Terrence Grandchester
Καλώς ήρθατε στο forum μας.
Παρακαλώ εγγραφείτε ώστε να μπορέσετε να απολαύσετε περισσότερα οφέλη και προνόμια.
Ας αρχίσει η συζήτηση...
Εικονοθήκη

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Empty
Πρόσφατα Θέματα
» Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Χθες στις 8:40 pm από ariel

» Γιορτινό Theme
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τρι Φεβ 18, 2020 3:32 pm από Marianna Blue Lagoon

» Κάντυ Κάντυ, γύρισα στο ίντερνετ και βρήκα πολλά για σένα...
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Ιαν 22, 2020 7:56 pm από ariel

» Χαζές ατάκες από το anime
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Πεμ Ιαν 02, 2020 9:28 pm από bettina

» Αντρέα και Ελίζα (mini-fic).
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Δεκ 16, 2019 2:20 pm από bettina

» Σχόλια για το "Κάντυ Κάντυ η σοκαριστική αλήθεια".
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Οκτ 26, 2019 12:47 pm από bettina

» Κάντυ Κάντυ, η σοκαριστική αλήθεια.
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Οκτ 26, 2019 12:45 pm από bettina

» ΓΙΑΤΙ?
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Σεπ 21, 2019 9:30 pm από nansecrets

» Σχόλια για το Αντρέα και Ελίζα.
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Δευ Σεπ 02, 2019 1:52 pm από bettina

» Σοβαρά αστρολογικά.
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Ιουλ 26, 2019 5:55 pm από nansecrets

» Funny Pictures
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Πεμ Ιουλ 18, 2019 6:02 pm από nansecrets

» Σχόλια για το "Κάτω από το Cheongsam"
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Πεμ Ιουλ 18, 2019 4:11 pm από ariel

» Κάτω από το Cheongsam.
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Κυρ Ιουλ 14, 2019 6:15 pm από stavroylaki

» Σχόλια για άσχετα fanfiction!
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Πεμ Ιουλ 11, 2019 9:23 am από bettina

» "Το φιλί", σε manga και anime...
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Σαβ Ιουλ 06, 2019 7:56 pm από elli

» η προσωπικη ζωη του Γουιλλιαμ-Αλμπερτ
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Ιουλ 05, 2019 10:05 pm από nansecrets

» Ο Άντονυ
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Ιουλ 05, 2019 9:59 pm από nansecrets

» αλμπερτ.... Θα μπορουσε να ειναι σαν αδερφος της καντυ?!
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Ιουλ 05, 2019 9:55 pm από nansecrets

» Casting...
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Παρ Ιουλ 05, 2019 9:49 pm από nansecrets

» Άνι-Άρτσι, τι κατάληξη θα είχαν;
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Icon_minitime1Τετ Ιουλ 03, 2019 8:34 pm από elli

Ψηφοφορία

Με ποιον πιστεύετε οτι καταλήγει η Κάντυ στο τέλος;

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_lcap71%Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_rcap 71% [ 72 ]
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% [ 23 ]
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% [ 5 ]
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 102

TGF Networks
Find us on Facebook Follow us on Twitter Our channel on youtube
Instagram
Affiliates
Candy and Terry's Paradise
Candy In Greek Project

Vampire Knight
Greek Otaku Network
More Affiliates

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Την / Το Σαβ Ιαν 25, 2020 10:13 am

Κοίτα εγώ έγραφα στο thalia με τις σαπουνόπερες , ελληνικό φορουμ δεν υπάρχει πια έχω γράψει και σε άλλα φόρουμ όπου θα ψαξω να βρω αν υπάρχουν να σου πω στατιστικά. Να κάνω μία γυρα
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry
Terry

Αριθμός μηνυμάτων : 1418
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Κυρ Φεβ 16, 2020 4:33 pm

Αυτή εδώ η εικόνα αν την βλέπετε είναι η αιτία που έκλεισε το Καντυ Τερρυ φόρουμ. Εγώ την ανέβασα περιπαιχτηκά, γιατί η Νίλα μας είχε απαγορεύσει να κάνουμε debate για τον Αλμπερτ επειδη ετυχε και βρεθηκε με μια φιλη της Γιαπωνεζα απο το σχολειο και την εφερε στο φορουμ, ταχα μας ελεγε πως ητανε φαν του Τερρυ. Οταν ομως αρχισε να ποσταρει στο φορουμ και διαβασε το Φαιναλ Στορυ, ειπε οτι η Καντυ φαινετε πως ερωτευτηκε τον Αλμπερτ και εγιναν ζευγος αλλα ο ανοχιτο ειναι ο Τερρυ. 
Για να μην μακρυγορω, πήγαμε όλες στο Παρίσι, και εγώ μαζί και συναντήσαμε την Μιζουκι (Ναγκιτα Κεικο στο κανονικό) με την οποία μιλήσαμε. Η Νιλα κολλητά με την Αλμπερτικια φίλη της και τον άντρα της Νιλα, ένας μετά συγχωρήσεως πολύ περίεργος τύπος, ολίγον τι weirdo και κατα πολυ μαλ**** που δεν καταδεχτηκε να μας μιλησει ενω μας βιντεοσκοπησε ολες με λεπτομερεια οταν μιλαγαμε με την Ναγκιτα. Η Νιλα ευγενεστατη, να το δηλωσω. Η Ναγκιτα ξανα και ξανα, παρολες τις προσπαθειες να της αποσπασουμε καποια πληροφορια, ευγενικα μας ειπε οτι για το θεμα του ανοχιτο, ο καθενας μας να βαλει την φαντασια του να δουλεψει. Η δε Γιαπωνεζα που γιαπωνεζικα ξερει τσατρα πατρα γιατι βασικα η κοπελα στην Χαβαη και στην Αμερικη εχει μεγαλωσει, και το ξερουμε με αποδειξεις οτι τα Γιαπωνεζικα της χωλενουν πολυ, εβγαλε βιντεο οταν γυρισαμε, ενα χειριστο βιντεο που δεν καταλαβαινεις Χριστο και λεει οτι ταχα στο βιντεο η Ναγκιτα της λεει οχι ο Αλμπερτ και η Καντυ δεν εχουνε σχεση πατερα κορης. Ειπαμε λοιπον να το κανουμε debate στο φορουμ, οπου επεσε φιμωτρο απο την Νιλα και μας εσβησε τα ποστς. Και εγω εκανα το παρακατω ποστ - για οσες διαβαζετε αγγλικα - που ουσιαστικα σατυρισα το φιμωτρο και πως το φορουμ εχει καταληφθει απο Αλμπερτομανεις. Και εμεις οι Τερρυκιες να παμε αλλου αφου δεν μπορουμε να συζητησουμε με την ανεση μας υπερ του Τερρυ. Η δε φιλη της Νιλα, μια ανεδεστατη. Οπως ειπα δεν θα μακρυγορησω. Εχει πολυ ψωμι και ιστορια πισω απο ολα αυτα. Το θεμα ειναι οτι μεσα σε δεκα λεπτα απο την ωρα που ανεβασα το ποστ, το κατεβασε η Νιλα, με εκανε μπαν για ενα μηνα και μετα εκλεισε το φορουμ. Αυτα γυρω στις αρχες του Μαρτη του 19. Δεν εχει ξανανοιξει απο τοτε. Τo Candy Terry paradise με τα φικς και οτι πληροφορια ειχε μαζεψει η Νιλα ειναι ανοιχτο. Η Γαλλικη εκδοση του Candy Candy final story εχει παρα πολλα λαθη και γενικα δεν ειναι καλη οπως ειναι η γενικη ομολογια. Ισως οι Αλφανς να εχουν διαφορετικη αποψη. Η Ισπανικη εκδοση αναμενεται. Αλλα δεν εχει δωθει ακομα ημερομηνια απο την Ναγκιτα, ουτε και ο agent της εχει κανει ανακοινωση ακομα. Αυτα τα ολιγα επι του μυστηριου γιατι εκλεισε το φορουμ. Δεν ειναι κανενας αλλος λογος, ουτε πως καταπιε κανεις τη γλωσσα του γιατι βγηκε ο αλμπερτ ανοχιτο, ουτε τιποτα αλλο. Τσατιστικε η Νιλα που της την ειπα για τη φιλη της και το κλεισε το μαγαζι. Απο τοτε δεν εχει δωσει σημεια ζωης και δεν απανταει στα εμαιλ κανενος, ουτε καν στις πιο κοντινες της Τερρυ φιλες που ειχαν φιλια μαζι 20ετια και. 

Image hosted by servimg.com
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2010
Τόπος : Εδιμβούργο

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Την / Το Δευ Φεβ 17, 2020 3:32 pm

affraid affraid affraid affraid affraid Έχω πάθει σοκ μ αυτά που μας είπες eleanna!!! Μα καλά τόσο κόλλημα με την αλμπερτική φίλη της που τίναξε στον αέρα ολόκληρο φόρουμ; Μήπως αυτή τελικά άλλαξε σε αλφαν και δεν ήθελε καμία σχέση με τον Τέρρυ και ότι συνεπάγεται μ αυτόν....
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 12042
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2010
Τόπος : Λέικγουντ
Χιούμορ : Έχω λίγο κι απ' αυτό!!

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Δευ Φεβ 17, 2020 4:06 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:affraid affraid affraid affraid affraid Έχω πάθει σοκ μ αυτά που μας είπες eleanna!!! Μα καλά τόσο κόλλημα με την αλμπερτική φίλη της που τίναξε στον αέρα ολόκληρο φόρουμ; Μήπως αυτή τελικά άλλαξε σε αλφαν και δεν ήθελε καμία σχέση με τον Τέρρυ και ότι συνεπάγεται μ αυτόν....

Μιμη μου ναι!! Ακομα παραμενει μυστηριο πως εφαγε τετοιο κολλημα η Νιλα. Η φιλη της, ηταν συμμαθητρια της στο δημοτικο και ειχαν δει την Καντυ μαζι για ενα διαστημα στη Χαβαη. Μετα μετακομισε στη Καλιφορνια και χαθηκανε η μια με την αλλη. Τυχαια αυτη η κοπελα μια μερα 40 χρονια μετα, επεσε στο φορουμ και εμαθε οτι το ειχε η παλια της φιλη απο τη Χαβαη. Μας αυτοσυστηθηκε αλλα και η Νιλα το ειπε οτι ητανε Τερρυ φαν. Και δεν ειχε ιδεα για το Final Story. Της εδωσε η Νιλα φωτοτυπιες να διαβασει, μιας και ειναι Γιαπωνεζα στη καταγωγη. Και μετεφρασε πρωτο πραγμα το γραμμα του Τερρυ. Γουαου, πολυ intense μας ειπε. Και μετα επιασε λες και πηγε καρφωτη, στον Επιλογο να μεταφρασει τα γραμματα του Αλμπερτ. Του οποιου ξεκινησε και τα πρωτα της ποστς ητανε μονολεκτικα καθως διαβαζε, οι αντιδρασεις της του στυλ, OMG, wow! τετοια κωδικοποιημενα και μετα μας λεει η Καντυ και ο Αλμπερτ ειχανε σχεση. Και μετα λεει πεθανε ο Αλμπερτ και η Καντυ πηρε τον Τερρυ. Τεσπα, ο καθενας με την γνωμη του. Εχουμε ατομα στο φορουμ που εχουν γνωσεις στα γιαπωνεζικα και μεταφραζουν μανγκας στην κανονικη τους δουλεια. Και μας ειπανε οτι πολλες απο τις μεταφρασεις της, που εδωσε αυτη, ητανε με Google translate. Χωρια που οταν της λεγαμε για τα λαθη, ελεγε ααα σορρυ ναι εδω εκανα λαθος. Και μετα οταν την στριμωχναμε (παρεπιπτοντως με πολυ ωραιο τροπο και κουβεντα σοβαρη, οχι bullying) ελεγε αχ δεν μπορω, με επιασε το κεφαλι μου και εκοβε. Σε καποια φαση ειπε η Νιλα οτι την στεναχωρουμε και να σταματησουμε.
Οντως σταματησαμε, και βασικα σταματησαμε να πηγαινουμε στο φορουμ. Στο Παρισι, δεν μας μιλησε ουτε μια φορα, και μας κοιταζε με ενα υφος μεταξυ αντιπαθειας και εκατο καρδιναλιων. Η Νιλα σαν να μην τρεχει τιποτα. Ο αντρας της με την φιλη της, ουτε καν γεια. Και μετα ανεβαζει μια δηλωση με γκραντε υφος στο Καντυ-Τερρυ φορουμ, οτι εχω βιντεο την Ναγκιτα να λεει οτι η Καντυ με τον Αλμπερτ δεν εχουν σχεση κορη πατερα και βασικα δεν αρνειτε το ρομαντζο. Στο Καντυ-Τερρυ φορουμ. Και οταν ποσταρα εγω και αλλη μια κοπελα, τα ποστς μας τα κατεβασε η Νιλα. Το πηγαμε το βιντεο μεχρι και σε γιαπωνεζους καθηγητες πανεπιστημιου - οχι, δεν τους ψαξαμε με αγωνια - απλα μια κοπελα εχει αδερφο στο πανεπιστημιο στην Ιαπωνια, που δουλευει (Κινεζα η κοπελα) και γενικα, οσες κοπελες ειχανε καποια Γιαπωνεζα φιλη τους δωσαμε να ακουσει το βιντεο. Παρεπιπτωντος το κατεβασε το βιντεο μετα αυτη. Κανενας δεν μπορεσε να ακουσει με βεβαιοτητα τι ειπε αυτη στην Ναγκιτα και τι της απαντησε η Ναγκιτα. Θα μπορουσε να ητανε το οτιδηποτε.
Περαν αυτου, να το πω λαικα, στα τετοια μας η ολη φαση. Προσωπικα με τσατισε η επιβολη του φιμωτρου στο Καντυ-Τερρυ φορουμ επαναλαμβανω. Ειμαι εκει απο το 2007. Εχουν ερθει και εχουν ερθει Αλμπερτ φανς. Και εχουν φαει χειροτερα σχολια. Ασε για τον Αλμπερτ το τι του εχουμε σουρει αστειευομενες.
Εεε αυτο πια μετα απο την κοπελα αυτη, αλλαξε. Οποτε κι εγω ανεβασα αυτο το ανοητο ποστ οπως βλεπεις. Και δεκα λεπτα μετα εκλεισε το φορουμ. Μερικους μηνες επειτα εβαλε αυτο το X-filles ποστ. Η φιλη της εχει μπλογκ, παρακαλω κλειστο, μονο με αιτηση μπαινεις μεσα και εκει λεει τις θεωριες της για τον Αλμπερτ. Παντα με την δικαιολογια οτι επειδη ειναι Γιαπωνεζα (σαν τις ξαδερφες μου τις Ελληνοαμερικανες στο Μισιγκαν), αλλα επειδη ειναι Γιαπωνεζα, μονο εκεινη αντιλαμβανετε πληρως το κειμενο και ολα τα μυνηματα που παιρναει. Ασχετος τα πολυαριθμα Γιαπωνεζικα μπλογκς που λενε το αντιθετο. Αλλα τεσπα. Ναι, αυτα ειναι. Η Νιλα οπως ειπα δεν μιλαει σε κανενα απολυτος. Εγω δεν της εχω στειλει. Εκλεισε και τους λογαριασμους τους εμαιλ της, πλεον ενα εμαιλ μου φαινετε που εχει προσπαθησει και η Lady Gato και αλλες φιλες της απο δεκατιες πριν, και δεν απανταει σε κανενα.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Δευ Φεβ 17, 2020 4:21 pm

Το αν η Νιλα το γυρισε σε αλφαν, ειναι οντως μια θεωρια η οποια οταν ρωτησα πιο παλιες φορουμιτισες μου ειπαν δεν τους κανει εντυπωση, εαν η Νιλα γυρισε σε αλφαν. Σε καποια φαση, χωρις καν εμεις να εχουμε καμοια σχεση, εσκασε ενα μηνυμα στο ΦΒ, στο ΚαντυΤερρυ γκρουπ και μας ειπε enough with the bullying. Επαναλαμβανω, χωρις καν να εχουμε κανει κατι. Ειχε βγαλει το βιντεο η κοπελα και σε ενα σχολιο καποιος ειχε πει, οτι η κοπελα ναι μεν Γιαπωνεζα, αλλα δεν εχει ζησει στην Ιαπωνια. Αυτα τωρα το τι μου ειχαν πει και μενα, γιατι εγω δεν ασχολιομουν με το προσωπο της καθολου, εκτος του φορουμ. Της απαντησα της Νιλα εγω, πρωτον δεν νομιζω οτι εχει κανει κανεις bullying, και στο κατω κατω που ειναι η κοπελα; Δεν ηθελε να συζητησει καθολου. Και μου λεει η Νιλα, το ελεος, πως κανετε ετσι για ενα fictional character; Και πες και πως εντελει η Καντυ ειχε σχεση με τον Αλμπερτ, τοσο κακο ειναι;
Προσωπικα γιατι μονο για μενα μπορω να πω, δεν μ'ενδιαφερει με ποιον κατεληξε. Εγω εχω βγαλει τα συμπερασματα μου και τωρα τι θα πει μια αγνωστη Γιαπωνεζα που δεν εχει ζησει στην Ιαπωνια και εχει καποια αντζεντα, μου ειναι παντελως αδιαφορο.
Εκεινο ομως που θελω να επιστησω την προσοχη ειναι οτι μας ειπε, πως κανουμε ετσι για εναν fictional character και οταν ποσταρα εγω αυτο το περιπαιχτηκο ποστ, οχι μονο τσατιστικε εκεινη για ενα fictional character, αλλα εκλεισε και το φορουμ που ητανε ανοιχτο απο το 2003 και εκλεισε και ολα τα εμαιλς της. Αυτα παιδια. Απλα περνωντας ειδα το ποστ και ειπα να σας τα πω, γιατι εχω δει και στο Αλμπερτικο φορουμ τις θεωριες τους, αλλα δεν εχω δωσει σημασια, χαχαχα! Ας πιστευουν οτι θελουν και αυτες.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από elli Την / Το Δευ Φεβ 17, 2020 6:56 pm

Κοίτα να δεις από το πουθενά πώς έκλεισε ολόκληρο φόρουμ!
Πιστεύω eleanna ότι καλά της τα είπες για τις Άλμπερτ φανς, ολοι εχουμε δικαίωμα να λέμε την άποψή μας και να υποστηρίζουμε τους αγαπημένους μας χαρακτήρες με ευγενικό τρόπο και χωρις να γινόμαστε φανατικοί. Παρ' όλα αυτά οι Αλμπερτυκιες πιάνονται από το καθετί και ορισμένες είναι πολύ κολλημένες σε σημείο αηδίας.
Άλλη αυτή η Νιλα! Από τη μια φτιάχνει ολόκληρο φόρουμ, με πολύ υλικό, φαν φικ, αναλύσεις για τους χαρακτήρες και από την άλλη σας λέει μην κάνετε έτσι για έναν φανταστικό χαρακτήρα!
Μισά πράγματα... ή το κάνεις και το υποστηρίζεις μέχρι τέλους ή δεν ασχολείσαι με αυτό εξαρχής και τελειώνει η ιστορία εκεί.
Τουλάχιστον έχουμε το δικό μας υπέροχο φόρουμ!! In Love
elli
elli
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Δευ Φεβ 17, 2020 7:12 pm

elli έγραψε:Κοίτα να δεις από το πουθενά πώς έκλεισε ολόκληρο φόρουμ!
Πιστεύω eleanna ότι καλά της τα είπες για τις Άλμπερτ φανς, ολοι εχουμε δικαίωμα να λέμε την άποψή μας και να υποστηρίζουμε τους αγαπημένους μας χαρακτήρες με ευγενικό τρόπο και χωρις να γινόμαστε φανατικοί. Παρ' όλα αυτά οι Αλμπερτυκιες πιάνονται από το καθετί και ορισμένες είναι πολύ κολλημένες σε σημείο αηδίας.
Άλλη αυτή η Νιλα! Από τη μια φτιάχνει ολόκληρο φόρουμ, με πολύ υλικό, φαν φικ, αναλύσεις για τους χαρακτήρες και από την άλλη σας λέει μην κάνετε έτσι για έναν φανταστικό χαρακτήρα!
Μισά πράγματα... ή το κάνεις και το υποστηρίζεις μέχρι τέλους ή δεν ασχολείσαι με αυτό εξαρχής και τελειώνει η ιστορία εκεί.
Τουλάχιστον έχουμε το δικό μας υπέροχο φόρουμ!! In Love

Το φορουμακι σας ειναι υπεροχο οντως, φτιαγμενο με αγαπη και φαινετε. Οι κοπελες που ειχαμε απομεινει στο φορουμ της Νιλα εχουμε ολες απογοητευει οικτρα απο την σταση της. Και αντε εγω δεν ημουν και κολλητη της. Αλλα ξερω την Lady Gato και την Candyneige προσωπικα και βρεθηκαμε και στο Παρισι, και με το συμβαν, που παρεπιπτωντως το δικο μου ποστ ήταν η αφορμη (αλλα οχι η αιτια πιστευω), τις εκοψε απο την ζωη της μαχαιρι μετα απο 20+ χρονια φιλιας, μονο και μονο γιατι ειχαν εκφρασει παντα με πολυ μετροπαθεια - το σημειωνω αυτο γιατι αντε πες, εγω πες Μεσογειακη με πιανει που και που μια ενταση - την αντιθεση τους στην αποψη της φιλης της.

Αυτα. Φυσικα για ποιο λογο το κραταει σ'αυτη τη κατασταση και δεν το κατεβαζει εντελως κατω, δεν ξερω. Και να πεις πως θα ξανανοιξει, καμοια δεν θα πατησει. Τουλαχιστον απο τις παλιες. Και πως θα το λεει? Καντυ-Τερρυ? Κοροϊδια. Τεσπα.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 10:52 am

Παιδιά μιλάμε ή ιστορία μπορεί να γυριστεί και ως ταινία. Έχω μείνει παγωτό. Ελεαννα να σε ρωτησω κάτι στο Παρισι, συναντήσετε την ίδια την Μιζουκι την περίφημη συγγραφέα της Καντυ και αυτή σας είπε πως ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του;
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry
Terry

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 11:13 am

Marianna Blue Lagoon έγραψε:Παιδιά μιλάμε ή ιστορία μπορεί να γυριστεί και ως ταινία. Έχω μείνει παγωτό. Ελεαννα να σε ρωτησω κάτι στο Παρισι, συναντήσετε την ίδια την Μιζουκι την περίφημη συγγραφέα της Καντυ και αυτή σας είπε πως ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του;

Ναιιιιιι!! Λοιπόν, θα σας τα πω. Μαζευτήκαμε εγώ από Ελλάδα/Σκωτία, η Νούρια από Ουαλία/Ισπανία, η Αννεθ από Χιλή, η Lady Gato απο Σαν Φραντζισκο, η Αλεξα απο Βοστωνη/Χονγκ Κονγκ, και η Candyneige ντοπια στη Γαλλια. Νοικιασαμε ολες ενα BnB στο Παρισι και πηγαμε στην εκθεση βιβλιου που ηρθε η Ναγκιτα. 

Φτιάξαμε γκρουπάκι, το λεγόμενο Nagita's Fans. Εχει και σελιδα στο ΦΒ. Φτιαξαμε μπλουζακια. Και φτιαξαμε και καρτες με ερωτησεις μεταφρασμενες στα Γιαπωνεζικα απο μεταφραστη που καναμε hire. Της πηραμε δωρακια. Εγω της πηρα ενα μουσικο κουτι με αφιερωση απο κατω. Με φωναξε Eleanor Baker, χαχαχαχα! Την ρωτησαμε ναι, πολλα πραγματα. Και οταν ρωταγαμε πονηρα μπας και βγαλουμε καποια πληροφορια ειπε, να χρησιμοποιησουμε την φαντασια μας. Την συναντησαμε 3 φορες. 1 σε ενα βιβλιοπωλειο που εμφανιστηκε με το μπουκετο τα daffodils στο στηθος. Εκλαιγε απο συγκινηση. Κλαιγαμε και μεις. Και δυο φορες στην εκθεση. Μας ειχανε μαθει πια, ειχε σκασει στα γελια, χαχαχα! Αυτο το να χρησιμοποιησετε την φαντασια σας το ειπε συνεχεια, και οχι μονο σε μας. 
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 7c3ca110
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 3b63d610
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 11:13 am

Όλες οι κοπέλες είμασταν από το φόρουμ της Νιλα.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 11:36 am

Μωρέ παιδιά κάνατε τέτοιο ταξίδι της ετοιμασατε δωράκια, θα μπορούσε και αυτή να σας πει πια την αλήθεια της , τι χρησιμοποιήσετε την φαντασία σας, μωρέ ή γιαπωνέζα πω πω αγυριστο κεφάλι! Εσύ είσαι στην φωτο ελεαννα ;
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry
Terry

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 12:53 pm

Marianna Blue Lagoon έγραψε:Μωρέ παιδιά κάνατε τέτοιο ταξίδι της ετοιμασατε δωράκια, θα μπορούσε και αυτή να σας πει πια την αλήθεια της , τι χρησιμοποιήσετε την φαντασία σας, μωρέ ή γιαπωνέζα πω πω αγυριστο κεφάλι! Εσύ είσαι στην φωτο ελεαννα ;

Ναι εγω ειμαι! Εδω ειναι το βιντεακι που δινω το δωρακι μου, το little box of hapiness σαν τον Στηαρ. Εχω παθει παρακρουση βεβαια απο την συγκινηση μου. Το ΥΤ channel ειναι δικο μας. Το Nagita Fans channel. Εχουμε εκει ολα τα βιντεακια απο το Παρισι. Στην συνεντευξη που εδωσε στην εκθεση ειπε οτι ειναι το choice της Καντυ ποιον θα διαλεξει. Εμεις να βαλουμε την φαντασια μας (ξανα παλι)

eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 12:55 pm

Παρεπιπτωντως η Νιλα, ο αντρας της μαλλον, τραβηξε τα παντα σε βιντεο και εμας ολες. Και μιλαει περιπαιχτηκα ταυτοχρονα που τον ακουσαμε σε μερικα. Ειπε οτι η ζωγραφια που εκανε η Νουρια της Ναγκιτα ηταν ψιλομαλακια και κατι τετοια. Η Νιλα πριν ακομα ανεβασω εγω εκεινο το ποστ, δεν εκανε καμοια ανακοινωση στο φορουμ, δεν ανεβασε κανενα βιντεο, δεν ειπε τιποτα οτι συναντησε την Ναγκιτα. Σαν να μην υπηρχε το νεο αυτο, παρολο που ητανε στα παντα εκει παρεα με την Αλφαν φιλη της και τον αντρα της.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 12:59 pm

Ααα το μονο που ειπε η Ναγκιτα ειναι οτι ολοι οι πρωταγωνιστες στην ζωη της Κάντυ ειναι ευτυχισμενοι. Και ο Τερρυ ευτυχισμενος ειπε οτι ειναι και ο Αλμπερτ ευτυχισμενος.... Και πως ο Τερρυ ειναι πολυ καλο παιδι. <3
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 1:33 pm

Ζήλεψα όσο δεν φαντάζεσαι Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz το βιντεάκι υπέροχο!!!!!! Νευρίασα που μου είπες για τον άντρα της Νίλα κι ας μην ήμουν εκεί με το βίντεο. Απαράδεκτος.... Το ότι δεν έκανε καμία αναφορά στο φόρουμ γι αυτή την συνάντηση δεν το λες και φυσιολογικό, δεν συναντιέσαι και κάθε μέρα με τη Μιζούκι Wink Προφανώς ο Άλμπερτ θα είναι ευτυχισμένος γιατί τακτοποίησε την θετή του κόρη lol! lol! lol!
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 1:40 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:Ζήλεψα όσο δεν φαντάζεσαι Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz το βιντεάκι υπέροχο!!!!!! Νευρίασα που μου είπες για τον άντρα της Νίλα κι ας μην ήμουν εκεί με το βίντεο. Απαράδεκτος.... Το ότι δεν έκανε καμία αναφορά στο φόρουμ γι αυτή την συνάντηση δεν το λες και φυσιολογικό, δεν συναντιέσαι και κάθε μέρα με τη Μιζούκι Wink  Προφανώς ο Άλμπερτ θα είναι ευτυχισμένος γιατί τακτοποίησε την θετή του κόρη lol! lol! lol!

Ναιιιι!! χαχαχα! Μα πειτε μου κοριτσια εμενα, μετα το θανατο την Σουζάννας, ποιος θα μπορουσε να ειναι ο λογος που ο Τερρυ συνεχισε την ζωη του ευτυχισμένος; Ετσι οπως τον ξερουμε τον Τερρυ, ποιος θα μπορουσε να ηταν ο λογος ευτυχιας αυτου του αντρα; Γιατι μιλαμε ποια για την δεκαετια που ειναι στα 30 τους και. Οτι εγινε γνωστος και μεγαλος ηθοποιος στο θεάτρο; Οτι η Κάντυ παντρευτηκε τον Αλμπερτ και μετακομισαν στην γη του Σαιξπηρ; Και ειπε ο Τερρυ, τωρα που η Κάντυ, η μοναδικη μου αγαπη, αποκαταστηθηκε με τον καλο μου φιλο τον Αλμπερτ, και πηγαν να μεινουν στην γενετειρα του Σαιξπηρ είμαι ευτυχισμενος. Ας τους στειλω τα απαντα του βάρδου για γαμηλιο δώρο.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 2:05 pm

Φαίνεται ή χαρά στα μάτια σου όταν την συναντάς , εύγε μπράβο ταξίδι ζωής! Αλλά ότι μας έχει γκαστρωσει ή γιαπωνέζα μας έχει γκαστρωσει γι αυτό και γω δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα.
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry
Terry

Δημοσίευση από ariel Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 3:05 pm

Ζηλευω απίστευτα και για τη συνάντηση με τη Ναγκίτα και για το airbnb!!! Πόσο απίθανη παρέα!!!!!!! Με την Ανα και την Αννεθ έχουμε ανταλλάξει πολλά προσωπικά μνμ και τις αγαπώ πολύ! Ολη η παρέα είναι θρύλος στον κόσμο των Τερρικών.....

Για όλα τα υπόλοιπα που διαβάζω εχω πάθει σοκ. Το CTF που εγραφες albert και αυτόματα γινόταν woody αλμπερτικό;;;;;;;;;;;; Καμία σταθερά σε αυτόν τον κόσμο;;;;;

Τελικά αυτη είναι η κατάρα της Κάντυ; Να την αγαπούν και να καταστρέφει φιλίες χρόνων; Εχω λυπηθεί πολύ με αυτά που διάβασα. Τόσο που δεν θέλω να σχολιάσω, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Φαινόταν οτι έχει ξεσπάσει πάλι κρίση, από κάποια βίντεο και σχόλια της Σοφι, αλλά δεν φανταζομουν τόσο κακό....

Τέλος, η ίδια η Ναγκίτα είπε να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα και η νουβέλα που έχω στα χέρια μου, μιλάω για την ιταλική μετάφραση, είναι ξεκάθαρα υπερ του Τέρρυ. Αυτά

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 D95a83dad48a758915d94421b56e0dfe

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 14767
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Δημοσίευση από elli Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 3:15 pm

Ξεκαθαρα ο Τερρυ μένει μαζί με την Κάντυ, αλλιώς για ποιον άλλον λόγο θα μπορούσε να είναι ευτυχισμένος; Συμφωνώ με τη Μιμι ο Άλμπερτ είναι ακόμα επικεφαλής των Αρντλευ, περνάει ζωή και κότα με τα λεφτά του και πρωτίστως τακτοποίησε τη θετή του κόρη. Μπορεί να τακτοποιηθηκε και ο ίδιος, να παντρεύτηκε και να έκανε οικογένεια. Όλα εξελίσσονται φυσιολογικά! Happy
elli
elli
Albert
Albert

Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2019

Δημοσίευση από Marianna Blue Lagoon Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 3:30 pm

Παιδιά ή αγαπητή Ναγκιτα έπρεπε να βάλει τα πράγματα σε μία τάξη! Ειναι στην ευκαιρία μας; Ωραία εγώ θα ήθελα την καντυ με τον τόμ αν είναι ετσι.Τώρα δεν θα είχαμε διαφωνίες και όλα θα βαινανε καλώς, δεν θέλει μεγια της με χαρά της. Αφήνει μία χρονιά κατάσταση να εκδηλώνεται...
Marianna Blue Lagoon
Marianna Blue Lagoon
Terry
Terry

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 4:21 pm

Να'στε καλα κοριτσια! Αριελακι και λοιπες, περιμενουμε οταν ανακοινωθει η Ισπανικη εκδοση, μπας και κανει κανενα ταξιδακι παλι η Ναγκιτα και το κανουν Ισπανια και παμε παλι. Οποτε οποια μπορει - εαν εντελει μας τιμησει παλι με την παρουσια της η συγγραφευς - παμε παλι παρεα! Η κορη της Ναγκιτα μενει στη Νορβηγια, γι'αυτο και εκανε το ταξιδι η Ναγκιτα. Για να βρεθουν με την κορη της στο Παρισι.

Τα υπολοιπα ειναι λυπηρα ναι. Τι να πει κανεις. Παντως εχω να το λεω, οτι εχω κανει φιλιες ζωης μεσα απο την Κάντυ και αυτο δεν αλλαζει για μενα τουλαχιστον. Για την Νιλα, φανηκε πως δεν ητανε ετσι. Παντως εγω με τα κοριτσια που βρεθηκαμε για πρωτη φορα προσωπο με προσωπο μετα απο χρονια ιντερνετικης φιλιας, ήταν σαν να τις ξερω χρονια και ήταν εμπειρια ζωης. Καλυτερα και απο πολυημερη. Το γελιο που καναμε.

Η θεωρια μου εμενα και θα την πω μια και με πολυ λιγα λογια. Με στεναχωρει που ακουω να γραφουν οτι η Ναγκιτα κανει αρπαχτες, σαν την Ιγκαρασι, ειδικα μια θεωρια που την αναμασανε οι Αλφανς στο ελληνικο φορουμ. Ουτε και πως αλλαξε την ιστορια η Ναγκιτα, ξαφνικα μετα απο κοντα 40 χρονια για να μας κρατησει τις Τερρυκιες ικανοποιημενες. Ολα αυτα ειναι κουραφεξαλα για μενα. Η ιδια η Ναγκιτα απλα δεν μπορει να αποφασισει ποιος ειναι ο Ανοχιτο. Ο Αλμπερτ ηταν η πρωτη αγαπη της Ναγκιτα (fictional). Ηταν ο γιος της πλουσιας οικογενειας των Αντριους που τους ειχε δημιουργησει στο μυαλο της οταν νεαρη εφηβη προσπαθησε να ξεπερασαει τον χαμο του πατερα της. Ειχε μια ιδιαιτερη αδυναμια σ'αυτον τον χαρακτηρα. Πιστευω οτι οντως τον προωρηζε για τον συντροφο της Κάντυ. Αλλα δημιουργησε και τον Τερρυ σε καποια φαση, οταν εφτιαχναν το μανγκα και ηταν τοσο αληθινος χαρακτηρας, φτιαγμενος μεσα απο τις Σαιξπηρικες της εμπειριες και διαβασματα (η ιδια η Ναγκιτα ηταν μελος Σαιξπηρικου θιασου στην Ιαπωνια) που πιστευω μαζι με την καρδια της Καντυ, πηρε και την καρδια της Ναγκιτα.
Στο τελος σαν creator, ήταν διαλεξει τον εναν για την Καντυ, ειτε τον αλλον, αυτοματα μειωνει τη σημαντικοτητα του αλλου που μενει στην ακρη. Εαν διαλεξει τον Τερρυ, μενει ο Αλμπερτ σχεδον σαν ενας δευτερευοντας χαρακτηρας, ο guardian, αδερφος και εμπιστος της Κάντυ που μπαινοβγαινει στην ζωη της και τιποτα παραπανω. Εαν διαλεξει τον Αλμπερτ, ο Τερρυ παρολο που ειναι ο πιο ολοκληρωμενος και αληθινος χαρακτηρας της ιστοριας, παραμενει μια αναμνηση για την Καντυ, μια μοιρα δυσαναλογη μ'αυτα που ζησανε και διαβασαμε και μεις.

Η Ναγκιτα το'χει πει συνεχως. Αυτη ειναι η ιστορια της Κάντυ. Η Κάντυ με πηρε απο το χερι και με εβαλε στο σπιτι της και μου εξιστορησε την ιστορια της. Επιτηδες δεν θελησε να αποφασισει να βαλει το ονομα του ανοχιτο, σαν δημιουργος δεν ηθελε να πληγωσει ουτε τον ενα, ουτε τον αλλο χαρακτηρα. Και φυσικα γνωριζει για τα δυο στρατοπεδα που εχουν δημιουργηθει. Αλλα και αυτα αυτοματα βρισκοντε εκει γιατι πιστευουν ή στη μια σχεση ή στην αλλη. Αυτη η διχογνωμια μεσα στην ιστορια, που εμφανιζετε, εαν θελει καποιος να την πει ετσι, δεν ειναι τιποτα αλλο απο την αρνηση της Ναγκιτα να παρει μια αποφαση που ειναι σκληρη για την ιδια σαν δημιουργο, αλλα και για την Κάντυ που μετα απο 40 χρονια μεσα στο κεφαλι της, εχει γινει οσο αληθινη ειναι η κορη της. Η ιδια λεει οτι ανα τα χρονια, της αρεσει να συνομιλει στο κεφαλι της μ'ολους τους χαρακτηρες της ιστοριας, να μαθαινει τι κανουν με τις ζωες τους μετα τους τιτλους τελους. Αυτο σημαινει, οτι εχει δημιουργησει ενα νοητο κοσμο ο οποιος εχει γινει σαν ενα παραλληλο universe για την Ναγκιτα.

Αυτα. Το εχουμε συζητησει το θεμα μεχρι τελικης πτωσεως. Αλλα αυτη ειναι και η τελικη και αμετακλητη αποψη μου, οπως την ειδα και της μιλησα και εγω και τα υπολοιπα κοριτσια. Η αγαπη και το tenderness με το οποιο μιλουσε για τον Τερρυ ηταν αναμφισβητητα. Και πιστευω και για τον Αλμπερτ το ιδιο. Εγω σαν προσωπικη ερωτηση την ρωτησα εαν ειχε εμπνευστει απο τον Αμλετ για τον χαρακτηρα του Τερρυ. Και κουνησε καταφατικα το κεφαλι της και ειπε οτι ο Σαιξπηρ ήταν η κυρια της εμπνευση για τον χαρακτηρα του Τερρυ.
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από eleanna Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 4:36 pm

Εγω και η κακομοιρουλα η Ναγκιτα που μονο κεφαλοκλειδωμα δεν της εχω κανει απο τη χαρα μου.
Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 53764510
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από ariel Την / Το Τρι Φεβ 18, 2020 11:05 pm

Eleanna, πρέπει να ξέρεις οτι πραγματοποιησες ενα από τα μεγαλύτερα όνειρά μου. Συναντησες τη Ναγκίτα και τον Τερρικό πυρήνα at once! Τοσο εξωπραγματική εμπειρία, μάλλον θα τη βίωνα κοιτάζοντας από μια γωνίτσα, σαν όνειρο περισσότερο παρά σαν πραγματικότητα.

Με όλα όσα είπες θα συμφωνήσω. Για μένα το ανοιχτό τέλος δεν είναι παράλογο. Θέλει να αφήσει όλες τις φαν να κρατήσουν το όνειρό τους. Για μένα ο Τέρρυ είναι η μόνη λογική και φυσική επιλογή. Αν για κάποια είναι ο Αλμπερτ ή ο Τομ, είναι δικαίωμά της.

Αυτό που μου με πείραξε και ακόμα με ενοχλεί, είναι το ύφος και η γλώσσα των Αλμπερτικών. Εχω βρει πολλές Τερρικές να γράφουν πόσο υπέροχος και κούκλος είναι ο αλμπερτ και άλλες τόσες αλμπερτικές, να γράφουν πόσο αλήτης μπεκρής και άχρηστος είναι ο Τερρυ. Θυμάσαι πόσο εύκολα η κακία τους γινόταν κακοήθεια και προσωπικές επιθέσεις εναντιον μας, γιατί αγαπούσαμε εναν χαρακτήρα που ήταν αδύναμος, μέθυσος που χτυπούσε γυναίκες.
Ποτέ δεν κατανόησα αυτή την μαύρη εκδοχή των καντυφανς. Ποτέ δεν θα την αποδεχτώ. Οι διδαχές της Κάντυ ήταν θάρρος, ήθος, καλοσύνη. Πόσο μακρινά είναι όλα αυτά που γίνονται από τον κόσμο της Κάντυ; Και πόσο φανς είναι τελικά όλες αυτές που δημιουργούν όλες αυτές τις εξωφρενικές καταστάσεις;

Τι απέγινε το Candy and Terry's Paradise  - Σελίδα 2 D95a83dad48a758915d94421b56e0dfe

We are such stuff as dreams are made on; and our little life is rounded with a sleep.
The Tempest
ariel
ariel
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 14767
Τόπος : Gyth Argen
Χιούμορ : think so??

Δημοσίευση από eleanna Χθες στις 12:03 am

ariel έγραψε:Eleanna, πρέπει να ξέρεις οτι πραγματοποιησες ενα από τα μεγαλύτερα όνειρά μου. Συναντησες τη Ναγκίτα και τον Τερρικό πυρήνα at once! Τοσο εξωπραγματική εμπειρία, μάλλον θα τη βίωνα κοιτάζοντας από μια γωνίτσα, σαν όνειρο περισσότερο παρά σαν πραγματικότητα.

Με όλα όσα είπες θα συμφωνήσω. Για μένα το ανοιχτό τέλος δεν είναι παράλογο. Θέλει να αφήσει όλες τις φαν να κρατήσουν το όνειρό τους. Για μένα ο Τέρρυ είναι η μόνη λογική και φυσική επιλογή. Αν για κάποια είναι ο Αλμπερτ ή ο Τομ, είναι δικαίωμά της.

Αυτό που μου με πείραξε και ακόμα με ενοχλεί, είναι το ύφος και η γλώσσα των Αλμπερτικών. Εχω βρει πολλές Τερρικές να γράφουν πόσο υπέροχος και κούκλος είναι ο αλμπερτ και άλλες τόσες αλμπερτικές, να γράφουν πόσο αλήτης μπεκρής και άχρηστος είναι ο Τερρυ. Θυμάσαι πόσο εύκολα η κακία τους γινόταν κακοήθεια και προσωπικές επιθέσεις εναντιον μας, γιατί αγαπούσαμε εναν χαρακτήρα που ήταν αδύναμος, μέθυσος που χτυπούσε γυναίκες.
Ποτέ δεν κατανόησα αυτή την μαύρη εκδοχή των καντυφανς. Ποτέ δεν θα την αποδεχτώ.  Οι διδαχές της Κάντυ ήταν θάρρος, ήθος, καλοσύνη. Πόσο μακρινά είναι όλα αυτά που γίνονται από τον κόσμο της Κάντυ; Και πόσο φανς είναι τελικά όλες αυτές που δημιουργούν όλες αυτές τις εξωφρενικές καταστάσεις;  
Φιλεναδακι μου σε κατανοώ πλήρως! Και για μένα κάπως έτσι ήταν αυτή η εμπειρία. Κρατάμε μια ελπίδα μήπως και το ξαναζήσουμε με την Ισπανική έκδοση. Και μακάρι, εάν γίνει, να μεγαλώσει και η Τερροπαρεα!! Το ότι καταφέραμε και βρεθήκαμε από Αμερική, Χιλή, Βρεττανια στο Παρίσι να δούμε την Ναγκιτα ήταν εξωπραγματικό. Και η ίδια συγκινήθηκε παρά πολύ. 

Ποτέ δεν το κατάλαβα το μίσος των Αλμπερτικων. Οι Τερρυκιες, και μιλάω από εμπειρία γιατί είμαι και σε Ιταλικό φόρουμ και σε Λατινογκρουπς, τον λατρεύουν τον Άλμπερτ και τον έχουν σε όλα τα φικς τους. Αλλά ενώ οι Τερρυκιες το διασκεδάζουν, και δημιουργούν φιλίες, και γράφουν φικς, κάνουν καταπληκτικά φαναρτς, οι Αλμπερτικιες το μόνο που κάνουν είναι να γυρνάνε τα σαιτς και να τρολλαρουν. Ας είναι. Προσωπικά ούτε και ασχολουμε. Δυστυχώς. Και χωρίς να θέλω να τις θίξω αλλά πραγματικά και στο Παρίσι, η Τερροπαρεα ήταν μέσα στην τρελλη χαρά και όσες Αλμπερτικες υπήρχαν, που οι άλλες τις ξέρανε περισσότερο από μένα, παιδιά μα το θεό λέτε και είχανε όλες καταπιεί ξίδι. Ειλικρινά, δεν ξέρω τι να πω και αν αυτό δείχνει την διαφορά μας και το λεω με το χέρι στη καρδιά, δεν λεω υπερβολές. Τεσπα. Αυτά. Μακάρι, μακάρι, να το επαναλάβουμε στην Ισπανία μια μέρα και να μπορέσεις και συ να έρθεις και όλα τα κορίτσια εδώ. Θα ήτανε τέλεια να μεγάλωνε η παρέα μας. Heartbeat <3
eleanna
eleanna
Antony
Antony

Δημοσίευση από ΜΙΜΙ Χθες στις 3:39 pm

Ελεάννα πραγματικά να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την φωτογραφία και για το βιντεάκι με την Ναγκίτα αλλά και για όλες τις πληροφορίες της συνάντησης σας!!! Πραγματικά ήταν ένα όνειρο ζωής όλο αυτό! Για όλα τα κορίτσια που διάβαζαν Κάντυ! Καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι με όλα τα άσχημα γιατί μετά απ αυτήν την εμπειρία που είχες όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία Wink
ΜΙΜΙ
ΜΙΜΙ
Terry Total Freak
Terry Total Freak

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή