Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Κυρ Μαρ 17, 2024 11:34 am από Marianna Blue Lagoon

» Τερρο-Δωράκια
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μαρ 15, 2024 8:41 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_lcap72%Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Ψυχολογικό Προφίλ

+11
nuitetoile21
Dalia
nina
anna
ariel
libra
nansecrets
Candy
juliet
eva
lina
15 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από nina Πεμ Φεβ 10, 2011 12:36 pm

Ωραιο θεμα lina …
Anna με πεθανες Cry laughing Cry laughing Cry laughing ολοι ειχαμε εναν τετοιο "πριγκιπα" στα 5 μας ... τον δικο μου τον ελεγαν Αστερη Cry laughing καταλαβαινεται απο το ονομα ...

Λοιπον στο θεμα μας ...

Και εγω πιστευω ότι υπαρχει ένα συγκεκριμενο ψυχολογικο προφιλ πισω από τις επιλογες μας στο συγκεκριμενο θεμα. Είναι εντυπωσιακο να ανακαλυπτεις πόσο κοινα βλεπεις καποια θεματα με ανθρωπους που εχουν μεγαλωσει σε εντελως διαφορετικα περιβαλλοντα, με άλλες κουλτουρες και παρολα αυτά να υπαρχει ταυτιση αποψεων! Μεταξυ μας δεν εχουμε ξανασυζητησει το θεμα, αλλα εχω γραψει πολλες φορες στο παρελθον για ρεζερβες, για τριτες επιλογες και συμβιβασμους! Με καλυψες.

Τώρα … εμεις θελουμε τον μεγαλο ερωτα, με παθος, με ενταση, με διεκδικηση, θεωρουμε ότι οι μεγαλες αγαπες δεν σβηνουν ποτε! Γι αυτό και η Μιζουκι ταυτισε το αγαπημενο μας ζευγαρι με τον Ρωμαιο και την Ιουλιετα, για να τονισει αυτόν τον απολυτο ερωτα … και φυσικα το πετυχε! Γι αυτό ειμαστε ακομα εδώ μετα από τοσα χρονια, λογω του αδικου και σπαρακτικου χωρισμου !

Από την άλλη πλευρα οι woody-fans προτιμουν την ασφαλεια, την ταξη και την ηρεμια. Δεν μπορω να πω ότι ο Αλμπερτ δεν θα ηταν ενας καλος συντροφος, και προσωπικα δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια της συγκρισης, γιατι ο καθενας ψαχνει διαφορετικα στοιχεια στον συντροφο του αλλα και γιατι δεν μπορεις να συγκρινεις δυο ανομοια πραγματα!

Το εντυπωσιακο για μενα δεν είναι ότι υπαρχουν φανς που εχουν ‘’ερωτευθει’’ την προσωπικοτητα του Αλμπερτ (Alfans), αλλα το ότι φαντασιωνονται μια σχεση μεταξυ Αλμπερτ και Καντυ (Woody-fans). Εκτος από την εικονα του, που αναμφιβολα επηρεαζει αφου ειδικα το Δυτικο κοινο τον γνωρισε μεσα από το manga/anime, υπαρχουν πολλα στοιχεια που ουσιαστικα αποτρεπουν οποιαδηποτε ρομαντικη διασυνδεση αναμεσα τους:
1. Η Καντυ στην αρχη τον εβλεπε σαν έναν μεγαλυτερο φιλο-προστατη και στην συνεχεια μεχρι και το τελευταιο γραμμα σαν αδερφο. Ειδικα στο manga (που το γνωριζουμε ολοκληρο), αδερφο τον ανεβαζει, αδερφο τον κατεβαζει!
2. Τον συγκρινει 2 φορες με τις μαμαδες της.
-Όταν την περιποιειται μετα την καταρρευση της από τον χωρισμο, σκεφτεται … ‘’ ο Αλμπερτ με χαιδεψε και μου σκουπισε τα δακρυα. Μονο άλλη μια φορα στην ζωη μου θυμαμαι να με χαιδευουν τοσο τρυφερα, πριν από χρονια … η αδελφη Μαρια και η κα. Πονυ, μονο αυτές … ευχαριστω Αλμπερτ’’
και μια ακομα εμμεσα στην ΝΕΑ ΝΟΥΒΕΛΑ … λεει ..
- ‘’ Ευχαριστω τους γονεις μου που με αφησαν στο ορφανοτροφειο γιατι ετσι γνωρισα τον Αλμπερτ’’
-‘’ Ευχαριστω τους γονεις μου που με αφησαν στο ορφανοτροφειο γιατι ειχα δυο τοσο καλες μαμαδες’’
(υπαρχουν κι αλλα, αλλα το νοημα βγαινει αβιαστα νομιζω …)
4.Στην νεα νουβελα όταν ο Αλμπερτ της αποκαλυπτει το παρελθον του, την συγκρινει με την αδελφη του την Ροζμαρι (!) και η Καντυ σε άλλο σημειο με τις φιλεναδες της !!! Cry laughing

Τώρα αν όλα αυτά συν το γεγονος ότι υπαρχει και η υιοθεσια στην μεση, γεννουν ρομαντικα αισθηματα και δημιουργουν ερωτικη ατμοσφαιρα … θα ηταν ενδιαφερουσα μια επαγγελματικη αποψη … αλλα ο καθενας νομιζω μπορει να σχηματισει μια εικονα για το ψυχολογικο προφιλ των Woody-fans … (Fever Zip)



nina
nina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1387
Points : 6589
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010
Τόπος : New York!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από anna Πεμ Φεβ 10, 2011 12:37 pm

αυτο με το eq-iq δν νομιζω να ειναι απαραιτητο, γιατι μαλλον τοτε ειμαι η εξαιρεση του κανονα!!!! (διοτι εννοειται πως ειμαι κ πολυ ευαισθητη, κ πανεξυπνη!!! Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha )


παντως, για να επιστρεψουμε στο θεμα μας, που ειναι το ψυχολογικο μας προφιλ, εγω εχω να πω πως ναι, ειμαι τερρυκια για τον απλουστατο λογο οτι ετσι ειμαι κ στην πραγματικη μου ζωη...καλως ή κακως, πιστευω στους μεγαλους ερωτες, στο αλλο μισο, στην αδελφη-ψυχη, πειτε το οπως θελετε, που αν μας κανει κλικ, αυτο ηταν, τελειωσε, παπαλα, κλεισαμε!! καρδια ειναι, δν ειναι αγκιναρα να αγαπαει καθε 3 κ λιγο!! (για την δικη μου μιλωντας παντα!!!) Κ επισης, δν αντεχω καθολου τους χλιαρους ερωτες!!! κ ολο αυτο μεταξυ αλμπερτ-καντυ, μου κανει πολυ σταθερο, σιγουρο κ βαθυ κτλ κτλ )γιατι γνωριζονται καιρο κ εχουν περασει πολλα σαν φιλοι, αλλα ρε συ Candy, ολους τους φιλους μας τους αγαπαμε, κ σιγουρα τους κολλητους μας πιο πολυ, αλλα δν σημαινει οτι ολοι μας κανουν "κλικ"!!! γιατι προφανως για να ειναι φιλοι κ οχι γκομενοι, δν υπηρχε ερωτικη χημεια!) αλλα πολυ νεροβραστο!!! ξενερωτο!!! αοσμο, αγευστο, αδιαφορο!!!! κ εγω εχω συνηθισει τις σχεσεις με πολυ συναισθημα κ χωρισμους με πολυ κλαμα (οπως τωρα καλη ωρα) κ μαυρη καταθλιψη!!! δν λεω οτι εχω δικιο, απλα ειναι ο δικος μου τροπος να βλεπω τα πραγματα!



Μπορουμε να συμφωνησουμε απλα στο οτι διαφωνουμε στον τροπο που βλεπουμε τα πραγματα!!! τουλαχιστον, θα εχουμε συμφωνησει κ σε κατι!!!! blowkiss: lol! lol!
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 12:49 pm

lina έγραψε:
Η ζωή συνεχίζεται!!!!

Γι' αυτό έγραψα ότι αν δεν απελευθερωνόταν ο Τέρρυ, θα φανταζόμουν την Κάντυ με κάποιον άλλον, και όχι με το θετό της πατέρα...

Τι να σου πω... Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις μιά πραγματική υιοθεσία όπως αυτή της Άννυ από τους Μπράιτον από ένα ψυχικό σε ένα κοριτσάκι για να έχει καλύτερο μέλλον δε φταίω εγώ...
Κάποιος παλιός έλεγε (Νίτσε νομίζω τον έλεγαν) πως αν δεν πιστεύεις τα λόγια κάποιου κοίταξε τις πράξεις του. Δεν περιμένω να ακούσω το "σ' αγαπώ" όπως το εννοείς εσύ. Μου φτάνουν οι πράξεις του Άλμπερτ και της Κάντυ αλλά και τα γραφόμενά τους στην αλληλογραφία τους.

lina έγραψε:
Συνεχίζεται δε σημαίνει ότι αναιρούνται όλα τα προηγούμενα...ο Άλμπερτ ήταν το φιλαράκι και προστάτης της, όχι ο έρωτάς της... Και ο πρίγκηπας της λες ήταν πρώτος στην καρδιά της - πότε του είπε ότι τον αγαπάει ή έστω αγάπησε; Δε λέω ότι δεν αγαπούσε τον Άλμπερτ, αλλά όχι ερωτικά...
Τον έρωτα της Κάντυ για τον πρίγκηπα τον αναφέρει η ίδια και όχι εγώ. Hihihi


lina έγραψε:
Αναρωτιέμαι τι IQ έχει η Μιζούκι κι αν είναι μέλος της ΜENSA - βρε μπας κι αυτά που γράφει δεν είναι νουβέλλες, αλλά αποδείξεις θεωριών πυρηνικής φυσικής, που μόνο όσοι έχουν υψηλο ΙQ τα κατανοούν;
Πάντως, καλο θα είναι να λαμβάνεις υπόψης και το ΕQ (που πολλές φορές δεν είναι τόσο υψηλο στους ανθρώπους με υψηλό ΙQ)

Ίσα ίσα που η Κάντυ είναι "λογοτεχνία" (λέμε τώρα) για εφήβους και αν βάλεις την κόρη σου να δει το ανιμέ είμαι σίγουρη πως δε θα σου πει στο τέλος "Τι καλά μαμά... μιά οικογένεια επιτέλους ενώθηκε..." Αν στο πει... να αρχίσεις να ανησυχείς. Point Όσο για το EQ αν θεωρείς πως αυτοί που έχουν υψηλό θα πρέπει να κλαίγονται μιά ζωή για ένα χαμένο έρωτα τότε μάλλον η Κάντυ και η πνευματική της μητέρα έχουν αρκετά χαμηλό... Mpaaaa


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Candy στις Πεμ Φεβ 10, 2011 1:03 pm, 1 φορά
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Dalia Πεμ Φεβ 10, 2011 12:52 pm

anna έγραψε:αλλα ειναι πιο λογικο οτι ο ενας κ μοναδικος ερωτας της ζωης της, το αλλο της μισο, ειναι ενας 17χρονος που ειδε μια φορα οταν ηταν 6 χρονων?????


JESUS!!!!! μολις συνειδητοποιησα πως εδω κ 20 χρονια ειμαι παραφορα ερωτευμενη με το γιο της δασκαλας μου στο νηπιαγωγειο.................... Loveeeee Ημουν 5 κ ηταν 12............ψηλος (οχι οτι εγω ημουν ενα μπασμενο 5χρονο κ εκεινος λογω ηλικιας μου εριχνε 3 κεφαλια lol! ), μελαχροινος, μου εκανε δωρο ενα αυτοκινητακι......κ τον ερωτευτηκα.......το αυτοκινητακι το εχω κρατησει, εκεινον ομως δν τον ξαναειδα παρα στα 18 μου, οταν πηγα για πλακα στη γιορτη του νηπιαγωγειου να δω τη δασκαλα μου...........ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha

καλα εγω στα 5 δεν ειχα βγει ακομα απτο αυγο...(λεμε τωρα)
παντως το χω παρατηρισει οτι κοπελιτσες μικρων ηλικιων π.χ. 15-16
ερωτευονται αντρες ηλικιας 30-35-40-45...τυχαιο ...?! δεν νομιζω...
και τι παραξενο...οι περισσοτεροι ειναι εκτος ελλαδος...αυτο θα πει
JESUS CHRIST SUPERSTAR !!!
ομολογω τωρα οτι αν ημουν στη θεση της καντυ δεν θα ξερα ποιον να διαλεξω...
τερρυ ή αλμπερτ?? κατα την αποψη μου αυτος που θα κανε το παν για να με κερδισει...
γιατι κι εγω πριν τον μεγαλο και πρωτο και μοναδικο ερωτα ...ολο κατι μεγαλα γαιδουρια ερωτευομουν
αλλα τελικα με κερδισε ο μικρος..αααααααχχχχχχχχχχ Loveeeee Loveeeee Loveeeee
Dalia
Dalia
Terry Extreme Guru
Terry Extreme Guru

Αριθμός μηνυμάτων : 8488
Points : 14605
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : In a Galaxy far, far away...
Χιούμορ : Well, be my guest!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 12:59 pm

anna έγραψε:... αλλα ρε συ Candy, ολους τους φιλους μας τους αγαπαμε, κ σιγουρα τους κολλητους μας πιο πολυ, αλλα δν σημαινει οτι ολοι μας κανουν "κλικ"!!! γιατι προφανως για να ειναι φιλοι κ οχι γκομενοι, δν υπηρχε ερωτικη χημεια!) αλλα πολυ νεροβραστο!!! ξενερωτο!!! αοσμο, αγευστο, αδιαφορο!!!! κ εγω εχω συνηθισει τις σχεσεις με πολυ συναισθημα κ χωρισμους με πολυ κλαμα (οπως τωρα καλη ωρα) κ μαυρη καταθλιψη!!! δν λεω οτι εχω δικιο, απλα ειναι ο δικος μου τροπος να βλεπω τα πραγματα!
Θες να πεις πως να συγκατοικούσες στα 16 σου που οι ορμόνες της εφηβείας βαράνε κόκκινο με έναν γοητευτικό άντρα που κάνει ό,τι περνάει από το χέρι του να είσαι ευτυχισμένη θα κόλλαγες στον 18χρονο με τον οποίο 9/10 μέρες τις ζήσατε χώρια αλλά κάποια στιγμή σε είχε φιλήσει;;;; Αν ναι, Waw!!!! ανατρέπεις τα δεδομένα 100 χρόνων ψυχολογίας... party



anna έγραψε:... Μπορουμε να συμφωνησουμε απλα στο οτι διαφωνουμε στον τροπο που βλεπουμε τα πραγματα!!! τουλαχιστον, θα εχουμε συμφωνησει κ σε κατι!!!! blowkiss: lol! lol!

Αυτό είναι δεδομένο... cheers
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από lina Πεμ Φεβ 10, 2011 2:09 pm

Candy έγραψε: Μου φτάνουν οι πράξεις του Άλμπερτ και της Κάντυ αλλά και τα γραφόμενά τους στην αλληλογραφία τους.

Κι εγώ αυτά διάβασα και είδα, αλλά δεν εβγαλα τα ίδια συμπεράσματα με σένα.




Candy έγραψε: Όσο για το EQ αν θεωρείς πως αυτοί που έχουν υψηλό θα πρέπει να κλαίγονται μιά ζωή για ένα χαμένο έρωτα τότε μάλλον η Κάντυ και η πνευματική της μητέρα έχουν αρκετά χαμηλό... Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 309744

Οι άνθρωποι με υψηλό EQ κατανοούν και εκφράζουν πιο αποτελεσματικά τα συναισθήματά τους, αλλά και αντιλαμβάνονται τα συναισθήματα των άλλων.

Όσο για την Κάντυ και την μαμά της, σίγουρα έχουν χαμηλό EQ (τουλάχιστον όσο αφορά στις δικές σου απόψεις) αφού έβγαλαν κάτι (δηλαδή τον έρωτα προς τον Άλμπερτ) που η πλειοψηφία των θαυμαστών του δεν αντιλήφθηκε.
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6376
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 2:33 pm

lina έγραψε:
Candy έγραψε: Μου φτάνουν οι πράξεις του Άλμπερτ και της Κάντυ αλλά και τα γραφόμενά τους στην αλληλογραφία τους.

Κι εγώ αυτά διάβασα και είδα, αλλά δεν εβγαλα τα ίδια συμπεράσματα με σένα.

Candy έγραψε: Όσο για το EQ αν θεωρείς πως αυτοί που έχουν υψηλό θα πρέπει να κλαίγονται μιά ζωή για ένα χαμένο έρωτα τότε μάλλον η Κάντυ και η πνευματική της μητέρα έχουν αρκετά χαμηλό... Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 309744

Οι άνθρωποι με υψηλό EQ κατανοούν και εκφράζουν πιο αποτελεσματικά τα συναισθήματά τους, αλλά και αντιλαμβάνονται τα συναισθήματα των άλλων.

Όσο για την Κάντυ και την μαμά της, σίγουρα έχουν χαμηλό EQ (τουλάχιστον όσο αφορά στις δικές σου απόψεις) αφού έβγαλαν κάτι (δηλαδή τον έρωτα προς τον Άλμπερτ) που η πλειοψηφία των θαυμαστών του δεν αντιλήφθηκε.

Λίνα μου,
δεν υπήρχε περίπτωση να αντιληφθείς τον έρωτα Κάντυ - Άλμπερτ όχι επειδή δεν μπορείς και δεν είσαι ικανή αλλά επειδή δε θέλεις.
Και αυτό το σέβομαι...
Και εγώ θέλω πάρα πολύ ο Άραγκορν να μείνει με την Εογουην και ευελπιστώ κάποια στιγμή οι απόγονοι του Τόλκιν να κατανοήσουν το λάθος του Angry Shake και να μας δώσουν το πολυπόθητο τέλος.
Σπόιλερ:
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από nuitetoile21 Πεμ Φεβ 10, 2011 2:36 pm

συγγνωμη που κανω ασχετο σχολιο αλλα ποτε υπηρχε ερωτας μεταξυ αραγκον και εογουιν??? εγω μονο την εογουιν ειδα καπως να καψουρευεται αλλα και αυτο μαλλον πιο πολυ ενθουσιασμος ηταν παρα κατι ουσιωδες.
nuitetoile21
nuitetoile21
Terry Addict
Terry Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 4781
Points : 11947
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : neverland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από lina Πεμ Φεβ 10, 2011 2:43 pm

nuitetoile21 έγραψε:συγγνωμη που κανω ασχετο σχολιο αλλα ποτε υπηρχε ερωτας μεταξυ αραγκον και εογουιν??? εγω μονο την εογουιν ειδα καπως να καψουρευεται αλλα και αυτο μαλλον πιο πολυ ενθουσιασμος ηταν παρα κατι ουσιωδες.

Ώπα, ώπα,,,, έχουμε κι άλλον έρωτα που βγήκε από το πουθενά;

(Τώρα που το λέτε και το θυμήθηκα, ο Άραγκον ποτέ δεν έδειξε να αγαπάει κάποια εκτός από την ξωτικούλα του)
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6376
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 2:48 pm

nuitetoile21 έγραψε:συγγνωμη που κανω ασχετο σχολιο αλλα ποτε υπηρχε ερωτας μεταξυ αραγκον και εογουιν??? εγω μονο την εογουιν ειδα καπως να καψουρευεται αλλα και αυτο μαλλον πιο πολυ ενθουσιασμος ηταν παρα κατι ουσιωδες.

Δε διαφωνώ καθόλου... party

Αναφέρω τί θα ήθελα να συμβεί με έναν "έρωτα" που δεν υφίσταται και από τις δύο πλευρές γιατί μπορεί ο Τέρρυ σας να ήταν καψούρης μέχρι τέλους αλλά η Κάντυ τον είχε ξεγράψει νωρίς... Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από lina Πεμ Φεβ 10, 2011 2:55 pm

Candy έγραψε:
nuitetoile21 έγραψε:συγγνωμη που κανω ασχετο σχολιο αλλα ποτε υπηρχε ερωτας μεταξυ αραγκον και εογουιν??? εγω μονο την εογουιν ειδα καπως να καψουρευεται αλλα και αυτο μαλλον πιο πολυ ενθουσιασμος ηταν παρα κατι ουσιωδες.

Δε διαφωνώ καθόλου... Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 640187

Αναφέρω τί θα ήθελα να συμβεί με έναν "έρωτα" που δεν υφίσταται και από τις δύο πλευρές γιατί μπορεί ο Τέρρυ σας να ήταν καψούρης μέχρι τέλος αλλά η Κάντου τον είχε ξεγράψει νωρίς... Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 738686 Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 738686 Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 738686

Άρε, Κάντυ, το είδες από το τέλος το ανιμέ - σχημάτισες εκεί γνώμη για τον Άλμπερτ- και μας λες ότι η κανονική Κάντυ τον είχε ξεγράψει νωρίς...(αλήθεια τα προηγούμενα επεισόδια/τεύχη τα είδες ποτεWink

Και πάλι στο ψυχολογικό...πόσο "εύκολα" νομίζετε ότι ξεγράφονται οι μεγάλοι έρωτες;
Και ξεπερνιούνται΄με άλλους "μεγάλους" έρωτες ή με αδερφικούς φίλους;
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6376
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από ariel Πεμ Φεβ 10, 2011 3:32 pm

Δεν μπορώ παρα να παρατηρήσω ομοιότητες στα τριγωνα Κάντυ-Τερρυ-Αλμπερτ και Αραγκον-Αργουεν- Εογουιν!

Νομίζω Candy, οτι η αδυναμία σου στους ήρωες Αλμπερτ και Εογουιν, σε κάνει να θες το καλύτερο γι' αυτους και επομένως την Κάντυ και τον Αραγκον να υποκείπτουν στον έρωτά τους! Σαν φαν, έχεις δικαίωμα να επιθυμεις ο,τι θες, αλλα τα εργα δεν δίνουν ελπίδες για την πραγμάτωσή τους. Ο Τολκιν ειδικά, εστησε, εναν τόσο μεγάλο ερωτα μεταξυ Αραγκον και Αργουεν, που κανεις και τίποτα, δεν θα μπορούσε να γκρεμίσει! Ο Αραγκον αγαπούσε μόνο μία και εδω μπαίνει τελεία.
Για τον Αλμπερτ, πάλι, ισχυει μια απο τα ίδια. Οσο κι αν λέμε οτι αγάπησε την Κάντυ, αυτή ποτέ δεν ανταπέδωσε τα αισθήματά του. Δεν διαφωνώ, οτι δυο φίλοι μπορει να γίνουν ζευγάρι (και καλό μαλιστα) αλλα σ' αυτό το έργο, δεν είδαμε τίποτα τέτοιο. (πρέπει να ανοιξουμε θέμα για τον Αλμπερτ και την Κάντυ νομίζω)
Και μια και η Λίνα ρωτάει πόσο ευκολα ξεχνιούνται οι μεγάλοι ερωτες, να ρωτήσω κι εγω με την σειρά μου, πόσο ευκολο είναι να συνυπάρχεις με κάποιον, όταν τον έχεις δει να λίωνει για κάποιον άλλο; θα το αντέχατε;






Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από anna Πεμ Φεβ 10, 2011 3:38 pm

Candy έγραψε:
Και εγώ θέλω πάρα πολύ ο Άραγκορν να μείνει με την Εογουην και ευελπιστώ κάποια στιγμή οι απόγονοι του Τόλκιν να κατανοήσουν το λάθος του Angry Shake και να μας δώσουν το πολυπόθητο τέλος.
Σπόιλερ:

Waw!!!! Angry Shake Angry Shake Angry Shake αυτο ηταν......δν ειμαι καλα........η καρδια μου........χανομαι....σβηνω....... strecher: strecher: strecher: strecher: strecher: (ευτυχως που ο Τολκιν εχει πεθανει γιατι αν υπηρχε εστω 1/10000000000000 να αλλαξει την ιστορια κ να μου χαλασει τη μετενσαρκωση του Μπερεν κ της Λουθιεν, θα εκλαιγα για τις επομενες 22 ζωες μου!!!! lol! lol! - κ απ την αρχη δν την ειχα δει με καλο ματι αυτην.......απ την 1η σελιδα που εμφανιστηκε ημουν λιγο Suspect )


υ.γ. και τελικα στη συμφωνια των αποψεων δν το εχουμε καθολου!!!! lol! lol! lol! ειμαι σιγουρη οτι εισαι γαυρος, κ οτι αν εβλεπες vampire diaries θα ησουν team stefan (πλακα πλακα απο περιεργεια, δες το να δουμε αν εχω δικιο!! lol! lol! ) κ στο twilight θα ησουν team jacob!!!! lol!
(ειμαι σιγουρη οτι αν το διαβασει η ναν που με νιωθει, θα ξεραθει στα γελια!!!)
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από lina Πεμ Φεβ 10, 2011 3:42 pm

ariel, εγώ ξαναβάζω τα όσα έγραψα παραπάνω
lina έγραψε:
Δε θα΄θελα ποτε να ήμουν η δεύτερη επιλογή και νομίζω ότι ούτε η Κάντυ θα "παρηγοριόταν" μετά τον χωρισμό της με τον Τέρρυ με τον Άλμπερτ (ερωτικά και πάλι εννοώ). Νομίζω ότι αυτό φορτίζει πολύ τις σχέσεις - το να ξέρεις ότι ο δεσμός σου έχει πονέσει και κλάψει και έχει δηλώσει ότι αγαπάει περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον όχι εσένα, αλλά κάποιον άλλον
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6376
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 3:44 pm

lina έγραψε:
Άρε, Κάντυ, το είδες από το τέλος το ανιμέ - σχημάτισες εκεί γνώμη για τον Άλμπερτ- και μας λες ότι η κανονική Κάντυ τον είχε ξεγράψει νωρίς...(αλήθεια τα προηγούμενα επεισόδια/τεύχη τα είδες ποτεWink

Nαι βρε... και ακριβώς επειδή έχω κάνει διατριβή ειδικά στο μάνγκα γράφω με απόλυτη σιγουριά!!! Hehe

lina έγραψε:
Και πάλι στο ψυχολογικό...πόσο "εύκολα" νομίζετε ότι ξεγράφονται οι μεγάλοι έρωτες;
Και ξεπερνιούνται΄με άλλους "μεγάλους" έρωτες ή με αδερφικούς φίλους;

Οι μεγάλοι έρωτες θεωρούνται τέτοιοι όταν δεν τους ξεπερνάς με τίποτα, βάζεις πλερέζα, κλείνεσαι σε μοναστήρι και ταυτόχρονα κλείνεις και ως γυναίκα και περιμένεις τον καπετάν Μιχάλη να σε οδηγήσει σε τόπο χλοερό όπου μπορεί να ξαναβρείς τον καλό σου... Papas Αλλά για να μπορείς να ξέρεις πως είναι "μεγάλος" πρέπει να έχεις και μέτρο σύγκρισης. Και την Κάντυ τόσο στο ανιμέ όσο -και κυρίως- στο μάνγκα δεν την είδα ούτε να τη σκέφτεται την πλερέζα... Ίσα ίσα που μετά και το Ρόκστοουν δεν την είδα να κάνει ούτε μία θετική αναφορά στην πιθανότητα συνύπαρξής της στο μέλλον με τον Τέρρυ.
Στο ανιμέ αν πρόσεξες στο τέλος, αν και μας έπηξαν στα βλακώδη ρεφίλ η Κάντυ βάζει τον Τέρρυ στην ίδια κατηγορία με τους νεκρούς και προχωρά τη ζωή της με τον Άλμπερτ δίπλα της.
(Εκτός και αν νομίζεις πως ο Άλμπερτ στο ανιμέ πήγε στο τέλος να συζητήσει με τις μαμάδες για την ανατροφή της κόρης τους... Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha )
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από ariel Πεμ Φεβ 10, 2011 3:47 pm

lina έγραψε:ariel, εγώ ξαναβάζω τα όσα έγραψα παραπάνω
lina έγραψε:
Δε θα΄θελα ποτε να ήμουν η δεύτερη επιλογή και νομίζω ότι ούτε η Κάντυ θα "παρηγοριόταν" μετά τον χωρισμό της με τον Τέρρυ με τον Άλμπερτ (ερωτικά και πάλι εννοώ). Νομίζω ότι αυτό φορτίζει πολύ τις σχέσεις - το να ξέρεις ότι ο δεσμός σου έχει πονέσει και κλάψει και έχει δηλώσει ότι αγαπάει περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον όχι εσένα, αλλά κάποιον άλλον

Αυτο ήθελα να πω κι εγω. Καλα να ξέρεις οτι ο συντροφός σου, κάπως, κάπου, κάποτε, είχε αγαπήσει αλλον. Αλλα να το έχεις ζήσει απο πρώτο χέρι και να έχεις συνηγορήσει κιολας στη σχέση τους, θα ηταν νομίζω αβάσταχτο. :down:






Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από anna Πεμ Φεβ 10, 2011 3:48 pm

ariel έγραψε:
Και μια και η Λίνα ρωτάει πόσο ευκολα ξεχνιούνται οι μεγάλοι ερωτες, να ρωτήσω κι εγω με την σειρά μου, πόσο ευκολο είναι να συνυπάρχεις με κάποιον, όταν τον έχεις δει να λίωνει για κάποιον άλλο; θα το αντέχατε;

r u nuts?????????????? :roarrr: :roarrr: μια φορα ειχα βρει μια φωτογραφια απο κατι μπουζουκια με το αγορι μου κ μια αλλη κοπελα που γουσταρε τοτε (πριν καν με γνωρισει) με την οποια δν ειχε παιχτει κ τπτ, κ παρολα αυτα ημουν λιγο :roarrr: :roarrr: ( Angel Face Angel Face Angel Face Angel Face )
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από libra Πεμ Φεβ 10, 2011 3:49 pm

βρε Candy, ακόμα να γίνεις Τερρική εσύ; lol!
Τόσες μέρες, τόσα ποστ, τόση προσπάθεια και τίποτα ακόμα;;;

Μου φαίνεται ότι θα τις απολύσω τις κοπέλες που γράφουν... δεν κάνουν καλή δουλειά Teasing Teasing






Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 1zx1px0 Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27583
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 3:51 pm

anna έγραψε:μου........χανομαι....σβηνω....... strecher: strecher: strecher: strecher: strecher: (ευτυχως που ο Τολκιν εχει πεθανει γιατι αν υπηρχε εστω 1/10000000000000 να αλλαξει την ιστορια κ να μου χαλασει τη μετενσαρκωση του Μπερεν κ της Λουθιεν, θα εκλαιγα για τις επομενες 22 ζωες μου!!!! lol! lol! - κ απ την αρχη δν την ειχα δει με καλο ματι αυτην.......απ την 1η σελιδα που εμφανιστηκε ημουν λιγο Suspect )


υ.γ. και τελικα στη συμφωνια των αποψεων δν το εχουμε καθολου!!!! lol! lol! lol! ειμαι σιγουρη οτι εισαι γαυρος, κ οτι αν εβλεπες vampire diaries θα ησουν team stefan (πλακα πλακα απο περιεργεια, δες το να δουμε αν εχω δικιο!! lol! lol! ) κ στο twilight θα ησουν team jacob!!!! lol!
(ειμαι σιγουρη οτι αν το διαβασει η ναν που με νιωθει, θα ξεραθει στα γελια!!!)

Αχ... Αννα μου... την Liv Tyler δεν πάω με τίποτα... Evil or Very Mad γι αυτό με βλέπεις κολλημένη με την Εογουην... Αν -λέω ΑΝ - είχαν διαλέξει άλλη από το όρθιο ξυλάγγουρο δε θα είχα κανένα πρόβλημα...
Και ναι... εννοείται πως είμαι με τους κερδισμένους άρα γαύρος santa αλλά για τα άλλα... αγρόν αγόρασες... Ούτε με ξέρουν ούτε τα ξέρω... confused
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 3:56 pm

ariel έγραψε:Αυτο ήθελα να πω κι εγω. Καλα να ξέρεις οτι ο συντροφός σου, κάπως, κάπου, κάποτε, είχε αγαπήσει αλλον. Αλλα να το έχεις ζήσει απο πρώτο χέρι και να έχεις συνηγορήσει κιολας στη σχέση τους, θα ηταν νομίζω αβάσταχτο. :down:

Βρε χαζά... αφού η κοπέλα τον είχε πρήξει πως με εκείνον τον ίδιο ήταν ερωτευμένη και πως αυτός κρατούσε ξεχωριστή θέση στην καρδιά της από πάντα γιατί να ανησυχεί το αγόρι μας;;;

Αφού: ο Αντωνάκης της γυάλισε επειδή ήταν φτυστός ο Πρίγκηπάς της
τον Τέρρυ τον ξεχώρισε επειδή έμοιαζε στον Αντωνάκη άρα και στον Πρίγκηπά της και αφού στο τέλος έμεινε μαζί με τον Πρίγκηπά της όλα μέλι γάλα...
Εδώ δεν είχε πρόβλημα να ζήσει στο Στράτφορντ με τον Άλμπερτ που είναι και η γενέτειρα του Σαίξπηρ σιγά να μην ασχολείται με τον ηθοποιό... Twisted Evil
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από anna Πεμ Φεβ 10, 2011 3:58 pm

Candy έγραψε:
anna έγραψε:μου........χανομαι....σβηνω....... strecher: strecher: strecher: strecher: strecher: (ευτυχως που ο Τολκιν εχει πεθανει γιατι αν υπηρχε εστω 1/10000000000000 να αλλαξει την ιστορια κ να μου χαλασει τη μετενσαρκωση του Μπερεν κ της Λουθιεν, θα εκλαιγα για τις επομενες 22 ζωες μου!!!! lol! lol! - κ απ την αρχη δν την ειχα δει με καλο ματι αυτην.......απ την 1η σελιδα που εμφανιστηκε ημουν λιγο Suspect )


υ.γ. και τελικα στη συμφωνια των αποψεων δν το εχουμε καθολου!!!! lol! lol! lol! ειμαι σιγουρη οτι εισαι γαυρος, κ οτι αν εβλεπες vampire diaries θα ησουν team stefan (πλακα πλακα απο περιεργεια, δες το να δουμε αν εχω δικιο!! lol! lol! ) κ στο twilight θα ησουν team jacob!!!! lol!
(ειμαι σιγουρη οτι αν το διαβασει η ναν που με νιωθει, θα ξεραθει στα γελια!!!)

Αχ... Αννα μου... την Liv Tyler δεν πάω με τίποτα... Evil or Very Mad γι αυτό με βλέπεις κολλημένη με την Εογουην... Αν -λέω ΑΝ - είχαν διαλέξει άλλη από το όρθιο ξυλάγγουρο δε θα είχα κανένα πρόβλημα...
Και ναι... εννοείται πως είμαι με τους κερδισμένους άρα γαύρος santa αλλά για τα άλλα... αγρόν αγόρασες... Ούτε με ξέρουν ούτε τα ξέρω... confused

τοτε ξου ξου Λιβ (αν κ εμενα μ'αρεσε παρα πολυ στο συγκεκριμενο ρολο- βεβαια αυτη που 🙇 ειναι η Kate Blanchet) να διαβασεις τα βιβλια!!! (κ το Σιλμαριλιον να κανεις αντιπαραβολη με την ιστορια του Μπερεν κ της Λουθιεν!! Loveeeee Loveeeee Loveeeee )
anna
anna
Terry Fan
Terry Fan

Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Points : 7872
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Lothlorien
Χιούμορ : black- καραblack!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 4:06 pm

anna έγραψε:

τοτε ξου ξου Λιβ (αν κ εμενα μ'αρεσε παρα πολυ στο συγκεκριμενο ρολο- βεβαια αυτη που 🙇 ειναι η Kate Blanchet) να διαβασεις τα βιβλια!!! (κ το Σιλμαριλιον να κανεις αντιπαραβολη με την ιστορια του Μπερεν κ της Λουθιεν!! Loveeeee Loveeeee Loveeeee )

Eννοείς να τα ξαναδιαβάσω... study Άσε... με καμμένη μιλάς... :down:

Περιττό να σου πω πως είδα την τριλογία όλη μαζί σε μιά μέρα και για τους επόμενους τρεις μήνες (μπορεί και 3 χρόνια) dizzy: ζούσα σ΄ένα κόσμο γεμάτο Ελφς, Ορκς, Μάγους, Χόμπιτ, Ουρούκ-Χαι κλπ... alarm:
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από ariel Πεμ Φεβ 10, 2011 4:09 pm

Candy έγραψε:
lina έγραψε:
Και πάλι στο ψυχολογικό...πόσο "εύκολα" νομίζετε ότι ξεγράφονται οι μεγάλοι έρωτες;
Και ξεπερνιούνται΄με άλλους "μεγάλους" έρωτες ή με αδερφικούς φίλους;

Οι μεγάλοι έρωτες θεωρούνται τέτοιοι όταν δεν τους ξεπερνάς με τίποτα, βάζεις πλερέζα, κλείνεσαι σε μοναστήρι και ταυτόχρονα κλείνεις και ως γυναίκα και περιμένεις τον καπετάν Μιχάλη να σε οδηγήσει σε τόπο χλοερό όπου μπορεί να ξαναβρείς τον καλό σου... Papas Αλλά για να μπορείς να ξέρεις πως είναι "μεγάλος" πρέπει να έχεις και μέτρο σύγκρισης. Και την Κάντυ τόσο στο ανιμέ όσο -και κυρίως- στο μάνγκα δεν την είδα ούτε να τη σκέφτεται την πλερέζα... Ίσα ίσα που μετά και το Ρόκστοουν δεν την είδα να κάνει ούτε μία θετική αναφορά στην πιθανότητα συνύπαρξής της στο μέλλον με τον Τέρρυ.
Αυτοι που μετράνε και συγκρινουν, κατα κανόνα μένουν μόνοι. Οταν γνωρίζεις τον μεγάλο έρωτα, το ξέρεις και φυσικά δεν θές να τεστάρεις αν με το Μπάμπη θα νιώσεις κάτι ποιο δυνατό. Τα αισθήματά σου σε πληρούν σε τέτοιο βαθμό, που δεν εχεις μάτια για κανέναν άλλο! Η Κάντυ στην προκειμένη, δεν φλερτάρει με κάνενα! προσπαθει να σταθει στα πόδια της και να συνεχίσει τη ζωή της, απλα...

Candy έγραψε:Στο ανιμέ αν πρόσεξες στο τέλος, αν και μας έπηξαν στα βλακώδη ρεφίλ η Κάντυ βάζει τον Τέρρυ στην ίδια κατηγορία με τους νεκρούς και προχωρά τη ζωή της με τον Άλμπερτ δίπλα της.
(Εκτός και αν νομίζεις πως ο Άλμπερτ στο ανιμέ πήγε στο τέλος να συζητήσει με τις μαμάδες για την ανατροφή της κόρης τους... Hahahahaha Hahahahaha Hahahahaha )
Το ανιμέ, δεν ανήκει συγγραφικά στη Μιζούκι. Πραγματικά, όμως σκεφτεται τον Τερρυ, μαζί με τους νεκρούς της. Πίστευεις οτι τότε είχε άλλη επιλογή; Η Σουζάνα ήταν ακόμα εκει, και οσο υπήρχε, ο Τερρυ ήταν απαγορευμένη αγάπη. (απαγορευμένη, οχι ξεχασμένη!) Ο Αλπερτ ήταν πάντα συνοδοιπόρος και φίλος, ακόμα και όταν υπήρχε ο Αντονυ ή ο Τερρυ. Γιατι να φύγει τωρα; Επειδή η μικρή είχε τα χάλια της μετα τον χωρισμό;
(εσυ δλδ φαντάζεσαι οτι πήγε για να ζητήσει το χέρι της και οι καλόγριες πέταξαν τα ράσσα απο τη χαρά τους; )
lol!






Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16779
Points : 26955
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από lina Πεμ Φεβ 10, 2011 4:23 pm

Στο ανιμέ πάντως, ο Άλμπερτ πάει και κάθεται μαζί τους φίλους της Κάντυ, την Άννυ και τον Άρτσι, όχι διπλα της όχι κοντά της....
Όσο για την Κάντυ που δεν είχε πρόβλημα να μένει στο στράτφορντ απόν ειβον, εμείς αυτό λέμε...δεν είχε πρόβλημα εκείνη γιατί ήταν στα μέρη του αγαπημένου συγγραφέα του Τέρρυ, ο Άλμπερτ - αν ήταν μαζί της - θα έπρεπε να έχει το πρόβλημα...
Τώρα θα μού πεις τι πρόβλημα να έχει που όλα στο σπίτι και στην πολη τους θυμίζουν Τέρρυ...όχι ο Άλμπερτ όχι πρόβλημα - κάποιος φυσιολογικός άνθρωπος ίσως (και εδώ είναι που ο Άλμπερτ για μένα γίνεται Woody)
Αλήθεια, κάντυ, αλμπερτικιά - αλμπερτικιά υποτίθεται, αλλά συχνάζεις στα μέρη του Τέρρυ - πώς έτσι;
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6376
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψυχολογικό Προφίλ  - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψυχολογικό Προφίλ

Δημοσίευση από Candy Πεμ Φεβ 10, 2011 4:26 pm

ariel έγραψε:
Αυτοι που μετράνε και συγκρινουν, κατα κανόνα μένουν μόνοι. Οταν γνωρίζεις τον μεγάλο έρωτα, το ξέρεις και φυσικά δεν θές να τεστάρεις αν με το Μπάμπη θα νιώσεις κάτι ποιο δυνατό. Τα αισθήματά σου σε πληρούν σε τέτοιο βαθμό, που δεν εχεις μάτια για κανέναν άλλο! Η Κάντυ στην προκειμένη, δεν φλερτάρει με κάνενα! προσπαθει να σταθει στα πόδια της και να συνεχίσει τη ζωή της, απλα...

Ναι... μέχρι την παγίδα του Νηλ, τον Τέρρυ σκέφτεται... μετά η κοπέλα διαπιστώνει πως τσάμπα σπαταλά τα νιάτα της σκεφτόμενη τον ηθοποιό και αποφασίζει να μάθει να μαγειρεύει προκειμένου να γοητεύσει και με αυτό της το ταλέντο (λέμε τώρα) τον καλό της. Άλλωστε ο έρωτας περνάει από το στομάχι... Μην κοιτάς που έμεινε με τον τσελεμεντέ στο χέρι γιατί ο κόπανος ο δικός μας αποφάσισε να το παίξει προστάτης οικογενείας...

ariel έγραψε:
Πραγματικά, όμως σκεφτεται τον Τερρυ, μαζί με τους νεκρούς της. Πίστευεις οτι τότε είχε άλλη επιλογή; Η Σουζάνα ήταν ακόμα εκει, και οσο υπήρχε, ο Τερρυ ήταν απαγορευμένη αγάπη. (απαγορευμένη, οχι ξεχασμένη!) Ο Αλπερτ ήταν πάντα συνοδοιπόρος και φίλος, ακόμα και όταν υπήρχε ο Αντονυ ή ο Τερρυ. Γιατι να φύγει τωρα; Επειδή η μικρή είχε τα χάλια της μετα τον χωρισμό;
(εσυ δλδ φαντάζεσαι οτι πήγε για να ζητήσει το χέρι της και οι καλόγριες πέταξαν τα ράσσα απο τη χαρά τους; )
lol!

Ασφαλώς και είχε, εναλλακτικές πολλές, όχι μόνο μία.
1. να κλειστεί στο μοναστήρι
2. να κλείσει ως γυναίκα (επαναλαμβάνομαι, ε;;; )
3. να τον βάλει με τους ζωντανούς (Άρτσι, Πάτυ, Αννυ) και να σκεφτεί πως πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικός της θα 'ναι.
4. να τον διεκδικήσει
5. να συνδράμει στο δράμα της Σούζυ και να γίνει η αποκλειστική της για να είναι κοντά του κλπ κλπ
Α/Α επέλεξε να δοκιμάσει άλλη πορτοκαλιά που κάνει καλύτερα πορτοκάλια.

(το χέρι της ζήτησε απλά οι καλόγριες φέρθηκαν κόσμια: έκαναν πάρτυ, έκοψαν την τούρτα των αρραβώνων, έρραψαν φορέματα ενόσω ο Τζωρτζ ακύρωνε την υιοθεσία με συνοπτικές διαδικασίες Teasing ... )
Candy
Candy
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Points : 4827
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2011
Τόπος : Allou... fun park

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης