Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Τερρο-Δωράκια
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Γιορτινό Theme
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 11:49 am από ΜΙΜΙ

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Casting...
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Δεκ 13, 2023 2:39 pm από ΜΙΜΙ

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Κουίζ καντυ
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τρι Φεβ 15, 2022 10:19 am από stardustia

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_lcap72%Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_rcap 72% [ 79 ]
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_lcap21%Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_rcap 21% [ 23 ]
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_lcap5%Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_rcap 5% [ 5 ]
Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_lcap2%Η συνάντηση στο Ροκστάουν Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Η συνάντηση στο Ροκστάουν

+4
libra
nina
eva
ariel
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Σαβ Νοε 06, 2010 8:28 pm

Η συναντηση του, χωρισμένου πλεον, ζευγαριου στο Ροκσταουν, πάντα ασκουσε διπλη γοητεια πανω μου. Κατ' αρχην, γιατι για μένα, ήταν η πιο δυνατη σκηνη του μανγκα. Μετα ήταν μια σκήνη που με είχε γεμίσει ερωτηματικα και απορίες....

Θα ήθελα να ξαναδουμε μαζι τις σελίδες αυτες του μανγκα, να κλαψουμε μερικες μερικες, και να τις σχολιάσουμε....

Αρχικα είπα να ανιγραψω τις σελίδες ,αλλα επειδη είναι παρα πολλες θα δωσω μόνο το λινκ .... τα χαρτομαντηλα δικα σας....

http://www.mangafox.com/manga/candy_candy/v09/c000/19.html


ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Σαβ Νοε 06, 2010 8:33 pm

Θα ξεκινήσω γραφωντας τις δικες μου σκεψεις και ειστε ελευθεροι να σχολιάσετε....

Οι πρωταγωνιστες τις ιστοριας μας είναι πεντε: ο Αλμερτ, η Καντυ, ο Τερρυ, η Ελινορ και φυσικα η Σουζανα. Παρόλο που δυο απ' αυτους, ο Αλμπερτ και η Σουζάνα, δεν εμφνίζονται πραγματικα στο Ροκσταουν, ο ρολος τους είναι καταλυτικος για την εξελιξη του δραματος.

Θα μου ηταν ίσως πιο ευκολο, τουλαχιστο απο αποψης χρονου, να ασχοληθω με καθενα απο τους ηρωες ξεχωριστα.

Ξεκινω απο τον Αλμπερτ.
Ο Αλμπερτ, οπως τον βλεπω βεβαια εγω, για να εξηγουμαι απ την αρχη, δεν εχει καμια σχεση με τον γλυκαναλατο πριγκιπα του λοφου!!! Ειναι ενας αντρας ωριμος, με εμπειρίες, που εχει γυρίσει τον κόσμο και ξέρει δυο τρια πραγματα, και το κυριοτερο, ειναι ο Γουλιαμ Αρνλευ, ο αρχηγος μιας πολυ σημαντικης οικογένειας, μεγαλωμενος απ τη μανταμ Ελρου για να διοικήσει... Ενας τετοιος αντρας δεν ειναι αθωος, δεν θα μπορουσε να είναι, γιατι πολυ απλα στο επιχειρηματικο κοσμο δεν θα επιβιωνε.....Ο Αλμπερτ λοιπον μαθαινει τα νέα του Τερρυ. Τυχαια; Ισως και οχι. Ηδη απο την συγκατοικηση τον είδαμε να ενδιαφέρεται για την πορεια του φιλου του (και αγαπημενου της Κάντυ, μην το ξεχναμε!!!) Μπορω να κάνω μονο εικασιες, νομίζω ομως οτι ο Αλμπερτ ουτε που πατησε το ποδι του στο Ροκσταουν ποτε....Μην ξεχνατε οτι είναι παμπλουτος και πανισχυρος... το πιο πιθανο καποιος εμπιστος του (ο Τζωρτζ ισως; ) να κανονισε να σταλει το φορεμα και να παει η Καντυ στο Ροκσταουν.
Ο λόγος που το έκανε για μενα ήταν σαφης και δεν έχει ερωτηματικα. Εβλεπε δυο νεους ανθρωπους (που αγαπουσε) να υποφέρουν και θελησε να τους βοηθησει. Ο Τερρυ και η Καντυ είχαν χωρίσει μεν, αλλα τα μεταξυ του αισθήματα ήταν τοσο δυνατα που δεν τους αφηναν να κανουν βημα παρακατω. Ο Αλμπερτ το ξαναλέω δεν ήταν ανοητος, γνωρίζει οτι με ενα δυνατο σοκ, ισως καταφερει κατι, και σε καμία περιπτωση δεν εννοω επανασύνδεση. Η κινηση του προκαλει πολυ πονο και στους δυο αλλα θεωρω οτι τα κινητρα του ειναι περα για περα ειληκρινη: θελει να βοηθησει.
Δεν θα σας κρυψω οτι οταν πρωτοδιαβασα το μανγκα ειχα πολλες ενστασεις... μηπως ο Αλμπερτ το κανει για να καθαρίσει το σκηνικο μια ωρα αρχίτερα και να κερδίσει ετσι την κοπελα του φίλου του; δεν θα μπορουσε αραγε να τους βοηθησει με πιο ηπιο τροπο και να μην τους κανει να βασανιστουν για μια ακομα φορα; Για να μην εχουμε δραματα θα τονισω για μια ακομη φορα πως οτι γραφω είναι προσωπικες αποψεις και συμπερασματα οκ; Η πρωτη μου απορια διαλυθηκε συντομα, γιατι πολυ απλα στον διkο μου κοσμο ο Αλμπερτ και η Καντυ ποτε δεν θα καταληξουν μαζι. Πως θα μπορουσε η Μιζουκι που σε ολο της το εργο μας εχει φαει τη ζωη με την ηθικη και το δικαιο (στην περιπτωση Τερρυ-Σουζανα) ξαφνικα να μην εχει κανενα προβλημα που ο πρωην πατερας θα παντρυτει την κορη του; Οσο για την δευτερη απορια μου, μα αυτος είναι ο τροπος και ο χαρακτηρας του αλμπερτ, βρησκετε παντα πισω απ' τη σκηνη και κινει τα νηματα, ετσι τον εχουν μάθει, μαλλον, να αντιδρα και να συμπεριφερεται
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Σαβ Νοε 06, 2010 8:40 pm

Η επομενη που θα μιλησω θα ειναι η Καντυ και οχι ο Τερρυ που ισως περιένατε. Η Κάντυ λοιπον φτανει στο Ροκσταουν αναζητώντας τον Αλμπερτ και βρίσκει μια πολυ μεγαλη εκπληξη-απογοτευση, τον Τερρυ.
Το σοκ που παθαινει οταν τον βλέπει σ' αυτα τα χαλια ειναι πολυ καθαρα ζωργαφισμένο στο προσωπο της. Αρνηται να πιστεψει οτι ο λαμπερος της Τερρυ καταντησε ετσι... Γρηγορα ομως καταλαβαινει ακριβως τι εχει συμβει και το λεει ξεκάθαρα." Ο Τερρυ εκανε την επιλογη του, οχι ο Τερρυ δεν είχε επιλογη η Σουζανα" εδω δε λέει τιποτα... η κάντυ ακόμα κι εδω δε θέλει να κάνει καποια κακη κριση για τη Σουζανα, ουτε να πει οτι η Σουζανα ήταν η μονη που επελεξε, η μονη που αποφάσισε... και συνεχίζει "προδώσαμε τα αισθήματα μας και αυτο το λαθος πληρωνεις τωρα..." Στη συνέχεια βέπουμε την Κάντυ να καταρεει κυριολεκτικα πισω απο μια κερεκλα, στη σκεψη οτι αυτα εγιναν επειδη ο τερρυ την αγαπησε και δεν μπορεσε να την ξεπερασει... Αυτη ειχε τους φιλους της, τον πιο δυνατο της χαρακτηρα, αν θελετε και ευχοταν να περασει ο χρονος γρηγορα για να επουλωσει τις πληγες, ο τερρυ ομως, τι ειχε ο Τερρυ; Τη Σουζανα να του θυμιζει το χρεος του και τί εχασε; Οταν τον βλεπει παλι δυνατο στη σκηνη, του ζηταει να γυρισει στη Σουζανα και να την κάνει ευτυχισμένη, γιατι ετσι θα είναι ευτιχισμένη κι αυτη. Μα τη ψυχη εχει τελικα αυτο το κοριτσι; Του ζητα να γυρισει και να έχει αξία η θυσία τους και ο πονος που και οι δυο περασαν, κανοντας εναν αλλο ανθρωπο ευτυχισμενο.
Αρχικα αναρωτιωμουν γιατι δεν εμεινε για να μιλησει στο τερρυ,αλλα μετα καταλαβα. Οι αποφάσεις τους ειχαν παρθει, τα δεδομενα δεν είχαν αλλαξει, τι παραπανω θα μπρουσαν να πουν απο ενα πικρο αντιο (ξανα?) Το μονο που θα καταφερνε η Καντυ αν εμενε , θα ήταν να πληγωσει τον Τερρυ, αφενος γιατι ηταν μαρτυρας της καταντιας του (αυτη ο μονος ανθρωπος που ο τερρυ εκτιμουσε και υπολογιζε στη ζωη του) αφαιτερου γιατι και παλι θα τον αφηνε να γυρισει στη Σουζανα και το πικρο καθηκον του. Πως αντεξε αυτο το μικρο κοριτσι να παρει μια τοσο γενναια αποφαση; Η Κάντυ εχει ακομα αισθηματα για το Τερρυ, μη γελιεστε καθολου για αυτο. Το απεδειξε πεφτωντας στην παγιδα του Νηλ, το απεδειξε ξανα και με τον τροπο που εφυγε απο το θεατρο του ροκσταουν (δεν μπορει να αντικρισει τον Τερρυ ) και ομως εκανε την καρδια της πετρα και αποχωρησε, ακριβως οπως θα είχε προβλεψει κι ο Αλμπερτ φανταζομαι.
Διαβαζω ξανα και ξανα απο αλμπερτοφανς οτι η καντυ παρατησε τον Τερρυ στο Ροκσταουν γιατι τον είχε ξεχασει και η καρδια της ανηκε ηδη αλλου... μα σοβαρα ειναι ο,τι πιο αστειο εχω δει... Μιλαμε για την ιδια Κάντυ; ΠΟΤΕ Η ΚΑΝΤΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΤΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΤΗΣ? Πειτε μου μια φορα και παιρνω το επιχειρημα μου πισω!!!! Αν δλδ αντι του τερρυ ήταν ο Αρτσι ή ο δρ. Μαρτιν, θα τους παραταγε για να τρεξει να βρει τον Αλμπερτ της; Δεν νομίζω... οχι η Κάντυ που εγκατελειψε τον ερωτα της ζωης της για μια Σουζανα...
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Σαβ Φεβ 26, 2011 1:27 am

Η συνάντηση στο Ροκστάουν 930

Η γλυκιά μας Σουζάνα... Χωρίζει ένα αγαπημένο ζευγάρι. Ας πούμε καλα μέχρι εδω, αφου ήταν ερωτευμένη. Στον έρωτα και τον πόλεμο, ολα λένε επιτρέπονται.... Στη συνέχεια, βλέπει τον ανθρωπο που αγαπά, που θυσίασε τη ζωή της γι' αυτόν, να διαλύεται. Ο Τέρρυ είναι απολυτα δυστυχισμένος, πίνει και δεν μπορεί να ξεχάσει. Ηταν ο Τέρρυ τοσο καλός ηθοποιός, που μπορεσε να ξεγελάσει τη Σουζάνα για το πώς νιώθει; Και η απόλυσή του απο το θέατρο; Τίποτα δεν κατάλαβε απο αυτό; Αντίθετα η Σουζι του κουνά το μαντηλι με δάκρυα και χαμόγελα, δεν ρώτα καν που πάει! Ισως, να φοβήθηκε οτι ο Τέρρυ την άφηνε για την Κάντυ. Κάλου κακου, πέταξε το "θα σε περιμένω" μπα και γίνει καμια στραβη. Φυσικα η μέθοδος έχει αποτελέσματα. Στο μυαλό του Τέρρυ αποτυπώνεται η χαμογελοδακρυουσσα Σουζι και η υποσχεση οτι θα τον περιμένει. (τα χεράκια που ικετευουν στο σκίτσο, την κάνουν ακόμα πιο αντιπαθητικη) Οσο μακρυα κι αν πάει, το βάρος της ασήκωτο!
Δεν θα κρύψω οτι το Ροκσταουν, με έκανε να μισήσω τη Σουζάνα. Αν στην ταρατσα, εβρισκα κάποιες δικαιολογίες για τις πράξεις της, τώρα δεν έχει καμία! Ο χρόνος έχει περάσει, μαζί και το αρχικό σοκ. Ο αντρας που "λατρευει" υποφέρει και καταστρέφεται. Τί παραπάνω θέλει για να αναθεωρήσει; Χαμένη στον εγωκεντρισμό της, αδυνατει να δει τα αισθήματα των άλλων, αλλα και ποσο αδικει τον εαυτό της μένοντας με κάποιον που δεν την αγαπα. Τελικα η Μιζούκι, δεν είχε άλλη λύση απο το να την βγάλει απο τη μέση. Η μόνη λύση με τον χαρακτήρα που της έφτιαξε.






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 26, 2011 1:31 am

αχα! άνοιξε η συζήτηση! ωραία! θα επανέλθω αύριο, γιατί τώρα πρέπει να πάω να κοιμηθώ και λίγο!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Σαβ Φεβ 26, 2011 2:28 pm

κατ' αρχήν να πω ότι πραγματικά απολαμβάνω τον τρόπο γραφής σου! Πραγματικά με ταξίδεψες! γλυκόπικρο το ταξίδι! Hihihi Hihihi Hihihi Hihihi

Λοιπόν, θα αρχίσω λέγοντας ότι στα περισσότερα από αυτά που γράφεις με βρίσκεις σύμφωνη!
Πράγματι είναι πέντε οι πρωταγωνιστές! Κάποιοι από αυτούς που είναι συμπαθείς και κάποιοι άλλοι, άστο καλύτερα!
Είναι ένα ακόμα σημείο που δείχνει πόσο μεγάλη καρδιά και πόσο αλτρουίστρια είνα η Κάντυ! Αλλά και το πόσο χωρίς ελπίδα είναι αυτή η αγάπη για τα δύο παιδιά μας! Αν και δεν νομίζω ότι ο Τέρρυ θα είχε τη δύναμη να την αφήσει να του φύγει για μία ακόμα φορά! Ούτε όμως και η Κάντυ, αν τελικά του μίλαγε! Γι' αυτό και αποφασίζει για μια ακόμα φορά, να φύγει από τη ζωή του! Γι'αυτό και για να έχει τη δυνατητα ο αγαπημένος της να ευτυχίσει! Τώρα θα μου πεις, πως θα ευτυχίσει ο άνθρωπος αφού αυτό που αγαπάει πιο πολύ και απο τον ίδιο του τον εαυτό, είναι μακριά του? Ξέρει η Κάντυ ότι ακόμα και ήταν μαζί, κάτω από αυτές τις συνθήκες, κανένας τους δεν θα ήταν πραγματικά ευτυχισμένος, θα υπήρχε πάντα ένα φάντασμα αναμεσά τους! Ακόμα πιο πολύ, ίσως να ήταν και αυτό που θα περίμενε από τον δικό της Τέρρυ. Ο Τέρρυ που ήξερε και αγάπησε τόσο πολύ η Κάντυ, ποτέ δεν θα μπορούσε να είναι ευτυχισμένος αν είχε βασίσει τη δική του ευτυχία πάνω στη δυστυχία κάποιου άλλου ανθρώπου, και πόσο μάλλον αυτού που υποτίθεται ότι είχε θυσιάσει την υγεία του και το όνειρό του για τη δική του ζωή!
θέλω να σημειώσω ότι ο Τέρρυ λέει ότι δεν είναι διαφορετικός από τον πατέρα του γιατί έκανε την Κάντυ να υποφέρει! Μόνο που το καθήκον που ακολούθησε ο κάθε ένας από τους δύο άντρες είναι τελείως διαφορετικό!
Όσο για τον Αλμπερτ, και η δική μου άποψη είναι ότι ήξερε τι έκανε και γιατί της έστειλε το πακέτο από εκεί, ήξερε ότι ο Τέρρυ είναι εκεί, ήξερε ότι η Κάντυ θα πήγαινε να τον βρει και ότι θα συναντούσε τον Τέρρυ. Δεν ξέρω όμως ποιό περίμενε να είναι το αποτέλεσμα! Σίγουρα ήθελε να την φέρει αντιμέτωπη με την πραγματικότητα και με τα αισθήματά της. Περίμενε όμως ότι αυτή θα έφευγε χωρίς καν να του μιλήσει? Περίμενε ότι θα γύριζε οριστικά και τη σελίδα της ζωής της από μία αγάπη στην οποία και η ίδια είχε βάλει τέλος! Δεν ξέρω! Και μάλλον ούτε και ο ίδιος ο Αλμπερτ ήξερε τι να περιμένει, παρά μόνο το ότι μετά από τον τραγικό χωρισμό τους τότε στη Νέα Υόρκη, πάνω στη θέρμη της στιγμής, ίσως τώρα μετά από τόσο καιρό, να θεωρεί ότι με πιο καθαρό μυαλό πια, θα έχει τη δυνατότητα να κάνει πιο ξεκάθαρες επιλογές, και να ξεφύγει από αυτήν την αδράνεια στην οποία έχει πέσει! Και η αλήθεια είναι ότι ουσιαστικά μετά από αυτό, η Κάντυ αποσύρεται στο ορφανοτροφέιο. Απόφασίζει δηλαδή να ενεργοποιηθεί και να κάνει κάτι, ότι κι αν είναι αυτό!

θα επιστρέψω για πιο πολλά!


eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από nina Σαβ Φεβ 26, 2011 4:06 pm

Συμφωνω με την Ευα ... μας ταξιδεψες Αριελ Η συνάντηση στο Ροκστάουν Addemoticons04261

Κι εμενα ειναι απο τις πιο αγαπημενες μου σκηνες το Ροκστοουν ... το γιατι το εχω γραψει πολλες φορες αλλα θα το ξαναπω ... γιατι η σκηνη αυτη αποδεικνυει οτι η αγαπη τους ειναι beyond the 3 dimensions In Love Heartbeat <3

Ο Τερρυ περισσοτερο την αισθανθηκε παρα την ειδε ... και η Καντυ καταφερε με την δυναμη των συναισθηματων της να του δωσει δυναμη να σταθει στα ποδια του (και αυτο το λεει και η Ελινορ!).

Τωρα γιατι δεν εμεινε ... εκτος του οτι οπως ειπε και η Ευα δεν θα τους εβγαζε πουθενα αφου το φαντασμα της κατσαριδας παντα θα κρεμοταν σαν σκια και θα τους δηλητηριαζε, αφου τιποτα δεν αλλαξε απο την μερα που πηραν την αποφαση τους στην ΝΥ ... μονο πονος και ενα πικρο δευτερο αντιο τους περιμενε Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Εξαλλου αυτο το επιβεβαιωνει και η Καντυ στην νεα νουβελα ... οσο υπηρχε η κατσαριδα δεν θα αθετουσε την υποσχεση που της εδωσε Evil or Very Mad . Γι αυτο πιστευω οτι δεν υπηρχε αλλη επιλογη απο το να φυγει απο την μεση (οπως και εγινε dsd, dsd, dsd, yoohoo: yoohoo: yoohoo: ) και γι αυτο ακριβως ο θανατος της μιλαει απο μονος του για το ποια ειναι η συνεχεια της ιστοριας :dance: (sorry but I can't stop fangirling !!!)

Τωρα για τον ρολο του Αλμπερτ .... Can\'t remember δεν ειμαι σιγουρη ακομα για τις προθεσεις του ...
nina
nina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1387
Points : 6598
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010
Τόπος : New York!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Δευ Φεβ 28, 2011 1:49 pm

Συμφωνω απόλυτα! Δεν υπήρχε άλλος τρόπος, δεδομένων των αξιών των δύο παιδιών, από το να πεθάνει η κατσαρίδα!
Οσο για τον Αλμπερτ, και εμένα με μπερδεύει η όλη συμπεριφορά του. Είχε την ασφάλεια, γνωρίζοντας την Κάντυ, ότι δεν θα έκανε καμία κίνηση, ίσως και όχι όμως, αυτές οι καταστάσεις είναι και απρόβλεπτες! Αλλά τι ήταν αυτό που πραγματικά επεδίωκε ο Αλμπερτ! αν επεδίωκε κάτι! Θέλω να πιστεύω ότι ήταν μία κίνηση για να την κάνει να ενεργοποιηθεί λίγο, ή ίσως και να βοηθήσει τον φίλο του να μην καταστραφεί, και να συνέλθει! Θεωρούσε ότι αν η Κάντυ τον έβλεπε έτσι, θα τον απομυθοποιούσε? Θέλω να πιστεύω ότι όχι, γιατί αν ναι, τότε τι ήταν αυτό που ήθελε ο ίδιος ο Αλμπερτ? Είναι του χαρακτίρα του να κάνει κάτι τόσο ιδιοτελές? Πάλι θέλω να πιστεύω ότι όχι! Θέλω να πιστεύω, όπως λέει και η Λίμπρα, ότι ο Αλμπερτ είναι πιο ντόμπρος και πιο καλόψυχος από αυτό!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από libra Τετ Μαρ 02, 2011 10:41 am

Όλο αποφεύγω να διαβάσω αυτό το θέμα γιατί με ρίχνει πολύ, αλλά ως πότε!!!!

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω (εννοείται) και έχω ψυχοπλακωθεί πλήρως για το αδιέξοδο του Τέρρυ και είμαι Klaps-klaps

Επειδή όμως τα έχουμε πει και ξαναπεί, θα ήθελα να το δω λίγο από την πλευρά του Άλμπερτ.
Για μένα, όπως ξέρετε ήδη, ο Άλμπερτ είναι πολύ ψηλά στα μάτια μου, για να θεωρήσω ότι η κίνηση ήταν ένα ξεκατίνιασμα για να τους χωρίσει. Όταν στέλνει το δέμα στην Κάντυ, έχει φύγει από τη ζωή της και το μεταξύ τους δέσιμο μετά την συγκατοίκηση είναι πολύ δυνατό.
Έχει επανέλθει η μνήμη του και για αυτόν ο Τέρρυ είναι ένας φίλος. Θεωρώ ότι ο Άλμπερτ αναζήτησε τον Τέρρυ. Δεν θεωρώ ότι οι μπίζνες του τον έφεραν στον βαλαχοχώρι Ρόκσταουν.

Έχουμε λοιπόν τον Άλμπερτ να βλέπει από την μία πλευρά τον Τέρρυ να έχει ξεπέσει στον πάτο του πηγαδιού και από την άλλη να βλέπει την Κάντυ να κλαίει και να ξανακλαίει για τον Τέρρυ, να υποφέρει και να πονάει. Εσείς αν είχατε δυο φίλους και τους βλέπατε να υποφέρουν τόσο πολύ, αλήθεια, τι θα κάνατε; Θα επεμβαίνατε ή θα αφήνατε να πάρει ο καθένας τον δρόμο του; Φανταστείτε τον κολητό σας και την κολητή σας στη θέση τους. Θα οργανώνατε ένα blind date ή όχι;

Εξαρτάται λοιπόν από την περίσταση. Νομίζω ότι ο Άλμπερτ προσπάθησε να τους ξαναφέρει κοντά και να τους αφήσει να εξετάσουν και πάλι την κατάσταση, δίνοντας ή όχι μια ακόμα ευκαιρία.

Καλά, για μένα, το γεγονός να ξεκατινιαστεί ο Άλμπερτ και να ξεπέσει για να δοκιμάσει τα αισθήματα της Κάντυ για αυτόν όπως ακούγεται από τις Αλ-φανς, δεν παίζει. Σόρυ, αλλά δεν χωράει με τίποτα στο κεφάλι μου κάτι τέτοιο...
Ο Άλμπερτ; Αυτός που έφυγε για την Αφρική για να ταξιδέψει και να βοηθήσει τους ανθρώπους εκεί; Αυτός που έμπλεξε σε καυγά για να βοηθήσει τον άγνωστο τότε Τέρρυ να ξεμπλέξει από τις φασαρίες στον μπαρ; Αυτός που υιοθέτησε ένα κοριτσάκι για να μην αφήσει το ορφανό να ξεπέσει στα χέρια των Μεξικάνων; Αυτός που όντας εκατομμυριούχος δούλευε στον ζωολογικό κήπο για να βοηθάει τα ζώα; Αυτός ο Άλμπερτ θα έπεφτε τόσο χαμηλά; Δεν το πιστεύω με τίποτα!!!!
Άλλωστε και η γιαπωνέζα έχοντας υψηλά την αίσθηση του καθήκοντος και της τιμής, θα άφηνε τον άρτιο χαρακτήρα να ξεπέσει σε κατινιές και ανέντιμες πράξεις; Μπαααααααα!!! Δεν το νομίζω!!!!

Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι ο Άλμπερτ προσπάθησε να τους φέρει αντιμέτωπους με τον εαυτό τους.

Όσο για την Σουζάνα, δεν ξέρω κατά πόσο ήξερε σε τι φάση ήταν ο Τέρρυ όταν αποχώρησε, οπότε, χωρίς να την δικαιολογώ, κρατάω μια επιφύλαξη!






Η συνάντηση στο Ροκστάουν 1zx1px0 Η συνάντηση στο Ροκστάουν 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27592
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Τετ Μαρ 02, 2011 1:37 pm

Λίμπρα μου θα συμφωνήσω με το ένα κομμάτι του ποστ σου και θα διαφωνήσω με το άλλο! Νομίζω ότι δεν χρειάζεται πολύ σκέψη για να καταλάβεις με ποιό θα διαφωνήσω!
Δεν νομίζω ότι η Σουζάνα δεν ήξερε την κατάσταση στην οποία βρισκόταν ο Τέρρυ, ήξερε ότι έφευγε γιατί είχε χάσει τη θέση του στο θέατρο που δούλευαν μαζί. Πως μπορεί να μην το ήξερε? και γιατί να μην δουλεύει πια εκεί! Δεν νομίζω ότι θεωρούσε ότι είχε καλύτερο να κάνει! μαθαίνουμε ότι υπήρχαν δημοσιεύματα που αναφερόντουσαν στο ότι το παίξημό του είχε χειροτερέψει, τα είχε δει και η ιδια η Κάντυ, παρ' ότι ο Αλμπερτ τα είχε κρύψει! Πως λοιπόν η "ωραία κοιμωμένη" μας δεν το είχε καταλάβει! Τι νόμιζε ότι ήταν αυτό που είχε επηρεάσει τόσο καταλητικά τον Τέρρυ, η ευτυχία που ζούσε μαζί της??? Evil or Very Mad Όλα τα ήξερε, πάρα πολύ καλά και από πρώτο χέρι, αλλά είναι τόσο εγωήστρια και τόσο ............, που μέχρι και την τελευταία στιγμή, το μόνο που σκέφτεται είναι πως θα τον "αλυσοδέσει" ακόμα πιο πολύ, αντί να σκέφτεται πως θα κάνει τον άνθρωπο που λέει ότι αγαπάει, αυτό δεν είναι αγάπη - επιτρέψτε μου -, να είναι ευτυχισμένος και να ξαναβρεί τον εαυτό του!

Όσο για τον Αλμπερτ, θεωρώ ότι είναι κάτι σαν την καλή νεράιδα για την Κάντυ από την αρχή, δεν ξέρω αν υπάρχουν αρσενικές νεράιδες γι' αυτό λέω νεράιδα. Ήταν πάντα εκεί όταν τον χρειαζόταν, είτε στο προσκήνιο, είτε στο παρασκήνιο, δεν έχει σημασία άλλωστε πως έκανε αυτά που έκανε, αλλά το ότι τα έκανε και πάντα την έσωζε την κατάλληλη στιγμή. Σε ότι έχει να κάνει με το Ροκσταουν, Λίμπρα μου δημιούργησες ένα ακόμα ερώτημα, γιατί τον έψαξε τον Τέρρυ? τι ήθελε να κάνει? ήθελε να δει πως είναι ο Τέρρυ? Και μετά, τι περήμενε να κάνει ο Τέρρυ, όταν θα την έβλεπε την Κάντυ? ή θεωρούσε ότι ο Τέρρυ δεν θα την έβλεπε, γιατί η Κάντυ δεν θα του μιλούσε? Αυτά τα ερωτήματα συνεχίζω να τα έχω!
όσο για την Κάντυ συνεχίζω να πιστεύω και εγώ ότι αυτό που ήθελε να κάνει ήταν να την φέρει αντιμέτωπη με την πραγματικότητα και τα αισθήματά της, και να την κάνει να πάρει κάποιες πρωτοβουλίες για τη ζωή της, να συνεχίσει με τη ζωή της! Με τον Τέρρυ? Χωρίς τον Τέρρυ? δεν ξέρω!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Πεμ Μαρ 03, 2011 1:01 am

Λιμπ, κι εγω θεωρώ απίθανο, να μην έχει καταλάβει η σουζάνα τον λόγο που είναι τοσο χάλια ο Τερρυ. Νομίζω οστόσο, οτι με την στρεβλή αίσθηση της πραγματικότητας που έχει, πιστευει ακομα, πως μπορεί να κάνει τον Τέρρυ ευτυχισμένο, με την αγάπη και την αφοσίωσή της. Αν εβλεπε καθαρά, αν την ενδιέφερε να δει την πραγματικότητα, θα είχε καταλάβει, οτι μονο δυστυχία προκαλει στον ευατό της και το περιβάλλον της.
Ευα, νομίζω οτι είναι πολύ λογικό, ο αλμπερτ να έψαξε για τον Τέρρυ. Οπως είπατε ήδη, τον νοιάστηκε όταν του ήταν αγνωστος και το ξυλοκοπούσαν στο μπάρ, τώρα δεν θα εψαχνε γι' αυτόν, όταν έχει χαθει απο τον κοσμο και μαντευει οτι είναι σε κακα χάλια; Ο Αλμπερτ και ο Τέρρυ είναι φίλοι. Ενδιαφέρεται ο ένας για τον άλλο, πονάει ο ενας για τον άλλο. Ο Αλπμερτ σίγουρα ήθελε να βοηθήσει τα δύο παιδια που υπεραγαπούσε και έστησε αυτήν ακριβώς τη συνάντηση. Δεν νομίζω οστοσο, οτι περίμενε να αλλαξουν γνώμη και να τα ξαναβρούν. Ηξερε και τους δυο πολύ καλα. Γνώριζε οτι θα έβαζαν το καθήκον πάνω απο τα αισθήματα, οπως θα έκανε κι αυτός στη θέση τους.






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Πεμ Μαρ 03, 2011 1:38 am

Ίσως και να έχεις δίκιο αριελ. Στο κάτω κάτω ο Αλμπερτ ήξερε από όταν ακόμα έμενε με την Κάντυ, ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά για τον Τέρρυ, και ίσως γι' αυτό να έψαξε και να τον βρει. Να δει ποιά είναι τώρα η κατάστασή του, και αν υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει για να τον βοηθήσει.
Και εδώ το πέτυχε ο Αλμπερτ! Ο μόνος που θα μπορούσε να συνεφέρει τον Τέρρυ ήταν η Κάντυ, ακόμα κι αν δεν ήταν σίγουρος ότι την είδε στην πραγματικότητα ή αν ήταν ένα όνειρο. Αυτό το θλιμμένο ύφος της και τα δάκρυα της ήταν κάτι που δεν μπορούσε να το αντεξει!
Πάντως για να λέω την αλήθεια, από τη μία μεριά πιστεύω ότι και τα δύο τα παιδιά θα έβαζαν το καθήκον πάνω από τα αισθήματά τους, αλλά έχω και μία μικρή... ελπίδα να το πω, ότι ο Τέρρυ, αν ο ταξιθέτης του θεάτρου του έλεγε ότι πράγματι υπήρχε μία κοπέλα με τέτοια χαρακτηριστικά στο κοινό, θα έβγαινε στους δρόμους να τη βρει! Τώρα θα μου πεις, και τι θα γινόταν? πάλι τίποτα μάλλον, και μάλλον χειρότερα θα ήταν τα πράγματα, γιατί όταν έχεις προσπαθήσει πια να ζήσεις χωρίς αυτόν που αγαπάς και έχεις δει ότι μπορείς, τότε τι κάνεις? Επιπλέον, σε αυτή τη φάση, τον έχουμε ήδη δει να την αφήνει τη Σουζάνα, παρά την υπόσχεση που είχε δώσει στην Κάντυ, έστω και προσωρινά! Έτσι λοιπόν, από τη μία μεριά λέω ότι πάλι, όχι στο μηδέν, αλλά στο μείων θα ήταν, αλλά από την άλλη διατηρώ και μία επιφύλαξη αν θα είχε τη δύναμη να την αφήσει, από μόνος του χωρίς της απόλυτη απόφαση της Κάντυ! Τον έχουμε ήδη δει μία φορά να λέει ότι δεν την ακουμπάει, δεν την αγκαλιάζει, γιατί μετά δεν έχει τη δύναμη να την αφήσει ποτέ ξανά!
Ίσως γι' αυτό η Μιζούκι βάζει την Κάντυ να φεύγει, αφού έχει σώσει τον αγαπημένο της για μία ακόμα φορα! Άλλωστε οποιαδήποτε άλλη εξέλιξη δεν θα ήταν για καλό τελικά, το μόνο που μπορούσε να γίνει για να είναι ευτυχισμένοι και πάλι οι δύο τους μαζί, θα ήταν να φύγει απο τη μέση η κατσαρίδα.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Πεμ Μαρ 03, 2011 4:20 pm

Δυστυχώς η κατα προσωπο συνάντηση, δεν θα άλλαζε τίποτα, κατα τη γνώμη μου. Η Κάντυ, είχε δώσει μια υπόσχεση στη Σουζάνα (γιατι τη λέτε κατσαρίδα, καλε; ανθρωπος ήταν κι αυτή, εγωκεντρικη, ισως και διαταραγμένη προσωπικοτητα, αλλα σιγουρα κλειδι στο δράμα της ιστορίας) και θα την κρατουσε πάση θυσία. Τον Τερρυ καμια δεν τον ρώτησε, εδω που τα λέμε. Αν προσέξεις μάλιστα, η Ιγκαράτσι τον δείχνει να συνειδητοποιει, οτι δεν είχε επιλογη απο το να μεινει με την Σουζάνα, ακριβώς εδω... Δες το βλέμμα του, τον ιδρώτα στο προσωπό του! Σαν να του ήρθε κεραυνός τη στιγμή που το σκέφτεται. Η συνομιλία τους, μόνο πόνο θα προκαλούσε. Καλύτερα που δεν την "είδε", καλύτερα που δεν άλλαξαν λέξη.






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Πεμ Μαρ 03, 2011 5:22 pm

θα μπορούσα να την πω και παράσιτο, αλλά είμαι ευγενικό παιδί!!!!!!!! Twisted Evil

Συμφωνώ κατά τα υπόλοιπα, αν όμως τελικά΄ο Τέρρυ είχε καταφέρει να τη δει και να της μιλήσει της Κάντυ εκείνο το βράδυ, τι νομίζεις ότι θα της είχε πει?
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Πεμ Μαρ 03, 2011 7:10 pm

Ελα ντε; Τι θα της έλεγε; ετρεξε ξωπίσω της απο παρόρμιση, αλλα αν την είχε μπροστά του τί θα έλεγε; Δεν μπορώ να ζησω χωρίς εσένα; Προσπάθησα και απέτυχα; Θα ήταν πολύ δυσκολο και για τους δύο!!!! Ισως πάνω στο μεθύσι και την απελπισία του, ομολογουσε τον ερωτά του και παρακαλούσε να μείνει, αλλα η Καντυ και πάλι θα επέλεγε την θυσία. Πάλι θα είχαμε δυο ραγισμένες καρδιές. Το προτιμώ χίλιες φορές που εφυγε και δεν του μίλησε.






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Πεμ Μαρ 03, 2011 7:16 pm

ariel έγραψε:Ελα ντε; Τι θα της έλεγε; ετρεξε ξωπίσω της απο παρόρμιση, αλλα αν την είχε μπροστά του τί θα έλεγε; Δεν μπορώ να ζησω χωρίς εσένα; Προσπάθησα και απέτυχα; Θα ήταν πολύ δυσκολο και για τους δύο!!!! Ισως πάνω στο μεθύσι και την απελπισία του, ομολογουσε τον ερωτά του και παρακαλούσε να μείνει, αλλα η Καντυ και πάλι θα επέλεγε την θυσία. Πάλι θα είχαμε δυο ραγισμένες καρδιές. Το προτιμώ χίλιες φορές που εφυγε και δεν του μίλησε.

Αυτό ακριβώς νομίζω κι εγώ! αλλά δεν μπορώ ότι δεν το σκέφτομαι το τι θα είχε γίνει αν την είχε προλάβει! και εκεί λέω ότι ή η Κάντυ θα του είχε πει όχι, που μάλλον θα ήταν και το τέλος πια για τον Τέρρυ, ενώ έτσι του έδωσε δύναμη. Από την άλλη λέω ότι ακόμα κι αν του είχε πει ναι, τελικά δεν θα ήταν ευτυχισμένοι, γιατί κανένας από τους δύο δεν θα μπορούσευ να ζήσει με το βάρος της Σουζάνας! Δεν ξέρω αν ακόμα και τόσο μεγάλες αγάπες, μπορούν να επιβιώσουν πραγματικά από κάτι τέτοιο, με τα δεδομένα των χαρακτήρων τους. Ενώ πεθαίνοντας η Σουζάνα από το χέρι της Μιζούκι, μπορούν να είναι πάλι μαζί και να είναι ευτυχισμένοι και να είναι υπερήφανοι για τις πράξεις τους και εντάξει με την συνειδησή τους!
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από lina Πεμ Μαρ 03, 2011 9:19 pm

eva έγραψε:. Ενώ πεθαίνοντας η Σουζάνα από το χέρι της Μιζούκι, μπορούν να είναι πάλι μαζί και να είναι ευτυχισμένοι και να είναι υπερήφανοι για τις πράξεις τους και εντάξει με την συνειδησή τους!


ακόμα κι αν ακούγεται πεζό για την εποχή μας, νομίζω ότι οι ήρωες της ιστορίας έχουν υψηλό αίσθημα του καθήκοντος και φυσικά κάνουν τις αντίστοιχες θυσίες.
Γι΄αυτό και πρέπει να ανταμειφθούν!
Θα πρέπει να δούμε το έργο της Μιζούκι και από την ηθικοπλαστική πλευρά του! Η συνάντηση στο Ροκστάουν 382154
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6385
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Πεμ Μαρ 03, 2011 9:27 pm

lina νομίζω ότι και εκεί είναι η όλη μαγία του έργου! αν δεν είχαν τόσο υψηλό αίσθημα του καθήκοντος, νομίζω ότι δεν είχε γίνει τόσος πανικός με την Κάντυ Κάντυ!
"θυσίες" "ανταμειφθούν" λέξεις κλειδιά!
Αν μη τι άλλο, για τον απλούστατο λόγο ότι θέλουμε να πιστεύουμε ότι όταν είμαστε, οι είναι οι άλλοι, ικανοί να κάνουν μεγάλες θυσίες, θα πρέπει και να ανταμειβόμαστε, ανταμείβονται, αντίστοιχα, αν όχι στο διπλάσιο.
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από libra Παρ Απρ 22, 2011 4:47 pm

Λοιπόν, είναι γεγονός...
Όσες φορές κι αν διαβάσω τη σκηνή στο Ρόκστοουν με πιάνουν τα κλάματα ...
cryy: cryy: cryy: cryy:

Τι δύναμη που έχει αυτή η σκηνή!!!
Αλήθεια αναρωτιέμαι αν πιο δυνατή είναι η σκηνή στο Ρόκστοουν ή η σκηνή του χωρισμού thinking:

Αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στις δύο δεν ξέρω αν θα διάλεγα τον χωρισμό.

Νομίζω ότι η δύναμη να ξανασηκωθεί στα πόδια του μετά από τέτοια κατρακύλα είναι μεγαλύτερη από τη σκηνή του χωρισμού. Νομίζω ότι στον χωρισμό ήταν πολύ νωρίς για να συνειδητοποιήσουν και οι δύο τι ακριβώς σήμαινε αυτό που αποφάσιζαν, ενώ στο Ρόκστοουν, που έχουν πια και ο δυο αντιληφθεί πλήρως πόσο δυνατή ήταν η αγάπη τους και πόσο έντονη η απουσία, τότε χρειάζεται μεγαλύτερη ψυχική δύναμη για τον Τέρρυ να ξανασταθεί στα πόδια του και για την Κάντυ, να τον αποχωριστεί ακόμα μια φορά!






Η συνάντηση στο Ροκστάουν 1zx1px0 Η συνάντηση στο Ροκστάουν 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27592
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από lina Σαβ Απρ 23, 2011 5:55 pm

libra έγραψε: Νομίζω ότι στον χωρισμό ήταν πολύ νωρίς για να συνειδητοποιήσουν και οι δύο τι ακριβώς σήμαινε αυτό που αποφάσιζαν, ενώ στο Ρόκστοουν, που έχουν πια και ο δυο αντιληφθεί πλήρως πόσο δυνατή ήταν η αγάπη τους και πόσο έντονη η απουσία, τότε χρειάζεται μεγαλύτερη ψυχική δύναμη για τον Τέρρυ να ξανασταθεί στα πόδια του και για την Κάντυ, να τον αποχωριστεί ακόμα μια φορά!

Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506Η συνάντηση στο Ροκστάουν 89506
lina
lina
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1469
Points : 6385
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 44
Τόπος : στο μικρό σπίτι στο λιβάδι
Χιούμορ : ξέρω κι εγώ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Τρι Απρ 26, 2011 11:37 pm

Fever ναι αρρωσταίνω με αυτή τη σκηνη!!!! και δεν το πιστευω οτι η ΤΟΕΙ την έκοψε και έβαλε στη θέση της τον Αλμπερτ να μπουφλίζει τον Τερρυ Can\'t remember






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από libra Τετ Απρ 27, 2011 8:53 am

Η ΤΟΕΙ κατέστρεψε ο μισό ανιμέ με ιστορίες για παιδάκια, ο Τέρρυ και το Ρόκστοουν θα γλίτωνε; Evil or Very Mad Point

Σπόιλερ:






Η συνάντηση στο Ροκστάουν 1zx1px0 Η συνάντηση στο Ροκστάουν 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27592
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από eva Τετ Απρ 27, 2011 10:08 am

και μετά μου λέτε γιατί μου αρέσει πιο πολύ το μανγκα και ασχολούμαι με αυτό και όχι με το ανιμε!
η αλήθεια είναι ότι το άνιμε σου δίνει την ευκαιρία να ζήσεις ζωντανά κάποιες στιγμές πολύ δυνατές, όπως το φιλί τους ή κάποιες με την Ελίζα, αλλά το γεγονός παραμένει ότι κάποιες άλλες που είναι πολύ σημαντικές στο να καταλάβεις τις επιλογές των δύο παιδιών, τον χαρακτήρα τους και την μετέπειτα συνέχεια, τις έχουν............!
bang-bang
eva
eva
Terry Veteran
Terry Veteran

Αριθμός μηνυμάτων : 6923
Points : 12172
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 46

http://gotnet.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από nansecrets Τετ Απρ 27, 2011 3:14 pm

δεν θελω να ξανασχολιασω αυτη τη σκηνη........... cryy: cryy: cryy:






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35422
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η συνάντηση στο Ροκστάουν Empty Απ: Η συνάντηση στο Ροκστάουν

Δημοσίευση από ariel Τετ Απρ 27, 2011 6:03 pm

Αλήθεια, θα την έχει στη νεα νουβέλα και πως; Nervus






Η συνάντηση στο Ροκστάουν Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16785
Points : 26970
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης