Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Terrence Grandchester
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εικονοθήκη


Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Γιορτινό Theme
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Απρ 16, 2024 7:41 am από stardustia

» Κουίζ καντυ
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:53 pm από ariel

» Casting...
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Απρ 15, 2024 10:52 pm από ariel

» Τερρο-Δωράκια
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Πεμ Μαρ 21, 2024 4:46 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο ΑΝΤΟΝΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ Ο ΑΛΜΠΕΡΤ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ.ΑΡΑΓΕ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ?
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μαρ 13, 2024 4:06 am από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Μαρ 12, 2024 8:01 am από Marianna Blue Lagoon

» Οι ήρωες της Κάντυ και οι άλλοι.
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Μαρ 11, 2024 10:17 pm από ariel

» ποιο πιστευετε οτι είναι το αγαπημενο ποτο του τερρυ;
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Μαρ 09, 2024 7:05 am από Marianna Blue Lagoon

» Ειναι αγχολυτικη η μικρη ξανθια;
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μαρ 08, 2024 3:53 pm από Marianna Blue Lagoon

» Τα ομορφότερα Fan Arts
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Δεκ 22, 2023 1:21 pm από Marianna Blue Lagoon

» Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 16, 2023 6:01 am από stardustia

» Εξώφυλλά του περιοδικού από διάφορες χώρες
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Δευ Δεκ 04, 2023 5:12 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ο χωρισμός. Επιλογή ή πεπρωμένο;
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 26, 2023 4:34 pm από Marianna Blue Lagoon

» Ελληνική Έκδοση του περιοδικού
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Φεβ 15, 2023 1:49 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχολια για τις Τερρο-δημιουργιες!
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τρι Ιαν 31, 2023 2:01 pm από Marianna Blue Lagoon

» Χριστουγεννιάτικα αβαταρ
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Σαβ Δεκ 10, 2022 2:55 pm από Marianna Blue Lagoon

» Σχόλια για "Μετά από εκείνη τη νύχτα"
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Ιουν 29, 2022 9:12 am από ΜΙΜΙ

» Σε ποιο επεισόδιο βρίσκετε πιο όμορφο τον Τέρρυ ?
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Μάης 25, 2022 12:22 pm από Marianna Blue Lagoon

» Μετά από εκείνη τη νύχτα.
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Παρ Μάης 06, 2022 12:00 pm από bettina

» Σχολια για ''η εποχη των ασφοδελων - the season of daffodils (by josephine hymes)
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Icon_minitime1Τετ Σεπ 15, 2021 12:21 pm από stardustia

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_lcap72%Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_rcap 72% [ 79 ]
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_lcap21%Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_rcap 21% [ 23 ]
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 109

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

+9
juliet
nina
Dalia
nuitetoile21
nansecrets
c-t
ariel
ΜΙΜΙ
libra
13 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από libra Παρ Νοε 04, 2011 9:28 pm


Mpaaaa το απόλυτο ξεκατίνιασμα του μάνγκα






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 1zx1px0 Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 2j1lao4
libra
libra
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 17836
Points : 27614
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αλλού γι'αλλού
Χιούμορ : Always off topic

https://terry.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Παρ Νοε 04, 2011 9:50 pm

Άσε τώρα που μεγάλωσα (λίγο Razz ) και το ξανάδα έχω δει πολλά τέτοια κουφά επεισόδια στο ανιμε που πραγματικά με κουράζουν απίστευτα Sleep






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13671
Points : 20722
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Σαβ Νοε 05, 2011 12:56 am

Πως το έλεγαν αυτό το κοριτσάκι αλήθεια; Νταιάνα ή κάτι τέτοιο; Ο τομ έιχε κλεισει τα 18 και ο μπαμπας του είχε θεματάκια με την καρδιά. Αντι να κώψει λοιπόν το πιώμα και να πάει σε κάνα γιατρό, σκέφτηκε να τον αρραβωνιάσει με το 6χρονο, να μην μείνει μαγκούφης!

lol! Σοβαρά τώρα, τι βλέπαμε;;;; bang-bang






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Σαβ Νοε 05, 2011 12:58 am

Άσε Mpaaaa φαντάσου ακόμα και η κόρη μου τα προσπερνάει μερικά επεισόδια και ειδικά αυτό lol!






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13671
Points : 20722
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Σαβ Νοε 05, 2011 1:01 am

ΜΙΜΙ έγραψε:Άσε Mpaaaa φαντάσου ακόμα και η κόρη μου τα προσπερνάει μερικά επεισόδια και ειδικά αυτό lol!

Αδικο έχει το παιδάκι; Με τούτα και με κείνα, εγω τα επεισόδια στο κολέγιο διάβαζα και ξαναδιάβαζα! Woops!!! Ουπς, για το άνιμε λέμε... και πάλι εγω στο κολέγιο έμεινα! Angel Face






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από titika Σαβ Οκτ 01, 2016 1:38 am

Μη με βρισετε...με επιασε η φαση της ΚΑΝΤΥ και γραφω λιγο φορτισμενη, διοτι ξαναβλεπω τα επεισοδια ξανα κ ξανα το τελευταιο 3ημερο...(κοριτσαρες λειπει το 24).Παντως απο το 30 μεχρι τα 50 θελω να τα βλεπω ειναι κανονικη μεταγγιση  ρομαντισμου αισοδοξιας κ συγκινησης!!!

Παντως μεχρι και το τελος του Κολλεγιου επ 50 για μενα ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΙΜΕ, τιποτα δεν αντεχω πλαι στο anime ...
Λατρεψα καθε σκηνη, καθε εικονα και τα σκιτσα αυτα χαραξαν ολοκληρη την αισθητικη μου....
Δοκιμασα να διαβασω το manga αλλα δεν...Με τιποτα!!!!!!Ως manga θα με σημαδευε πολυ λιγοτερο.Για να μην πω καθολου!
Νομιζω πως η αρτια σκηνοθεσια ,η εκπληκτικη ερμηνεια της Ματινας μας (της αρχικης Αννυ και οσων υποδυθηκαν τον Τερρυ κυριως), τα ζωηρα χρωματα κι η μουσικη συνεθεσαν ολη αυτη τη φαντασμαγορια συναισθηματων που αποτελεσε η Καντυ στη ζωη μου.

Μεγα σφαλμα σεναριακο που δεν παρενεβληθη αλλη ευτυχισμενη συγκυρια αναμεσα σε Καντυ Τερρυ πριν απο τον χωρισμο τους.

Ακομη και τωρα που μου εχετε πει τοσα ομορφα για τη νουβελα ,στο μυαλο μου ο χωρισμος τους ειναι οριστικος γιατι το ερεθισμα του anime που ειδα στα 7-8 εχει εγγραφει ανεξιτηλα στο υποσυνειδητο μου κι ειναι το κυριαρχο ως προς την καντυ...
           Αλλωστε ημουν πολυ μικρουλα τοτε.Απιστευτα ευαισθητη ηλικια.

Ειμαι πολυ μεγαλη για να  αλλαξει η αισθηση που αφηνει το βιωμα Καντυ...Θα ειναι παντα τραυματικη, παντα θλιψη απαρηγορητη.
Δεν ξεπερνιεται αυτη η χιονισμενη αναχωρηση απο τη Ν Υορκη,δεν ξεπερνιεται!!!!!!"Κρυο!Κανει τοσο κρυο αποψε!κι εγω ειμαι τοσο μονη...".[/b]

Ομολογω πως απο ολα τα επομενα που μας αποκαλυψε η φιλτατη Μιζουκι ,μονο η εξελιξη με την Αννυ και τον Αρτσι μου αρεσει πραγματικα, γιατι ο ερωτας τους αποκτα προσωπικοτητα ,αφου αναμετραται με την προκαταληψη και την αριστοκρατια....
          Τα υπολοιπα περιπλεκονται πολυ, ολιγον ψυχοβγαλτικα-κι επειδη σαν εικονες δεν υπαρχουν στην anime εκδοχη με την οποια δεθηκα,στην ψυχη μου δεν υφιστανται.

Αμαν κι αυτη η ΜΙΖΟΥΚΙ!- ενω η ιστορια της ηταν τοσο εκπληκτικα δομημενη ,με χαρακτηρες για σεμιναριο σεναριου κ ψυχολογιας μαζι, μας τα χαλασε τελικα και τα εκανε αχταρμα χωρις λογο κι αιτια..
         Εγω θα προτιμουσα να συμβει κατι στον Τερρυ και να του σταθει η Καντυ...Θα ηταν προσιτο, αρκουντως δραματικο,στο κλιμα των λιμων και των καταποντισμων που εβρισκαν την Καντυ- και θα αφηνε κ το πιο σημαντικο διδαγμα για την αγαπη που επουλωνει σχεδον ολες τις πληγες...
avatar
titika
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Points : 5276
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010
Τόπος : ΧΑΜΕΝΗ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.html

http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από nansecrets Σαβ Οκτ 01, 2016 2:23 pm

τιτικα το 24 παιζει κανονικα μολις το δοκιμασα.






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35444
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Σαβ Οκτ 01, 2016 2:44 pm

Στο ανιμέ πρέπει να έχω δει καμια 500ρια φορές τα επεισόδια στο κολέγιο και λίγο λιγότερες όσα αφορουν τον Τέρρυ. Τα υπόλοιπα τα βαριέμαι λίγο.... Woops!!!






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από HAMLET Σαβ Οκτ 01, 2016 2:50 pm

Κι εγω κοριτσια, οπου εχει Τερρυ με Καντυ , για να λεμε την αληθεια...
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 5017
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από nansecrets Σαβ Οκτ 01, 2016 5:26 pm

να βαρεσω τωρα την κουδουνα ή να μην την βαρεσω;;;

ding ding ding

τιμωρια στο δωματιο της Ελιζας με την Ελιζα να της χτενιζετε τα μαλλια επι 2ωρο και να της διαβαζετε το αγαπημενο της βιβλιο..  (αγγαρεια λεμε οχι αστεια! Razz )






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35444
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Κυρ Οκτ 02, 2016 7:34 pm

Αμαν!!!!!!! Τι καμπάνα ήταν αυτη;;;;;; open:






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από HAMLET Κυρ Οκτ 02, 2016 9:04 pm

Εξαντλησες ολη σου την αυστηροτητα...
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 5017
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από nansecrets Κυρ Οκτ 02, 2016 11:19 pm

εεε ναι! ή τιμωρω ή οχι εγω!  Hihihihihi






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Damon
nansecrets
nansecrets
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 26263
Points : 35444
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : όπου πάει και ο Τέρρυ!!!
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα...

https://terry.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από HAMLET Δευ Οκτ 03, 2016 8:50 am

:)
HAMLET
HAMLET
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1575
Points : 5017
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016
Τόπος : Stratford-upon-Avon
Χιούμορ : Σαρκαστικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από stardustia Δευ Οκτ 03, 2016 12:23 pm

Titika, κι εγώ του anime είμαι! Το manga το διάβασα πρόσφατα και οι μορφές ομολογώ δεν μου κάθονται τόσο καλά, κάτι τα μαύρα μάτια, κάτι η εντελώς bebe φατσούλα της Candy (δε λέει να μεγαλώσει αυτό το παιδί), λες και κάτι δεν πάει καλά με τους τόσους που πέφτουν τέζα στα πόδια της. Μα με το μωρουδέλι, κοτζάμ άντρες;
Βέβαια, ήταν κι αυτή η εξάχρονη αρραβωνιαστικιά στο anime, τί να συζητάμε, πάλι... Ψιλοαρρώστια...
Και θα συμφωνήσω απόλυτα -έκπληξη!!!- με Ariel και Hamlet, κι εγώ βλέπω μόνο τα επεισόδια στο Κολέγιο (μετά διακοπών στη Σκωτία), μετά τον Terry ακόμα κι ο φουκαράς ο Anthony έφαγε ένα γενναίο delete, και μετά το πάω στο ψαχτό: εδώ ο Terry, εκεί ο Terry (που είναι ο Terry; το γνωστό παιχνίδι του παπά...). Κι αυτοί οι τσιγκούνηδες, Terry με το σταγονόμετρο, άντε εκεί στο Σικάγο κάτι έγινε, δυο-τρία επεισόδια μαζεμένα, αλλά κι αυτό το ψυχοβγαλτικό κυνηγητό τί ήταν, σάμπως έγινε και τίποτα... Πίκρα, πίκρα...

Όχι, δεν θα σχολιάσω τα επεισόδια στη Νέα Υόρκη, θα χρειαστώ τα ηρεμιστικά μου και δεν τα έχω πρόχειρα!

Θα αναφερθώ όμως σε ένα επεισόδιο του anime που δεν υπάρχει στο manga, που πολύ με αγγίζει! Είναι εκείνο που γνωρίζεται η Candy με τον Cooky στο λιμάνι κι όχι στο πλοίο για Αμερική. Εκείνο με τον ήχο της φυσαρμόνικας που μπερδεύει το κορίτσι και νομίζει ότι παίζει ο Terry, αλλά είναι ο πιτσιρικάς που τον έμαθε ο δικός μας να παίζει και του αγόρασε μια φυσαρμόνικα (και δεν τον άφησε ούτε ν' αγγίξει τη δική του/της, λυγμ!Rolling Eyes ) και της εξιστορεί τι έκανε ο Terry τις τελευταίες ώρες πριν φύγει με το πλοίο και συνειδητοποιεί η Candy τη συναισθηματική του φόρτιση και το βάθος των αισθημάτων του γι' αυτήν και ΚΛΑΨ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad !
Μιλάμε για πολύ φυσαρμόνικα σ'εκείνο το επεισόδιο... Αυτό το Annie Laurie είναι πολύ ωραίο κομμάτι αλλά και πολύ θλιμμένο...
Πάλι έπεσα... Χρειάζομαι μια γενναία δόση Terry-coffee , της παρηγοριάς, που λένε...

Μάλλον πρέπει να αλλάξω avatar, αυτό με το φλιτζανάκι θα με κάλυπτε και θα αποφεύγαμε περιττές αναφορές...






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Points : 7789
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Δευ Οκτ 03, 2016 5:09 pm

Το ανιμε, είχε σίγουρα κι αυτό τα καλά του. Η φυσαρμόνικα για παράδειγμα, υπάρχει μόνο εκει, αλλά νομίζω πως όλες έχουμε συνδέσει τους ήχους της με τον Τέρρυ και τις ασχημες στιγμές τους. Στο ανιμε, η Κάντυ στη φυλακή του Αγιού Παύλου ακούει την φυσαρμόνικα του Τέρρυ και δεν είναι τόσο μόνη! Στο μάνγκα και τη νουβέλα, ο Τέρρυ είναι μεν εκεί, αλλά η Κάντυ το αγνοούσε. Η φυσαρμόνικα και ο Κλιν, είναι τα δύο στοιχεία που εδωσε η ΤΟΕΙ και μου λείπουν απο την "αυθεντική" ιστορία της Μιζούκι






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Δευ Οκτ 03, 2016 10:40 pm

Ναι ο Κλιν Heartbeat <3






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Candy216
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 13671
Points : 20722
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Ελπιζω να μην παρεξηγηθω...

Δημοσίευση από titika Τρι Οκτ 04, 2016 6:33 pm

ariel έγραψε:Στο ανιμέ πρέπει να έχω δει καμια 500ρια φορές τα επεισόδια στο κολέγιο και λίγο λιγότερες όσα αφορουν τον Τέρρυ. Τα υπόλοιπα τα βαριέμαι λίγο.... Woops!!!
Eγω βλεπω ΜΑΝΙΩΔΩΣ απο το ΠΛΟΙΟ μεχρι την αναχωρηση του ΤΕΡΡΥ...
Αυτα δεν τα χορταινω διοτι ειναι γεματα συναισθημα,συγκινηση αλλα χωρις το ψυχοπλακωμα.Ααααχ!!!!!!!!!!!!

Μετα η εξελιξη της ιστοριας δε μου αρεσε κ τοσο...
Οχι λογω του χωρισμου αλλα διοτι αναλωθηκαμε σε ανουσιες σκηνες κ ιστοριες αστοχες,βαρετες και ασχετες-χωρις κανενα ρομαντικο ενδιαφερον!!!
Για να ειμαι ειλικρινης το συναισθημα εδειχνε λιγο να εχει ξεθωριασει, αφου μετα το Κολλεγιο κ μεχρι τον Χωρισμο -Κλαψ!-δεν ειχε αλλα σημεια αναφορας αναμεσα στο βασικο ζευγαρι!!!
Κ λυπαμαι, αλλα θεωρω οτι ο Τερρυ δεν την κυνηγησε επαρκως την ΚΑΝΤΥ!!!!Στην Αμερικη ηταν οχι στην Κουαλα Λου Μπουρ!!!
Η τελευταια του γενναια πραξη ηταν οταν πηγε στο ορφανοτροφειο κι αναζητησε τις ριζες της Καντυ απο την αγαπη του γι αυτην!!!!

Μετα εγω ειδα εναν αλλον Τερρυ...Εναν Τερρυ αποντα, που σχεδον δεν μπορω να τον συνδεσω με τη φιγουρα του Κολλεγιου!!!!
Τις δε ημερες του χωρισμου συνανταμε εναν Τερρυ -σκετο παγοβουνο, που δε με πειθει για την επερχομενη οδυνη!!!!!
Χρειαζονταν κι αλλες "πραγματικες" σκηνες μεταξυ Τερρυ και Καντυ,εστω περιστασιακες για να εμπλουτισουν αυτα τα επεισοδια(53-93) με δυνατα , με αξεχαστα συναισθηματα.
40 επεισοδια παυσης αναμεσα στο πρωταγωνιστικο ζευγαρι, (που εδεσε μεσα σε μολις 20 επ) ειναι παρα,μα παρα πολλα!!!!!
Κ ειναι "πολλα τα επεισοδια της παυσης " για να ερθει καπακι ο Χωρισμος ,χωρις να τους χαριστει ουτε μια μερα "Μαζι"!
Ισως καλυτερα να χτυπουσε η Σουζαννα στην παρασταση που παρακολουθησε η Καντυ πχ...Αφου θα ειχαμε ζησει λιγο ""Τερρυ-Καντυ = λαβ φορ εβα" ΕΞΩ απο το Κολλεγιο!!!!
Νιωθω οτι στον Χωρισμο (οπου κλαιω καθε ΜΑ ΚΑΘΕ!-φορα)
ολες μας τελικα πενθουμε εκειεινεες τις "παλιες καλες μερες" του Αγιου Παυλου κι οχι ενα αληθινο ζευγαρι!!!!

Επισης θα ηθελα να δω περισσοτερη Αννυ...
avatar
titika
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Points : 5276
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010
Τόπος : ΧΑΜΕΝΗ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.html

http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Τρι Οκτ 04, 2016 7:28 pm

Όλες θέλαμε να δούμε περισσότερο Τέρρυ - Κάντυ μετά το χωρισμό! Κι αυτές οι παραλίγο συναντήσεις,απλά ξύναν πληγές






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από titika Τρι Οκτ 04, 2016 7:31 pm

ariel έγραψε:Όλες θέλαμε να δούμε περισσότερο Τέρρυ - Κάντυ μετά το χωρισμό! Κι αυτές οι παραλίγο συναντήσεις,απλά ξύναν πληγές
Περαν της επιθυμιας , εγω θεωρω πως ηταν και τεχνικα λαθος να μη μεσολαβησει μεσα σε τοοοσα επεισοδια καμια αλλη ομορφη στιγμη αναμεσα στην Καντυ και στον Τερρυ!
Ουτε καν τους φιλους της δεν πολυειδαμε καλα-καλα!!!!
Τεχνικα καπου λοξοδρομησε ασκοπα η ιστορια μας ,φοβαμαι!!!
avatar
titika
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Points : 5276
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010
Τόπος : ΧΑΜΕΝΗ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.html

http://stonasterismotouvivliou.blogspot.gr/2015/09/blog-post_58.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από ariel Τρι Οκτ 04, 2016 7:36 pm

Φίλερ της ΤΟΕΙ..... τι να πεις;






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Images11

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 16803
Points : 27013
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από stardustia Τετ Οκτ 05, 2016 12:53 pm

titika έγραψε:
ariel έγραψε:Στο ανιμέ πρέπει να έχω δει καμια 500ρια φορές τα επεισόδια στο κολέγιο και λίγο λιγότερες όσα αφορουν τον Τέρρυ. Τα υπόλοιπα τα βαριέμαι λίγο.... Woops!!!
[color=#330066]Eγω βλεπω ΜΑΝΙΩΔΩΣ απο το ΠΛΟΙΟ μεχρι την αναχωρηση του ΤΕΡΡΥ...
Αυτα δεν τα χορταινω διοτι ειναι γεματα συναισθημα,συγκινηση αλλα χωρις το ψυχοπλακωμα.Ααααχ!!!!!!!!!!!!

Μετα η εξελιξη της ιστοριας δε μου αρεσε κ τοσο...
Οχι λογω του χωρισμου αλλα διοτι αναλωθηκαμε σε ανουσιες σκηνες κ ιστοριες  αστοχες,βαρετες και ασχετες-χωρις κανενα ρομαντικο ενδιαφερον!!!
Για να ειμαι ειλικρινης το συναισθημα εδειχνε λιγο να εχει ξεθωριασει, αφου μετα το Κολλεγιο κ μεχρι τον Χωρισμο -Κλαψ!-δεν ειχε αλλα σημεια αναφορας αναμεσα στο βασικο ζευγαρι!!!
Κ λυπαμαι, αλλα θεωρω οτι ο Τερρυ δεν την κυνηγησε επαρκως την ΚΑΝΤΥ!!!!Στην Αμερικη ηταν οχι στην Κουαλα Λου Μπουρ!!!
         
Η τελευταια του γενναια πραξη ηταν οταν πηγε στο ορφανοτροφειο κι αναζητησε τις ριζες της Καντυ απο την αγαπη του γι αυτην!!!!

Μετα εγω ειδα εναν αλλον Τερρυ...Εναν Τερρυ αποντα, που σχεδον δεν μπορω να τον συνδεσω με τη φιγουρα του Κολλεγιου!!!!
             

Όντως τα τόσα φίλερ μας έκαναν να χάσουμε αρκετά τη μπάλα!

Όμως για τον καημενούλη τον δικό μας υπάρχει ένα ελαφρυντικό: δεν ήξερε ότι η Candy είχε επιστρέψει στην Αμερική!
Όταν το έμαθε τελικά, στο Σικάγο, που κίνησε γη και ουρανό για να τη βρει, εγώ ξαναείδα τον παλιό, παράφορο Terry να μη δίνει μία για τύπους και κοινωνικές μπαρούφες, σχεδόν υπνωτισμένο από τη σκέψη ότι είναι η κοπέλα των ονείρων του κάπου κοντά του -αλλά που;- άσε δε που έπαθε παράκρουση όταν του είπε η Annie ότι η Candy ήθελε τόσο πολύ να τον συναντήσει, εκεί βγήκε τελείως εκτός εαυτού (θυμάστε τη σκηνή με την κυρία που παραμερίζει απρεπέστατα για να πάρει την άμαξα για το νοσοκομείο), μέχρι τελευταία στιγμή το πάλευε και δεν άφηνε να σβήσει η ελπίδα να την ξαναδεί, από την αδημονία δεν μπορούσε να σταθεί σε ένα σημείο (ήταν πολύ αστείο στο σταθμό που είχε αφηνιάσει κυριολεκτικά, κλοτσούσε το έδαφος, δεν ήξερε τί του έφταιγε -βασικά ήξερε αλλά...)! Το anime κατάφερε να δώσει την ένταση εκείνης της μοναδικής βραδιάς σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από το manga (το πλεονέκτημα της κίνησης και του ήχου, γαρ).

Μετά ακολούθησε η περίοδος της αλληλογραφίας (η συχνότητα δεν είναι τόσο ξεκάθαρη), αλλά όντως κάπου οι πολλές σάλτσες-επεισόδια έριχναν την κλιμάκωση/εμβάθυνση της σχέσης τους (και δεν εκδηλώνονταν, ως φαίνεται, κι εκείνα τα ευλογημένα ούτε εγγράφως, οι ντροπές τους μάραναν, μόνο στην απάντηση του Terry στο γράμμα της Candy, όπου τον ρωτά αν τον πειράζει η απόφασή της να συγκατοικήσει με τον κύριο Albert, αστειεύεται μαζί της λέγοντάς της ότι απορεί πώς τον ρωτά κάτι τέτοιο αφού είναι ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ! Τόοοοοσο πολύ προχώρησαν σε εξομολογήσεις).

Για τον τρόπο του Terry στην Αμερική, νομίζω πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι μιλάμε για ένα τελείως διαφορετικό πλαίσιο στο οποίο κινείται συγκριτικά με αυτό στην Αγγλία. Στην πατρίδα του ήταν το "κακό" παιδί, που έκανε πολλά και διάφορα αλλά πάντα με τα λεφτά του μπαμπά (εκ του ασφαλούς, δηλαδή, όσον αφορά τα μέσα), ακόμα και καλές πράξεις να έκανε πάντα στηριζόταν έμμεσα ή άμεσα στην υποστήριξη του Δούκα. Όταν κόβει ο ίδιος τους δεσμούς και φεύγει τα πράγματα αλλάζουν άρδην.

Στην Αμερική πρέπει να σταθεί στα πόδια του, εξασφαλίζει τα προς το ζειν από τη δουλειά του και μόνο, δεν παρουσιάζεται πουθενά να δέχεται ενίσχυση από τη μητέρα του (ας θυμηθούμε τη διαχείριση των οικονομικών του προκειμένου να εξασφαλίσει το εισιτήριο και τη διαμονή της Candy στην Νέα Υόρκη, όπως στο anime φαίνεται), οπότε και οι αντιδράσεις του σε ότι δεν του αρέσει είναι πιο μαζεμένες (πάει να ξεφύγει καμιά φορά, όταν για παράδειγμα τον πνίγει η κοινωνική αδικία, αλλά ξαναμαζεύεται), αφού έχουν επιπτώσεις που πρέπει να ο ίδιος να επωμιστεί χωρίς την υποστήριξη κανενός.

Οι κινήσεις του δεν είναι πια θεαματικές γιατί διακυβεύεται το μέλλον του (το θέατρο γι' αυτόν είναι βιοπορισμός και τρόπος ζωής, θα λέγαμε και αυτοσκοπός αν στο δρόμο του δεν είχε βρεθεί η Candy, που ανέτρεψε την κοσμοθεωρία του). Εκπαιδεύει τον εαυτό του να βάζει χαλινάρι στον παρορμητισμό του, γιατί πια είναι υπόλογος των επιλογών του σε τρίτους, εν προκειμένου στους συνεργάτες του (κάπου τον βλέπουμε να σκέφτεται ότι φοβάται με το ξέσπασμα του πολέμου για την Candy, που νομίζει ότι ακόμα είναι στη Ευρώπη, αλλά οι επαγγελματικές του υποχρεώσεις τον κρατούν δέσμιο για να την αναζητήσει και δεν μπορεί πια να κάνει πίσω, συν ότι έχει μείνει με την ιδέα πως το κορίτσι έχει τις πλάτες των Ardley, μετά τη δική του αποχώρηση).

Ο χαρακτήρας του δεν αλλάζει, προσωπικά πάντα βλέπω τον Terry του Κολεγίου, παραμένει μοναχικός, απρόσιτος για τους πολλούς (για την ακρίβεια, για όλους, όταν τελειώνουν οι επαγγελματικές του υποχρεώσεις φαίνεται ότι κλείνεται τελείως στον εαυτό του και στις σκέψεις του), οι κολακευτικές κριτικές δεν τον αγγίζουν καν, κερδίζει και πάλι την ταμπέλα του υπερόπτη (όπως τον παλιό, καλό καιρό...). Όμως μεγαλώνει, ωριμάζει και ανακαλύπτει τα όριά του, τις δυνατότητες και τις αδυναμίες του, μαζί του κι εμείς, ίσως να μας φαίνεται και λιγότερος απ' ό,τι θα θέλαμε.

Δεν νομίζω επίσης ότι το συναίσθημα ξεθωριάζει, θα έλεγα μάλλον βαθαίνει και γίνεται πιο χειροπιαστό, αποκτά διαστάσεις χωρικές και χρονικές, αν μπορούμε να το δούμε έτσι. "Θέλω να έλθεις να μείνεις μαζί μου για πάντα" και ψάχνω να βρω τον τρόπο (ακόμα και το πεζό οικονομικό έχει λόγο όταν χτίζεις "σπιτικό" και εκεί το πήγαιναν, είναι πασιφανές). Αλλά είπαμε, με τις τόσες σάλτσες θέλει λίγο σκέψη για να βγάλουμε συμπέρασμα, χανόμαστε κι εμείς οι θεατές!

Έλα, Τιτίκα, μην το βαράς το καημενούλη, πολύ!

Αν θέλεις, όμως θα σε βοηθήσω να τον δείρουμε παρέα για ένα και μόνο λόγο: όταν τον πίεζε η μάνα της ποντικομαμής, της Σούζυ, να μείνει με την κόρη της, δεν είπε χωρίς περιστροφές ότι ήταν δεσμευμένος! Γιατί, βρε, ντρέπεσαι, σου 'φαγε το γατί τη γλώσσα; Διότι δεσμευμένος ήταν, ο γάιδαρος, απέναντι στην Candy, τόσο συναισθηματικά όσο και ηθικά.

Το συναισθηματικό κομμάτι δεν θέλει ανάλυση, τα αισθήματά τους ήταν αμοιβαία κι αυτό δεν άλλαξε ποτέ -το επιβεβαίωσε πανηγυρικά κι η Μιζούκι!!! Σε ηθικό όμως επίπεδο, για μένα φέρει τεράστια ευθύνη αφού  ήξερε πλέον ότι η κοπελίτσα δεν στηριζόταν στη θετή της οικογένεια και ήταν όπως πάντα μόνη (και είχε γίνει μάρτυρας του πόσο μόνη και ξεκρέμαστη ένιωθε χωρίς δική της οικογένεια, μετά από εκείνο το "οποιαδήποτε μητέρα θα μου έκανε!" στη Σκωτία), αφού επέλεξε η ίδια να ακολουθήσει το παράδειγμά του και να βρει το δρόμο της. Μετά την επεισοδιακή επανασύνδεση στην Αμερική και την δι' αλληλογραφίας αναθέρμανση του ρομάντζου, πως αφήνεις, καλό μου, ξεκρέμαστο το άτομο που έχει επενδύσει σε σένα μια ζωή Groumf ; Το σκέφτεσαι ακόμα και διστάζεις να το δηλώσεις κατηγορηματικά ότι ανήκεις αλλού και αυτό δεν σηκώνει διαπραγματεύσεις, δηλαδή αν ήσουν παντρεμένος θα χώριζες Grrrrrr ; Κι εκείνο το ρημάδι το εισιτήριο χωρίς επιστροφή τί το στέλνεις, αν δεν μπορείς να το υποστηρίξεις χωρίς πως και γιατί;  Angry Shake  Angry Shake  Angry Shake

(Και να σκεφτείς, Τιτίκα μου, ότι έχω πιει ήδη δύο καφέδες... Hey there )!






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Points : 7789
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από stardustia Τετ Οκτ 05, 2016 1:05 pm

Τιτίκα, μ' αρέσουν οι αναλύσεις σου, με βοηθούν να σκέφτώ και cogito ergo sum!






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Points : 7789
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από stardustia Τετ Οκτ 05, 2016 1:07 pm

ariel έγραψε:Όλες θέλαμε να δούμε περισσότερο Τέρρυ - Κάντυ μετά το χωρισμό! Κι αυτές οι παραλίγο συναντήσεις,απλά ξύναν πληγές

Και να μην το ξεχάσω: συμφωνώ με την Ariel!!! Happy Happy Happy






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Points : 7789
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Empty Απ: Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga

Δημοσίευση από stardustia Τετ Οκτ 05, 2016 1:13 pm

Και για την ορθογραφία: στο μακρινάρι μου είναι λάθος το "εν προκειμένου" (φρίκη). Εν προκειμένω.
Nan, το ποινολόγιο!!!






Σκηνές που υπάρχουν στο anime και όχι στο manga - Σελίδα 3 Tumblr_p0qj24m5Pz1vq9c7bo1_500

ever fixed mark
stardustia
stardustia
Terry Lover
Terry Lover

Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Points : 7789
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2016
Ηλικία : 51
Τόπος : ...and let me play among the stars!
Χιούμορ : μμμμμ;!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης