Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Τερρο-Δωράκια
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Γιορτινό Theme
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 11:49 am από ΜΙΜΙ

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_lcap72%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_rcap 72% [ 79 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_lcap21%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_rcap 21% [ 23 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_lcap5%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_rcap 5% [ 5 ]
αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_lcap2%αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

+11
marilou
lina
AlbertForEver
Dalia
libra
ariel
papirous
μαριτα
eva
nansecrets
stavroylaki
15 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από stavroylaki Τετ Μαρ 06, 2013 11:17 pm

Εχω αυτη την ερωτηση αρχικα ....
μπορει ο αλμπερτ να θεωρηθει αδερφος της καντυ?! confused
περιμενω τις γνωμες σας ....
και μολις ακουσω μερικες θα πω και εγω την "εμπειρη" μου γνωμη lol! lol!

πραγματικα το εχω απορια αυτο το πραγμα ..... .___.
stavroylaki
stavroylaki
Terry Supporter
Terry Supporter

Αριθμός μηνυμάτων : 1956
Points : 7635
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011
Ηλικία : 25
Τόπος : Wandering;
Χιούμορ : ... what is humor?

https://girlwiththeblueballoon.wordpress.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Μαρ 07, 2013 12:08 am

θα μπορουσε να χαρακτηριστει ετσι γιατι ετσι αλλωστε τον εβλεπε και η Καντυ.
αλλωστε και ολα οσα εκανε ο Αλμπερτ για την Καντυ δειχνουν ξεκαθαρα ποσο την προστατευε με καθε του κινηση.
ηταν παντα εκει για την καντυ οπως θα ηταν ενα μελος της οικογενειας στην περιτπωση μας ο αδελφος.
μην ξεχναμε οτι και στον Αλμπερτ η Καντυ του θυμιζε την αδελφη του τη Ροζμαρυ.
οποτε ολα εκει οδηγουν αβιαστα!






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Πεμ Μαρ 07, 2013 10:53 am

για αδελφός δεν ξέρω! αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι, αν δεν ήταν αδελφός, ήταν ξάδελφος, πατρική φιγούρα, θείος ή κάτι τέτοιο! και δεν το λέω με χιούμορ, μιλάω σοβαρά.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12173
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από μαριτα Πεμ Μαρ 07, 2013 3:01 pm

nansecrets έγραψε:θα μπορουσε να χαρακτηριστει ετσι γιατι ετσι αλλωστε τον εβλεπε και η Καντυ.
αλλωστε και ολα οσα εκανε ο Αλμπερτ για την Καντυ δειχνουν ξεκαθαρα ποσο την προστατευε με καθε του κινηση.
ηταν παντα εκει για την καντυ οπως θα ηταν ενα μελος της οικογενειας στην περιτπωση μας ο αδελφος.
μην ξεχναμε οτι και στον Αλμπερτ η Καντυ του θυμιζε την αδελφη του τη Ροζμαρυ.
οποτε ολα εκει οδηγουν αβιαστα!

συμφωνω απολυτα!!
μαριτα
μαριτα
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Points : 4373
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από papirous Πεμ Μαρ 07, 2013 4:03 pm

καλα καλε ποια απο ολες σας περιμενει να το πει δηλαδη?!!!!! Mpaaaa
φυσικα και ηταν Ο αδερφος της! Cool ( οχι σαν ! )
1ον Του θυμιζε την αδερφη του
2ον Ηταν φτυστη η αδερφη του!( η αλλη, η Ροζυ )
3ον Ηταν ξανθια σαν και αυτον και την αδερφη του!
4ον Την ένιωθε σαν αδερφη του!
5ον Την προστατευε κτλ σαν αδερφη του!
6ον Της πηγε τον γαμπρο ως το δωματιο της, σαν καλος αδερφος! ( ηξερε τι εκανε...δουκα απο σοι! )
7ον εφτασε στο σημειο να την υιοθετησει!!!!(αν δεν μιλουσε το αιμα τοτε τι μιλουσε!? οεο?!)
και 8ον ήταν το νοθο (??!) παρατημενο τεκνο του πατερα του, αλλα αντε να αποδειξει οτι ηταν αδερφη του!!!
Angel Face Angel Face Angel Face
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9837
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Πεμ Μαρ 07, 2013 5:42 pm

Hahahahaha Hahahahaha Καλά Πάπι, η συγγραφική φαντασία σου είναι πανταχού παρούσα!!!!!!

Εγω πάντως Σταυρού, δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να ΜΗΝ θεωρηθεί αδελφός της Κάντυ! Η ίδια δε λέει οτι ζούσαν μαζί "σαν αδέλφια" στο Σικάγο; Για να βλέπεις κάποιον σαν αδελφό, πρέπει κι αυτός να σου συμπεριφέρεται ανάλογα. Σκέψου οτι και ο Στηαρ και ο Αρτσι την προστατευαν και την αγαπούσαν, έμειναν ακόμα μαζί της σαν ξαδέλφια και στο Λεικγουντ (μετά την υιοθεσία) και στο κολέγιο, αλλά ποτέ δεν τους αποκαλεί αδέλφια της, απλά φίλους. Δεν είναι τυχαίο νομίζω!






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26971
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από libra Πεμ Μαρ 07, 2013 5:52 pm


θα συμφωνήσω με την άριελ ότι όλη σχέση είναι αδερφική από την αρχή ως το τέλος.

και επίσης έχω να πω ότι το γεγονός ότι η Κάντυ μοιάζει τόσο πολύ στην Ρόζμαρυ και ότι η Μιζούκι δεν δείχνει στοιχεία για τους πραγματικούς γονείς της Κάντυ, ήταν κάτι που πάντα με έβαζε σε υποψία Suspect Suspect Suspect






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! 1zx1px0 αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27593
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από papirous Πεμ Μαρ 07, 2013 7:23 pm

libra έγραψε:
θα συμφωνήσω με την άριελ ότι όλη σχέση είναι αδερφική από την αρχή ως το τέλος.

και επίσης έχω να πω ότι το γεγονός ότι η Κάντυ μοιάζει τόσο πολύ στην Ρόζμαρυ και ότι η Μιζούκι δεν δείχνει στοιχεία για τους πραγματικούς γονείς της Κάντυ, ήταν κάτι που πάντα με έβαζε σε υποψία Suspect Suspect Suspect
ο κοσμος το χει τουμπανο !!! αυτο λεω εγω!!!! Firouli Firoulo Firouli Firoulo
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9837
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από Dalia Πεμ Μαρ 07, 2013 7:48 pm

papirous έγραψε:καλα καλε ποια απο ολες σας περιμενει να το πει δηλαδη?!!!!! Mpaaaa
φυσικα και ηταν Ο αδερφος της! Cool ( οχι σαν ! )
1ον Του θυμιζε την αδερφη του
2ον Ηταν φτυστη η αδερφη του!( η αλλη, η Ροζυ )
3ον Ηταν ξανθια σαν και αυτον και την αδερφη του!
4ον Την ένιωθε σαν αδερφη του!
5ον Την προστατευε κτλ σαν αδερφη του!
6ον Της πηγε τον γαμπρο ως το δωματιο της, σαν καλος αδερφος! ( ηξερε τι εκανε...δουκα απο σοι! )
7ον εφτασε στο σημειο να την υιοθετησει!!!!(αν δεν μιλουσε το αιμα τοτε τι μιλουσε!? οεο?!)
και 8ον ήταν το νοθο (??!) παρατημενο τεκνο του πατερα του, αλλα αντε να αποδειξει οτι ηταν αδερφη του!!!
Angel Face Angel Face Angel Face

Kι εγώ θα συμφωνήσω με την αγαπητή συγγραφέα και θα πω ότι :"ο Κόσμος το΄χει Τούμπανο!" lol! lol! lol!
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14615
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Δευ Αυγ 05, 2013 12:37 pm

nansecrets έγραψε:μην ξεχναμε οτι και στον Αλμπερτ η Καντυ του θυμιζε την αδελφη του τη Ροζμαρυ. οποτε ολα εκει οδηγουν αβιαστα!
Το ρητό "μου θυμίζεις την μάνα μου, γι αυτό σ' αγαπάω", σου λέει κάτι?affraid 
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4715
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Δευ Αυγ 05, 2013 2:02 pm

καλως την! καιρο ειχες να μπεις! flower 

το "ρητο" αυτο που ειναι στιχος τραγουδιου, μου θυμιζει οιδιποιδεια συμπλεγματα τα οποια ομως δεν ειναι η σωστη  βαση ή ο κανονας για να κανει καποιος σχεση/σχεσεις  στη ζωη του.

οπως δεν συμφωνω και με την περιπτωση του
"συμφωνουμε παντου και ειμαστε ιδιοι σε ολα"
ειναι σαν να ψαχνει κανείς να κανει σχεση με τον εαυτο του.
η ουσια ειναι στη διαφορετικοτητα για τις ερωτικες σχεσεις, για μενα τουλαχιστον.







αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Τρι Αυγ 06, 2013 12:45 am

Το μάνγκα, κατά δηλώσεις της Μιζούκι, δεν είναι ερωτική ιστορία. Μιλάει για μια σπιρτόζα και ανεξάρτητη κοπέλα, τις περιπέτειες και τη δύναμη της ψυχής της. Μεσα απο την Κάντυ, η Μιζούκι προσπάθησε να ξεπεράσει τα τη δική της ορφάνεια, την οικογένεια που της έλλειπε. Την οικογένεια των Αρντλευ, την είχε δημιουργήσει σαν παιδικό παιχνίδι, ήταν η "οικογένεια" της Μιζούκι, που την αγαπούσε, την προστατευε και τη γέμιζε χαρά και γαλήνη. Αυτός είναι και ο λόγος που η Μιζούκι- Κάντυ, τρέχει στην αγκαλιά του Αλμπερτ στο τέλος του μάνγκα. Το κέντρικό θέμα της Κάντυ, είναι τελικά η οικογένεια και πιο συγκεκριμένα, η έλλειψή της. Μπορεί εμεις να θεωρήσαμε οτι το τέλος του μάνγκα ήταν ανοιχτό, αλλά η ιστορία που ήθελε να πει πραγματικά η Μιζούκι είχε κλείσει. Ο Τέρρυ, είχε επανασυνδεθεί με τη μητέρα του, ο Αλμπερτ, είχε τη νέα Ροζμαρυ, την Κάντυ και η Κάντυ τον πατέρα, φίλο και αδελφό που πάντα αναζητούσε, τον Αλμπερτ.

Η νουβέλα πάλι, είναι μια ερωτική ιστορία κατά τη μιζούκι. Αλλά εκει ούτε ομοιότητες με τη Ρόζμαρι έχουμε, ούτε αμφιβολίες για το τέλος.






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26971
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από eva Τρι Αυγ 06, 2013 12:47 am

και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους!! 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12173
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Τρι Αυγ 06, 2013 7:43 am

nansecrets έγραψε:καλως την! καιρο ειχες να μπεις! flower 
το "ρητο" αυτο που ειναι στιχος τραγουδιου, μου θυμιζει οιδιποιδεια συμπλεγματα τα οποια ομως δεν ειναι η σωστη  βαση ή ο κανονας για να κανει καποιος σχεση/σχεσεις  στη ζωη του.
Καλώς σε βρήκα...πάλι...λολ. Κι ότι έψαχνα κάτι σχετικό με Κάντυ και λέω, "κάπου δεν είχα έναν λογαριασμό σχετικό;", αλλά περίμενα να μην υπάρχει πια μετα από τόσο καιρό, για να πω την αλήθεια.
Όσο για τα οιδιπόδεια...ας τα λύσουν οι δυο τους, ποια είμαι εγώ άλλωστε που θα μπώ ανάμεσα στο ζευγάρι...! Μήπως είμαι κάποια; https://www.youtube.com/watch?v=hGhm6t5tplk

nansecrets έγραψε: οπως δεν συμφωνω και με την περιπτωση του
"συμφωνουμε παντου και ειμαστε ιδιοι σε ολα"
ειναι σαν να ψαχνει κανείς να κανει σχεση με τον εαυτο του.
η ουσια ειναι στη διαφορετικοτητα για τις ερωτικες σχεσεις, για μενα τουλαχιστον.
Κανείς δεν είναι ίδιος με τον άλλον σε απόλυτο βαθμό, έτσι κι αλλιώς. Προσωπικά πιστεύω ότι τα ετερώνυμα έλκονται αλλά τα ομώνυμα διαρκούν σε βάθος χρόνου.

ariel έγραψε: Η νουβέλα πάλι, είναι μια ερωτική ιστορία κατά τη μιζούκι. Αλλά εκει ούτε ομοιότητες με τη Ρόζμαρι έχουμε, ούτε αμφιβολίες για το τέλος.
Συμφωνώ απολύτως, και μιας που η Σαδοντουντουκα έχει πει ότι η ιστορία της έχει εμπνευστεί (εώς αντιγραφεί) από το DADDY-LONG-LEGS ,
και το οποίο τελειώνει με ερωτικό γράμμα στον ντάντυ, κλείνοντας κάπως έτσι:
And I shall never let you be sorry for a single instant.
Yours, for ever and ever, Judy.
PS. This is the first love-letter I ever wrote. Isn't it funny that I know how?
_______________________________________________
http://www.gutenberg.org/cache/epub/157/pg157.html
Σίγουρα δεν έχουμε καμιά αμφιβολία για το τέλος! lol!\




Υγ: Ποια είναι η Ρόζμαρι παιδιά; Αυτή με το μωρό;
Τι επεισόδια έχω χάσει, χριστέ μου?!
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4715
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Τρι Αυγ 06, 2013 12:51 pm

like στο βιντεακι!! Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha 

ως προς το θεμα νουβελας και την περιπτωση Daddy long legs εχω τις διαφωνιες μου. το θεμα εμπνευστει μεχρι αντιγραφει απεχει μακραν και αλλαζει και το νοημα και το στορυ ανιστοιχα με την καθε εννοια.

παρολα αυτα θα αφησω την ειδικη επι του θεματος ariel
να απαντησει μια και εχει περισσοτερη ενημερωση γυρω απο το θεμα.






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από ariel Τρι Αυγ 06, 2013 10:45 pm

Hahahahaha like κι απο μένα στο βίντεο!

Υγ: Ποια είναι η Ρόζμαρι παιδιά; Αυτή με το μωρό; Τι επεισόδια έχω χάσει, χριστέ μου?! έγραψε:

Χμμμ... Η Ρόζμαρι είναι η αδελφή του Αλμπερτ και μητέρα του Αντονυ (και ουδεμία σχέση ο Αντονούκος με το μωρό της Ροζμαριlol! ). Απο την απορία σου, καταλαβαίνω οτι έχεις πολλά κενά στο μάνγκα και το ανιμε, οπότε είναι λογικό να σου διαφευγουν αρκετά πράγματα απο την ιστορία.

Συμφωνώ απολύτως, και μιας που η Σαδοντουντουκα έχει πει ότι η ιστορία της έχει εμπνευστεί (εώς αντιγραφεί) από το DADDY-LONG-LEGS , έγραψε:

Η Μιζούκι ουδέποτε έκανε τέτοια δηλωση. Πάλι παρεξήγηση έγινε. Η συγγραφέας είπε οτι ως πηγη έμπνευσης χρησιμοποίησε πολλά κλασικά βιβλια της νεανικης λογοτεχνειας και ανέφερε χαρακτηριστικά 4-5. Πράγματι ανάμεσά τους αναφέρει και το Daddy, αλλά αναφέρει και την Anne of Green Gables (https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_of_Green_Gables) και επι πλέον στην ίδια συνέντευξη είχε πει οτι έγραψε κομμάτι της ιστορίας στον Καναδά, φιλοξενούμενη μιας φίλης της. Θα μπορούσαν αντίστοιχα οι Τερρικές να υποστηρίξουν οτι η Κάντυ είναι αντιγραφη της Αννυ,(που τελικά παντρευεται το ζωηρό σημμαθητή της) αλλά στην πραγματικότητα και οι δύο αυτές υποθέσεις είναι παραποίηση της δήλωσής της.

And I shall never let you be sorry for a single instant. Yours, for ever and ever, Judy. PS. This is the first love-letter I ever wrote. Isn't it funny that I know how? έγραψε:
Αυτό είναι το τέλος του Daddy, αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει στην Κάντυ - Κάντυ; scratch Αλήθεια δεν καταλαβαίνω τον συσχετισμό.

Αυτό που καταλαβαίνω και συμμερίζομαι, είναι η αγάπη σου για τον Αλμπερτ. Υπέροχος χαρακτήρας.

Προσωπικά πιστεύω ότι τα ετερώνυμα έλκονται αλλά τα ομώνυμα διαρκούν σε βάθος χρόνου. έγραψε:
Αν πραγματικα το πιστευεις αυτό, θα έπρεπε να βλέπεις την κάντυ με τον Τέρρυ και οχι με τον Αλμπερτ. Αν και οι τρεις χαρακτήρες έχουν πολλά κοινά, παρουσιάζουν και σημαντικές διαφορές, αν το αναλύσουμε λιγάκι, θα δεις οτι ο Τέρρυ και οι Κάντυ μοιάζουν περισσότερο σαν χαρακτήρες.







αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26971
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Πεμ Αυγ 08, 2013 2:01 pm

Επειδή κάηκα από το προηγούμενο θέμα, θα πω μόνο αυτό:

In “My friend Candy”  (bimonthly magazine 'Jidou-bungei', 1980). K Mizuki says:
“I thought of Candy experiencing three kinds of love. A faint and fleeting first love for Anthony; passionate love for Terry; and a peaceful fateful love for Albert”.

Αυτό πιάνεται....????Rolling Eyes
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4715
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Αυγ 08, 2013 2:29 pm

AlbertForEver έγραψε:Επειδή κάηκα από το προηγούμενο θέμα, θα πω μόνο αυτό:

In “My friend Candy”  (bimonthly magazine 'Jidou-bungei', 1980). K Mizuki says:
“I thought of Candy experiencing three kinds of love. A faint and fleeting first love for Anthony; passionate love for Terry; and a peaceful fateful love for Albert”.

Αυτό πιάνεται....????Rolling Eyes

πιανεται. το θεμα ειναι τι θελει να καταλαβει ο καθενας μας βασει των δεδομενων της ιδιας της Μιζουκι απο τοτε μεχρι σημερα.

3 ειδη αγαπης.
1) το πρωτο σκιρτημα με τον Αντονυ
2) τον παθιασμενο ερωτα με τον Τερρυ
3) και την ειρηνικη και μοιραια αγαπη (μοιραια γιατι επαιξε σημαντικο ρολο στη ζωη της με πρωτη την υιοθεσια να το αποδεικνυει εχοντας ενεργο-δεν ακυρωθηκε ποτε η υιοθεσια και παντα ηξερε τις κινησεις της- ρολο κηδεμονα στη ζωη της μεχρι και την τελευταια προταση της νεας νουβελας που δημοσιευτηκε προσφατα και που στην ουσια ειναι η πρωτη δουλεια που ειχε γραψει κατα τα δικα της λεγομενα.)






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Πεμ Αυγ 08, 2013 2:43 pm

Αγαπητή Νανσικρετς, εθελοτυφλείς.
Σορυ, αλλά εθελοτυφλείς.
Άσε που τα γράμματα που διάβασα στην τελ νουβέλα, ηταν φουλ ερωτικά μεταξύ Άλμπερτ-Κάντυ. Πόσο πιο λιανά να το κάνει η γυναίκα;
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4715
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Πεμ Αυγ 08, 2013 3:00 pm

πιστεψε με.. δεν εθελοτυφλω καθολου.
ποια γραμματα εννοεις;
γιατι εγω οσα μερη της νουβελας εχω διαβασει μονο αυτο δεν δειχνουν






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από lina Παρ Αυγ 09, 2013 10:08 am

AlbertForEver έγραψε:
Άσε που τα γράμματα που διάβασα στην τελ νουβέλα, ηταν φουλ ερωτικά μεταξύ Άλμπερτ-Κάντυ. Πόσο πιο λιανά να το κάνει η γυναίκα;
lol! lol! lol! lol! 
Να' σαι καλά, βρε AlbertForEver, μ' έκανες και γέλασα!!!
είχα και καιρό να μπω και πέτυχα το πιο αστείο!!!

καλωσήρθες στην παρέα!
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6386
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από marilou Παρ Αυγ 09, 2013 12:19 pm

Ναν και Άριελ well said! Πράγματι είστε πολύ καλά διαβασμένες! Terry fic 
Αν και η απάντηση της Λίνας με κάλυψε απόλυτα! worship: worship: worship:
Οι αναλύσεις έχουν ατελείωτο ενδιαφέρον... αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση τα πράγματα είναι απλά...Terry rules

Και για να μην είμαι εκτός θέματος ο Άλμπερτ είναι ο αδερφός της Κάντυ (κυριολεκτικά ή όχι δεν ξέρω αν έχει σημασία) και ο ρόλος του αυτός δεν είναι καθόλου υποτιμημένος. Όμως σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει ερωτισμός ανάμεσα σε Κάντυ και Άλμπερτ ρε παιδιά!!!
Μην τρελαθούμε κιόλας!affraid
marilou
marilou
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1781
Points : 7127
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Κάπου μακριά, τερρικά κι ονειρεμένα!
Χιούμορ : Καυστικό τζιιιιζζζζ!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από nansecrets Παρ Αυγ 09, 2013 10:00 pm

μα μεγαλυτερη συντριβη των στοιχειων περι ερωτισμου αλμπερτ καντυ απο την μη συγκατοικοιση των δυο υπαρχει;

να ενα μερος της ιστοριας (του μανγκα και του ανιμε ΟΧΙ της παλιας και οριτζιναλ νουβελας που κυκλοφορησε προσφατα!!)που δεν υπηρξε στην ουσια στα σχεδια της δημιουργου εξαρχης και δεν το εγραψε. και μια και ειναι το κυριο μερος της ιστοριας (του μαγνκα και του ανιμε, δηλαδη μεταγενεστερα της νεας/παλιας και αρχικης νουβελας χωρις αφαιρεσεις και προσθηκες απο εκδοτες κ.α. -αν κανω λαθος ariel να επεμβεις-)που εδινε πατημα στις φαν του αλμπερτ για να ονειρευονται.. που αλλου στηριζεται αυτος ο ανυπαρκτος ερωτας; οεο;






αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35423
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από AlbertForEver Κυρ Αυγ 11, 2013 9:53 am

lina έγραψε: lol! lol! lol! lol! 
Να' σαι καλά, βρε AlbertForEver, μ' έκανες και γέλασα!!!
είχα και καιρό να μπω και πέτυχα το πιο αστείο!!!

καλωσήρθες στην παρέα!
Καλώς σε βρήκα και θέλω να πω ότι χαίρομαι πραγματικά, που σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε,
αποτελώ πηγή χαράς για τους συνανθρώπους μου. Οπότε, χαλάλι. lol! 

Όσο για την νουβέλα, επειδή το θέμα απαιτεί πολύ ανάλυση, και επειδή έχω βγει off από το άλλο θέμα με την Ιαπωνική κουλτούρα, λέω να αποφύγω ακόμα λίγο τις εκτενείς αναφορές.
Οπότε κορίτσια, προς το παρόν μπορείτε να κοιμάστε ήσυχες και ανενόχλητες. party
AlbertForEver
AlbertForEver
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Points : 4715
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?! Empty Απ: αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!

Δημοσίευση από papirous Κυρ Αυγ 11, 2013 8:07 pm

αχχχ με αυτα που λες αλμπι θα με κανεις να γραψω κανα φικ με το πως τελικα η καντυ(παρατημενο/πραγματικο τεκνο των αρντλει) επανενωθηκε με τον πραγματικο της αδερφο!!!
σας εχω και τιτλο........Twisted Evil  ο αδελφος μου ο αρκουδος
papirous
papirous
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4288
Points : 9837
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Βόρεια σε μια πόλη με άσπρο πύργο!!!
Χιούμορ : Monty Python

http://papirous.deviantart.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης