Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Εικονοθήκη

TGF LOVE TIME

Πρόσφατα Θέματα
» Music videos for Candy and Terry
Σήμερα στις 2:39 pm από stardustia

» Σκίτσα Anime VS Manga
Χθες στις 10:04 pm από HAMLET

» a song for him!!
Τετ Δεκ 07, 2016 12:39 pm από stardustia

» Σχόλια για "Χριστουγεννιάτικα Τερρο-φικ 2016"
Τρι Δεκ 06, 2016 11:33 pm από Dalia

» Γιορτινό Theme
Δευ Δεκ 05, 2016 7:55 pm από ΜΙΜΙ

»  Χριστουγεννιάτικα Τερρο-φικ 2016
Τρι Νοε 29, 2016 11:21 pm από nansecrets

» Ενα τάνγκο για την Κάντυ και τον Τέρρυ
Τετ Νοε 16, 2016 12:48 pm από HAMLET

» Σχόλια για το φικ ''όταν οι κόκορες λαλούν την νύχτα''
Δευ Νοε 14, 2016 10:31 pm από nansecrets

» Η Κάντυ και ο Τέρρυ στα goodreads
Κυρ Νοε 13, 2016 10:58 pm από nansecrets

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Πεμ Νοε 10, 2016 10:15 pm από Marianna Blue Lagoon

» Το soundtrack του anime
Πεμ Νοε 10, 2016 12:13 am από ariel

» Κι άλλες ιστορίες που αγαπήσαμε μικροί...
Τετ Νοε 09, 2016 12:31 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Τρι Νοε 08, 2016 9:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Δευ Νοε 07, 2016 8:58 pm από Marianna Blue Lagoon

» Υπογραφές...
Παρ Νοε 04, 2016 5:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ και Νηλ. Εδώ υπάρχει ενας έρωτας μεγάλος;
Τετ Νοε 02, 2016 12:26 pm από papirous

» Ο πιο αντιπαθής ήρωας της ιστορίας
Δευ Οκτ 31, 2016 1:39 pm από ariel

» Καλωσήρθατε/Welcome
Παρ Οκτ 28, 2016 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Η διάρκεια του έρωτα
Πεμ Οκτ 27, 2016 12:40 pm από stardustia

» Τα μυστικά ( κρυφά ) μηνύματα των σκίτσων.
Τρι Οκτ 25, 2016 3:57 pm από Marianna Blue Lagoon

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

72% 72% [ 70 ]
22% 22% [ 21 ]
4% 4% [ 4 ]
2% 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 97

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Τα γράμματα που δεν θα διαβάσετε ποτέ στην νουβέλα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Τα γράμματα που δεν θα διαβάσετε ποτέ στην νουβέλα

Δημοσίευση από nuitetoile21 Την / Το Παρ Ιουν 24, 2011 11:54 am

Το όλο θεμα αυτού του φικ - που είναι εντελώς παρωδία - προέκυψε απο τα χιλιάδες γραμματα που στελνει η Καντυ στην νουβελα. Οποτε σκεφτηκα να γραψουμε και τα γραμματα πυ δεν υπαρχουν στην νουβελα.Και επειδη η Καντυ εγραφε σε οποιον να'ναι αυτο ακριβως θελω να κανετε και εδω. Σκεφτειτε τον πιο ασχεο παραληπτη και γραψτε του ενα γραμμα εκ μερους της Καντυ. Το ''φικ'' δεν ειναι αποκλειστικά δικο μου - μπορειτε να ανεβαζετε γραμματα και εσεις...Απο την Πουπε μεχρι τον σερβιτορο στο πλοιο που η Καντυ γνωρισε τον Τερρυ...αφηστε την φαντασια σας ελευθερη και διακωμωδηστε την συνηθεια της Καντυ να γραφει γραμματα. και πανω απο ολα διασκεδαστε το!

Υ.Γ βασικα μπορειτε να γραψετε γραμματα με οποιονδηποτε παραληπτη και αποστολεα. Μην περιοριστειτε στο οτι τα στελνει η Καντυ.Μπορουν να στελνουν και η Αννυ, ο Τερρυ κτλ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nuitetoile21 στις Παρ Ιουν 24, 2011 12:17 pm, 1 φορά

nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4768
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Τόπος : neverland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Τα γράμματα που δεν θα διαβάσετε ποτέ στην νουβέλα

Δημοσίευση από nuitetoile21 Την / Το Παρ Ιουν 24, 2011 11:55 am

Γράμμα παρωδία νούμερο 1

Αγαπητή Σουζάνα,

Αυτό είναι το 15627849 γράμμα που σου στέλνω, παρόλο που δεν έχω λάβει απάντηση στα υπόλοιπα. Ο Τέρρυ λέει ότι δεν απαντάς γιατί είσαι νεκρή και ίσως να έχει δίκιο.

Αλλά εγώ δεν μπορούσα να συγκρατηθώ, και έπρεπε να σου γράψω ακόμα μια φορά. Σε ευχαριστώ Σουζάνα! Με τον θάνατο σου μας έκανες πολύ ευτυχισμένους. Και ο Τέρρυ είναι ευτυχισμένος και ήθελα να στο πω για ακόμα μια φορά για να νιώσεις και εσύ λίγο καλύτερα στον τάφο σου.

Πριν λίγους μήνες γεννήθηκε και το δέκατο τέταρτο παιδί μας. Κοριτσάκι είναι. Ρώτησα τον Τέρρυ αν θα ήθελε να το βγάλουμε Σουζάνα. Ο Τέρρυ άνοιξε διάπλατα τα μάτια του και δήλωσε κατηγορηματικά πως δεν θέλει.

Λυπάμαι Σουζάνα, εγώ πραγματικά ήθελα να δώσω στο παιδί το όνομα σου. Για να τιμήσω την μνήμη σου γιατί έτσι και αλλιώς επειδή εσύ είσαι τώρα πεθαμένη, μπορώ να ζω και εγώ ευτυχισμένη στο πλευρό του Τέρρυ.

Κατέληξα ότι εσυ τον αγαπάς πιο πολύ από μένα. Εγω ποτέ δεν θα πέθανα για να τον κάνω ευτυχισμένο…εσυ όμως το έκανες…πόσο σε θαυμάζω για αυτό…

Ζήτησα από τον Τέρρυ να επισκεφτούμε τον τάφο σου. Αλλά ο Τέρρυ αρνείται να πατήσει εκεί..Έχουμε να έρθουμε πάνω από δέκα χρόνια..θα πρέπει να νιώθεις μοναξιά…

Θα ήθελα να μάθω νέα σου..Τι γίνεται εκεί πάνω; Έχεις βρει άραγε τον Άντονυ και τον Στηαρ; Περνάτε καλά όλοι μαζί;

Εδώ είναι όλα όπως τα ξέρεις.. Σε λίγο καιρό κλείνουμε είκοσι χρόνια παντρεμένοι με τον Τέρρυ και μπορώ να πω ότι είμαστε το ίδιο ερωτευμένοι όπως στην αρχή. Δεν νιώθεις καλύτερα που το ακούς αυτό; Ο θάνατος σου δεν ήταν μάταιος.

Τελικά δεν ήσουν κακός άνθρωπος. Το απέδειξες όταν πέθανες.Σε φαντάζομαι μερικές φορές σαν άγγελο που μας προστατεύει. Ο Τέρρυ ανατριχιάζει και μόνο στην ιδέα ότι έχεις γίνει άγγελος και μας παρακολουθείς.Είναι επειδή συγκινείται πολύ…

Πρέπει να σε αφήσω… Το μωρό κλαίει, τα άλλα δεκατρία πεινάνε και ο Τέρρυ έχει το ύφος ‘’πάμε στο κρεβάτι τώρα’’.

Σουζάνα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ που θυσιάστηκες για την δικιά μας ευτυχία…και περιμένω απάντηση σου σύντομα.

Φιλικά, Κάντυ

nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4768
Τόπος : neverland

Δημοσίευση από libra Την / Το Παρ Ιουν 24, 2011 12:33 pm

Αγαπητή Κάντυ (τι αγαπητή, αλλά λέμε τώρα)

Μην ανησυχείς για τα γράμματα που δεν μου στέλνεις και βλέπω πολύ καλά τι γίνεται κατά την αποχώρησή μου από τα εγκόσμια. Βλέπεις η κατάρα σου δεν με κυνηγούσε μόνο στην Γη αλλά και εδώ, στον άλλο κόσμο που είμαι. Μου έχει γίνει στενός κορσές ένας Στήαρ με μια εφεύρεση που μπορείς να παρακολουθείς τα πάντα...

Κι έτσι, επειδή το συμβούλιο του Αγίου Πέτρου αποφάσισε ότι με την ζωή που έκανα στην Γη, ο μόνος τρόπος να μπω στον Παράδεισο θα ήταν αν δεχόμουν να σας βλέπω όλη μέρα μέσα από αυτή την συσκευή, βλέπω τα πάντα πολύ καλύτερα κι από εσένα την ίδια.

Πάντα αναρωτιόμουν τι θα κάνετε εσείς οι δύο αν θα έφευγα ποτέ από την ζωή, αλλά αυτό δεν το περίμενα. 7 χρόνια παρακάλαγα τον Τέρρυ να προχωρήσουμε στον γάμο μας και αυτός δεν άκουγε κουβέντα και τώρα κάθε γωνία, κρεβάτι και ντιβάνι του σπιτιού σας τρίζει από τις ακολασίες σας, ενώ το δικό μου το κρεβάτι δεν πρόλαβε να τρίξει ποτέ.

Ήθελα να ήξερα ποιος αντίχριστος ονόμασε αυτόν τον τόπο Παράδεισο. Όσο για τον Τέρρυ μπορείς να είσαι σίγουρη για τα συναισθήματά μου. Αν είχα καταλάβει πόσο καψούρης ήταν μαζί σου, όχι πόδι, αλλά ούτε τρίχα από τα μαλλιά μου δεν θα θυσίαζα για χάρη του. Αλλά βλέπεις, η ζωή όταν πέφτεις στα χέρια μιας στερημένης γιαπωνέζας μπορεί να γίνει πολύ δύσκολη.

Με τα προσόντα τα δικά μου, θα ήθελα στο πιάτο όποιον ήθελα, αλλά βλέπεις η μανία της να κάνει το shoujo, tragedy με έριξε κάτω από τον προβολέα, αλλά μην ανησυχείς ούτε και για αυτό. Δεν θα ανηφορίσει προς τα εδώ ο φροντιστής; Στημένη του την έχω!!!!

Μπορείς και να σταματήσεις να γράφεις γράμματα, αν και με την τάση να γράφεις και στις πέτρες δεν το βλέπω και πολύ πιθανό. Αν ζούσα ακόμα θα είχα αγοράσει μετοχές στα ταχυδρομεία και θα είχα φύγει για το Μπαλί. Αν ζούσα ακόμα δεν θα είχα ανοίξει ούτε την πόρτα του Θεάτρου σε αυτόν τον αχάριστο τον Τέρρυ.

Συγχύστηκα τώρα και πιο πολύ συγχύστηκα επειδή σας βλέπω πάλι να σαλιαρίζετε... Φτάνει πια!!! ΦΤΑΝΕΙ!!! Αηδία καταντήσατε. Όλα τα ζευγάρια κάποια στιγμή βαριούνται. Με σας τι θα γίνει.

Μακάρι να σου έλεγα ότι δεν θέλω να σε ξαναδώ, αλλά αυτό δεν γίνεται. Αλλά έτσι πάντα άτυχη ήμουν και στη ζωή και στον θάνατο.

Σας εύχομαι να ζήσετε πολλά χρόνια γιατί αν έρθετε προς τα εδώ δεν ξέρω κι εγώ τι θα γίνει.

Εχθρικότατα
Σουζάνα

Φωνή Σουζάνας: Σταμάτα κι εσύ όλη την ώρα πάνω από το κεφάλι μου για την Πάτυ και την Πάτυ. Να πας να μάθεις μόνος σου τι κάνει. Αμάν πια! Σε βαρέθηκα κι εσένα και τις ιδέες σου Evil or Very Mad

libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17804
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

http://terry.forumgreek.com

Δημοσίευση από juliet Την / Το Παρ Ιουν 24, 2011 10:52 pm

Αγαπημένη μου ανηψιά, κόρη, πέτρα του σκανδάλου, λολίτα, Κάντυ,

Πότε θα γυρίσεις κοριτσάκι μου ανησυχώ ο μπαμπάκας, θείος, θεός Άλμπερτ…
Αχ τι να σου πω πρώτα;
Για αρχή, ναι, πολύ χαίρομαι για τον γάμο σου και που όλα πάνε καλά μεταξύ σας…αλλά Κάντυ, δεν θα γυρίσεις και λίγο στην Αμέρικα; Όλο εκεί στις υγρασίες θα κάθεσαι; Θα πιάσεις καμία πνευμονία και άντε να σε φροντίσει ο μπεκρούλιακας, αυτό το φοβερό παιδί που πήγες και αγάπησες (θεόστραβη).
Ενώ αν ήσουν εδώ, θα πηγαίναμε στα καλύτερα hospital της New York από Memorial και πάνω…λέω αν ποτέ κρύωνες..γιατί αν ήσουν εδώ δεν θα κρύωνες. Χαχα δεν γέλασες ε;
Και πως καλό μου κορίτσι το αποφάσισες μετά από τόσο πέσιμο, ενδιαφέρον που σου έδειξα να προχωρήσεις σε αυτόν το γάμο με αυτόν τον αλήτη ευγενή της κοινωνίας;
Τώρα φυσικά εγώ δεν σε μαλώνω, ξέρεις πως πάντα σε φαντάζομαι σκέφτομαι με τις πιο καλές προθέσεις ορέξεις. Νόμιζα ότι σαν κηδεμόνας σου θα ήμουν επαρκής και μετά από τόσα χρόνια γνωριμίας (την υπομονή μου μέσα) θα ήθελες να προχωρήσουμε και να μου κατσεις να το συζητήσουμε.
Έχω πάρει την γκάιντα παραμάσχαλα τώρα και σε φαντάζομαι στο λόφο όπως τότε που σε συνάντησα..παίζω, παίζω την γκάιντα και δεν γίνεται τίποτα…
Ένα δράμα ζω και εγώ και η γκάιντα. Α τον πουπέ τον παράτησα άφησα στην Αφρική γιατί κάτι πληροφορίες είχα ότι ολίγον τι μύριζα και ήθελα αυτό να το ξέρεις μπας και συντομεύσεις την επιστροφή σου.
Αντε καλή επιστροφή στην πατρίδα, εγώ μέχρι να γυρίσεις θα παίζω την γκάιντα γυμνός μόνος και θα ανεβαίνω το λόφο.

Με αγάπη,
ο φανταστικός σου θείος Άλμπερτ.

Υποσημείωση: Ελα βρε να σε δω λίγο, να σε ανεβάσω και στο λόφο πάνω, να σου δείξω και πως φυσάν την γκάιντα, το χερι πνευμόνι μου έφυγε...τόσα χρόνια παίζε-παίζε την γκάιντα δεν αντεχω άλλο Κάντυ

juliet
Archie
Archie

Αριθμός μηνυμάτων : 781
Τόπος : Στα βαθύ δάσος της Φαντασίας...
Χιούμορ : Παντού και πάντα

http://vampireknight.all-up.com/forum.htm

Δημοσίευση από nansecrets Την / Το Τετ Ιουν 29, 2011 7:03 pm

Δεσποινις Σουζαννα Μαρλοου,

Θελω να σας εκφρασω τη απεραντη χαρα και λυπη μου για το ατυχημα σας.
Ο προβολεας που επεσε δεν ηταν για τον Τερρυ αλλα όπως πολύ σωστα υπολογισα για εσας που θα τρεχατε να τον σωσετε, μονο που δεν ειχα υπολογισει τις παραπλευρες απωλειες, δηλαδη ότι θα επιζησετε… τι να γινει.. συμβαινουν και λαθη..
Ομολογω ότι το σχεδιο που ειχα καταστρωσει για την εξοντωση σας ηταν σχεδον τελειο.. αλλα ο παραγοντας τυχη ηταν τελικα με το μερος σας πιο πολύ από ότι με εμενα.
Ηλπιζα ότι μετα την πτωση του προβολεα θα ειχε γλυτωσει ο καημενος ο Τερρυ και θα ηταν πλεον ελευθερος να ζησει με την αγαπημενη μου κορη Καντυ αλλα απεδειχθη ότι ο Χαρος κανει σκληρα παζαρια για να σας δεχθει στην αγκαλια του.. ισως επρεπε να του εχω ταξει και την θεια Ελρου και την Ελιζα αλλα ειπαμε.. λαθη συμβαινουν..
Πλεον ετσι που τα καταφερατε και τους χωρισατε τους δυο τοσο ερωτευμενους νεους το μονο που μενει είναι να ευχηθω να ειπραξετε τα αναλογα συντομα.. αλλα ας οψεται η Μιζουκι που θα σε πεθανει σε μερικα χρονια κι όχι ακομα!
Να μην σας κουραζω άλλο ειστε και αρρωστη (δεν εννοω το ποδι σας)!
Να ευχηθω συντομη απελευθερωση για τον καημενο τον Τερρυ και σε σας στελνω ολη μου την αρνητικη ενεργεια για ταχεια επιδεινωση και καταληξη.

Μετα αποστροφης & βδελυγμιας,

Γουλλιαμ Α. Αρντλευ

(** ο μπαμπας/θειος/φιλος τελικα ηταν υπερ του ζευγαριου.. αλλα τον παρεξηγησανε οι φαν του... lol! )

nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 24220
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

http://terry.forumgreek.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης