Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Κυρ Μαρ 17, 2024 11:34 am από Marianna Blue Lagoon

» Τερρο-Δωράκια
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Παρ Μαρ 15, 2024 8:41 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_lcap72%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_rcap 72% [ 79 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_lcap21%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_rcap 21% [ 23 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_lcap5%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_rcap 5% [ 5 ]
Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_lcap2%Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

+27
nansecrets
HAMLET
Helen1299
Nadia Blackrose
peny
papirous
TeriCat
Lizzy Cullen
stavroylaki
Masta87
souka
nikol
eva
MsXrysaugi
E.T.
TZENHG13
eleanna
T4E
nina
adi*
c-t
Dalia
ΜΙΜΙ
nuitetoile21
anna
ariel
libra
31 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από libra Τρι Νοε 09, 2010 4:07 pm

Σε ποια ηλικία ήσασταν την πρώτη φορά που διαβάσατε/είδατε την Candy Candy;

Εγώ θυμάμαι ότι ήμουν στην μέση του δημοτικού. Μάλλον κάτι σε 3η ή 4η δημοτικού. Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία. γύρω στα 9-10;
Τότε διάβαζα το manga. To anime δεν ξέρω αν το είδα και πότε.
Η επόμενη επαφή ήταν στα 33 μου (Μάιο ή Ιούνιο 2010) όταν αναγκάστηκα να μείνω στο κρεβάτι 10 μέρες και η αδερφή μου μου έστειλε τα επεισόδια να τα δω...
Κι από τότε ασχολήθηκα και λίγο παραπάνω...






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy 1zx1px0 Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τρι Νοε 09, 2010 4:34 pm

Εγω το έβλεπα στην ΕΡΤ, οταν το πρωτοέβαζε και πήγενα δημοτικο. Μετα έπαιρνα και τα περιοδικα και είχα γεμίσει ολο μου το δωμάτιο με αφίσες...






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από anna Τρι Νοε 09, 2010 4:38 pm

η δικη μου πρωτη επαφη με την Καντυ ηταν πριν παω δημοτικο, οπου ο καλος μου μπαμπας μου εγραφε σε βιντεοκασσετες ολα τα παιδικα που μου αρεσαν (οπως το ''Δαβιδ το ξωτικο'', τα ''Λαστιχοαρκουδακια'', το Σαγκμα κτλ) Ψαχνοντας στη Βικιπαιδεια, ειδα οτι η σειρα προβαλλοταν σιγουρα το '87 αλλα το θεωρω απιθανο να την εβλεπα τοτε, γιατι τοτε ημουν 2 χρονων!!! Αρα μαλλον την εβλεπα το '89-90 απο την ΕΡΤ3... Θυμαμαι πολυ καθαρα τα πρωτα επεισοδια (ααχ αυτος ο θανατος του Αντονυ, τι σοκ ηταν!!!) και αχνα θυμαμαι μεχρι την περιοδο που η Καντυ ως νοσοκομα παει στο Λατομειο (ή οτι τελοςπαντων ηταν αυτο). Επισης, δεν θυμομουν καθολου τη σκηνη του χωρισμου με τον Τερρυ (δν ειχα δει εκεινα τα επεισοδια ή η μνημη μου τα ειχε διαγραψει!!!)
Μαλιστα τα ειχα τοσο μπερδεμενα στο κεφαλι μου επειδη ηταν πολυ παλιες αναμνησεις, που ειχα μπερδεψει τις σκηνες απο τον πολεμο με τις σκηνες που η Καντυ εχει σταλει στο λατομειο να βοηθησει οπου τη βρισκουν ο Αρτσυ με την Αννυ, που τοσα χρονια νομιζα οτι τελικα η Καντυ πηγε ως νοσοκομα στον πολεμο μαζι με την Αννυ και ο Αρτσι με τον Στιαρ να πολεμησουν....
Οταν λοιπον ξαναειδα ολοκληρωμενη ολη τη σειρα (και διαβασα και το μανγκα, που δεν ηξερα/ θυμομουν καν οτι υπαρχει) πριν 2 χρονια επεσα απο τα συννεφα!
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τρι Νοε 09, 2010 4:45 pm

Εγω έπεσα απο τα σύννεφα όταν διάβασα για πρωτη φορα οτι η Μιζούκι ήθελε να μείνει η Κάντυ με τον πριγκιπάτης στο τέλος, δλδ τον Αλμπερτ! Ούτε στο ανιμε, ούτε στο ελληνικο περιοδικό είχε φανεί ποτε κάτι τέτοιο!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nuitetoile21 Τρι Νοε 09, 2010 4:53 pm

εμενα παλι η ιστορια μου ειναι λιγο αστεια... το ανιμε το εβλεπε φανατικα η αδερφη μου και αυτο αρκουσε για να το απορριψω lol! lol! τα περιοδικα τα μαζευε η θεια μου (που μας περναει κοντα 10 χρονια) αλλα και πλαι τα διαβαζα μονο οταν δεν ειχα τι αλλο να κανω.μεχρι που πριν απο κανα δυο χρονια η καντυ μου εσκασε σαν αναλαμπη και ειπα να το ξαναδω απο την αρχη. ε και αυτο ηταν..
nuitetoile21
nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4781
Points : 11947
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : neverland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από anna Τρι Νοε 09, 2010 5:03 pm

με το ελληνικο περιοδικο δεν εχω ασχοληθει καθολου. Κατι σκορπιες σελιδες ειδα οπου η μεταφραση ηταν αλλα ντ'αλλα της παρασκευης το γαλα οπως και σε ορισμενα σημεια του ανιμε. Υποθετω οτι τη δεκαετια του '80, με πολιτικα καταλοιπα απο την προσφατη μεταπολιτευση κτλ το να ακουστει σε σειρα που απευθυνοταν σε παιδακια η λεξη "σ'αγαπω'' ή το "αγορι μου/ το κοριτσι μου'' ηταν too much για την ΕΡΤ. Αλλα φιλος ο ενας, φιλη η αλλη, συμπαθεια ο ενας, συμπαθεια η αλλη, συμπαθατε με αλλα μου φαινεται κ λιγο γελοιο!!!!

Αριελ ουτε εγω ηξερα οτι υπαρχει και τετοια εκδοχη για τον Αλμπερτ μεχρι πριν μερικους μηνες. Ισως να εφταιγε και η φωνη που ειχαν βαλει στην ελληνικη μεταγλωτιση που τον εκανε να ακουγεται μεγαλυτερος και απο το μπαμπα μου και καπως ετσι καταγραφηκε στη μνημη μου, σαν ενας φιλος/ προστατης. Μετα, οταν ξαναδιαβασα πιο προσεκτικα το αγγλικο μανγκα ψαχνοντας για σκηνες που μπορει να επιβεβαιωνουν την εκδοχη αυτη, ειδα καποιες σκηνες κατα την αμνησια του Αλμπερτ που θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν διφορουμενες για τα αισθηματα του Αλμπερτ προς την Καντυ. Παντως ακομα κ ετσι δεν με επεισαν οτι αυτα ισχυαν οντως κ ακομα περισσοτερο οτι ισχυαν κ vise versa.
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τρι Νοε 09, 2010 5:14 pm

θα συμφωνίσω μαζί σου Αννα! Για την φωνή ειδικά δεν το είχα σκεφτει ποτε, αλλα έχεις απόλυτο δίκιο! Η φωνη του Αλμπερτ, παρεπεμπε σε μεγαλυτερο αντρα/προστατη και οχι ερωτικο συντροφο! Δεν είναι περίεργο πως οι ιδιες εικόνες με αλλη μετάφραση πέρασαν εντελως στο βρόντο; Οταν τις ξαναείδα κι εγω στο αγγλικο μανγκα, μπόρεσα να διακρίνω μια ερωτικη διαθεση απο τη μερια του. Στο ελληνικο, δεν είχα δει τίποτα ποτε!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Τρι Νοε 09, 2010 5:28 pm

Εγω την Κάντυ την πρωτοείδα οταν πήγαινα δημοτικό δε θυμάμαι πάρα πολλά πράγματα παρα τον θάνατο του Άντονυ, στη συνέχεια όταν το ξαναέβαλαν τότε έβαλα στο μυαλό μου και τον Τέρρυ αλλά τον Άλμπερτ ποτέ να πω την αλήθεια απλά θυμόμουν οτι ήταν ο μεγάλος θείος τίποτα παραπάνω. Το μάνγκα μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δυστυχώς ποτέ δεν τα πήρα όλα τα τευχη, έχω αρκετά αλλά όχι όλα Crying or Very sad
Πέρυσι το καλοκαίρι πήραμε λαπτοπ και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ψάξω για την Κάντυ, βρήκα όλα τα επεισόδια και τι συνέχεια την ξέρετε....... moreparty:






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13646
Points : 20662
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nansecrets Τρι Νοε 09, 2010 5:50 pm

εγω μαλλον μοιαζω με την ΜΙΜΙ.. εγω οταν πρωτοειδα την Καντυ ηταν το ανιμε το 1984 στην ΕΡΤ μαζι με τα υπολοιπα παιδικα της εποχης εκεινης Νιλς Χολγκερσσον κλπ. το μανγκα δεν το καλοθυμομουν αν και αχνα τις εικονες και το περιοδικο το ειχα στο μυαλο μου και ρωτοντας την αδελφη μου που ειναι 9 χρονια μεγαλυτερη μου μου ειπε πως (περαν οτι το βλεπαμε μαζι αυτο το θυμαμαι) εκεινη αγοραζε τα περιοδικα αλλα οχι ολα. επισης το ξαναειδα οταν το ειχε προβαλλει η ΕΡΤ3 και μπορω να πω οτι ενω την πρωτη φορα ειχα μεινει με τον Αντονυ στη σκεψη λογω του θανατου του και τον Τερρυ σαν αυτον που αγαπησε και αγαπηθηκε απο την Καντυ ουτε και απο την ΕΡΤ3 αποκομισα κατι περισσοτερο. παλι δηλαδη Αντονυ και Τερρυ θυμομουν. Τον Αλμπερτ τον θυμομουν σαν εναν κυριο πολυ μεγαλυτερο απο την Καντυ και που απλα την ειχε βοηθησει να σωθει απο το ποταμι τοτε που κινδυνευσε να πνιγει. ασφαλως ο πριγκηπας του λοφου ηταν για μενα ο Αντονυ και δεν ειχα αλλη σκεψη τοτε. πριν εναμισυ χρονο που μου συνεβη κατι ασχημο.. μη νιωθοντας ομορφα ηθελα να γυρισω πισω στην παιδικη μου ηλικια και στις παιδικες μου αναμνησεις και ασφαλως.. στην Καντυ!!! μολις πηραμε το pc το πρωτο πραγμα που εψαξα και πληκτρολογησα στον google ηταν: Κ-α-ν-τ-υ Κ-α-ν-τ-υ. κι ετσι εγινε οτι εγινε. ξαναειδα ολα τα επεισοδια και διαβασα το μανγκα και εχω την ιδια αποψη οτι ο Τερρυ ειναι ο αγαπημενος της Καντυ παρολο που ειδα κι εγω καποια διφορουμενα συναισθηματα απο την πλευρα του Αλμπερτ αλλα μονο του Αλμπερτ το τονιζω τον καιρο της συγκατηκοισης και επι αμνησιας του.. απο εκει και μετα ποτε δεν εσβησε ουτε κανα καταλαγιασε μεσα μου η παρουσια του Τερρυ οτι ηταν και παρεμεινε ο ερωτας της Καντυ που οχι απλα ξεχωρησε αλλα και εδωσε ολο το + στην ιστορια. :<3:

πολλα εγραψα.. ουφ κουραστηκα..






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35413
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Dalia Τρι Νοε 09, 2010 6:53 pm

την εχω πει σε μερικιες την ιστορια μου...ενα απογευμα του 98'
βρισκομουν στο σπιτι μιας φιλης μου...βαριομασταν δεν ξεραμε τι να κανουμε...οταν ξαφνικα πηρε το ματι μου μια καετα με μια τρυφερη ξαθια κοπελιτσα με ροζ φιογκους στο εξωφυλλο της...
μου αρεσε το εξωφυλλο και ειχα περιεργεια και για το περιεχομενο...ειδα μονο τα 12
πρωτα επεισοδεια...και ξετρελαθηκα(ειδικα με τον αντονυ και τον στηαρ!!)
ηθελα διακαως να δω την συνεχεια...αλλα αυτο αργησε να γινει παρα μονο πριν απο 2 χρονια
οπου και ανακαλυψα την συνεχεια στο youtube και επαθα την πλακα μου...
με την καλη εννοια βεβαιως βεβαιως...
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14605
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από c-t Τρι Νοε 09, 2010 10:57 pm

Αχχχ, μάλλον κι εγώ πρέπει να το είδα το 84 χωρίς να θυμάμαι πολλά πολλά. Πρέπει επίσης να το είδα ξανά εκεί το 87, στις επαναλήψεις. χωρίς πάλι να μου έχει μείνει κάτι........
Τώρα που κατέβασα και τα μάνγκα, θυμήθηκα πως έπαιρνα και τα περιοδικά τά οποία δεν έχω δυστυχώς.
Φυσικά αυτό που μου είχε μείνει ήταν ο θεός, παίδαρος Τέρρυ.
Από τις παρέες της εποχής θυμάμαι πως οι πιο άτυχες ήταν αυτές που είχαν μαύρα μαλλιά.
Τους λάχαινε πάντα να παίζουν αυτές τον Τέρρυ! (το φυζίκ βλέπεις...)
ενώ όλες οι υπόλοιπες θέλαμε να κάνουμε την Κάντυ (τρομάρα μας)!
Πάντως μέχρι τώρα που το είδα τα είχα πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ήμουνα σίγουρη πως η Κάντυ πάει στο μέτωπο (ευτυχώς που η Μιζούκι δεν μας το κέρασε κι αυτό το πικρό ποτήρι) και βέβαια ότι βρίσκεται στο τέλος με το Τέρρυ.
Αλλά πουυυυυυ η γιαπωνέζα,του κεφαλιού της έκανε στο τέλος η στριφνέντζω.

Τον Άλμπερτ να σας πω την αλήθεια ούτε που τον είχε πάρει το μάτι μου τότε...

c-t
c-t
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 206
Points : 5088
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από anna Τρι Νοε 09, 2010 11:02 pm

c-t έγραψε:
Πάντως μέχρι τώρα που το είδα τα είχα πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ήμουνα σίγουρη πως η Κάντυ πάει στο μέτωπο (ευτυχώς που η Μιζούκι δεν μας το κέρασε κι αυτό το πικρό ποτήρι) και βέβαια ότι βρίσκεται στο τέλος με το Τέρρυ.
Αλλά πουυυυυυ η γιαπωνέζα,του κεφαλιού της έκανε στο τέλος η στριφνέντζω.

Τον Άλμπερτ να σας πω την αλήθεια ούτε που τον είχε πάρει το μάτι μου τότε...


μηπως ρε c-t βλεπαμε αλλη σειρα??? lol! lol! τετοια ταυτιση αποψεων..........


κ αυτος ο σηκωμενος γιακας.... Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nuitetoile21 Τρι Νοε 09, 2010 11:06 pm

c-t έγραψε:Αχχχ, μάλλον κι εγώ πρέπει να το είδα το 84 χωρίς να θυμάμαι πολλά πολλά. Πρέπει επίσης να το είδα ξανά εκεί το 87, στις επαναλήψεις. χωρίς πάλι να μου έχει μείνει κάτι........
Τώρα που κατέβασα και τα μάνγκα, θυμήθηκα πως έπαιρνα και τα περιοδικά τά οποία δεν έχω δυστυχώς.
Φυσικά αυτό που μου είχε μείνει ήταν ο θεός, παίδαρος Τέρρυ.
Από τις παρέες της εποχής θυμάμαι πως οι πιο άτυχες ήταν αυτές που είχαν μαύρα μαλλιά.
Τους λάχαινε πάντα να παίζουν αυτές τον Τέρρυ! (το φυζίκ βλέπεις...)
ενώ όλες οι υπόλοιπες θέλαμε να κάνουμε την Κάντυ (τρομάρα μας)!
Πάντως μέχρι τώρα που το είδα τα είχα πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου. Ήμουνα σίγουρη πως η Κάντυ πάει στο μέτωπο (ευτυχώς που η Μιζούκι δεν μας το κέρασε κι αυτό το πικρό ποτήρι) και βέβαια ότι βρίσκεται στο τέλος με το Τέρρυ.
Αλλά πουυυυυυ η γιαπωνέζα,του κεφαλιού της έκανε στο τέλος η στριφνέντζω.

Τον Άλμπερτ να σας πω την αλήθεια ούτε που τον είχε πάρει το μάτι μου τότε...


εγω το εχω πει ξανα οτι αλλο ΘΕΟΣ και αλλο ΘΕΙΟΣ οποτε κοριτσια προσοχη μην ξεφυγει κανα ι απο το πουθενα lol! lol! lol! lol!
nuitetoile21
nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4781
Points : 11947
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : neverland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από c-t Τρι Νοε 09, 2010 11:14 pm

Χα χα χα χα Hahahahaha
μας έπεσε το ταβάνι στο κεφάλι ε;
αλλιώς τα είχαμε στο κεφάλι μας, αλλιώς τα βρήκαμε... χα χα χα
Πάντως δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι νόμιζαν πως η Κάντυ φεύγει για το μέτωπο, φαντάσου σοκ που περάσαμε μικρά...

nuit και να ξεφύγει και κανένα ι , ο δικός μας δεν έχει βάλει τζίφρες πουθενά..... lol! lol!
c-t
c-t
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 206
Points : 5088
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από adi* Δευ Νοε 15, 2010 3:30 pm

Εγώ δε θυμάμαι πότε ξεκίνησα να το βλέπω, θυμάμαι τα χαρτάκια panini ⭐ που μάζευα και χάζευα όλη μέρα και πήγαινα τρίτη δημοτικού νομίζω, άρα μάλλον για το 84 λέμε. Θυμάμαι φυσικά το επεισόδιο 24 σαν να'ταν χθες, που καθόμουν, ποιος άλλος ήταν στο δωμάτιο και τι πλάκα είχα πάθει, το τελευταίο επεισόδιο που το έχασα γιατί είχα γαλλικά εκείνη την ώρα και έβαλα τη μάνα μου να το δει και όταν γύρισα σπίτι και μου είπε, της απάντησα τι βλακεία τέλος!, και για το 99 ήμουν σίγουρη ότι δεν το είχα δει. Θυμόμουν το σκηνικό με την Chipie και τις φράουλες και θα 'παιρνα όρκο ότι αυτό ήταν ένα επεισόδιο και ο χωρισμός στο επόμενο, ότι το είχα χάσει γιατί θα ήμουν σχολείο. Φυσικά ήταν το ίδιο και η απεχθής πληροφορία διεγράφη πλήρως από την παιδική μου μνήμη. lol!
Mετά με το περιοδικό ήταν κυρίως που αγάπησα την ιστορία, το ξεφύλλιζα κατά καιρούς και από ένα τέτοιο ξεφύλλισμα τον Αύγουστο του 2006 βρέθηκα εδώ. ☀

nuitetoile21 έγραψε:
αλλο ΘΕΟΣ και αλλο ΘΕΙΟΣ
Hahahahaha
Αυτό πρέπει να γίνει υπογραφή και banner και μότο του forum. bravoooo!!!! bravoooo!!!! bravoooo!!!!
adi*
adi*
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Points : 4904
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από nina Δευ Νοε 15, 2010 6:31 pm

Τι ωραίο θέμα κορίτσια! Τώρα το πήρα χαμπάρι….

Το ταξίδι μου με την Κάντυ ξεκινάει με το anime…..τώρα αν ήταν το 84 ή το 87 θα σας γελάσω. Πάντως νομίζω ότι λίγο μετά άρχισα να παίρνω και το περιοδικό, άρα πρέπει να ήταν το 87 . Αυτό που θυμάμαι όμως ακόμα και σήμερα και γελάω είναι η παρέα που είχα τότε! Εγώ, άλλο ένα κορίτσι και ένα αγόρι 2 χρόνια μεγαλύτερο μου. Αυτός ο καημένος είχε φάει κόλλημα με την Κάντυ, αγόραζε τα περιοδικά αλλά δεν αισθανόταν και πολύ άνετα μιας και τα άλλα αγόρια στο σχολείο δεν έδειχναν και τόσο ενδιαφέρον για την Κάντυ ή τουλάχιστον δεν το παραδεχόταν! Και θυμάμαι να μας ρωτάει……βρε κορίτσια μήπως δεν θα έπρεπε να ασχολούμαι με αυτό το παιδικό;, μήπως είναι μόνο για κορίτσια;;; Κι εγώ του απαντούσα…..μα τι λες, δεν είδες πόσο ωραία αγόρια έχει η σείρα;;;;; Εσύ μοιάζεις με τον Άντονυ! Hahahahaha Εγώ από τότε είχα πάθει μεγάλο ατύχημα με τον Τέρρυ!!!! Από τότε φαινόταν τι θα γίνω άμα μεγαλώσω! Hahahahaha

Το τέλος δεν το θυμόμουνα ή καλύτερα όπως διαπίστωσα τώρα που ξαναείδα την σειρά δεν είχα καταλάβει ότι θα μπορούσε να τελειώνει έτσι ! Πίστευα ότι είχε κι άλλο και το είχα χάσει!!! Έτσι με έτρωγε η περιέργεια τι γίνεται στο τέλος! Κάποια στιγμή, ούσα φοιτήτρια πλέον……ρωτάω μια φίλη μου…….θυμάσαι το τέλος από την Κάντυ;;;; Φυσικά μου λέει……στη τελευταία σκηνή η Κάντυ είναι με τον Τέρρυ στον λόφο του ορφανοτροφείου και χορεύουν χέρι-χέρι μαζί και με τα άλλα παιδάκια!!!! Waw!!!! Εεεε αυτό ήταν……λέω γαμώτο το καλύτερο έχασα !!!! Που να ξερα τι πικρό ποτήρι με περίμενε….. Groumf Έψαξα στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι και το άφησα καθησυχασμένη ότι τουλάχιστον η Κάντυ και ο Τέρρυ ζούσαν μαζί ευτυχισμένοι!!!!
Πριν από ένα χρόνο ανακάλυψα τα επεισόδια στο you tube. Ήμουνα τόσο σίγουρη για το happy end που την σκηνή του χωρισμού την πέρασα πολύ ελαφρά, σκεπτόμενη…..δεν πειράζει αφού στο τέλος είναι μαζί…….. Δεν χρειάζεται φυσικά να περιγράψω τι έπαθα όταν διαπίστωσα την πλάνη που είχα πέσει…….. κλαυθμός και οδυρμός. Μετά από μια εβδομάδα πήρα τα πάνω μου και λέω δεν μπορεί, όχι δεν μπορεί κάτι πρέπει να υπάρχει. Έτσι ανακάλυψα το CiGP τα γράμματα-συνέχεια και μετά..... εδώ που είμαι σήμερα μαζί σας !

ΥΓ. Τον Αλμπερτ σαν υποψήφιο γαμπρό ποτέ δεν τον είδα…..ούτε τότε ( είχα καταλάβει αρκετά νωρίς ότι είναι ο μεγάλος θειος Ουιλιαμ) ούτε τώρα φυσικά!
Έπεσα από τα σύννεφα όταν έμαθα ότι υπάρχουν οι Αλμπερτοφαν και οι θεωρίες τους!!! Grrrrrr Grrrrrr Grrrrrr
nina
nina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1387
Points : 6589
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010
Τόπος : New York!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από T4E Τρι Νοε 16, 2010 9:40 am

Καλέ κοπελιές.....δεν νομίζω ότι το '84 έδειχνε Candy Candy η ΕΡΤ. Πιστεύω ότι θα το θυμόμουν πολύ καλά μιας και τότε συνέβη ένα πολύ σημαντικό γεγονός στην οικογένειά μας, επίσης πήγαινα 4η δημοτικού και με θυμάμαι τι έκανα τότε.

Λοιπόν για να απαντήσω αρχικά την ερώτηση, είδα Candy όταν την πρωτοέδειξε η ΕΡΤ, εκεί γύρω όταν πήγαινα 6η δημοτικού νομίζω. Θυμάμαι να διαβάζω στη "Ραδιοτηλεόραση" "Κάντυ Κάντυ. Νέα παιδική σειρά" και να λέω στον εαυτό μου, α για να δούμε τι θα είναι αυτό. Είδα λοιπόν το πρώτο επισόδειο και κόλλησα. Αυτό ήταν για την υπόλοιπη ζωή μου όπως έδειξε. Razz
Μάλιστα η σειρά προβλήθηκε σε 2 μέρη, το πρώτο τελειώσε όταν η Κάντυ αποφάσισε να γίνει νοσοκόμα και μετά, όταν πήγαινα 1η Γυμνασίου προβλήθηκε το δεύτερο μέρος και θυμάμαι να πετάω από τη χαρά μου που θα ξαναέβλεπα Κάντυ και φυσικά εννοείται ΤΕΡΡΥ Heartbeat <3 μόνο και μόνο για να μου έρθει η κεραμίδα στο κεφάλι με τη σκηνή στις σκάλες και το τέλος του άνιμε explode:

Εννοείται πως είχα κι εγώ το άλμπουμ της Paninni που για κάποιο ανεξήγητο λόγο αποφάσισα κάποια στιγμή να πετσοκόψω!!! και να κρατήσω τα αγαπημένα μου αποκόμματα. Ακόμα τα εχω σε ένα φάκελο κάπου κρυμένα. Και τέλος, ο μεγαλύτερος Καντο-θυσαυρός μου είναι ΟΛΑ τα μάνγκα που τα μάζευα ένα ένα κάθε εβδομάδα μέχρι τέλους. Είναι όλα αρχειοθετημένα τώρα στα ράφια μου και το χαίρομαι τόσο πολύ! ΟΚ, η Ιταλική συνέχεια είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά ,:hairpull: αλλά αφού τότε μου έδωσε το τέλος που εγώ ήθελα να διαβάσω....ε δε με πείραξε και τόσο.... :coolparty:
Αυτάααα. Πάλι έγραψα την ιστορία της ζωής μου.... Razz
T4E
T4E
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Points : 4877
Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από ariel Τρι Νοε 16, 2010 4:52 pm

Κι ομως η Κάντυ είναι τόσο παλια.... εγω θα έλεγα οτι ξεκίνησε να προβάλετε το 82 απο τη Ερτ, οταν πηγενα στην τρίτη και σίγουρα παιζόταν το 83 οταν ήμουν στην τετάρτη!! Εξ' αιτίας του τερρυ δε, έπεσα με τα μουτρα στα αγγλικα. Ηθελα να διαβάσω τον Σαιξπηρ απο το πρωτοτυπο, σαν τον αγαπημένο μου. Κοιτα τι μπορει να σου κανει ενα κινούμενο σχέδιο τελικα!






Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από T4E Τετ Νοε 17, 2010 10:26 am

ariel έγραψε:
Εξ' αιτίας του τερρυ δε, έπεσα με τα μουτρα στα αγγλικα. Ηθελα να διαβάσω τον Σαιξπηρ απο το πρωτοτυπο, σαν τον αγαπημένο μου. Κοιτα τι μπορει να σου κανει ενα κινούμενο σχέδιο τελικα!

Ουυυ καλά είσαι! Κι εγώ τώρα μεγάλη πια (συνομίληκες είμαστε..) κοιτάζω τις συλλογές μου και μου έρχονται που και που αναμνήσεις και η ζωή μου συνδέθηκε ΤΟΣΟ πολύ με ένα κινούμενο σχέδιο...ταύτιση εντελώς. Κι εγώ η πρώτη μου επαφή με Σαιξπρ από την Κάντυ ήταν! Πωπωωωω μου φαίνεται θα ξανακατεβάσω τα μάνγκα να τα πιάσω ένα ένα πάλι Razz
T4E
T4E
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Points : 4877
Ημερομηνία εγγραφής : 15/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από eleanna Σαβ Νοε 27, 2010 3:13 pm

Και γω δεν θυμάμε ακριβώς χρονιά αλλά θυμάμε οτι την είδα την Κάντυ στην ΕΡΤ και πρεπει να ειτανε αρχες της δεκαετιας '80, '82 να'τανε, μολις που ειχα παει γυμνασιο θυμάμε.

Αλλά μιλάμε για κόλλημα τοτε, δεν εχανα επεισόδειο και καθομουνα στο χαλί στο πάτωμα για να βρίσκομαι οσο πιο κοντά στη τηλεόραση μπορουσα. Κλάμα με το ατυχημα του Αντονυυυ!!!! Το θυμάμε αυτό. Και βέβαια θυμάμε τη γνωριμία του Τερρυ και της Κάντυ πάνω στο πλοιο. Εκεινη τη στιγμη οταν γυρισε αυτός και ειχανε το διαλογο με την Κάντυ θυμάμε να λεω "Ωπ!! Αυτος εχει ενδιαφερον!" και μετα ανυπομονουσα πότε θα σκάσει πάλι σε σκηνή. Αν ήταν κανενα επεισόδειο φιλλερ και δεν εβλεπα Τερρυ, ήταν μεγαλη απογοήτευση.

Το θέμα ήταν οτι στην ηλικία 12-14 ειχα γνωση ρομαντικων ιστοριών, ουτος η αλλιως τόσες ρομαντικές ταινιές είχαμε δει στη TV μεχρι τότε. Αλλά το να δω ρομαντικό καρτουν με χαρακτήρες της ηλικίας μας ήταν πρωτόγνωρο!! Εξού και το κολλημα! Οπως και αναλόγως κολλησα για τον ιδιο λογο με την Ελληνική σειρα που προβάλλονταν εκεινο το καιρο επίσης "Ο κηπος με τα αγαλματα" - Εκεί δεν ήταν που ένα αγοράκι ειχε ερωτευτεί ενα κοριτσάκι που ειταν ομως ξένο και δεν μιλουσε ελληνικα και ειχε ερθει για διακοπές;

Πίσω στη Κάντυ...απο τη στιγμη που εμφανίστηκε ο Τερρυ αρχισα μετα απο λίγο να βρίζω τη TV για πρωτη φορα. Ολο αυτο το κυνηγητο, να μην συναντιουντε μετα ποτε!! Τι μουντζα ειχα ριξει!! Και στην Ελίζα οταν τους διακοψε στη βιλλα γιατι εκει περιμενα το πρώτο φιλι, χαχχαχα! Αμα μπορουσα θα τη καρύδωνα εκει την Ελίζα!! Και μετα ήρθε και η Σουζάννα που τη μισουσα θανάσιμα ειδικά εκει που εδιωξε τη Κάντυ απο το ξενοδοχειο του Τερρυ - καλα τι κλαμα επεισόδειο!!!

Τωρα στο τελος ειναι ολα αχνα! Ακομα και οταν πηγε η Κάντυ στα λατομεια και ήταν αυτή η μυστήρια η κουκουλοφορα η γιατρος, εγω νόμιζα πως μπορει να είναι ο Τερρυ. Τον περιμενα να εμφανιστει συνέχεια, δεν το πιστευα οτι τελειώσε η σχέση τους.

Το μυστήριο της υπόθεσης είναι οτι πολύς κόσμος δεν θυμάτε καλα τη σκηνή του χωρισμού και τι παιχτηκε! Δεν ξέρω τελικά αν ευθύνετε το γεγονος οτι ίσως ήταν τραυματική η σκηνη αλλα δεν θυμομουν για παραδειγμα οτι η Σουζάννα εχασε το πόδι της. Νομιζα οτι είχε μεινει παραλύτη. Και μάλιστα εχω σκηνές ανιμε στο μυαλό μου που δεν υπάρχουν. Πχ. οτι η Σουζάννα μετα περπατουσε κρυφά αλλά το'παιζε αναπηρη. Και θυμάμε να την εχει πιασει η Κάντυ επ'αυτοφόρω (ίσως ήταν η σκηνή στη ταρατσα) και μετά να τρεχει κατω σε κάτι σκάλες κλαίγοντας. Οποτε ουτε την προσπαθεια αυτοκτονιας θυμόμουν. Και μάλλον αυτες οι σκηνές εμειναν αλλοιωμένες στο μυαλό μου.

ΠΣ. Στη σκηνή με το φιλι, εκτος οτι μου'χει μεινει σαν η πιο καθαρή σκηνή στο ανιμε, θυμάμε επίσης οτι πως και δεν λυποθύμησα απο χαρα, στο εβδομο ουρανο ήμουνα, και αν μου λεγανε οτι πηρα αγκαλια τη TV και φιλαγα το γυαλι θα το πίστευα, τέτοια χαρα μιλάμε! lol! Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 267
Points : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2010
Ηλικία : 53
Τόπος : Εδιμβούργο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από TZENHG13 Δευ Νοε 29, 2010 11:33 am

eleanna έγραψε:
ΠΣ. Στη σκηνή με το φιλι, εκτος οτι μου'χει μεινει σαν η πιο καθαρή σκηνή στο ανιμε, θυμάμε επίσης οτι πως και δεν λυποθύμησα απο χαρα, στο εβδομο ουρανο ήμουνα, και αν μου λεγανε οτι πηρα αγκαλια τη TV και φιλαγα το γυαλι θα το πίστευα, τέτοια χαρα μιλάμε! lol! Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3

σε φαντάζομαι πως θα ήταν αν αγκάλιαζες την ΤV... rolf: rolf: rolf:

και το κακό είναι ότι ενθουσιασμένες από τον Τέρρυ ή τον Άντονι (ΜΙΜΙ για σένα αυτό), πηγαίναμε την επόμενη μέρα στο σχολείο, ψάχνοντας να βρούμε τον πρίγκηπά μας και τελικά βλέπαμε κάτι μυξιάρικα που δεν ξέρανε να που ούτε καλημέρα... Groumf Groumf

το ξενέρωμα... Grrrrrr Grrrrrr
TZENHG13
TZENHG13
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2722
Points : 7637
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010
Ηλικία : 44
Τόπος : ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ
Χιούμορ : ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από TZENHG13 Δευ Νοε 29, 2010 11:36 am

εμένα πάλι η πρώτη μου επαφή ήταν στο δημοτικό...
ακριβώς την ίδια περίοδο με την LIBRA απλά ήμουν μικρότερη...
...οπότε λογικά τα διάβαζα τα περιοδικά δεύτερη, άρα μισή ώρα αργότερα από την LIBRA... Hihihihihi Hihihihihi Hihihihihi
TZENHG13
TZENHG13
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2722
Points : 7637
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010
Ηλικία : 44
Τόπος : ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ
Χιούμορ : ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από Dalia Δευ Νοε 29, 2010 9:05 pm

TZENHG13 έγραψε:
eleanna έγραψε:
ΠΣ. Στη σκηνή με το φιλι, εκτος οτι μου'χει μεινει σαν η πιο καθαρή σκηνή στο ανιμε, θυμάμε επίσης οτι πως και δεν λυποθύμησα απο χαρα, στο εβδομο ουρανο ήμουνα, και αν μου λεγανε οτι πηρα αγκαλια τη TV και φιλαγα το γυαλι θα το πίστευα, τέτοια χαρα μιλάμε! lol! Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3

σε φαντάζομαι πως θα ήταν αν αγκάλιαζες την ΤV... rolf: rolf: rolf:

και το κακό είναι ότι ενθουσιασμένες από τον Τέρρυ ή τον Άντονι (ΜΙΜΙ για σένα αυτό), πηγαίναμε την επόμενη μέρα στο σχολείο, ψάχνοντας να βρούμε τον πρίγκηπά μας και τελικά βλέπαμε κάτι μυξιάρικα που δεν ξέρανε να που ούτε καλημέρα... Groumf Groumf

το ξενέρωμα... Grrrrrr Grrrrrr

ακριβως αυτο τζενη !!!!!!!!! Hihihihihi
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14605
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από eleanna Δευ Νοε 29, 2010 9:29 pm

TZENHG13 έγραψε:
eleanna έγραψε:
ΠΣ. Στη σκηνή με το φιλι, εκτος οτι μου'χει μεινει σαν η πιο καθαρή σκηνή στο ανιμε, θυμάμε επίσης οτι πως και δεν λυποθύμησα απο χαρα, στο εβδομο ουρανο ήμουνα, και αν μου λεγανε οτι πηρα αγκαλια τη TV και φιλαγα το γυαλι θα το πίστευα, τέτοια χαρα μιλάμε! lol! Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3 Heartbeat <3

σε φαντάζομαι πως θα ήταν αν αγκάλιαζες την ΤV... rolf: rolf: rolf:

και το κακό είναι ότι ενθουσιασμένες από τον Τέρρυ ή τον Άντονι (ΜΙΜΙ για σένα αυτό), πηγαίναμε την επόμενη μέρα στο σχολείο, ψάχνοντας να βρούμε τον πρίγκηπά μας και τελικά βλέπαμε κάτι μυξιάρικα που δεν ξέρανε να που ούτε καλημέρα... Groumf Groumf

το ξενέρωμα... Grrrrrr Grrrrrr

χαχαχαχα καλα ναιιιι!! lol! lol! lol! lol!

Η φαντασία απο τη πραγματικότητα απέχουν ετη φωτός. Πάντως δεν ξέρω αν ήταν ο Τερρυ που μ'επηρεασε, αλλα μετα πιο μεγαλη το πρότυπο του αντρα που με τραβουσε ήταν επαναστατης με μακριά μαλλιά και ετσι γνώρισα και τον καλο μου στα 23 μου και μου πήρε τα μυαλα! lol! lol! Οταν δε, μου είχε πει οτι στα 17 του μπηκε σε καραβι και την εκανε για Αθήνα απο Χιο εχωντας το σκασει απο το σπιτι του... και ας μην το'χα συνδυασει τότε με τον Τερρυ Heartbeat <3 Heartbeat <3
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 267
Points : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2010
Ηλικία : 53
Τόπος : Εδιμβούργο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy Empty Απ: Σε ποια ηλικία ήταν η πρώτη σας επαφή με την Candy-Candy

Δημοσίευση από E.T. Κυρ Ιαν 16, 2011 4:26 pm

η πρώτη μου επαφή με το κινούμενο σχέδιο, όπως τα λέγαμε εμείς τότε, ήταν στην πρώτη δημοτικού. Οταν σχολούσαμε στις 6 το απόγευμα ήταν η χειρότερή μου γιατί το έχανα. Για να μην κλαίω υποχρεωνόταν η καημένη η μανούλα μου να το βλέπει και να μου λέει την περίληψη. ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ. Μετά ήμουν συνεχεια πρωινη και έλυσα το πρόβλημα μου. Όταν βγήκε το περιοδικό ανυπομονούσα να το διαβάσω. Ναι το ομολογώ, ο πρώτος μου έρωτας ήταν ο Τέρρυ. ό πρώτος και παντοτινός. Ενα πράγμα σαν τη σοκολάτα ιον αμυγδάλου. Αχ! Τέρρυ In Love
E.T.
E.T.
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 318
Points : 5186
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Ηλικία : 47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης