ασχολούμαι με την ιστορία της Candy.
Αγχολυτικό δίχως άλλο!

Η δική μου κόρη βρίσκεται κάπου στο ενδιάμεσο των ανωτέρω παιδικών αντιδράσεων που περιγράφουν οι έτερες μαμάδες. Φέτος το καλοκαίρι που έκλεισε τα 10 παρακολούθησε όλο το anime και μάλιστα στα γιαπωνέζικα με αγγλικούς υποτίτλους. Δεν πτοήθηκε από τα ξεπερασμένα σκίτσα, σχολίαζε βέβαια την διαφορά στην ποιότητα του σχεδιασμού που παρατηρούσε στα επιμέρους επεισόδια (σε μερικά σημεία τα έβρισκε πολύ πρόχειρα) και η Candy σε μερικά επεισόδια της φαινόταν ότι δεν μεγάλωνε, πολύ bebe και τα κοτσίδια δεν βοηθούσαν καθόλου στην εικόνα της έφηβης Candy.
Βαρέθηκε τα πολλά φίλερ, γοητεύτηκε κυρίως από τον Άντονυ και τους αβρούς του τρόπους (επιμένει ότι αυτός ήταν ο Ιδανικός), επειδή μάλιστα ήξερε μέσες άκρες τι θα γίνει (της είχα περιγράψει αρκετά την ιστορία προκειμένου να την κεντρίσει να τη δει) αρνήθηκε να παρακολουθήσει τον θάνατό του, όπως και αυτόν του Στίαρ. Ο χωρισμός της φάνηκε χαζομάρα για την αιτία του, μάλλον εκνευρίστηκε (πάντως αντέδρασε). Το τέλος με τον Άλμπερτ θείο Γουίλιαμ ήταν έκπληξη αλλά ξενέρωσε με το σχόλιο για Τέρρυ και Σουζάνα. Σίγουρα, όμως, δεν συγκινήθηκε στο βαθμό που είχε αγγίξει εμένα αυτό που είχα δει τότε (και τώρα για να είμαι ειλικρινής), συχνά με κοροϊδεύει αν με βλέπει να "ξαναζώ" αυτό που βλέπω ή να παθιάζομαι σε συζητήσεις μας για την ιστορία ("χαζούλα μαμά!").

Γεγονός είναι ότι της αρέσει στον ελεύθερο χρόνο της να ξαναβλέπει σκόρπια επεισόδια, να παρακολουθεί μουσικά βίντεο CC (μαζί της κι ο μικρός αδελφός της που την έχει ακόμα πρότυπο...) και δήλωσε ευθαρσώς σε εργασίες και στο σχολείο και στα αγγλικά ότι της αρέσει μια παλιά σειρά που έβλεπε η μαμά της γιατί την θεωρεί πιο ποιοτική και με καλύτερα μηνύματα από σύγχρονες παιδικές σειρές (Monster high, Barbie κλπ). Περιττό να πω ότι οι δασκάλες καταχαρούμενες δήλωσαν ότι κι αυτές έβλεπαν CC!

Η Παπι έχει απόλυτο δίκιο, έχει αλλάξει τόσο ο κόσμος που ζουν τα σημερινά παιδιά, μαζί κι ο τρόπος που αντιλαμβάνονται κι αντιμετωπίζουν τα πράγματα. Μπορεί να είναι στον χαρακτήρα του παιδιού τι θα του τραβήξει το ενδιαφέρον, μπορεί και ο τρόπος που διαχειριζόμαστε το θέμα κι εμείς οι μεγαλύτεροι να το ελκύσει ή όχι. Ούτως ή άλλως υπάρχει τόσος όγκος θεαμάτων που προσφέρονται για να παρακολουθήσει ένα παιδί τώρα ώστε χρειάζεται να το βάλει κάποιος σκοπό να πείσει ένα παιδί να δει κάτι τόσο παλιό (κάπως έτσι σέρβιρα στην κόρη μου το Sound of music κι επίσης ξετρελάθηκε! ).  Ή πάλι να είναι θέμα χρόνου, να χρειάζεται να ωριμάσει μέσα του η ιστορία για να την δει με άλλο μάτι κι όχι επιφανειακά (παλιά τα σκίτσα, εκτός τόπου και χρόνου το θέμα).






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3798
Points : 7744
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Νοε 07, 2016 1:15 pm

μονο αγχολυτικη; αν και με πολλα σημεια να ειναι πολυ στεναχωρα ειναι μια μικρη πυλη που με ξαναπαει σε ενα "παραδεισο", σε χρονια που δεν θελω να ξεχασω και μου ξαναφερνει συναισθηματα και αντιδρασεις που στο περασμα των χρονων εμειναν μεσα μου κι απλα ισως λιγακι να ωριμασαν αλλα καθολου δεν αλλαξαν.

δυστυχως η νεα γενια δυσκολα θα το προσεξει ή θα το αγαπησει και λογω σκιτσων και λογω ιστοριας.
(αμα δεν προμοταρει μοδα, μακιγιαζ και μαλλιοτραβηγματα και φλερτ του σημερα απλα ειναι χαλια)
ειναι παλιο ειπε κι εμενα η ανηψια μου που τωρα ειναι 11,5 κι ακομα δεν την εχω πεισει να το δει ολο παρα ελαχιστα επεισοδια στην αρχη.
δεν εγκαταλειπω βεβαια, παντα θα κανω προσπαθειες να την πεισω να το δει ολο.






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από stardustia Τρι Νοε 08, 2016 9:09 am

Νανά μου, αυτό που λες για τις ηλίθιες μόδες και τα τραβηγμένα από τα μαλλιά φλερτ ("φλερτ" τρόπος του λέγειν, και δη του πολύ εξωραϊσμένου λέγειν...) που προβάλλουν έχει κάψει τα παιδάκια προ της ώρας τους!
Τη δικιά μου την έψηνα από χρόνια μπας και διαμορφώσει άλλο γούστο, το τι Αστερίξ, Λούκυ Λουκ και τα παρόμοια έχει δει δεν λέγεται.
Έχουμε δει και τις Barbie μας για να τους ρίξουμε άκυρο με άποψη!
Φυσικά, πρέπει να το έχει και μέσα της η πιτσιρίκα, δεν είναι πολύ χαδιάρα, ναζιάρα και τα συναφή (από μπέμπα σκουπιζόταν κρυφά και φανερά άμα τη φιλούσαν), αλλά κι η ρουφιάνα η μάνα έκανε το καθήκον της όσο μπόρεσε.  Rolling Eyes
Το μέλλον θα δείξει...






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3798
Points : 7744
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από nansecrets Τρι Νοε 08, 2016 4:38 pm

μακαρι να πηρε οσα προσπαθησες να της περασεις και να τα φυλαει στο πισω μερος του μυαλου για οταν τα χρειαστει






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Τρι Νοε 08, 2016 5:27 pm

Εχετε τοσο δίκιο παιδια σε όλα, πως να ταυτιστουν τα συγχρονα παιδια με την κάντυ που πια στα 15 νιωθουν ήδη γυναικες τα κοριτσάκια και κυκλοφορουν με ημιμονιμο νυχι και στα καλυτερα καφε! Αλλα χρονια αυτά τα σημερινά και αν δεν συμβιβαστείς σε τρωει η μοναξια...για εμας η κάντυ συμβολίζει την παιδικότητά μας!
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ariel Τρι Νοε 08, 2016 9:09 pm

Με αφορμή το ημιμόνιμο που ανέφερε η Μαριάννα μας, δεν είναι λίγο οξύμωρο οτι τα προεφηβάκια μας "παίζουν" τους ενήλικες, ενω στην γενιά της Κάντυ, ήταν ενήλικες; Ισως αυτός είναι ενας ακόμα λόγος για να μην ταυτιστούν με την Κάντυ.
Θέλω να πω πως όταν ήμουν στο λύκειο (ναι είναι πάνω απο 25 χρόνια πριν) οι περισσότεροι στην τάξη μου δουλευαμε τα καλοκαίρια και στα σχέδιά μας ήταν επίκεντρο τι δουλειά θα κάνουμε μετά. Τώρα (και πολύ πριν την κρίση) αν ρωτήσεις τα 16χρονα για τα πλάνα τους, θα μιλήσουν για σπουδές. Δεν είμαι σιγουρη οτι σκέφτονται την επαγγελματική τους αποκατάσταση που την τοποθετούν καμιά 15ρια χρόνια μετά.






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16783
Points : 26968
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Τρι Νοε 08, 2016 9:53 pm

Μπα μονο ως προς το πονηρο μεγαλωνουν γρηγορα και ως προς τον καλλοπισμο, καλε ξεφτέρια Woops!!! μεικ απ, νυχια, μαλλια πως ξερουν και όλα στην τριχα Crying or Very sad εμεις καμια σχεση confused
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Έλλη Δευ Απρ 20, 2020 11:52 pm

Ακριβώς έτσι είναι αρκετά κορίτσια στην ηλικία μου ακόμη και μετά από τέσσερα χρόνια. Ειδικά φέτος το ημιμόνιμο έπεσε σύννεφο  lol!. Δεν βάφω τα νύχια μου, αλλά μ'αρέσει να τα βλέπω βαμμένα σε άλλους, πάντως ακόμη και κορίτσια γυμνασίου τα έκαναν...
 
Θα συμφωνήσω με όλα όσα είπατε, φανταστείτε ότι τα κορίτσια από πρώτη γυμνασίου είναι ξεπεταγμένα και ψωνισμένα, βολτάρουν, ξενυχτάνε μέχρι αργά και έχουν και σχέσεις ή τουλάχιστον έτσι θέλουν να νομίζουν.
 
Τη δεκαετία του '70 και του '80 όταν μεγαλώσατε εσείς ήταν πολύ πιο αθώα και γνήσια τα πράγματα όπως είπατε..
 
Όταν πρωτοείδα την Κάντυ ήμουν πέμπτη δημοτικού, μου την έδειξε η θεία μου που την έβλεπε μικρή, μιλάμε είχα ξετρελαθεί!! Θυμάμαι πώς περίμενα κάθε Παρασκευή απόγευμα αφού γυρνούσα από μάθημα ζωγραφικής να τη δω στο λάπτοπ!! HappyΛίγο με ενοχλούσε βέβαια που η εικόνα χαλούσε σε κάποια σημεία, αλλά δεν πτοήθηκα και είδα και τα 115 επεισόδια!!! Επειδή αναφερθήκατε στα παλιά σκίτσα, εμένα προσωπικά δεν με χάλασε, ίσα ίσα που μ'άρεσαν κιόλας! Δεν ξεκολλούσα από την οθόνη και περνούσε η ώρα χωρίς να το καταλάβω..αχ τι ωραία! In Love

Μίμι χαίρομαι πολύ που αρέσει στην μεγάλη σου κόρη! Της έδειξες τον ίσιο δρόμο Hihihi, την μικρή την κατάφερες τελικά;

Star μπράβο και στη δική σου!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Έλλη στις Σαβ Ιουν 19, 2021 10:07 pm, 1 φορά
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2350
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Τρι Απρ 21, 2020 7:47 am

Bravo elli , κρατήσου παιδί όσο περισσότερο μπορείς ! Θα ανταμοιφθεις στο μέλλον! Μπράβο στην καντυ που δείχνει τον ίσιο δρόμο, έχουμε και καραντίνα οπότε είναι αγχολυτικη σιγουρα, το απέδειξε εμπράκτως πλέον.
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τετ Απρ 22, 2020 9:47 am

Εlli μου και η μικρή την είδε και είναι Αλμπερτική παρακαλώ, η μεγάλη Τερρυκή! Ούτε εκεί ταιριάζουν lol! lol! lol!






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Έλλη Τετ Απρ 22, 2020 12:07 pm

scratch Μα Αλμπερτ; Ούτε καν Άντονυ; lol!
Εμένα η μικρή μου αδερφή είναι Τερρυκια ευτυχώς, αν και δεν ασχολείται με Κάντυ, παρόλο που μικρή την έβλεπε μαζί μου. Τώρα με πειραζει που έχω κόλλημα με Τερρυ αλλά δεν της δίνω σημασία lol! Αχχχ...μεγάλος έρωτας ο Τερρούκος!!! In Love In Love In Love
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2350
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ariel Τετ Απρ 22, 2020 3:07 pm

Ο Αντονυ είναι της μαμας, δεν τον πειράζουν!!! Hahahahaha Hahahahaha Η οικογένεια της Μιμις, τα έχει μοιράσει ωραιότατα για να είναι όλες ευχαριστημένες και να μην τσακώνονται! Έχουν σύστημα, τα κορίτσια






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16783
Points : 26968
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Έλλη Τετ Απρ 22, 2020 5:28 pm

Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
Έλλη
Έλλη
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 344
Points : 2350
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019
Ηλικία : 20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Πεμ Απρ 23, 2020 7:45 am

ariel έγραψε:Ο Αντονυ είναι της μαμας, δεν τον πειράζουν!!! Hahahahaha Hahahahaha Η οικογένεια της Μιμις, τα έχει μοιράσει ωραιότατα για να είναι όλες ευχαριστημένες και να μην τσακώνονται! Έχουν σύστημα, τα κορίτσια
Hahahahaha Hahahahaha χα χα
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Πεμ Απρ 23, 2020 10:05 am

εννοείται τι μας περάσατε; Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Είναι Αλμπερτική γιατί θεωρεί οτι ο Άντονυ κάπως έτσι θα ήταν εαν ζούσε και μεγάλωνε, στην αρχή ήταν Αντονυκιά!Έχει πέσει μελέτη όπως βλέπετε Hahahahaha Η μεγάλη πάλι Τέρρυ και ξερό ψωμί. lol!






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13652
Points : 20679
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Παρ Απρ 24, 2020 3:39 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:εννοείται τι μας περάσατε; Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Είναι Αλμπερτική γιατί θεωρεί οτι ο Άντονυ κάπως έτσι θα ήταν εαν ζούσε και μεγάλωνε, στην αρχή ήταν Αντονυκιά!Έχει πέσει μελέτη όπως βλέπετε Hahahahaha Η μεγάλη πάλι Τέρρυ και ξερό ψωμί. lol!
Έχει ένα δίκιο μικρή με το μέρος της βεβαιως Happy
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 2552
Points : 6039
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Empty Απ: Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;

Δημοσίευση από ariel Παρ Απρ 24, 2020 4:13 pm

Μα τουλάχιστον οι μισές Αλμπερτικες τον προτιμούν γιατί είναι φτυστός ο Αντονυ!! Μισές δουλειές κορίτσια.... Mpaaaa






Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια; Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16783
Points : 26968
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Αρέσει στον χρήστη Έλλη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης